2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam arkadaşlarrrrr 3-5 gün girmedim oooo 1000 sayfayı geçmişiniz maşallah bu ocak annelerinde ne çene var yahuu...tabi bulantılar geçti çenemize vurdu dimi....hadi bakem seviyorum hepinizi

Ben asistanım canım ünv.de. Uykusuzluk yok aslında da genel olarak her şeye karşı bir ilgisizlik ve dikkatsizlik var. IQ seviyem düşmüş gibi :KK9: Bu ara işlerim az ve sıkılıyorum, galiba işlemeyen demir pas tutuyor :26: İsim olarak da bundan önce Hüma düşünüyordum ama iki kişiye söyledim, ilk tepkileri "Cuma mı?" oldu, ben de vazgeçtim :)

analdım canım uykusuzluktan ziyade düzenli yiyip içmek düzenhli saatlerde yatıp kalkmak konsantrasyonu direk

oalrak etkılıyo onun ıcın söyledım....Hüma diken ,devlet kusu ,saadet demekmıs

feyza ise bolluk bereket , ilim ,ilerleme feyza daha iyi sanırsam :)

ay çok acaip sinirim bozuldu yaa

face de eskı komusumuzun gelını ile konusuyodum bayadır konsuammasıtık hamıel oldugumu söledım sevındı fln

sonra dedi sen de kendını yıprattın çok...bişeyi çok istemekte iyi değil yanı vazgecceksın bı yerde fln

naıs sinirlerim zıpladı anlatamam....kendını yıpratmakla ne alakası var daha yasım 24 çok şükür hamıle kalıyorum

sadece pıhtılaşamdan dolayı bılmedııgmız ıcın bebekelrı kaybettık sımdı ıse hersey yolunda gidiyo kalkmış bana

ne diyo yaa...çok üzüldüm kırıldım böle mi gözüküyorum acaba dısarıdan...evet üüzldüm yıprandım hiç kolay değil

3 bebek kaybetmek ama böyle beylık laflar etmek ne kadar kolay vazgec bişeyi çok istemek iyi değil fln...

herkes ılk hamılelıgını sağlıkla doğurmaıyo maalesef evet ben o şanslı çoğunluktan değilim :KK5:

durudk yere canımı sıktı

Saçmalamış canım, insanlar akıllarına ve ağızlarına geleni söylüyorlar işte. Önce bir ölçüp tart bakalım söylediğin şey sence doğru mu? Vermeyen Allah ölünceye kadar vermez, illa olsun olsun demiyoruz ki burada, iki lafımızdan biri "hayırlısıyla" zaten. Benim kayınvelidem de iki tanesini doğurduktan sonra kaybetmiş, o zaman vazgeçseymiş ben kocişle nasıl tanışacaktım :KK9: Hem eskiden çok daha fazla bebek kaybı yaşanıyormuş, herkes vazgeçseydi neslimiz kururdu :) Boşveeer, milletin ağzını büzemiyorsun işte, dile kolay geliyor konuşmak.

face de eskı komusumuzun gelını ile konusuyodum bayadır konsuammasıtık hamıel oldugumu söledım sevındı fln

sonra dedi sen de kendını yıprattın çok...bişeyi çok istemekte iyi değil yanı vazgecceksın bı yerde fln

naıs sinirlerim zıpladı anlatamam....kendını yıpratmakla ne alakası var daha yasım 24 çok şükür hamıle kalıyorum

sadece pıhtılaşamdan dolayı bılmedııgmız ıcın bebekelrı kaybettık sımdı ıse hersey yolunda gidiyo kalkmış bana

ne diyo yaa...çok üzüldüm kırıldım böle mi gözüküyorum acaba dısarıdan...evet üüzldüm yıprandım hiç kolay değil

3 bebek kaybetmek ama böyle beylık laflar etmek ne kadar kolay vazgec bişeyi çok istemek iyi değil fln...

herkes ılk hamılelıgını sağlıkla doğurmaıyo maalesef evet ben o şanslı çoğunluktan değilim :KK5:

durudk yere canımı sıktı

AAAA Ayşe boşver ne derse desin üzülme sakın.Şanslısın hemde çok hamile kalman bile şanslı oldugunu gösterir.Ki sen bunu daha iyi bilen birisin.Ne biçim insanlar var ya karşıdaki kişinin söylediği bişeyde nasıl etkileneceğinini düşünmeden patavatsızca konuşanlar... Ne demek vazgeçeceksin bi yerde hemde bebek konusunda pes etmek var mı ya...Evt sinir bozucu fazlasyıla cümlesi ama aldırma canım....Hem seni görmediğim halde öyle gözükmediğine de eminim cnm sen pozitif düşünen ve etrafınada aynı enerjiyi yayan birisin.Bu yüzden onun söylediklerini hiç kaale alıp sıkma canını....

Ayşecim sen bakma öyle insanlara..malesef öyle densiz insanlar var..ne zaman nerde ne konuşacaklarını bilmezler..hiçte öyle gözükmüyorsun..ben seni çok sevdim canım..çok tatlı şirin bir insansın..:KK34::KK34::KK34:

Allah razı olsun canım o senın güzel bakmandan dolayı öyle :)

ama bi an sinir oldum valla ya

hönk oldum yanı neyse gectı :)

Saçmalamış canım, insanlar akıllarına ve ağızlarına geleni söylüyorlar işte. Önce bir ölçüp tart bakalım söylediğin şey sence doğru mu? Vermeyen Allah ölünceye kadar vermez, illa olsun olsun demiyoruz ki burada, iki lafımızdan biri "hayırlısıyla" zaten. Benim kayınvelidem de iki tanesini doğurduktan sonra kaybetmiş, o zaman vazgeçseymiş ben kocişle nasıl tanışacaktım :KK9: Hem eskiden çok daha fazla bebek kaybı yaşanıyormuş, herkes vazgeçseydi neslimiz kururdu :) Boşveeer, milletin ağzını büzemiyorsun işte, dile kolay geliyor konuşmak.

ben de öle deıdm ne ne ne o nası laf öyle deıdm kzı da afalaldı ama azcık tartsın canım aa

aynen benım babaannem 8 kere doğurmus bak hamıle kalmsı demıorm belkı daha cok hamıle kaldı

ama 4 ü yasıyo 4 ü doğardoğmaz doğduktan bı kaç snee sonra fln vefat etmıs aynen dediğin gibi 24 yasındakı kıa vazgec dıosan

ilerki yastakılere ne diceksın kendımı valla öle düşündüm bi an savunma ıhtıyacı hıssettım :) bunu 30-35 yasındkaı bırıne sölediğini

düşün naıs umutsuzluga sevkeder ınsanı ay çok densiz ınsan var ya...dediğine çok güldüm :KK9: :KK9: kayınvalidene tesekkur etmek lazım

o zaman vazgecmeıp dırnedııgnız ıcın aşna fişnaya devam ettıgınız ıcınn diye eheueheue :KK9: ay cok yasa :)

selam arkadaşlarrrrr 3-5 gün girmedim oooo 1000 sayfayı geçmişiniz maşallah bu ocak annelerinde ne çene var yahuu...tabi bulantılar geçti çenemize vurdu dimi....hadi bakem seviyorum hepinizi

aynen canım eskıden "çok bualntım var"dan ileri gidemıyodu muhabbet bualntı gectı açıldıkk :)

Kimse yaşadığı acıyı anlayamaz o yüzden başkalarının ne düşündüğü önemli değil, sen kadar kimse bilemez üzüntülerini...

Kimse yaşadığı acıyı anlayamaz o yüzden başkalarının ne düşündüğü önemli değil, sen kadar kimse bilemez üzüntülerini...

durudk yere canımı sıktı

senin özel hayatın hiç kimseyi ilgilendirmez, yorum yapacak, hatta böyle seni kıracak bir yorum yapma hakkını kendisinde nasıl buluyor hayret yani.
insanlar çok acımasız ayşecim, üzme kendini.. sen biliyorsun ne yaşadığını.. sağlıklı bir kadınsın neticede ve hamile kalabiliyorsun buraya kadar sorun yok, e sonrası da halledilemiycek bişey değilmiş gördük hepimiz.. allahın izni ile kucağına alacaksın bebeğini. bırak ne derlerse desinler. sen moralini bozma sakın, zeyneb'i düşün mutlu ol :nazar::nazar::nazar::KK34:

canım unutuabilirmiyim o günleri ben şükür namazı kılmıştım ve çok güzel bişey olmuştu ençokta ona ağlamıştım hani bu sağlıklı sıhhatli olacaktı diye ama rabbim yanıltmadı gerçi ben hep yapcam dediklerimi yapmayıp erteliyorum namazımı bile ama o bizi sınamıyor şimdi bi pipuşlum var bakalım inşallah hayırlısıyla kucağımıza da alabileceğimiz ay bebişi duyurmamıştık ama bunu herkeze duyurduk gerçi yeğenim kızının resimlerini koymuş nasıl tatlı olmuş bide saçları fıskiye toplamış kocişede dedim oğlanları severdim ama bi kız süsleyesimde varmış :)
ay canım oğlanlar acık anacı oluyor kızlar kendini sevidiryorya ondan hep kız isterdi yoksa şu soyadı olayına bakarsak bizden başka soyadı gitmicekti oyüzden lazımdı bi oğluş hayırlısı ikinci olur dicem ama ben küçüklükten beri hep iki oğlan düşlerdim ve oğlan yakıştırılardı bana

kıyamam bende bebek istediğimizden 5 ay sonra hamile kalınca şükür namazı kılmıştım,ondan öncede salaten tünca ve yasini hep okudum bir bebişimiz olsun diye.dualar çok önemli..annelik duygusu bi başka aklımız hep onlarda,rabbim sağ salim bebişler versin bize

AAAA Ayşe boşver ne derse desin üzülme sakın.Şanslısın hemde çok hamile kalman bile şanslı oldugunu gösterir.Ki sen bunu daha iyi bilen birisin.Ne biçim insanlar var ya karşıdaki kişinin söylediği bişeyde nasıl etkileneceğinini düşünmeden patavatsızca konuşanlar... Ne demek vazgeçeceksin bi yerde hemde bebek konusunda pes etmek var mı ya...Evt sinir bozucu fazlasyıla cümlesi ama aldırma canım....Hem seni görmediğim halde öyle gözükmediğine de eminim cnm sen pozitif düşünen ve etrafınada aynı enerjiyi yayan birisin.Bu yüzden onun söylediklerini hiç kaale alıp sıkma canını....

ya bu topikte ne ınsanlar tanıdım yaprakcım bileemezsın öyle ınanclı ınsnaalr tanıdım kı istedıelr ve oldu da
Rabbım isteyın vereyım buyuruyor nedne ıstemeyelım kı dımı ama vazgecmek yakışmaz müslüman umutlu olmalı
böyle konusulunca akrsımda iste sınrı oluyorum :) gecende yengemlerdeyız komsuus gelmıs ıste dıo evladın ıcın hıcbıseyini
fda etmıceksın sorna sana dik dik konusuyoalr dıo deıdm sende büyürken konusmussundur annene dik dik maalesef
çocukalr böle büyyo hamıel kaldın ve doğurdun dımı deıdm hayır deıd tamam o zaman daha fazla konusmaya gerek yok dedım :)

canım hep öyle olmaya calısıyorum evfet benımde negatıf enerjıden melankoliye bagladıgım oluyo ama ben d eınsanım
sonuc olarak üzülmey hakkım da var yani dımı ay aman doğru dıosn canım takmaya degmez :)

keısnlıkle canım takmamak lazım ıste bı an sınrı oldum :)

senin özel hayatın hiç kimseyi ilgilendirmez, yorum yapacak, hatta böyle seni kıracak bir yorum yapma hakkını kendisinde nasıl buluyor hayret yani.
insanlar çok acımasız ayşecim, üzme kendini.. sen biliyorsun ne yaşadığını.. sağlıklı bir kadınsın neticede ve hamile kalabiliyorsun buraya kadar sorun yok, e sonrası da halledilemiycek bişey değilmiş gördük hepimiz.. allahın izni ile kucağına alacaksın bebeğini. bırak ne derlerse desinler. sen moralini bozma sakın, zeyneb'i düşün mutlu ol :nazar::nazar::nazar::KK34:

ya valla konusuyo ıste bişi rica ettı yardımcı oldum çok güzel tesekkur etti sağolsun :)

evet canım ınsallahhh sağlıkal gelır tam bütün gücümü umutlaırmı topluorm bırı böle bişi dio gene sinir stres

neyse ne diyim yien de Rabbım kısmeye yastamasın yasayarak tecrube etmeısn kımse dimi :)

ayy Zeyneb dimi baya alıştım yaa :) bi de duygulandım gene :KK5:

siz de doğdugu anı düşünürken gözleırnızden yaşalr akıyo mu yoska yalnız mıyım :KK70: :KK53:

buda kızımızın son hali (kızım demesi bile güzelmiş ya hemende alışıverdim:KK1:

$Fotoğraf0707.jpg

aralara +18 kareler yerleştirmişler ama :) çok romantık olmuş

ama zaten bebek yapmak başlı başına artı onsekizlik bi durum ehehehe :KK70: yadırgamamak lazım :KK53:

430031_400406446640337_2051891432_n.jpg

aynen canım eskıden "çok bualntım var"dan

ileri gidemıyodu muhabbet bualntı gectı açıldıkk

ohhh sefamız olsun o zaman...bu arada şu face de canını sıkan arkaşada takılma..kimse kimsenin ne yaşadğının farkına bile varmadan haybeye konuşabiliyor..hem öyle gözüksen ne yazar ki sözkonusu olan bir can bir bebek küçümsenecek ve uğraşılmayacak bir konu değil kesinlikle...o arkadaşa sadece acırım bu duygulardan yoksun olduğu için...öpüyorum seni kız anası

Doktorum Fito yazdı bana.

Hayırlı olsun :)

ben kokusuz vazelin kullanıyorum kızlar,teyzemin kızı kullandı ve sıfır çatlak,ama ben hergün süremiyorumunutuyorum:KK9: 2 günde bir banyo yaptıkça banyodan sonra.şimdilik bişey yok,bu çatlak olayı kız bebişlerde daha çok olurmuş,malum daha çok genişliyor anne:KK52: bu cumartesi bi öğrensem şu cinsiyeti bende aahh neler alıcam minnoşuma yaaa:KK16:

ayshe boşver takma
seni çok ii anlıyorum
asıl bizim gibi tüp bebekle çocuk sahibi olanlara neler diyorlar bi bilsen
o kadar zorluk arkasında bi de milletin lafı geriyor insanı
bana da mesela hamileyim dediğimde hemen tedavi ile mi diye soruyorlar
bi süredir olmadığını biliyorlar tabi
tedavi ile yada değil sanane seni ne ilgilendirir
tedavi olsa sana faydası ne olmasa ne
insanlar hamile kalmayı kendi becerileri sanıp gururlanmaya ve seni küçük görmeye çalışıyorlar
halbuki bu tamamen ALLAHın takdiri bunu anlamaktan acizler
o yüzden ben böyle insanlara sadece acıyorum
sen de öyle yap
gerekli cevabı da ver ama kendilerini haklı sanmasınlar

Son düzenleyen: Moderatör:
enemm ölede toparlak toparlak uzanmış maşallahh :) enseden mı çekılmıs canım foto sankı kafa arkası gibi geldı

Hiç anlamam canım ama yanılmıosam önden çünkü aynı andan ben bakıorum ya eli sürekli oynatıp bacaklarını kapatıodu o anda yakalayıp çıkartıo Dr.da en iyi pozu.Sanırım önden...

X