2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Aklımdaki isimleri söylim bana bi fikir verin yahu nolur..

İlk favorimiz Nehar = Gündüz demek.

Lena = ALLAH'ın kulu demek. Yasin suresi 78.ayette geçiyor.

Efnan = Cennetteki güzel gözlü kız

Özüm = Anlamı üstünde zaten

İlkim = İlk çocuğum anlamında.

Beray = Ayın en parlak hali vs gibi bi sürü isim var aklımda. daha aklıma gelmediği için kesin buraya yazamadığım da vardır .. Hee evett Arya ve Maya da vardı :KK1::KK1::KK1:

bi el atın ne olurrrrr

Beray = Ayın en parlak hali vs gibi bi sürü isim var aklımda. daha aklıma gelmediği için kesin buraya yazamadığım da vardır .. Hee evett Arya ve Maya da vardı :KK1::KK1::KK1:

bi el atın ne olurrrrr
ben şahsi fikrimi söyliyim efnan daha bi çekici geldi bana... daha özel bi manası var... diğerleri daha genel bi anlam taşıyor gibi... bu arada biz de kısmet olursa ayliz koyucaz kızımızın ismini... ay parıltısı-cennet bahçesi demek... bi alternatif daha olur belki... ama zor iş isim bulmak...

bi el atın ne olurrrrr

Bende beray ismini beğendim..daha acele etme cnm ya biraz daha araştır..kızım olsaydı eğer benim hazırdı..NUR olacaktı çok severim bu ismi..bak ESİLA ismide çok hoş bence iki ezan arası demekmiş..

sanırım kızımın odasının eksikleri tamamlanmak üzere... tercihlerimiz aşağıda kızlar... akşam babamız da gelsin hayırlısıyla bakıp inceleyip alalım cicilerimizi... madem ki belis iyi herkeşler memnun... çok miss...
Belis Kardelen Byyen Beik Tr 4813 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Belis Civciv Uyku Seti Tr 9831 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Caploonba Candy Hal 9054 - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada
Viskoleks Pedli Yayl Bebek Yata - Bebefix.com, Bebeinin Hereyi Burada

Slm kızlar anca geçmişi okuyup bitirdim valla maşallahımız var 500 de geçmişiz bende çok eski olmamama rağmen çok alıştım buraya..çok güzel bilgiler paylaşarak birbirimize yardımcı oluyoruz eğleniyoruz ne biliym işte ben izin günlerimde girmediğim zaman çok merak ediyorum burada ne olduğunu :))

sanırım kızımın odasının eksikleri tamamlanmak üzere... tercihlerimiz aşağıda kızlar... akşam babamız da gelsin hayırlısıyla bakıp inceleyip alalım cicilerimizi... madem ki belis iyi herkeşler memnun... çok miss...

ohh tam bir prenses odası olacak..cnm beşiğinde cibinlik olsun mutlaka..acaba cibinlik onlar tarafından verilirmi?bakalım ben isticem.buarada internettenmi alıcaksın yoksa mağazayamı gidicen?

ohh tam bir prenses odası olacak..cnm beşiğinde cibinlik olsun mutlaka..acaba cibinlik onlar tarafından verilirmi?bakalım ben isticem.buarada internettenmi alıcaksın yoksa mağazayamı gidicen?

istanbulda mağazaları yokmuş... internetten alıcam... cibinlik evet mutlaka olmalı bencede... ama ikeanın bi cibinliği var onu çok beğendik, onu almak istiyoruz...
ikea bebek odası cibinlik - Google'da Ara

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/ikea-fabler-cibinlik-cok-renkli-kargo-bedava-78854699

Son düzenleme:
istanbulda mağazaları yokmuş... internetten alıcam... cibinlik evet mutlaka olmalı bencede... ama ikeanın bi cibinliği var onu çok beğendik, onu almak istiyoruz...
ikea bebek odası cibinlik - Google'da Ara
http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/ikea-fabler-cibinlik-cok-renkli-kargo-bedava-78854699

canım belis mobilya olarak belki yoktur ama onun ürünlerini satan mağaza var geçen hafta gittik biz yenibosnada hakan bebe var belisin bayisi.bütün modeller var ve yatakta hediye:)birde eşim sefaköyle bi mağazaya gitmiş oda belis bayisiymiş..ben görmeden dokunmadan almayanlardanım...

canım belis mobilya olarak belki yoktur ama onun ürünlerini satan mağaza var geçen hafta gittik biz yenibosnada hakan bebe var belisin bayisi.bütün modeller var ve yatakta hediye:)birde eşim sefaköyle bi mağazaya gitmiş oda belis bayisiymiş..ben görmeden dokunmadan almayanlardanım...

hııı bu süper oldu...
ama müşteri hizmetlerini aradım bayimiz yok dedi... ürünleri demonte şeklinde gönderiyoruz dedi... bende görmeden almaya çekiniyorum açıkçası ama yorumlar olumlu olduğu için cesaretlendim... acaba başka nerde bayileri vardırki... oralar çok uzak bize...

bide fiyatlar internettekiyle aynı mı acaba?

Son düzenleme:

bi el atın ne olurrrrr

kızlar bi buraya bakın isterseniz
:44:

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...lis-bilinen-isimler-ecrin-aleyna-irem-vs.html

efnan minel gibi isimlerin gerçek anlamları falan yazıyor ki arapçadan anlayanlar doğrulayacaktır :44:

hımm anladımcnm internnette bi arasana belis bayileri diye çıkar karşına elbette.ama bulamasanda gel yenibosnaya bak beğen al onlar istanbul içi ücretsiz kargo sağlıyorlar..birde internettten bebekodamiz.com a gir hakan bebenin internet sitesi

güzelmiş canım güle güle kullansın alırsanız :)

kızlar ya mothercare sitesini incelemek istiyorum ama ingilizce hep normal bir sayfası yokmu aca bilen varsa yazarsa çok sevinirim ..

Kizlar yaaa nasip olursa hepimiz temmuzda dogum yapicaz ins bayram ayin tam kacinda bilen varmi ve biz bayramda bu prens ve prenseslere ne giydircez yaaa ve 40 cikmadan evden cikamicazmi biz sincik o sicaklarda

vallaha ben yarı kırkını yapıp yada en fazla 30 gün sonra annemin yazlığın gitmeyi planlıyorum Allah nasib ederse.bu sıcaklarda bütün yazı bursada geçiremem.tabi kv ve eşim biraz burun kıvırıyor ama yapıcak bişeyim yok:)

bi el atın ne olurrrrr

benim kardeşimin adı benan çok değişik ve güzel bi isim tavsiye ederim

vallaha ben yarı kırkını yapıp yada en fazla 30 gün sonra annemin yazlığın gitmeyi planlıyorum Allah nasib ederse.bu sıcaklarda bütün yazı bursada geçiremem.tabi kv ve eşim biraz burun kıvırıyor ama yapıcak bişeyim yok:)

bak cnm bu çok ii fikir bende doğumdan 1 ay önce yazlığa gidiym diyodum ama yengem ve eşim acil bişey olursa nasıl gelicen diyolardı..bende doğumdan sonra giderim hele birde şu yasa çıkarsa garanti 1 ay kalırım ohhh mis gibi hava deniz sahil içimiz açılır..gerçi kv de gelecek doğuma acaba oda gelirmi yada evdemi bıraksam eşime yemek yapar..eşim bu işe ne der??? karıştı baya :))

kızlar sağlık ocağına gittim de geldim 2.tetanaz için ama sorun bu değil dünden beri başım dönüyo tansiyonda normal çıktı 12ye 8 ebe normal dedi tansiyon pazartesi gel yine ölçelim dedi de sorun ne niye dönüyo başım lütfen bilginiz varsa cevap bekliyorum
canım kan akışımız hızlandığı için olabilir bendede oluyor durup dururken bakıyorum tansiyonumda normal çıkıyor üstelik

aynen canım.bana da dedilerdi ilk zamanlar.aklımda yokken ne sokuyorsunuz dedim hep.
nerde bir olumsuz birşey var yapma,etme,tedbir al diyen ilk kişi kv dir.
eşime söyledim artık ben birşey demiyorum söyle de olumsuz şeylerden bahsetmesin demiştim.
yok yerden aklına sokuyor inanmasan bile acaba mı? diyorsun.sorumluluğu sana ait olan bir can taşıyorsun sonuçta.
bizim aklımızı bu abuk sabuk g.tten uydurma hurafelere dolduracaklarına, kızım çiğ olan hiçbirşey yeme desinler, bitki çayı içerken dikkatli ol desinler, ne bileyim yapmamamız dikkat etmemiz gereken şeyleri söyleyip yol göstersinler demi? :KK14:
yok anacım yok geçen cerrahpaşada bi kız vardı hamile, toksoplazma testine gelmiş diyo ki bana kimse demediki çiğ şeylerden uzak dur diye, yanındada anası ve kaynanası,
hay allahım dedim hadi bu kız küçük tecrübesiz bilmiyo dr.unun gözünden kaçtı uyarmadı, yazık değilmi ona? sizde anca gotgotlanıp duruyosunuz? yardım mardım yok? :KK47: insanı deli ediyolar gerçekten yaaa :KK14:

canım banada sadece elevit verdi vitamin onun dışında hiçbir ilaç vermedi hhatta burda okuyodum demir ilacı kan ilacı içende varmış bende doktoruma sordum bana gereklimi diye elevitin içinde varmış demir ve kan ilacı etkiside öyle rahatladım yani
canım, benim kanım normalde düşüktü zaten o yüzden başlattı dr.um. ama şöylede bişi varki geçen hafta kan tahliline gittiğimde şeker yüklemesi için, hemşireye dedimki ya kan değerlerim normale döndüyse şu kan ilacını bırakayımmı?
^^bana dediki normale dönmüş olsa bile hamileleğin süresince kullanman gerek çünkü sen içmediğinde o ilacı, bebek senin kanından beslenir tekrar kansızlık yaşarsın.
öleymiş bilmiyodum bende o iğrenç tadı olan ilaçtan kurtulmak için son denememi yapmış oldum böylece :KK9: :KK60: :KK60:

merhabalarrrrrr...:KK3: oğluşumla bizzz geldikkk... :KK16: okumadan direk yazıyım dedim sonra geçmişe bakarım.. günümüzü özet geçelim sabahtan 2. doz aşımızı yaptırdık bebişimizi dinledik genel kontroller iyi 4.5 kilo almışım tansiyonum biraz yüksek çıktı (14\9) ama genelde hep (10\6) çıkardı şaşırdım oyüzden ebemizde pazartesi bi uğra yine bakalım dedi.. öğlene doğru detaylı ultrasonumuz vardı gelelim oğluşuma maşallah kuzum 450 gr olmuş herşeyimiz çok güzel çıktı 22+1 günlüğüz:KK1: doğum tarihimiz 2 gün daha düştü 18 temmuz dediler ama tahmini tabi ki.. şeker tahlilimi doktorum erken yaptırmıştı oda güzel çıktı ancak kan testim iyi değil kan değerim 12 den 10'a düşmüş dahada altına düşerse takviye kan alırız dedi nolcak bilmiyorum.. :KK31:

vvvveeeeeeeee teyzeleri buda utangaç oğluşum hep eller yüzde....
Eki Görüntüle 658502 Eki Görüntüle 658504 Eki Görüntüle 658505
maşallah kuşum bizim yeğene bak, ne utangaçmış kıızzz :KK9:
ya kuşum bide bu yaptırdığın 3 boyutlu ultrasonmu yaa şu görüntü hangi cins ultrasondan alınıyor bi türlü öğrenemedim :KK9:

bi el atın ne olurrrrr
işte kanayan yaramız ,,,, isim bulma???
ben ilk önce kızıma beray ismini beğendim ama eşim beğenmemişti ben beray derim hem anlamı hem kulağa gelişi çok hoş.
bizde beraydan sonra b i ara beren olsun dedik şimdiyse ece diyoruz bakalım nerde durucaz :KK60: :KK60: :KK60:

bak cnm bu çok ii fikir bende doğumdan 1 ay önce yazlığa gidiym diyodum ama yengem ve eşim acil bişey olursa nasıl gelicen diyolardı..bende doğumdan sonra giderim hele birde şu yasa çıkarsa garanti 1 ay kalırım ohhh mis gibi hava deniz sahil içimiz açılır..gerçi kv de gelecek doğuma acaba oda gelirmi yada evdemi bıraksam eşime yemek yapar..eşim bu işe ne der??? karıştı baya :))

ben doğumdan önce gitmek istemiyorum çünkü yazlık kuşadasında bizde bursada oturuyoruz.allahtan benim kv gelmek istemez annemin yazlığa çünkü araları limoni:)))ama eşime bursada bakıcakları için içim rahat.ablaları ve annesi ütü yemek herşeyi halleder.bende ağustosta bir giderim ekime doğru gönerim artık:)en eşimde 15de bir gelir bebeği görmeye.bence sende kvni götürme yanında eşine kim bakıcak

ben doğumdan önce gitmek istemiyorum çünkü yazlık kuşadasında bizde bursada oturuyoruz.allahtan benim kv gelmek istemez annemin yazlığa çünkü araları limoni:)))ama eşime bursada bakıcakları için içim rahat.ablaları ve annesi ütü yemek herşeyi halleder.bende ağustosta bir giderim ekime doğru gönerim artık:)en eşimde 15de bir gelir bebeği görmeye.bence sende kvni götürme yanında eşine kim bakıcak

cnm benim kv zaten ist da değil memeleketten gelecek doğum için gelmese olmaz zaten napcaksa sinir bozmaktan başka..işte o buraya bizim için gelecekken benim bebeği alıp gitmem acaba doğru olurmu..ben eşimin şimdiden ağzını arayım bakıym ne diyoo.hem yazlıkta yakın 2 saat uzaklıkta eşim gelir haftalık izinlerinde denizede girer bebeğinide görür..kılağa çok hoş geliyo ama inşallah eşim kabul eder...

X