2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
he banada diyolar tuhaf tuhaf şeyler
hay allahım neymiş hamileyken saç kestirme çocuğunun ömrünü kısalırmış çirkin hayvanlara bakma çocuğun onlara benzermiş
töbe estağfurullah inandığımdan değilde hamile kadının aklına böle acaip şeyler getiriolar ona sinir oluyorum.
zaten rüyalarımda gördüklerim bana yetiyo :KK60: iyice bilinçaltı yaptırıyolar insana güdümsüzler

aynen canım.bana da dedilerdi ilk zamanlar.aklımda yokken ne sokuyorsunuz dedim hep.
nerde bir olumsuz birşey var yapma,etme,tedbir al diyen ilk kişi kv dir.
eşime söyledim artık ben birşey demiyorum söyle de olumsuz şeylerden bahsetmesin demiştim.
yok yerden aklına sokuyor inanmasan bile acaba mı? diyorsun.sorumluluğu sana ait olan bir can taşıyorsun sonuçta.

:nazar:dua okuyan herkese teşekkürler.Allah razı olsun.:nazar:

kızlar bu arada dua listesindeki herkesin duasını ilk zamanlar okumuş,belirtmiştim topikte.unutulmasın :KK34:

mide yanması ara ara oluyo ama çok sık sayılmaz. ama 4,5 aydan sonra deliksiz gece uykusu hayal oldu,sırt ağrısı,bel ağrısı,kramp vs...hatta gebeliğe bağlı bel fıtığı çıktı, sol bacağıma vuruyo ağrısı çok fena :KK43: bi de sürekli ateş basıyo içim yanıyo soğuk şeyler içiyorum :) 1 haftadır da acaip içim daralıyo sanki biri beni boğuyo nefes alamıyorum ağlamak istiyorum... eşim hormon düzenin değişti normal diyo... sanırım herşey bi araya geldi: 1.5 ay önce eşimin tayini çıktı bingöle taşındık ve pek alışamadım gibi :KK43:(

ya o daralma nefes alamama sürekli bir rahatsızlık hissi bende de var. içim zaten hep yanıyor. soğuk su içiyorum ama fayda etmiyor.
e sen bide şehir değiştirmişsin canım. şu günlere ona alışmak zor gerçekten. Allah yardımcın olsun tatlım

kızlar haberlerde izledim
doğum izni uzatılması ile ilgili bir durum henüz söz konusu değilmiş :KK50:

offf yaaaa :KK52::KK52::KK50::KK50: :KK19:

kızlar ben pompa düşünmemiştim ama herkes illa al deyince kafama takıldı. şunu almayı düşünüyorum ne dersiniz pahalı mı sizce daha uygun fiyata aynı markayı gördünüz mü başka yerde
Philips Avent SCF312/60 0% BPA PP Elektronik Göğüs Pompası - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
birde emzik olarak da şunu düşündüm
Philips Avent SCF176/68 0% BPA Yalancı Emzik 0-6 Ay (Karanlıkta Parlar,2'li) - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

sizin fikriniz nedir ?

canım bende bu pompadan alıcam. takip etmeye başladığımdan beri bu fiyattan aşağıya hiç görmedim. normal yani fiyatı.

Günaydın sevgili anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Ve tabi hayırlı cumalar hepinize. kkarabiberim duanı okudum bu mübarek günde Allah kabul etsin inş. Kızlar eşim kızımıza isim bulmuş AZRA olsun diyor yanına da bir isim sen bul dedi. Ama bir türlü yakıştıramadım yaa.. Fikirlerinizi almak istiyorum. Kısa isim arıyorum 3-4 harfli olsun istiyorum.

Bence Azra tek başına bile çook güzel bir isim :KK16:

pompayı bilmiyorum ama nuk ürünleri ortodontik ve kaliteli. kuzenim doktor ve çocuklarında nuk'dan başka marka kullanmadı. biz de nuk markalı emzik biberon falan baktık beğendik ama daha almadık.

hımm aklımızda olsun alırken o markaya bakarım hiç olmazsa :KK34:

burdan yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama ağlayacağım şimdi sinirden. bizim burda bi arkadaşın bebeği olmuyor 5 yıldır felan evli benim bebeği duyunca gelip elini sür kafama da benimde olsun demişti çok üzülmüştüm. bugün tedaviye başladı sanırım dün doktora gitmiş doktor 3 gün devamlı geleceksin demiş. bugün üsttümüzden tekrar izin istedi işten erken çıkmak için ama üstümüz ona kızmış olmuyorsa zorlama mesai saatlerinde değil haftasonu git vs demiş sanırım. ağlayarak odasından çıktı of Allahım ya tüm enerjim yok oldu çöktüm resmen bu laf denir mi. Allahım büyüksün cuma cuma gör bu yaşananları :KK43:

Beyni duyguları kalbi yok heralde onu söyleyen insanın.çok sinir oldum ona şuanda. bencil işi aksıycak sanki kıza birkaç saat izin verse. :KK47::KK47:çok çok kızdım ona şuanda gidip ağzını burnunu patlatasım geldi

Kizlar sezeryan ne kadar erken yapiliyor.normalinden kac hafta once aliyorlar...

Arkadaşlar aranızda doktorunun tavsiyesiyle omega 3 balık yağı hapı kullanan var mı? varsa hangi markayı önerdi?

canım banada sadece elevit verdi vitamin onun dışında hiçbir ilaç vermedi hhatta burda okuyodum demir ilacı kan ilacı içende varmış bende doktoruma sordum bana gereklimi diye elevitin içinde varmış demir ve kan ilacı etkiside öyle rahatladım yani

merhabalarrrrrr...:KK3: oğluşumla bizzz geldikkk... :KK16: okumadan direk yazıyım dedim sonra geçmişe bakarım.. günümüzü özet geçelim sabahtan 2. doz aşımızı yaptırdık bebişimizi dinledik genel kontroller iyi 4.5 kilo almışım tansiyonum biraz yüksek çıktı (14\9) ama genelde hep (10\6) çıkardı şaşırdım oyüzden ebemizde pazartesi bi uğra yine bakalım dedi.. öğlene doğru detaylı ultrasonumuz vardı gelelim oğluşuma maşallah kuzum 450 gr olmuş herşeyimiz çok güzel çıktı 22+1 günlüğüz:KK1: doğum tarihimiz 2 gün daha düştü 18 temmuz dediler ama tahmini tabi ki.. şeker tahlilimi doktorum erken yaptırmıştı oda güzel çıktı ancak kan testim iyi değil kan değerim 12 den 10'a düşmüş dahada altına düşerse takviye kan alırız dedi nolcak bilmiyorum.. :KK31:

vvvveeeeeeeee teyzeleri buda utangaç oğluşum hep eller yüzde....
$IMAG0037.jpg $IMAG0038.jpg $IMAG0039.jpg

Haftaiçi bebek arabasını en çok ben kullanacağım için arabanın bagajına indirip bindirmesi açıp kapaması kolay hafif olsun diye tatile yada annemlere gittiğimde rahat kullanayım pratik olsun diye ben hiç agır arabaları travel sistemleri düşünmedim bizim aldığımız hafîf travel baston şurda resimlerini nerden aldığımı paylaşmıştım canım;

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...basladiniz-bebislerinize-neler-aldiniz-7.html

Çok güzeller canımnn Avizenin kız bebekler için olanı varmıdır kiiiiiii

Çok asik çok şirin ama Bana çok güven vermedi mothercarede vardı bunun gibi sağlam durmuyor gibi

canım tek model vardı biz eşimle havaalanında çalışıyoruz onuda görünce hemen atladık valla..bebeğim kızda olsa alırdık :))koçtaş başka güzel modellerde var bi bak derim.

merhabalarrrrrr...:KK3: oğluşumla bizzz geldikkk... :KK16: okumadan direk yazıyım dedim sonra geçmişe bakarım.. günümüzü özet geçelim sabahtan 2. doz aşımızı yaptırdık bebişimizi dinledik genel kontroller iyi 4.5 kilo almışım tansiyonum biraz yüksek çıktı (14\9) ama genelde hep (10\6) çıkardı şaşırdım oyüzden ebemizde pazartesi bi uğra yine bakalım dedi.. öğlene doğru detaylı ultrasonumuz vardı gelelim oğluşuma maşallah kuzum 450 gr olmuş herşeyimiz çok güzel çıktı 22+1 günlüğüz:KK1: doğum tarihimiz 2 gün daha düştü 18 temmuz dediler ama tahmini tabi ki.. şeker tahlilimi doktorum erken yaptırmıştı oda güzel çıktı ancak kan testim iyi değil kan değerim 12 den 10'a düşmüş dahada altına düşerse takviye kan alırız dedi nolcak bilmiyorum.. :KK31:

vvvveeeeeeeee teyzeleri buda utangaç oğluşum hep eller yüzde....
Eki Görüntüle 658502 Eki Görüntüle 658504 Eki Görüntüle 658505

Masallah canim oglusuna:) insallah kan degerin de yakin zamanda cikar.

kızlar kadın dogumcununda dedıgı gıbı ben kulak burun bogaz a gıdıyorum muayene olmaya ınsll tabii bır aksılık olmaz ıseee:KK55::KK55::KK55:cunkum faranjıtım gecmedı yaa bır hafta olduu :26::2::2::2::2:

git tabi tatlım. geçmezse bebişe daha çok zararı var. merak etme bebişe etkisi olayacak ama senin iyileştirecek ilaç veriyorlar. inşallah iyileşirsin tez zamanda :KK16:

arkadaşlar ben 2 hamileliğimdede göğüs pompası kullanma ihtiyacı duymadım o yüzden şimdide almayı düşünmüyorum bence sizde acele etmeyin doğduktan sonrada alınabilir yani sonradan öylece elinizde kalmasın diye söylüyorum

doğumdan sonrada maddi açıdan sıkışırsam diye ben şimdiden almak istiyorum. ben maaş alamıycam çünkü iznim boyunca tek maaşla zor olucak

yaa kızlar oku oku geçmişi bitiremedim 511. sayfada kaldım. karnım acıktı gidiyorum ben. dönüşte bakıcam artık ne dedikodular yapmışsınız :KK9:

ben beşik konusunda pek karar veremiyorum... belisinkilerde çok kaliteli olmadığından bahsetti arkadaşlar... ondan endişe ettim...

canım yapma yaa bende belisin bi oda takımını beğendim annem alacağı için ona çok yük olmadan hem kaliteli hem uygun bi model baktım.internettende araştırdık mdf kalitedeymiş,zararlı boya içermiyomuş falan filan yazıyoo..umarım uzun yıllar kullanabilirim..

canım yapma yaa bende belisin bi oda takımını beğendim annem alacağı için ona çok yük olmadan hem kaliteli hem uygun bi model baktım.internettende araştırdık mdf kalitedeymiş,zararlı boya içermiyomuş falan filan yazıyoo..umarım uzun yıllar kullanabilirim..

canım ben de belisden aldım inşallah memnun kaırım sade beşik benimki

şu isim olayı üstümde öyle büyük bi yük ki anlatamam..

git tabi tatlım. geçmezse bebişe daha çok zararı var. merak etme bebişe etkisi olayacak ama senin iyileştirecek ilaç veriyorlar. inşallah iyileşirsin tez zamanda :KK16:

doğumdan sonrada maddi açıdan sıkışırsam diye ben şimdiden almak istiyorum. ben maaş alamıycam çünkü iznim boyunca tek maaşla zor olucak

yaa kızlar oku oku geçmişi bitiremedim 511. sayfada kaldım. karnım acıktı gidiyorum ben. dönüşte bakıcam artık ne dedikodular yapmışsınız :KK9:
gıtmedımmm dr yaaaaaaaaaaa basından gecen komsular gerek yok dedı bende faranjıtın etkılerıne baktım agız yolunu temıs tut ve agızdan nefes alma gıbı orn vardı yapıyorum ve oksurmuyorm o vakıttt:KK9::KK9: ınsll canım yaaaaaaaaaaaaaa:KK16::KK16:

Günaydın güzel anneler ve onların prens ve prensesleri nasılsınız bugün:KK9::KK9::KK9: biz kızımla iyiyiz teyzeleri kızım çok haraketli maşallah her an hissettiriyor kendini :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: birgünde maşallah 6 sayfa birden ilerlemiş ya amma gevezesiniz kızlar yetişemeyecem yakında hızınıza maşallah devam böylee:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ssvvnn ; Canım duanı okudum allah kabul etsin
Allah razı olsun canım benim

Herkese Selam :)

Kızlar Mothercare der 15-16-17 mart günleri bazı ürünlerde %50 indirim var. Ben az evvel uğradım :)) 15 parçayla çıktım da :)
Bakınca bir sürü şey gerekiyor. Her ay bu kadar ıvır zıvır alsak ancak altından kalkarız. Tabi yok para toplarım sonra alırım diyorsanız başka. Benim niyetim, iyi bir marka güzelde ürünleri var, her ay yapılan 3 günlük indirimlerde tüm ihtiyaçları tamamlamak.

Herkese sağlıklı günler :KK16:

Selam tatli anneler ve bebkleri
Gecen haftadan beri giremedim :KK43: faranjit olmusum birde ustune kum doktum cok zor zamanlar gecirdim
1gece hastsnede kaldik :KK43:
Suan daha iyiyim ama tam iyilesemedim ilac aliyorum lutfen benim ve minik kusum icin dualrinizi esirgemeyin
Allah hepimize saglik sihhat versin insallah meleklerimizi korusun(amin)
Sevgiler

X