2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ben 11.haftada folik asiti bırakıp decavit e başladım canım..omega 3 için daha erken..6. aydan sonra sanırım omega3 alabiliyoruz..

kızlarr yaaa ben fena grip oldumm bu klimalar yüzünden napabilirm ???

gecmiş olsun canım bende kızımda grip olmuştum eşim taze zencefili rendeleyip biraz balla karıştırıp bii macun yapmıştı cok şükür cok iyi geldiydi ki ben cok hastaydım boğaz burun felaketti ama bu karışım süper.yyalnız biraz acıdır ona göre.

ayyy acımıı ( ben zencefil sevmem ki yaaa çorba istedim şimdi geldi yicem azsonra bide %100 portakal suyu alcam cappy nin beni idare edermi acaba yada yarın sağlıkocağına gidip 2 günlük rapormu alsam yatarım ne güzell :))

Herkese merhabalar...
Dün doktora gittim.
Bebeğimin sıvısı azalmış bol su iç dedi...
Rahim bölgesinde belimde ağrı ve seğirme olduğunu söyledim magnezyum verdi.
Kan ve idrar tahlillerimi tekrarladı.
Kanım fazlaymış(?) plesentadan geçerken zorlanabilirmiş. O sebeple coraspin verdi. 7. aya kadar içecekmişim.
Çatlak kremi verdi.
Elevit verecekti tahlillerden sonra vazgeçti folikasite devam dedi...

Saol canım bende sizden tüyolar bekliyorum nasıl sabırlı anne olunur bu cocuklarla nasıl başedilir vs vs vs

Aslında zor oluyor ama benim büyükler kız olduğu için nispeten yardımcı oluyorlar.araları çok az sayılmaz.hem zor hemde zevkli bir iş.rabbim sabrınıda beraberinde veriyor çok şükür.

bencede rapor al biliyosun bu hastalık dinlenerek geciyor.aslında bende sevmem zencefili hemde hic ama mecbur kaldım.umrede hastalanmıştım belkide mikrop kapmıştım aman oralarda ğerişan olurum doktor yok vs valla hemde eşim küpküp doğradı zecefili rende bulmak ne mümkün öğüre öğüre yediydim ufak bi kase ama şifa oldu hemen iyi geldi.şifa niyetine azcık deneyebilirsin.bazı pastilleride kullanabiliyosun boğaz icin.

down sendromu riski tarama cutoffdeğerinin altındadır.Trisomi 18/13 riski tarama cutoff değerinin altındadır.yani herşey normalmi?

canım dr.una göstermedin sanırım daha
rica etsem diğer sonuçlarıda yazabilir misin?

canım bualntın yoksa evet yüklen suya kan hapı kullanmıyordun dımı ?

folik asit kan ve pıhtılaşma için önemli bi etken devam etmen cok kararlı olmuş...canım

Canım öncelıkle gecmıs olsun mutlaka çorba tuket

nane lımon ıc lımonlu sıcak sekıdle portala suyu fln bı de serınle ama cereyanda kalma

inşallah ksıa sürede toparlarsın

kızlar akşamdan beri karnım kasıklarım ağrı içinde sizdede oldumu yoksa telaş yapıp doktora gitmem gerekirmi

Bende de 4-5 gündür sürekli deil ama gün içinde yada gece yatarken birkaç defa oluyor.Biraz batma gibi sonra hafif ağrı..Regl olmadan önce huzursuzluğu başlardı az az böle hafif ağrılar filan onun gibi ilk korkuordum ama bikaç dak.sonra geçiyo..Ama herşey yolunda galiba....Çünkü....:)

....galiba dün gece ben bebeğimi hissettimmmmm yaa...Bilmiorum hissetiğim şey bebeğimmiydi ama anlatıcam bilenler yorumlar enazından..Bikaç gündür hissedeyim die soluma filan dönüyorum konuşuorum dokunuyorum ama tık yoktu.Dün gecede hiç aklımada yok Tv seyrediyordum koltukta ayağımı uzatmış.Tv de iyi dalmıştım ama.Bi baktım göbeğimin alt kısmında rahimin az üst kısmı gibi bi yerde böle içerden sanki dur bulucam hangi kelime uygun olur :) Hani suya taş atarsın bılkkk mıydıki öle bi ses gelir yani ben ses duymadım ama o sesi hissettim sanki:) Suda boloncuk patlar ya sanki.. Kurdugum şu devrik cümlelere kelimelere bak ya...Sonra dedim yok deildir herhalde.Sonra tv.ye geri döndüm bikaç saniye sürmedi yine aynısından oldu.Ve Ondan sonrada hiç olmadı.Ben bağırsak hareketleri tam nasıl olur bilmiorum daha önce yaşadığım bişiy olsa bilirdim ama bu çok farklı ilk defa oluyo.KArnımdan gelen guruldamaları da bilirim.Onların dışında bişiydi Belki uzattım ama gerçekten hissettiğim doğruysa zaten hemen sulugöz oldugumdan gözlerim doldu aktı bikaç damla yaş Duygulandım baya....Onun varlığını bilmek dışında hissetmek ayrı güzelmiş....

canım bualntın yoksa evet yüklen suya kan hapı kullanmıyordun dımı ?

folik asit kan ve pıhtılaşma için önemli bi etken devam etmen cok kararlı olmuş...canım

Bulantım var ama stresten yani hamilelikten değil...
Suyu ihmal etmemeye çalışıyorum.
Kan hapı kullanmıyorum canım.
Boşanmak üzereyiz büyük ihtimal.
Ve bir kızım olacağını öğrendim........

Son düzenleme:

Geçmiş olsun cnm.Suyu azalmış dedin ya merak ettim normalde ne kadar su tüketiyordun gün içerisinde?

çok üzüldüm senin adına((
ne söylenir bilmiyorum ama allahım bir mucize göstersin ve herşey biranda düzelsin demek istiyorum

Geçmiş olsun cnm.Suyu azalmış dedin ya merak ettim normalde ne kadar su tüketiyordun gün içerisinde?

Çok içiyordum ama son günlerde içemedim. İlk 2 gün oruç tuttum sonra tutmadım. Yani şu kadar içiyordum diyemem... Bol bol içiyordum.

çok üzüldüm senin adına((
ne söylenir bilmiyorum ama allahım bir mucize göstersin ve herşey biranda düzelsin demek istiyorum

İnşallah...

Çok üzüldüm eşinle boşanacak olmana.sorununuz çok mu büyük cnm.keşke konuşup anlaşsanız ,en azından kızınız için birbirinize şans verseniz

Hakkında hayırlısı olur inşallahh

Ne oldu cnm ya halledemediniz mi sorunları nie böle oluoki..Hemde dünyanın en güzel meyvası gelirken yuvanıza...Çok üzüldüm ama ne biliyim yinede inş yıkılmaz yuvanız ya.Zaten şimdi yıkılmazsa sonra bebeğinizin gelişiyle herşey düzelir die düşünüorum.Ama Allahım yinede hakkına ne hayırlıysa onu versin...

Çok üzüldüm eşinle boşanacak olmana.sorununuz çok mu büyük cnm.keşke konuşup anlaşsanız ,en azından kızınız için birbirinize şans verseniz

Hakkında hayırlısı olur inşallahh

Konuşuyoruz defalarca ama bir çözüm bulamıyoruz.
Amin cümlemizin hakkında hayırlısı olsun...

PAPP-A 1354.0ng/ml
T-hCG 56.4IU/ml
NT 1.70mm
NB mevcut
Risk değerlendirmesi(doğumda)
Down sendromu 1:49300 sınır 1:250
Sadece yaş 1:887
Trisomi 18/13 1:99000 Sınır 1:101
Busekilde Canim pek bişeyler anlamadim ama normal gibi
Doktora yarın göstericem

Konuşuyoruz defalarca ama bir çözüm bulamıyoruz.
Amin cümlemizin hakkında hayırlısı olsun...

çözümü olmayan sorun yoktur.sadece çözüme giderken iki tarafında esnek olması gerekiyor.sabit fikir , gurur v.s gibi duygular çözümü engeller.
ortada aldatma gibi gercekten onur kırıcı bişi yoksa evliliginiz devam edebilir,sen bi anne adayı olarak bence birazdaha yapıcı olmaya calış canım

Ay inanmıyorum çook üzüldüm(((( canim sen tabiki daha iyisini bilirsin ama noluur bukadar koyuvermeyin tamam belki bı süre ayrı durup düşünün bunuda hayirlisiyla atlatirsaniz daha tövbe boşanmanın lafı geçmez.tabi bu ben dileğim bebeğiniz size Uğur getirecek biraz daha sabır Canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…