2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ya sayfalara bişiymi olmuş :) bugünkü konuşulan sayfalar yok olmuş...Siteden kaynaklı bi sorunmudurki anlamadım....

aynen bu yüzden bir türlü geçmişi bitiremedim sayfalar karıştı kaldı..
sanırım dün çok link verildi ondan oldu..

kızlar en iyisi sayfalarınızın linkini vermeyelimde geçmişimiz silinmesin...

Bulantım var ama stresten yani hamilelikten değil...
Suyu ihmal etmemeye çalışıyorum.
Kan hapı kullanmıyorum canım.
Boşanmak üzereyiz büyük ihtimal.
Ve bir kızım olacağını öğrendim........

Bu çok zor bir karar, iyi düşünün canım.. Hatta uzuun uzuun düşünün. Gerçi sorunların ne olduğunu bilmeden yorum yapmak doğru değil ama boşanma sonrası da çok kolay olmayabilr... Tabii sen içindesin, hep düşünüyorsundur.. Allah yardımcın olsun..

Çok teşekkür ederim kızlar...
Dua edin aklınıza gelirsem eğer olur mu...
Sonuçta kimse istemez boşanmayı.
Kaldı ki ben eşimi seviyorum o da beni seviyor...

kızlarr yaaa ben fena grip oldumm bu klimalar yüzünden napabilirm ???

gecmiş olsun canım ben de yakın bi zamanda hastalandım bol bol sıcak limonlu pulbiberli corba içtim sonra bir demlik ballı limonlu ıhlamuru bitirip bu havada yorganla uyudum bi gece sabaha bişeyciğim kalmadı.Artık işte yazlık bi hırka ve de şal bırakıyorum üşüdüğümü hisseder hissetmez alıyorum üzerime dene istersen sana da iyi gelir inşallah.

PAPP-A 1354.0ng/ml
T-hCG 56.4IU/ml
NT 1.70mm
NB mevcut
Risk değerlendirmesi(doğumda)
Down sendromu 1:49300 sınır 1:250
Sadece yaş 1:887
Trisomi 18/13 1:99000 Sınır 1:101
Busekilde Canim pek bişeyler anlamadim ama normal gibi
Doktora yarın göstericem

bu testi daha iyi yorumlayacak arkadaşlar var burda ama şunu söyleyebilirim ki araştırmalarım sonucu ve kendi testimi karşılaştırınca senin testin çok iyi

ayy canım çok üzüldüm yaa madem seviyosunuz halledilemiycek en kötü sorununda üstesinden gelebilirsiniz, allttan almaya çalışşsanız, eşine de sanada bebeğinizede yazık.hayata 1-0 yenik başlayacak yavrum :KK43:

tubacım canım geçmiş olsun bende hasta olsam da rapor alsam :)))) tövbe tövbeee :) dinlen canım yorma kendini yatmadan geçmez bu

bu testi daha iyi yorumlayacak arkadaşlar var burda ama şunu söyleyebilirim ki araştırmalarım sonucu ve kendi testimi karşılaştırınca senin testin çok iyi

Hay Allah razı olsun.canim Allah hakkında hayırlısını versin bütün dualarim seninle ama noluur önceliği herzaman bebeğine ver.suyu ihmal etme.

PAPP-A 1354.0ng/ml
T-hCG 56.4IU/ml
NT 1.70mm
NB mevcut
Doktora yarın göstericem

-------------------------------------------------
buda benim sonucum:KK43:(

Kombine risk
1/969

ikili test
1/257

Yaş riski
1/1163

Trisomi 13/18
1/10000

Son düzenleme:
kızlarr yaaa ben fena grip oldumm bu klimalar yüzünden napabilirm ???
geçmiş olsun canım bol bol meyve suyu iç portakal falan sık taze..bnm iş yerimde de klima var hep penye hırka giyiyorum üzerime ,sandeletle geldiysem iş yerinde babet bulunduruyorum hep onu giyiyorum hemen..sen de dikkat et..

:KK43:( çok üzüldüm umarım bir an önce herşey yoluna girer,üzüntüden belkide suyun azalmış olabilir..bebeğinizi düşünün üzmeyin kendinizi..

canım adına çok üzüldüm ama şu da var birbirimizi sevıyoruz dıosn
belkı aşbilirsınız bıseylerı konsumuyormusunuz sebebını bulmuyor musunuz
çok üzüldüm hem kızın doğsun bi bekleın acele karar vermeyın bence....
tam boşanacakken hamıeloldugunuöğrenen bı arkadas vardı kk da onalrında kızı oldu
boşanamdıalr çok da mutlular
bellı mı olur her şeyde bi hayır vardır belkı de bu bebegın gonderılme amacıbu canım
konusun bekleyın bı doğsun bı gorsun kızını sonra tekrar düşünün gerekırse çok zor bi durum
Allah yardımcınız olsun zaten bılıyordum sorunlar oldugunu duamdasın canım devamlı

Bende de 4-5 gündür sürekli deil ama gün içinde yada gece yatarken birkaç defa oluyor.Biraz batma gibi sonra hafif ağrı..Regl olmadan önce huzursuzluğu başlardı az az böle hafif ağrılar filan onun gibi ilk korkuordum ama bikaç dak.sonra geçiyo..Ama herşey yolunda galiba....Çünkü....:)

....galiba dün gece ben bebeğimi hissettimmmmm yaa...Bilmiorum hissetiğim şey bebeğimmiydi ama anlatıcam bilenler yorumlar enazından..Bikaç gündür hissedeyim die soluma filan dönüyorum konuşuorum dokunuyorum ama tık yoktu.Dün gecede hiç aklımada yok Tv seyrediyordum koltukta ayağımı uzatmış.Tv de iyi dalmıştım ama.Bi baktım göbeğimin alt kısmında rahimin az üst kısmı gibi bi yerde böle içerden sanki dur bulucam hangi kelime uygun olur :) Hani suya taş atarsın bılkkk mıydıki öle bi ses gelir yani ben ses duymadım ama o sesi hissettim sanki:) Suda boloncuk patlar ya sanki.. Kurdugum şu devrik cümlelere kelimelere bak ya...Sonra dedim yok deildir herhalde.Sonra tv.ye geri döndüm bikaç saniye sürmedi yine aynısından oldu.Ve Ondan sonrada hiç olmadı.Ben bağırsak hareketleri tam nasıl olur bilmiorum daha önce yaşadığım bişiy olsa bilirdim ama bu çok farklı ilk defa oluyo.KArnımdan gelen guruldamaları da bilirim.Onların dışında bişiydi Belki uzattım ama gerçekten hissettiğim doğruysa zaten hemen sulugöz oldugumdan gözlerim doldu aktı bikaç damla yaş:KK43: Duygulandım baya....Onun varlığını bilmek dışında hissetmek ayrı güzelmiş....

canım bence bu hareketelr bebegıne ait cunku ılk baslarda aynen böle oluyor :) gecen gunhıssetı dıye bahsettıgım de böle

bişeydı kelebek kıpırtısı gibi yalnız şunu söyleyım kı telaş yapma ılk zamnalar hergun hareket hıssetmeye bılırsın

bu cok normal ama guclendıkce meslea 25. haftadan sorna gunde en az 10 kere hareket etmesi lazım o zmana sayarsın :)

ama şimdi hergun veya gund ekaç kez oldugunun önemı yok :)

PAPP-A 1354.0ng/ml
T-hCG 56.4IU/ml
NT 1.70mm
NB mevcut
Doktora yarın göstericem

bence de normal canım

Son düzenleme:
sana katılıyorum isim konusunda..favorim hafsa..kızım olursa Elif Hafsa koyacağım inş..Elif isminide babamız çok istiyor..hayırlısı bakalım

evet sorun varmış..dünkü konuşmalar silinmiş..

evet kalabalık aile olmak çok güzel..biz 4 kız kardeşiz..anlatılmaz bir duygu..ama ben cesaret edip 4 çocuk düşünebilirmiyim bilmiyorum..2. yi düşünüyorum nasipse fazla ara vermeden ama daha sonra ne olur bilemem..

..

ay canım bizde 5 kız kardeşiz kaçıncısın sen en büyük en küçük :)

ara ara uzatıyom ama olmuyo benim bu ayaklarımdan malesef çekeceğim var :)) aman oğluşum sağlıklı sıhatli doğsunda razıyım :))

ya bu ayaklar tuzlamı alakalıki ben tuz fazla kullanırım yani hiç istemesemde ama çok şükürki öle ayak şişme falan yaşamyrum aman maşallah diyelim ya yaşamakda istemyrum sanırım tuzu azaltsam iyi olucak ama nasıl tussuz bişe yiyemiyorummm:KK50:

ahh cnm aynı dert bendede var kasıklarım ağrıyo ama 2 hafta doktora gittim kasık ağrılarımı söledim ve korktuğumu bunların normal oldugunu eger bi terslik olursa zaten kanamamın olucağını söledi için biraz rahatladı :))

ağrı ve batma demek ortak sorunumuz ama bebeklerimiz büyüyo ayşecim ondan ama için rahat etsin tabi :))

ohhh maşşalahh gidip görmek istediğim tek yer var oda izmir eşim bu sene sana hediyem olsun dedi ve beni izmire gezmeye götürücek urlayı seferihisarı çeşmeyi falan çok merak ediyorum şimdi sen söleyince daha çok gitmek istedim :))
bu kusma olayı zaten insanı mahvediyo çikolatalı pasta sevmem Allahtan ama aklımda bulunsun :))

ayy cnm yaaa hazır gitmişken şu ayak şişmesini bi sorarmısın tuzlu şeylerden falan kaçıyorum ama ayaklarım davul gibi ve çok ağrı yapıyo :KK43:(

canım benim de ayaklarım şişiyor ve ağrıyor doktora sordum tuzlu ve hamur işi yeme dedi ayrıca mümkün olduğunca ayakta durmamak ve ayakları sık sık uzatmak gerekiyormuş...

Selam kızlar, birkaç gündür yoğundum biraz yazamadım. Umarım herkes iyidir, her şey yolundadır. Benim karın hala göbek modundan çıkmamakla beraber sertleşmeye başladığını hissediyorum artık. Mide bulantılarım da devam ediyor maalesef :KK43: Herkese sevgiler...

canım Allah hakkınızda hayırlısı ne ise onu yaşatsın size sen canını sıkma bizler yanındayız her zaman destek oluruz inş herşey yoluna girer

fesleğen aklıma şimdi geldi canım,evlilik uzmanına gitseniz nasıl olur..en azından tarafsız bir dinleyici olur ve tarafsız çözümler sunar..ailelerden gelen cevaplar taraflı olabiliyor,kişiler kendi hatalarınıda fark edemiyor bazen...
hem uzman kişi daha iyi olur...

Son düzenleme:

canım zaman zaman hepimizin bu badirelerden geçiyoruz.aranızda sevgi varmış.ben bazı şeylerin düzeleceğine inanıyorum.kızınızda hayırlı olsun.

Fesleğenim, sorun ne bilmiyorum ama birbirinizi seviyorsanız her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Umarım birbirinizden vazgeçmezsiniz, kızınızla mutlu bir yuvanız olur. En azından oturup her şeyi sakince konuşmadan, çözümü var mı yok mu net biçimde emin olmadan, son noktaya gelmeden kesinlikle böyle bir karar vermeyin. Tek başınıza konuşurken sakin olamıyorsanız ikinizin de güvendiği bir insan olsun yanınızda. Bunlar senin en moralli geçirmen gereken zamanların. Dilerim her şey yoluna girer.

Selam herkese :KK3: ayy kızlar dün canım mandalina istedi rüyamda da yeşil erik gördüm eşim gitti aldı gece 1 e geliyordu geldi eve garibim :KK1: zaten gebeliğin başından beri erik 1 numaralı gözdem hiç dayanamıyorum eriğe :21: canım birşey istesin gitsin dolansın alsın bayılıyor adam :KK1: Ben hep havuç, salatalık, göbek kıvırcık, meyve (karpuz hariç) o tarz şeyler istiyorum ve yiyiyorum hiç yemek aramıyorum bir tek çorba içiyorum böyle giderse fazla kilo almam sanırım gerçi bulantılar hala devam ediyor bir türlü geçmedi asıl durum bulantım geçtikten sonra belli olur sanırım :26:

Selam herkese :KK3: ayy kızlar dün canım mandalina istedi rüyamda da yeşil erik gördüm eşim gitti aldı gece 1 e geliyordu geldi eve garibim :KK1: zaten gebeliğin başından beri erik 1 numaralı gözdem hiç dayanamıyorum eriğe :21: canım birşey istesin gitsin dolansın alsın bayılıyor adam :KK1: Ben hep havuç, salatalık, göbek kıvırcık, meyve (karpuz hariç) o tarz şeyler istiyorum ve yiyiyorum hiç yemek aramıyorum bir tek çorba içiyorum böyle giderse fazla kilo almam sanırım gerçi bulantılar hala devam ediyor bir türlü geçmedi asıl durum bulantım geçtikten sonra belli olur sanırım :26:

ayy ben de yaa çorba yıyorum sadece ya da salata , salata ıcınde de banzen tavuk bazen balık öle

onun dısında hep meyve ile beslenırom canım hepsını cekıo :) bu aralar armut aserıom ama her armutu begenmıyroum

sulu ve yumusak olcak :)

X