2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar eşimin de benım de kromozom sonuclarını degerlendırmıs dr ikimizde de çok şükür hiç bi genetik ve kromozom

anomalisi yokmuş dolayısı ile amnıyosenteze de gerek kalmamış :KK76: :KK76: :KK76:

ama bebeklerımde bu kalp ve kordon anomalileri nedne oluşuyo o halde orası hala muamma....bu akşam dr a

gittiğimizde tüm sonuçları gösterip uzun uzun konuşucaz inşallah bu konu da bi açıklığa kavuşur böyle işte kızlar

çok şükür geriye sadece kalbindeki soruna rağmen bebeğimin sağlıkla büyümesi ve sağlıkla kucagıma gelmesi kaldı

bakalım Rabbim o günleride gösterir inşallahh :KK16:

gözün aydın canım ben hisslerimde yanılmam:)buarada arkadasım da öncekı gebelıklerınde bebekte kalp sıkıntısı yasadı suan hamıle doktoru bebe aspırınının 4\3nu hergun içmesını sölemıs bunu da danıs doktoruna.onunkının de nedenı hala bellı degıl ama kan pıhtılasmasında süphelenmıs doktoru

Akıntıda koku yok da sarı renkli. Antibiyotik verir belki diye düşündüm. Enfeksiyon böbreklere sıçrayabilir filan diye okudum birkaç yerde, o yüzden endişe ettim. Ama madem ilaç vermesi zayıf olasılık, birkaç gün beklemenin de zararı olmaz herhalde.

canım üşütmüşsün ya o yüzden o hala varmış hissi genelde üşütünce çıksak ta daha varmış hissi gelir benim koku kaşıntı ve akıntı yoktu ama idrarda mikropçuklar ürüyormuş çok suda içemem tuvaletede heryerde çıkamam akşama kadar tutarım buyüzden oluşuyormuş sadece su gibi geliyordu bebişin sıvısı diyede korkuyordum antibiyotik kullandım 2 sefer hemde ama geçti şükür mantarda koku ve kaşıntı oluyormuş şimdi deniz diyoruz yasak kalktı ama doktorda mantar olup gelmede temiz denizlere git diyor

bana teşhis konulmuş ve ben özeldeki bayana bile sormak için 2gün kullanmayıp beklemiştim senin daha belki de beklemen sorun yapmaz sanırım pzt ayrıntılı git ve idrar tahlili iste şikayetini anlatınca veriri zaten inşallah yoktur bişey antibiyotiğin zararı yok dselerde korkuyoruz

Kızlar bana bir akıl verin. Karnımın altında bir doluluk var sanki idrara sıkışmışım gibi. İki dakika önce tuvalete gitsem de aynı. Bir de üşüttüm, dünden beri öksürüyorum, gece öksürürken karnımın bir yeri o kadar sızladı ki. Şimdi de ara ara bir-iki saniye sızlıyor. Arada sarı, koyu kıvamlı akıntım da var. Yarın doktora gideyim diyordum ama pazartesiyi beklersem istediğim yere gitme açısından daha iyi olacak. Beklesem mi yarın gitsem mi?

canım o bir iki saniyelik sızlamalar dün bendede olmuştu.bgn ok çok şükür sanırım böyle şeyler olacak.ama çok sızlarsa ve akıntın çok olursa git bencede aklında kalmasın

ben ne yapıcam bilemiyorum zaten boyun fıtığım var düz yatmayınca geçmiyor :KK43:
son aylar diye biliyorum bende bebek zor nefes alıyormuş diye duydum..

dr özellikle söyledi düz yatıcaksın ,eğer mümkünse sol yanına doğru diye..

birde şu damacanalarla ilgili kafam karışık ya....1 haftadır pet şişede su alıyoruz ,ama pahalıya patlıyor ya:KK43:
hayat suyu aradım test sonuçları hala gelmedi mi ?en azından temizdir,test edilmiştir diye belgeniz yok

mu diye,hala bakanlık açıklamadı dediler!!birazdan su gelicek ,''damacanadaki suyu su ile yıkamadan içemicez galiba'' tanıdıkları akrabaları çalışan var mı ya:KK43:

birde şu damacanalarla ilgili kafam karışık ya....1 haftadır pet şişede su alıyoruz ,ama pahalıya patlıyor ya:KK43:
hayat suyu aradım test sonuçları hala gelmedi mi ?en azından temizdir,test edilmiştir diye belgeniz yok

mu diye,hala bakanlık açıklamadı dediler!!birazdan su gelicek ,''damacanadaki suyu su ile yıkamadan içemicez galiba'' tanıdıkları akrabaları çalışan var mı ya:KK43:

ay bu düz yatacaksınızı çok sevdim bende düz yatarım ve sola dönünce uyuyamıyorum gece de yine düz kalkıyorum kaç gün denemelerden uyuyamadım bu Sabah bi kalktım yine dümdüz

pet şişede hem pahalı hemde hemen bitiyor bende su artıma diyodum ama zararı faydasından çok bide bizim kreçli ay damacana ya devam ama bebişlere kesinlikle içirmeyin demişti abimlerin doktoru ve 3yaşa kadar pet taşımışlardı onlarda :KK14:

canım üşütmüşsün ya o yüzden o hala varmış hissi genelde üşütünce çıksak ta daha varmış hissi gelir benim koku kaşıntı ve akıntı yoktu ama idrarda mikropçuklar ürüyormuş çok suda içemem tuvaletede heryerde çıkamam akşama kadar tutarım buyüzden oluşuyormuş sadece su gibi geliyordu bebişin sıvısı diyede korkuyordum antibiyotik kullandım 2 sefer hemde ama geçti şükür mantarda koku ve kaşıntı oluyormuş şimdi deniz diyoruz yasak kalktı ama doktorda mantar olup gelmede temiz denizlere git diyor

bana teşhis konulmuş ve ben özeldeki bayana bile sormak için 2gün kullanmayıp beklemiştim senin daha belki de beklemen sorun yapmaz sanırım pzt ayrıntılı git ve idrar tahlili iste şikayetini anlatınca veriri zaten inşallah yoktur bişey antibiyotiğin zararı yok dselerde korkuyoruz

Sağol canım inşaallah bir şey yoktur, o kadar migren ağrısı çektim de ilaç kullanmadım, şimdi bir de antibiyotiği kullanmayı hiç istemiyorum ama ne yapalım, mecbur kalırsam kullanacağım.

canım o bir iki saniyelik sızlamalar dün bendede olmuştu.bgn ok çok şükür sanırım böyle şeyler olacak.ama çok sızlarsa ve akıntın çok olursa git bencede aklında kalmasın

Gece zaten bir hoştum, öksürürken olunca aklım çıktı :) İnsan tecrübeli olmayınca ayırt edemiyor da hangi sancı neden oluyor... Ben en iyisi pzt bekleyeyim. Teşekkür ederim canım.

mrb kızlar.cinsiyeti belli olan arkadaşlarımızı tebrik ederim.bizimki bacaklarını kapatıyo göstermiyo.dr. bebeğimizin çok utangaç olduğunu söyledi:KK17:
ben de bu hafta dr. gittim.ikili sonucu ve diğer rutin kan sonuçlarım iyi çıkmıştı.ama idrar tahlilim kötü.enfeksiyon varmış.dr.um düşük dozda bir antibiyotik verdi.bir hafta kullanıcam.inşallah geçer.günde 2-3 lt su içiyorm,iç çamaşırlarını 90 derecede yıkıyorum..hijyene filan da dikkat ederim.ama nasıl enfeksiyon oldu anlamadım:KK50:

kızlar birde bu aralar aklıma takılan bişey var.aranızda aktif araba kullanan var mı?gebelikte araç kullanımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?dr.ların çoğu 7. aya kadar emniyet kemeri takılmak suretiyle aşırı hız yapmadan kullanılabileceğini söylüyor.benim işyerindeki arkadaşlarım ise çok sakıncalı olduğunu söylüyor.işe arabayla gelenler hamile kaldıktan sonra araç kullanmayı bıraktı.sizin bu konudaki görüşleriniz neler?:44:

bende araba kullanıyorum bi zararı olacağını düşünmüyorum .belki son ayda iyice göbeklendiğimizde süremeyebiliriz:)

kızlar eşimin de benım de kromozom sonuclarını degerlendırmıs dr ikimizde de çok şükür hiç bi genetik ve kromozom

anomalisi yokmuş dolayısı ile amnıyosenteze de gerek kalmamış :KK76: :KK76: :KK76:

ama bebeklerımde bu kalp ve kordon anomalileri nedne oluşuyo o halde orası hala muamma....bu akşam dr a

gittiğimizde tüm sonuçları gösterip uzun uzun konuşucaz inşallah bu konu da bi açıklığa kavuşur böyle işte kızlar

çok şükür geriye sadece kalbindeki soruna rağmen bebeğimin sağlıkla büyümesi ve sağlıkla kucagıma gelmesi kaldı

canım çok sevindimm.herşey daha güzel olacak inş.

bende bugün burdaki dr.uma gittim kalbindeki parlaklığı söyledim.çoğu hamilelerde rastlıyoruz dedi.
hatta ultrasonda görmedi.inşallah bi problem değildir.
bir hafta sonra 4lü testimi yaptırıcam inş.
kendime nazar değdirdim hiç midem bulanmadı çok iyiyim diye diye.
bende bi reflü patladı amannnnn yarabbim nefes alamıyorum resmen çok fena.
ne güzel kilo almaya başlamıştım ama iştahım gitti:KK43:

Gece zaten bir hoştum, öksürürken olunca aklım çıktı :) İnsan tecrübeli olmayınca ayırt edemiyor da hangi sancı neden oluyor... Ben en iyisi pzt bekleyeyim. Teşekkür ederim canım.[/QUOTE]

çküsürnce yada hapşırınca benimde çok kasılıyor

Ay ne şeker anlatmışsın cnm yemedi die :) Tebrikler bu arada kızın hayırlı olsun inş.Demek boyaya izin verdi hoş benimkide izin vermişti ama düz boya demiştim tabiki boyat demişti.Röfle olunca orieal oldugundan sakıncalı olur sanıodum ama izin vermiş Dr.un.Bende deodorant deilde Roll on kullanıorum arada hergün deilsede evde oldugum için.ama oda sakıncalı demişlerdi Dr a budefa sorayım bakalım ne dicek.

Canım ya çok şaşırıyorum ben bu her doktorun farklı yorum yapmasına. Benım de saçlarımın yarısı sarı, yarısı koyu kumral oldu şu an. Çünkü doktorum kesinlikle hamilelikte saç boyası çok tehlikelidir dediği için boyatmıyorum. Hiç pimpirikli, herşeyi yasaklayan bir doktor değildir kendisi. Ama bunu direkt kesin bir şekilde söyledi. İlerleyen çocukluk döneminde alerjiler ortaya çıkıyormuş. Direkt saç boyası kana, ordan da plesanta ile boyanın içindeki kimyasal bebeğe geçiyormuş. Böyle mantıklı bir açıklama karşısında saçlarımı boyatmakçok önemsiz geliyor açıkçası bana. Ama izin veren de anladığım kadarıyla bir sürü doktor var. Şaşırdım kaldım...

slm kızlar ben birey sormak istiyorum utanarak aslında bu kadar hamilenin girdiği bir yerdede bu sorulmaz ama aklım karıştı iyice doktorumada soranıyorum randevuma çok var daha benim canım çok fena pastırma çekiyor hatta az önce birkaç dilim yedim ama hala yermek istiyorum sizce pastırma çiğ mi yoksa işlem gördüğü için pastörize oluyormu

cnm kayserili olarak benimde cnm pastırma çekiyor ama doktor yasak dedi bende yumurtalı yapıp yiyorum

bende araba kullanıyorum bi zararı olacağını düşünmüyorum .belki son ayda iyice göbeklendiğimizde süremeyebiliriz:)

canım çok sevindimm.herşey daha güzel olacak inş.

Bende bugün burdaki dr.uma gittim kalbindeki parlaklığı söyledim.çoğu hamilelerde rastlıyoruz dedi.
Hatta ultrasonda görmedi.inşallah bi problem değildir.
Bir hafta sonra 4lü testimi yaptırıcam inş.
Kendime nazar değdirdim hiç midem bulanmadı çok iyiyim diye diye.
Bende bi reflü patladı amannnnn yarabbim nefes alamıyorum resmen çok fena.
Ne güzel kilo almaya başlamıştım ama iştahım gitti:KK43:

reflunun caresı bır bardak soguk sut kesın cozum garantı :KK66:

canım çok sevindim senin adına inşallah bu güzel haberlerin devamıda güzel gelir :)

evet canım ben de öyle duymsutum :) hatta kızıma hamıleyken gerıden gelıodu :)

eşim de erkek dio bakalım ben de hıc karnım cıkmadıgı ıcın kız dıyorum :)

benimki her girdiğim ultrasonda hesapladığım güne göre çıktı ne bi gün öne ne bi gün arkaya,şimdi benimkinin cinsiyeti ne oluo kızlar :KK61:

Kizlarrrr İzmir yanıyor bu sıcaklara deve bayıltan sıcakları diyorlarmış bayiltacak valla

D ile başlayan bır fırmada varmış adını yazmak istemedim ama anlamışsınızdır eşimin müdürünün karısı hıfsı sıhada çalışıyor o sölemiş

slm kızlar ben birey sormak istiyorum utanarak aslında bu kadar hamilenin girdiği bir yerdede bu sorulmaz ama aklım karıştı iyice doktorumada soranıyorum randevuma çok var daha benim canım çok fena pastırma çekiyor hatta az önce birkaç dilim yedim ama hala yermek istiyorum sizce pastırma çiğ mi yoksa işlem gördüğü için pastörize oluyormu

Canım benım toksoplazmaya karşı bağışıklığı yok. O yüzden bana bu tarz her şey pişmiş bile olsa yasak. Doktor çok canın çekse bile yemiyeceksin dedi. Pişirmiş olsan bile. Eğer pişirmediysen çiğ yemişşin demektir. Sadece süt ve sütten yapılmış şeylerden pastorize oluyor.

öRNEĞİN; inek sütünü alıp içiyorsan eğer pastorize edilmemiş oluyor. İşlem görmüş, fabrikada işlenmiş sütler pastorize edilmiş oluyor ve bunlardan yapılmış yoğurt, kaymak vb. şeyler tüketebileceğimiz şeyler grubuna giriyor.

topiğe girdim hemen sen geldin aklıma sonucu alıcaktı noldu diye:) cok sevindim canım insallah hep böyle güzel haberler alırız senden

X