2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Ayşecim sen gerçekten çok dirençli,güçlü ve inançlı bir insansın.Bunun mükafatını Allahım bebeğini bu defa kucağına sağlıklı bir şekilde vererek gösterecek.Sen burda herkese elinden geldiği kadar yardımcı oldun.Ben bile sayende morel buldum gerçekten.Hastaneden Dr eve gönderirken bana bugün yada yarın bebeğini düşürebilirsin hazırlıklı ol dediğinde yıkılmış zırıl zırıl ağlarken burda senin söylediklerinde rahatlamıştım.Eşime bile hep seni hep öyle anlatırım bana en büyük moreli veren beni söyledikleriyle motive eden var ya die...O yüzden ben inanıyorum ki seni başta üzsede bebeğin doğdugunda yüzünü güldürecek ve bütün bunları unutacaksın.Test sonucunda kromozom sonucunda temiz gelicek inşşş......Allahım her zaman yardımcın olsun canım benim...Öpüyorum seni....

Kendim aklıma geldim bende 2 hafta önce gittiğimde tehlikeyi atlattım mı artık rahat edebilirmiyim dedim.Dr sen hamilesin ve bebeğin olacak tehlike her zaman var bunu unutma dedi.Allahım sabrımızı artırsın....

kızlar 13 haftalığım karın ağrım var 4 gündür ve tam rahim kısmında seyirme oluyor çok korkuyorum bebeğe bişey mi oldu diye utanmasam steteskop alıp hergün kalp atışına bakıcam.karın ağrısına doktor rahim büyüyor dedi ama ben hala pimpirikleniyorum.bide hurma yiyorum o mu yaptı acaba.hamilelikde cok ıyımıs dıye duydum günde 2 tane yıyorum

Ya canım net deil ama ben onu hamileliğin son haftalarında yeniyor die biliyorum.Erken yemek hatta erken doğum riski yaratıyor rahimin açılmasını kolaylaştırdığını duymuştum.Bunu iyi araştırdın mı dikkat et yinede canım.Belki hurmanın etkisyle rahimde o etkiyi yapıyordur..Bi araştır bakalım...

Kendim aklıma geldim bende 2 hafta önce gittiğimde tehlikeyi atlattım mı artık rahat edebilirmiyim dedim.Dr sen hamilesin ve bebeğin olacak tehlike her zaman var bunu unutma dedi.Allahım sabrımızı artırsın....

evet canım bizim için aslında hayat şimdi başlıyor. bana doktorum hamileyken ufak şeyleri düşünüp enerjini buşuna harcama dedi. çünkü asıl enerji doğduktan sonra gerekecek. Allahım hakkıyla anne baba olmayı nasip etsin.

Canım maşallah bebegınee

kız öyle 3 gun ıelrı diye zırt zırt tarıh değiştirilmicek demedım mı ben :) bugun ielri olur yarın geri olur

benımkı 8 gun ileri ben daha hıc tarıh değiştirmedım bebem biz sata göre takıp edicez onun ıcın gelısımıe göre tarıh

değiştir diyen kımsenın tarıhı değiştirmıyoırum cunku yarın öbürgün satla uyumlu gıder hop gene tarıh değiştir :)

canım doktor ne kadar doğru söylemış vallahi öyle...

ınsallah güzel haberler alır bebegımı sağlıkla kucakalrımmm hepimiz tabii inşallah :)

canım Allah razı olsun öyle olmaya calısıyorum ama ne kadar başarılıyım bilemem
bi yandna bana da tüm bunalr geçip gidicekmiş gibi gelse de ara ara inanmakta zorluk çekıyorum kafam çok karışık :)
böyle hatırlanmak çok güzel ben de sizle moral buluyorum inan kendıme geldım ya

zlar komik olacak ama birşey sormam lazım. Ben yaklasık 2-3 haftadır oturmaktan rahatsızlık duyuyorum, yani popom ağrıyor. İşim pc başında olduğundan da masabaşından ayrılmıyorum hep oturuyorum ve son zamanlarda rahatsızlık duyacak sekilde ağrım oluyor. bu araba koltugu içinde gecerli. Uzun süreli oturmalarda oluyor. Sizde böyle olan var mı? Kilo almadım ve yıllardır masa bası iş yaparım böyle birşey yaşamadım. minder yaptırayım diyorum yumusak belki idare eder. Valla komik momik oturmaktan kıçım ağrıdı lafı gercek oldu

canım yaprak ın söylediği doğrıu hurmayı doğuma yakın yemen lazım rahım kaslarını yumusatıyo

1-2 taneden tabıı bısey olmaz abartınca ağrıalrın olamsı da normal

Canım serdar oğuzu bende çok duydum benim doktorumda zekai tahirden memnunum şimdilik şu çıkan yeni yasa bizleri çok zorladı eskiden ne güzeldi bütün tahlilleri yaptırabiliyorduk şimdi düzende yada dengede istiyor benim doktorum birde üstüne ikilim bozuk çıktı amniyosentez önerdi acaba eyüp ekiciyemi gitsem bende diyorum bir doktorumla konuşayımda karar vereceğim Zekai tahirde istersen rahatlıkla orada doğumunu yaparsın benim bir arkadaşım ağrıdan geldi ailesi burdaydı sadece doğum için gitti ve yaptı.

ay-se yazını okur okumaz aklıma ilk gelen şey hiçbirşey yok bence bebek de demek oldu.allah doktorları aratmasın ama tıp olayı fazla abartıyor göreceksın bebeğin turp gibi doğacak.ben testleri yaptırmayı kabul etmedim pişman da değilm.güvenirliği düşük bu testlerin.birçok arkadaşım yok yere gergin bekleyişler yaşadı.kontrollerimi aksatmam dikkat ederim ama herzamaan bebeklerimiz VERENE emanet.yani ALLAH'A....

yaa :) ben dr a oraya gidiyorum k.eli deyim ben yakınız sen hangi dr a gidiyosun

sen edrdemisin bende edirnedeyim canım:)
Trakyaa:))ben buralardaan birine rastlayınca ne oluyorsa seviniyorum.

Ayşe yaşadıkların hiç kolay şeyler değil canım.
ben şahsım adına bu kadar güçlü duramazdım bile.
birde bu topikte dertleşmek,paylaşmak,bilgi amaçlı yazışmıyor muyuz?
ileride bizleri ne beklicek nerden bilebiliriz.
hepimiz içimizden geleni yazıcaz tabii.
ben senden hiç negatif enerji almadım sölemeden geçemiciimmmm:)))
bu yıl okula başlıcak kızın o okuldayken biraz rahatlarsın dicem amaaaaaa
hem okula getirip götürmek,dersler,hem bebek biraz zor olucak sanırım
Allah yardımcın olsun ..........
bende oğlumdan fırsat buldukça buradayım ama aynı anda denk gelemiyoruz seninle:)
dikkat et canım kıyanmıyor hiç bilmez miyim....

bende 17.aya kadar sallamadım kendi kendine uyuyordu ama emzik bırakma durumumuzdan sonra sallanmaya alıştı
kardeşleri gelince az ,belkide çok etkilencekler ben kabullendim artık
ama bu süreçte geçicek ve kardeş kardeş oynayacaklar işte o zaman herşeye değermiş dicez.

Hayırdır inşallah canım.sanırım bu tip rüyalara alışmak lazım son aylara doğru çoğalacak çünkü.bende bazen gece uyaninca aklıma bişeyler takılıyor ve bidaha uyuyamiyorum.

canım rüyanın da etkisyle kendimi doktorda buldum.çok şükür bebek iyiydi.en azından şimdilik:)cinsiyeti belli mi diye sordum.ama göremedik bizimkisi bağdaş kurmuştu.bacakları kapalıydı.kısmet artık sağlıklı olsun yeter...

ayşecim bugün namaza kalktım uyku tutmayınca senin tefriciyelerden biraz okudum.içimden dedim:''duaların kabul olduğuna inandığımız ne güzel bir vakit böyle.''
bütün kalbimle bebeğini sağlıkla kucağına almanı istedim Allah'tan.

bak sana ne dicem.seninle mutasyonlarımız aynı.senin gibi bebeğimi 8 aylıkken kaybetmedim belki ama 6 tane düşüğüm oldu.bunlardan 4 ü kürtajla alındı.her doktora gittiğimde doktorun ağzına bakıyorum resmen.iyi şeyler söylesin diye...
bugün sordum hocam artık riskli dönemi atlattım mı?bebeğimi kaybetme riskim devam ediyor mu?...doktorun cevabı şu oldu:''normal bir hamilenin 3 aydan sonra riski pek kalmaz.ama senin durumundaki bir gebe her an bebeğini kaybedebilir.bebek sağlıkla doğuncaya kadar riskin devam ediyor''
bulunduğum şehirde perinatolog yok.kendimce en iyi doktorlara gidiyorum.ama ne kan akışına baktılar ne de detaylı ultrasonla inceliyorlar.kimbilir belki bende de benzer sıkıntılar vardır ve ben bunun farkında bile değilim...

testler,taramalar incelemeler filan bi yerden sonra hikaye kalıyor.sonunda Allah'ın dediği oluyor.o isterse bütün sıkıntılara rağmen ters akıntılara bilmem nelere rağmen sana nurtopu gibi sapasağlam bir bebk ihsan eder.yeter ki istesin.

geçen gün bi arkadaşımızın 1,5 yaşındaki bebeğinin otizmli olduğunu duydum.bu arkadaşım.ikili taramaları bile yaptırmadan direk amniyosentez yaptırmıştı.şayet bebek sağlıksız çıksaydı bebeği aldıracaktı.down sendromlu veya engelli bir çocuğu dünyaya getirmenin sorumluluğunu taşıyamam diyordu.(düşüncesine sonsuz saygım var)amniyosentez sonucu iyi çıkmıştı.harika bir hamilelik geçirdi.sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdiğini düşünüyordu.ta ki çocuk 1,5 yaşına gelip te gelişiminde sıkıntılar oluncaya kadar.çocuk şu anda 1,5 yaşına geldi.ve henüz öğrendiler rahatsız olduğunu.
diğer taraftan halamın kızı hamileyken ikili üçlü tarama sonuçları çok kötü çıkmıştı.doktor amniyosentez önerdi.ama halamın kızı rahatsızlık netleşse bile bebeği aldırmak istemediği için kabul etmedi.9 ayı tamamlayıncaya kadar hasta bir çocuğu dünyaya getirmenin korkusunu yaşadı.Allah'ın rahmetini,merhametini umdu.sonunda sapasağlam kızı oldu.şu anda 2,5 yaşında ve gayet sağlıklı bir çocuk.

beni yanlış anlama canım senin durumun tabi ki bunlardan farklı.testlerini de yap.gerekirse amniyosentezini de.tedbir bizden takdir Allah'tan.ben şunun için bi iki örneği verdim.
hamilelik öyle özel bir dönem ki sonunda ne olacağını hiç bilemeyiz.bizler Allah'tan sağlıklı,hayırlı evlatlar isteyelim.bu isteğimizin gerçekleşmesi için bir takım sorumluluklarımızı yerine getirelim gerisi Allah'ın takdiri.sağlıklı dediğin bebk sağlıksız olabiliyor.sağlıksız denilen bebek te tam ttersi sağlıkla dünyaya gelebiliyor.

canım ınsallah ınsallah öyle olur....ıkılı test rısk sonucunu takmıyorum kafama zaten ultyrasonda görülen bi olay

yanı çok net abrız bişey mesela Allah korusun bebegın bi uzvu olusmaz ultrasonda göremesın bu net bsıeydır yoktur

bu da aynı damar ters akıyo diğer sonuclarım zaten daha cıkmadı o risk hesapalmaalrına bende takılmıyorm kı zaten cıkmadı

daha sonuc...bu benım 4. gebelıgım ılk ucu kayıp olduguııcn yaptırdım testlerı ınsallah hayırlısı olru sağlıklıca kavusurum bebegıme...

sağol canım elimden gelenı yapıyorum ınan kı eşim ben ağlayınca çok üzülüyo sakin sağlam olmaya calısıyorum

ve bılıyorum üzülünce bebegımde çok üzülüyo oan bunu yasatmak ıstemem ınsallah güzelce sağlıkla gelir yuvamıza

geçenlerde sabah ezanı okunuyodu uyandım zıp diye ve aklıma geldin çok dua ettim inşallah sağlıkla kavuşursun evladına. tüm kalbimiz dualarımız seninle. daha hiçbirşey bitmiş demek değil. doktorlar en kötüsünü söyler her zaman. benim başım ağrıyor diye gittim doktora beyninde kabarcık olabilir dedi pat diye. sonra çok şükür birşey çıkmadı. senin de öyle olacak inşallah. Allahın mucizeleri bitmez yeter ki inancımızı kaybetmeyelim.

o zaman sana
Yenmez dedin kesip attın

canım sana bir tavsiye food inc./gıda a.ş. diye bir belgesel var onu izle zaten bir daha canın çekmeyecek ben o belgeseli izlediğimden beri yiyemiyorum o yüzden kesip attım ama küsme sen canın ne çekiyorsa onu yap balım

canım benim ben doğduğumda anneme demişlerki her an ölebilir annem sabah uyandığında ben ağlamadan odama giremiyormuş acaba ölüsü ile mi karşılaşırım diye biraz fazla uyusam telaş yapar yanıma gelmeye korkarmış ama dedim ya ben ameliyat bile olmadan bütün hastalıklarımı atlattım, hala doktorlar bana mucize gözüyle bakıyor, kim yakalasa incelemeye kalkıyor ameliyat edelim diyen bile var... Ama çok şükür çok iyiyim beni görsen şaşarsın, boylu boslu etli butlu bir kadın oldum 11 yaşımda doktorum artık normal bir insandan farksız, istediği sporu yapabilir, kontrole gelmenize gerek yok dedi, o günü hala hatırlarım. Allah ın bana verdiği canın kıymetini bilerek büyüdüm, her zaman şükrederim halime, diyorum ya şimdi anne olmaya hazırlanıyorum ve çocukluğuma şahit olan herkes bu duruma çok şaşırıyor, Rabbimin hikmetinden sual olunmaz Ayşe... Sakın yılma, inşallah çok sağlıklı olur bebeğin, hiçbir sorun yaşamazsın canım, nur topu gibi bir bebeğin olur inşallah, sen moralini yüksek tut, iyi beslen beslenme çok önemli inan miden kötü biliyorum ama zorla biraz kendini tatlım

hurma yı çok severim çooook ama bu durumu bilmiyordum iyiki söylediniz kızlar :18:

canımm Allah razı olsun , Allah kabul etsin...

kaç haftalık olursa olsun o bebek senın can ın oluyo ve hepsi de içinde bi acı hatıra bırakyo her türlüsü zor cok gecmıs olsun

muhakkak dünyada olan herşey Allah ın izni bilgisi dahilinde o var etmese olmaz ve hüküm ancak Allah aittir

böyle düşününce rahatlıyorum...bebegımde bi sorun cıksa dahi aldırmayı düşünmüyorum eşim analttı dün akaşm adliyede dgm lerde

çalışanalra herkes burun kvırır çünkü şartları zordur çok çalışrıısn didinirsin ama devlet oralara en güvendiği memuru koyar cunku

devlete zarar verenelr orada yargılanır ve oradak memurlara guven şarttır dedi bu da aynı belkı bızım cocugumuza burun kıvıran olucak

belkı herkesınkı gibi olmıycak özel bi çocuk lucak ama biz de özel anne baba olucaz hiç kalbini bozma ki bu en kötü ihtimal

sağlıklı olma ıhtımalı de var dedi..verdiğin örnekler çok güzl ve cidden manidar....zaten buradakı asıl sınav Allah a tevekkul etme durumu

eger bunu yerıen getırırsek o tatlı meyvelerine de ulaşabiliriz. :) dilerim ben de asilerden olmam zaten hep dua edıyorum rabbım sağlıkla versın diye

hayırlısı olsun diye...ınsallah hayırlısı hakkımızda....amniyosenteiz bebek kaybetme riskivar dıye ıstemıyordum ama doktor doğar doğmaz

müdehale etme sansımız olur deyınce ıkna oldum doğrusu yoksa hiç amnıyo taraftarı değildim bakalım zaman ne göstericek Allah yardımcımız olsun

tekrar teşekkür ederim canım

Allah razı olsun çok sevındım aklınızda olmak dualrınızda yer etmek ne güzel...

inşallah sağlıkla kavusuru m bebegıme hepimiz sağlıkla kavusuruz....evet doktorlar genelde böyle yapıyor

bana da hematolog arastırma yaparken lösemi oalbilrisin sonuclar bunu gösterı ıelrı tetkık yapıcaz demıstı ama

sadece kan pıhtılaşması cıkmsıtı sağları solları bellı olmuyo cidden ınsallah bebegım sapa sağlqm doağr :)

evet önemli olan inanmak hıcbısey ıcın gec ve son değil...hem duamız olmasa ne ehemmıyetımız var dimi...

beslenme sorunu yaşayan varmı benim gibi?peynir ekmekden başka bisey yıyemıyorum midem almıyor.ne süt ne yumurta ...normalde cok severdim.ya bu bebek nasıl beslenecek bılmıyorum.canım bı tek fast food ıstıyor onu pek yemek ıstemıyorum..bol bol semiz otu ye dedı doktor balık yıyemıyorsan..buarada 13 haftalıgız ama 3 doktor degıstırdımbi iletısım kuracagım doktoru bulamadım eşim bayan doktor diye ısrar edınce böyle oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…