2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Canım çok teşekkür ederim ağustosun ikinci haftası gibi HRS de kendi doktorum yapacak çok kararsızdım ama ikna etti bizi Allahtan herşeyin hayırlısını diliyorum umarım herşey yolunda gider.Bu arada deryacığım canını sıkma 5 haftalıkken gebeliğimi öğrendim 6. haftada düşük riskim çıktı ortaya düştü düşecek dediler hep şimdi 15,haftamdayım dr.dışında çıkmıyorum evden sıkıntılarım hala var ama kahverengi akıntılar lekelenmeler tüm hızıyla devam ediyor ama çok şükür bebeğim iyi ikili testim bozuk çıktı amniyosentez önerdiler dahada birsüre stresim devam edecek.Erkek bebeklerde daha çok olurmuş kanama lekelenme falan böyle sıkıntılar derler alnımıza ne yazıldıysa onu yaşayacağız unut olumsuz şeyleri bol bol dua et Rabbim verdiği canı kolay kolay almaz herşey umarım hepimiz için güzel olur sağlıklı sıhhatli alırız yavrularımızı kucağımıza :)bu arada Hrs deamniyo falan yaptıran duydunuzmu tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Canım üzme kendini. Bana da önce boş gebelik dediler, bebeğimi almak istediler. Sonra düşük riskin var dediler, regl kanamaları gibi kanamalar lekelenmeler yaşadım sürekli. Pedsiz dolaşamadım. Beyaz pantolon giyemedim korkumdan. Sürekli pregestan kullandım. Şimdi Allah a şükür kanamam ve lekelenmelerim tamamen bitti. Herşey yolumda, ikili testim de iyi, bebeişimde iyi. 15. haftaya geldim ben de. İşi bıraktım, evde dinliyorum kendimi yormuyorum.

O yüzden sen de gönlünü ferah tut, pozitif düşün. Bu süreçte eşinin de desteği çok önemli. Dua et bol bol ve en önemlisi de kendini sakın yorma. Ne ev işi için, ne başka birşey için. Ben çok titiz olmama rağmen ev mi tozlanmış, bulaşık mı varmış hiç düşünmedim. Eşim ne kadarını yaptıysa yetindim. Kendine hiçbirşeyi dert etme, üzme. Dualarım seninle...

merhaba kızlar nasıl gidiyor hamişlik .bizaz önce doktordan geldik. ense kalınlığı ölçüldü normal çıktı çok şükür . maşallah bi hareketliler biri üstte biri altta .kıpır kıpır hele alttaki bize totosunu döndü zor ölçtü doktor ensesini:) cinsiyetini bir ay sonra öğrenicez bayramdan önce söylerim dedi beklemeye devam . ben hamile kalmadan önce eğer bebeğim olursa diye adak adamıştım .çok şükür oldu .bizde bekletmeyelim dedik eşim adak kurban kesmeye gitti .bizde durumlar böyle bu arada bir buçuk kilo verdim .o iyi ama midem çok kaynıyor bide şiş hissediyorum gazda cabasi sizde de böyle mi kızlar

Hanımlar,
Oruç Tutuyor musunz ? :26:

ben tutmuyorum canım:))

evet ınsallah bızde güzelce yetıstırırız bebelerımızı :)

hee öle demısler valla erkek ıcınde babaya bakmak lazım sanırsam :) mesela benım esım bazen kayınpederimin bazı yonlerını eleştirir

ama hıc farkında değil babasının aynısı hareketleri mimikleri bile aynı aynısınız ıste dıyorum hayır dağ kadar fark var dıo

e dıyorum babama ınatcı dıosn ya al ıste ınatcısın sen de :KK1:
amin canım inş..bizdede aynı durum var..eşimde babasına kızar, eleştirir ama kendisi tıpa tıp aynı babası gibi :KK1: :KK1:

iyi geceler arkadaşlar... çooook mutluyum.. doktordan geldik. testimizi gösterdik. hiçbir sorun yok sonuçlar çook güzel dedi doktorum.:) çok şükür yarabbim.. bir de bebşin pipisini göremiyyorum ama kız da demiyorum dedi 2 hafta sonra tekrar gidicez bakalım.. hayırlısı sağlıklı olsun inş..:nazar:
Allah hayırlısını versin canım..

9da randevum var 2li test için, erkenden kalktım bı garip içim,heyecena mı denir başka bişi mi bilmiyorum.Hayırlısıyla bi eve dönseydim...

heyecandandır canım benim..güzel haberlerle dönersin inş..

merhaba kızlar nasıl gidiyor hamişlik .bizaz önce doktordan geldik. ense kalınlığı ölçüldü normal çıktı çok şükür . maşallah bi hareketliler biri üstte biri altta .kıpır kıpır hele alttaki bize totosunu döndü zor ölçtü doktor ensesini:) cinsiyetini bir ay sonra öğrenicez bayramdan önce söylerim dedi beklemeye devam . ben hamile kalmadan önce eğer bebeğim olursa diye adak adamıştım .çok şükür oldu .bizde bekletmeyelim dedik eşim adak kurban kesmeye gitti .bizde durumlar böyle bu arada bir buçuk kilo verdim .o iyi ama midem çok kaynıyor bide şiş hissediyorum gazda cabasi sizde de böyle mi kızlar
çok şükür canım..Allah hayırlısını versin bebişlerimize..

Kızlar herkeslere günaydın. Ben büyükçekmeceye yeni taşındım ve avcılar-beylikdüzü arasında kontrollerimi yaptırabileceğim, bir hastane ve doktor ismi önerebilir misiniz? Kendi doktorum surp birgiç ermeni hastanesinde. çok mennunum kendisinden, ama yine de evime yakın bir yerin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Güvendiğiniz önerebileceğiniz bir doktor ve hastane ismi verirseniz çok sevinirim gerçekten..

cnm ben avcılar hospitalde Gönül Kazezoğluna gidiyorum memnunum hem muayenesi 40 tl testlerde uygun ben 4 yaptırıcam önümüzdeki ay 83 tlmiş istersen deneyebilirsin doktor çok ilgili bebegi inceliyo cep telini veryo istediğindede ulaşabiliyosun

slm kızlar herkese hayırlı ramazanlar uğrayamıyorum kaç gündür evde tadilat vardı nmutfağı yaptırdık mahfoldum ya sürekli birşeylerle uğreşıyorum 15 dakika iş yapıyorum yarım saat dinleniyorum ama baksan sanki bütün gün çalışmış gibiyim hiç halim yok perşembe dr. a gittik iyiyiz çok şükür şimdilik folik asiti bıraktık elevit ve demir ilacına geçtik daha cinsiyet öğrenemeye var biraz dr. 20 gün sonra gel dedi sanırım o zamana gösterir :)

slm kızlar herkese hayırlı ramazanlar uğrayamıyorum kaç gündür evde tadilat vardı nmutfağı yaptırdık mahfoldum ya sürekli birşeylerle uğreşıyorum 15 dakika iş yapıyorum yarım saat dinleniyorum ama baksan sanki bütün gün çalışmış gibiyim hiç halim yok perşembe dr. a gittik iyiyiz çok şükür şimdilik folik asiti bıraktık elevit ve demir ilacına geçtik daha cinsiyet öğrenemeye var biraz dr. 20 gün sonra gel dedi sanırım o zamana gösterir :)

slm canım..Allah kolay versin ve yardımcın olsun..insan kendini iyi hissettiği zaman hep iş yapmak istiyor ama fazla dayanamıyor..bende hemen yoruluyorum yavaş yavaş yapıyorum mecburen..hadi hayırlısı bakalım..

slm canım..Allah kolay versin ve yardımcın olsun..insan kendini iyi hissettiği zaman hep iş yapmak istiyor ama fazla dayanamıyor..bende hemen yoruluyorum yavaş yavaş yapıyorum mecburen..hadi hayırlısı bakalım..

sağol canım ya valla doktor vitaminlere başlattıda biraz rahatladım yoksa vahim durumdaydım şu sıcaklarda bitsede artık kurtulsak :)

cinsiyetini öğrenenleri tebrik ediyorum hayırlısıyla kucaklarına alırlar inşallah :)

sıkıntısı olanlara da en kısa zamanda acil şifalar diliyorum, çok uzun zaman oldu faceten takip ediyorum buraya yazamadım sayfalar çok ilerlemiş

size bir şey sormak istiyorum bugün 14 haftam bitti hayırlısıyla...çarşamba günü muayaneye gitmiştim arkadaşım ultrasondan baktı kendisi doktor değil asistanı 11 senedir onunla çalışıyo pozisyonu da çok güzeldi 3 boyutlu da baktık bacaklarının arası boştu pipi yoktu yüzde doksan kızın oluyo dedi çok sevindim tabi ama acaba değişebilir mi erkek olsa bu haftalarda bi çıkıntı kesin olurmuydu bu konuda kesin bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

bu arada bebeğim resmen taklalar atıyodu çok yaramaz olucak sanırım :) eli kolu yüzü bacaklar o kadar belliydiki parmağını ağzına bile götürdü maşallah :)

cinsiyetini öğrenenleri tebrik ediyorum hayırlısıyla kucaklarına alırlar inşallah :)

sıkıntısı olanlara da en kısa zamanda acil şifalar diliyorum, çok uzun zaman oldu faceten takip ediyorum buraya yazamadım sayfalar çok ilerlemiş

size bir şey sormak istiyorum bugün 14 haftam bitti hayırlısıyla...çarşamba günü muayaneye gitmiştim arkadaşım ultrasondan baktı kendisi doktor değil asistanı 11 senedir onunla çalışıyo pozisyonu da çok güzeldi 3 boyutlu da baktık bacaklarının arası boştu pipi yoktu yüzde doksan kızın oluyo dedi çok sevindim tabi ama acaba değişebilir mi erkek olsa bu haftalarda bi çıkıntı kesin olurmuydu bu konuda kesin bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

bu arada bebeğim resmen taklalar atıyodu çok yaramaz olucak sanırım :) eli kolu yüzü bacaklar o kadar belliydiki parmağını ağzına bile götürdü maşallah :)

Merhaba canım iyi bir ultrason cihazında 14. haftada net bir şekilde belli oluyormuş. Bir de genital bölge oluşmaya başladığında kız ve erkeğin cinsel organı aynı oluyor yani ikisininki de bibiye benziyor :KK1:

Embryo Development external genital sex organs - angle of the dangle boy or girl ultrasound gender scan - Baby2see

bak bu sitede inceleyebilirsin.. Umarım sağlıkla ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın :KK16:

bende bugün doktora gittim , bu haftalarda bellı olmaz dıyodum ama ultrasonda bişiler gördüm tabı sonuçta siyah beyaz ben karıştırıyorumdur nelı kolu felandır diyordum doktor sanırım erkek dedi ama tabı kesın demıyorum dedi,eşimde ben gördüm diyo bakalım hayırlısı...

Merhaba canım iyi bir ultrason cihazında 14. haftada net bir şekilde belli oluyormuş. Bir de genital bölge oluşmaya başladığında kız ve erkeğin cinsel organı aynı oluyor yani ikisininki de bibiye benziyor :KK1:

Embryo Development external genital sex organs - angle of the dangle boy or girl ultrasound gender scan - Baby2see

bak bu sitede inceleyebilirsin.. Umarım sağlıkla ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın :KK16:

ikisininde çıkıntısı var :))ben erkek istediğim için hep çıkıntısı olsun derdim şimdi göklere doğru çıkıntı dicem galiba :))))

Kızlar herkeslere günaydın. Ben büyükçekmeceye yeni taşındım ve avcılar-beylikdüzü arasında kontrollerimi yaptırabileceğim, bir hastane ve doktor ismi önerebilir misiniz? Kendi doktorum surp birgiç ermeni hastanesinde. çok mennunum kendisinden, ama yine de evime yakın bir yerin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Güvendiğiniz önerebileceğiniz bir doktor ve hastane ismi verirseniz çok sevinirim gerçekten..

canım ben beylikdüzünde oturuyorum medilife hastanesine gidiyorum.benim hep tesadüf olarak Halil bey var orada ona denk geldi.aslında eşimden dolayı bayan doktor istiyordum ama.Halil bey nöbetçi doktor.şuan asistan.ama çok iyi bir doktor.ama ben yinede istanbula döndükten sonra medilife hastanesinde senem hanım vra onu öneriyorlar ya ona yada beylikdüzü kolan hospitalistte fatma hanım var ona başlayacagm.çok yoğun bir kadınmış.medlife ıygunda bir hastane aynı zamanda.birçok arkadasım orada doğum yaptı.

aaaaa ikna edemedik kız seni faceden sonra birde burda soruyo bak bak bak :)) .....fıstık gibi işveli cilveli bir kızın olacak allahın izniyle öpüyorum....

selam kızlar sizler fikir danışmak istiyorum ben aslında 2 şubat annesiyim ama allah nasip kısmet ederse ocakta doğucağı kesin

bende geçen çarşmba kontrole gittim 11+5 de,ense kalınlığı 1 mm çıktı ,diğer ölçümleride normal fakat
doktor incelerlken burun kemiğide oluşmuş çok güzel bu önemli dedi sonrada sanki biraz küçük dedi ama çok üzerinde durmadı bende risk faktörü olduğunu bilmediğim için sormadım açıkcası
2 li test için perşembe devlet hastanesine gittim ordada baktı doktor oda aynı şekilde burnu sanki biraz küçük deyince sorun olurmu dedim evet ama bunlar matamatiksel terimler dedi ve oda çok üzerinde durmadı kan verdim pazartesi çıkıcak
fakat ben çok kötüyüm ve çok korkuyorum risk faktörü olduğunu okudun nette yardımcı olun bana lütfen
bi çoğunuz taramadan geçmiştirsiniz böyle bi sıkıntısı olan oldumu aranızda yada duyan

şoktayım şu anda ilk defa böyle birşey duydum ve gözlerimle gördüm önceleri baya baya bildiğin pipi kızınkide...ancak çok iyi bir göz oda 15.haftadan sonra ayırt edebilir demekki benim hala kız olabilme umudum var...çünkü dr 12+1 de pipi gibi dedi eee olmayadabilir yani.. :KK9:

X