2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Keyfimizimi kaçırmak istemiyorsun Ayşecim böyle düşündüğüne inanamıyorum sana aşkolsun.sevinclerimizide paylaştığımız gibi dertlerimizide paylaşacağız tabiki bu yüzden burdayiz paylaşmak için.hem sana suanda ne kadar cok dua ediliyor.baskalarin duası daha cok kabul olur.yasinler teffriciyeler hep senin için Allah bu iyi niyetlerimizin yüzü suyu hürmetine kabul edecektir inşallah.iste bütün bunlara değmezmi bizimle paylaşmaya.

canım ne bileyim sorunlu bişey oldum çıktım hakkınıza girmek istemediğim için yoksa paylaştıkça

ben de rahatlıyorum ınan kı....Allah razı olsun hepinizden Rabbım dualrımzı kabul edecek inşallah ben de hem kendım

hem hepimiz için okuyorum ınsallahh ınsallah sağlıkla gelciek bebekelrımız... :KK16:

ayse cok duygulandırıyorsun beniiii Rabbim inş. sağlıkla kucagına almayı nasip etsin.
tatlım sen coktan anne olmussun, annelik var içinde kalbinde yüreğinde. Cesur bir kadınsın görüyorum Rabbim kaldıramayacagın yükü vermez biliyorsun
Negatif enerjide ne demek sen bu topiğin enerjisisin ahhh be kuzummm her işte bir hayır varmış, sabrın sınanıyor inş. dünyadaki en zor sınav! Güç kuvvet versin Rabbim hakkıyla geç inş. bizlerde görelim burada

amın canım cumlemız ıcın ınsallah nasib olur sağlıkla..

sbaır sınavı iman sıanvı ne dersen o işte zaten hayatımda hersey çok güzel bi yerden sınanmam

çok normal Rabbım yardımcım / yardımcımız olsun....

amaa

ben kendımden negatıf enerci alıyorum şu an :) bunu tersine döndürelim ağlıycam yoksaa

amın canım cumlemız ıcın ınsallah nasib olur sağlıkla..

sbaır sınavı iman sıanvı ne dersen o işte zaten hayatımda hersey çok güzel bi yerden sınanmam

çok normal Rabbım yardımcım / yardımcımız olsun....

amaa

ben kendımden negatıf enerci alıyorum şu an :) bunu tersine döndürelim ağlıycam yoksaa

aglattın zaten beni bende pek sulugöz oldum bu cocukta.

ne yapmayı seversin onu yap kafanı dagıt canım gezmeyi sevdigin bir yer varsa git kafan dagılınca iyi gelir

evet bariz bi sınav farkındayım ya aslında iyiyim gerçekten ama bazen durduramıyorum kendimi...herkes dua ediyo

annem babam kardeşim teyzelerim arkadaşlarım...hepsi arıyoalr ne olursa olsun o bizim yavrumuz ne şekilde doğarsa

doğsun ama görüceksin sağlıklı doğucak diyo hepsi boşuan üzüldüğünü görüceksin diyolar...Eşimin içi öyle rahat ki

ben sen hamile kaldığında dedim bu sefer sağlıkla kucagımıza alıcaz diye hiçbişey inancımı yıkamaz diyo o öyle

konuşunca çok rahatlıyorum tabii....İnşallah bunu da ataltırız bu sınavı da hakkıyal veririz...İnan ki kötü bişey olcak hayatım

mahvolcak diye düşünmüyorum hayallerim yıkılıcak diye düşünmuyorum bebegım eğer o durumda olursa büyüdüğünde

nası üzülür nelere özlem çeker ne kadarına ulaşır bundan korkuyorum....Rabbimin verdiğine razıyım o en güzelini yapar her zaman...

sizinde keyfınızı kaçırmak istemıyorum cidden bazen negatıf enerjı yayıyorum belkı de hepiniz hakkınızı helal edin lütfen....

İyi hep güzel şeyler mi konuşacağız?
Hamilelik hep güzel çiçeklerle dolu bir bahçe değil ki...
Yada hayat.
Dikenleri de var çiçekleri de işte.
Ve biz bu yolda beraber yürüyoruz.
Ne görürsek beraber görüyoruz.
Lütfen öyle şeyler söyleme.

Keyfimizimi kaçırmak istemiyorsun Ayşecim böyle düşündüğüne inanamıyorum sana aşkolsun.sevinclerimizide paylaştığımız gibi dertlerimizide paylaşacağız tabiki bu yüzden burdayiz paylaşmak için.hem sana suanda ne kadar cok dua ediliyor.baskalarin duası daha cok kabul olur.yasinler teffriciyeler hep senin için Allah bu iyi niyetlerimizin yüzü suyu hürmetine kabul edecektir inşallah.iste bütün bunlara değmezmi bizimle paylaşmaya.

katılıyorum sana canım sıkıntılar paylaştıkça azalıyor ben kardeşim yerine koyuyorum sizi ve dua ederken ismiyle dua edersek daha iyi olur arkadaşlar

Kızlar ben Acıbadem'de oturuyorum ve suanda cok güzel yağmur yağıyor sizin ordada yağıyorsa camlarınızı acın tertemiz toprak kokusu geliyor özlemisim bu kokuyu.

Kızlar ben Acıbadem'de oturuyorum ve suanda cok güzel yağmur yağıyor sizin ordada yağıyorsa camlarınızı acın tertemiz toprak kokusu geliyor özlemisim bu kokuyu.

ben de bahçelievlerde çalışıyorum ama yağmur yok keşke buraya da yağsa gene düne göre serin çok şükür

İyi hep güzel şeyler mi konuşacağız?
Hamilelik hep güzel çiçeklerle dolu bir bahçe değil ki...
Yada hayat.
Dikenleri de var çiçekleri de işte.
Ve biz bu yolda beraber yürüyoruz.
Ne görürsek beraber görüyoruz.
Lütfen öyle şeyler söyleme.

valla haklısın canım sevindim böyle düşündüğünüze...

Allah ım bu sıkıntıları da kolayca geçmek nasib etsin....

aglattın zaten beni bende pek sulugöz oldum bu cocukta.

ne yapmayı seversin onu yap kafanı dagıt canım gezmeyi sevdigin bir yer varsa git kafan dagılınca iyi gelir

maalesef canım çalışıyorum işteyim ama kafam dağılıyo burada faturaydı ırsalıyeydı

sosyal ortamalrda da kuzenlerı gıcık edıyorum sımdı baya eglenceli oluyo :) strese birebir :KK1:

hmm aynen patates ve bibr kızrtması sarımsaklı yoğurtlu olan herşey,yumurta haşlanmış..daha çok varda yazamıorum canı çeken olur bulamaz die..abartılı şekilde illede olacak tarzında aşerme deil aslında...hatta bi tane daha var vişne reçeli olsa yemem ama kokusu burnuma gelio..ve yine 1 tane daha,bugün anneme pişirttirdim ne olduğnu sölemicem muharrem ayında pişirilir die ipucu verim :KK70: kaç gündür canım istiodu :) ama başta sölemeyi unuttum şu 1 haftaya kadar iştahsızdım bişe canım istemiodu yeni kendime geldim gelsin bakalım kilolar

bende aman aman aşermiyorum ama bazen aklıma bir şey geliyor sağolsun annem yapıyor ben bu ara patatesli şeylere takmış durumdayım :KK1:
ama tatlı hiiiiç çekmiyor canım

hehe afiyet olsun cnm:) benm bastan beridir iştahım çok güzel kızımdada öyleydim ama 2 3 aylıkken bile ilk haftalarda fln yumurtalı ekmek yapıodum kendime:) hehe allaha şukur ıkısındede migde bulantısı kusma yasamadım bitek kızımda pişmiş şoğandan acayip tiksiniyordum:KK43: okdr seninkinin cinsiyeti bellimi? peki cnm

bu sıcakta yumurtalı ekmek valla iyi yiyebiliyorsun canım :KK1:

cinsiyeti belli deil hiç1 şeyede benzemio :KK70: yani ne canımın çektiğ 1 şe var ne de başka bilindik belirtiler,kusma mide bulantısı olmadı 2 hamilelik geçirdim 2sindede bulantılarım oldu ama şiddetli deildi ve çıkarmada olmadı.sadece bunda bol bol uyudum ve dier hamileliklerin aksine iştahsızdım bunda ve kiloda almadım hayret benki kilo almadım :) rabbim cümlemize hayrlı sağlıklı azaları yerli yerinde güzel evlatlar versin

ben de daha kilo almadım iştahım fena değil ama fazla yersem karnım gerim gerim geriliyor yiyemiyorum, hareket desen yok denecek kadar az ama metabolizma hızlı çalışıyor herhalde yakıyoruz :KK1:

Kızlar merhaba doktora gittim ama maalesef iyi haber yok doktor bu ciddi bi sorun güzel bişey söyleyemıycem
ama amniyosentezı mutlaka yaptırmalısın bebekte bı rahatsızlık varsa doğar doğmaz hemen müdehale ederiz
kurtarırız veya daha kaliteli yasam sürmesini sağalrız dedi..ama şimdi ikili kan sonucun cıkmadan kromozom sıonucun cıkmadan
konusmak çok abes...bu sorunu yasayıp sadece böbrek kalp hastası olan ve engelli olmayan çocukalr var ama
istatıstıklere göre engellı olanlar daha fazla sonucların cıksın amnıyosnetezı de yaptır gene konusalım dedi
veya dedi dayanamayadabilir ve 20-25. haftaalrda kaybedebiliriz de isterseniz gebeliği sonlandırrız dedi
ama ben böyle bişey yapmam yapamam bebeğime kıyamam....

bebegıme baktı kıpır kıpır gene oynuyo....eskiden yani 1 hafta önce çok büyük bi mutlulukla izliyodum yavrumu ultrasonda içim kıpır kıpır
oluyodu şimdi buruluyorum üzülüyorum...belki başına neler gelicek belki hasatenelrde yatıcak zor bi hayat gecırıcek ama hepsinden
habersiz karnımda kalbimde büyümeye devam ediyo bebeğim....Evlenmeden önce bile eşimle evımızde bisürü çocuk hayal ederdik
cıvıl cıvıl ne güzel diye ama 4 yıldır çekmediğim kalmadı Rabbimden hep sağlıklı hayırlı evlat istedim...Dilerim öyle olur
çok ufacık da olsa bi umudumuz var inşallah herşey iyi olur...üzülmemem lazım biliyorum ama öyle zor ki
tüm bunları nasıl kotarıcam bilmiyorum....

evet canım gittim dr a yazdım yukarı...sağol...sonucları beklıcez mecbur bu cuma ıkılı tets kan sonucum cıkar büyük ıhtımal

27 temm da ise kromozom sonucum cıkıcak ınsallah...sonrada duruma göre amnıyosentez

eklerım canım

peki canım eklıyorum..

üçlü test 16-18 hafta arası
dörtlü test de 16-18 hafta arası üçlü yapılmadıgı , veya ikili test sonucuna göre yuksek bulunan bazı
değerlere göre karar verilip yapılan bi test canım

evet öyle benım arkadasıam da demıslerı down sendromlu olcak diye ama sağlıkla doğrudu maşallah

5 aylık oldu sımdı.....bizdeki down sendromu olayı değil zaten

kalbındeki bi damarda sorun var ve bu beyın gelısımını ksııtlarsa ancak zihinsel bi engeli olabilirmiş

ama olmayadabilirmiş keısn bişey yokk yani...doktora baska bi perınatologa daha gozukeyım belkı yanlsı gormustur dedım

hayır gerek yok çok net belli bak bu dalfalr tersine gördünmu dedi açıkladı ult. resmınden böyle yanı herseyı kromzoom ve

ıkılı tets sonucum belirliycek ınsallah hayırlsıı olur...benım bebegımde sağlıkla gelir inşallah canım...

ayşem canım kardeşim üzülme senin yukarda anlattıkların bana çok uyuyor ben 27 sene önce hacettepe hastanesinde doğmuşum doktorlar bebeğin kalbinde sorun var beyin özürlü doğacak demişler anneme alalım istersen demişler, annem çok ağlamış ama ben doğmuşum bir şekilde üç gün sonra kalbimde 2 tane delik olduğu (VSD) saptanmış, 11 yıl sıkı kontrol altında tutuldum, zor bir çocukluğum oldu evet ama doktorların öngördüğü gibi beyin özürlü falan olmadım kalp yetmezliği problemim vardı ve çok hassas bir bünyeye sahiptim, hemen hastalanırdım, aklına gelmeyecek hastalıklar atlattım, annem bu sürede yıprandı evet ama şimdi bana "iyiki milletin lafına bakıp sana kıymamışım, bit kadardın ne uğraşıyorsun bu çocukla at gitsin diyorlardı ama sen hayırlı bir evlat oldun, tek dayanağım sensin, iyiki varsın" diyor. Şimdiyi sorarsan turp gibiyim her sene kontrolümü yaptırırım hiç ameliyat olmadan deliklerimden biri kapandı, diğeri ise çok küçüldü bana zarar vermiyor kalbimde hala üfürüm var ve doğum için biraz daha tedbizli olmamız lazım ama o sıkıntıları çoook önce atlattık önce Allah sonra anneciğimin fedakarca yaptığı emekler sayesinde şimdi ben de bebeğimi bekliyorum... Sakın yılma kötü düşünme, amniosentez yaptır istersen neyle karşılaşacağını öğrenmek adına sonraki karar senin, ama kendine çoook dikkat et ve iyi beslenmeye bak annem beni çok iyi beslerdi Ayşem belki sen de bebebğine çok hizmet etmek zorunda kalacaksın ama ben kaybedeceğine inanmıyorum, senin için dua etmeye devam edeceğim öpüyorum seni kocaman Allah a emanet ol... :KK19:

Kızlar merhaba doktora gittim ama maalesef iyi haber yok doktor bu ciddi bi sorun güzel bişey söyleyemıycem
ama amniyosentezı mutlaka yaptırmalısın bebekte bı rahatsızlık varsa doğar doğmaz hemen müdehale ederiz
kurtarırız veya daha kaliteli yasam sürmesini sağalrız dedi..ama şimdi ikili kan sonucun cıkmadan kromozom sıonucun cıkmadan
konusmak çok abes...bu sorunu yasayıp sadece böbrek kalp hastası olan ve engelli olmayan çocukalr var ama
istatıstıklere göre engellı olanlar daha fazla sonucların cıksın amnıyosnetezı de yaptır gene konusalım dedi
veya dedi dayanamayadabilir ve 20-25. haftaalrda kaybedebiliriz de isterseniz gebeliği sonlandırrız dedi
ama ben böyle bişey yapmam yapamam bebeğime kıyamam....

bebegıme baktı kıpır kıpır gene oynuyo....eskiden yani 1 hafta önce çok büyük bi mutlulukla izliyodum yavrumu ultrasonda içim kıpır kıpır
oluyodu şimdi buruluyorum üzülüyorum...belki başına neler gelicek belki hasatenelrde yatıcak zor bi hayat gecırıcek ama hepsinden
habersiz karnımda kalbimde büyümeye devam ediyo bebeğim....Evlenmeden önce bile eşimle evımızde bisürü çocuk hayal ederdik
cıvıl cıvıl ne güzel diye ama 4 yıldır çekmediğim kalmadı Rabbimden hep sağlıklı hayırlı evlat istedim...Dilerim öyle olur
çok ufacık da olsa bi umudumuz var inşallah herşey iyi olur...üzülmemem lazım biliyorum ama öyle zor ki
tüm bunları nasıl kotarıcam bilmiyorum....

evet canım gittim dr a yazdım yukarı...sağol...sonucları beklıcez mecbur bu cuma ıkılı tets kan sonucum cıkar büyük ıhtımal

27 temm da ise kromozom sonucum cıkıcak ınsallah...sonrada duruma göre amnıyosentez

eklerım canım

peki canım eklıyorum..

üçlü test 16-18 hafta arası
dörtlü test de 16-18 hafta arası üçlü yapılmadıgı , veya ikili test sonucuna göre yuksek bulunan bazı
değerlere göre karar verilip yapılan bi test canım

kuzum benım canım hiç üzülme bebişine hiç birşey olmayacak içini ferah tutu sen ne kadar rahat olursan bebeğinde o kadar rahat olur unutma sen güzel güzel beslen bebeğini sağlıkla kucağına alacağın günleri düşün önemli olan o rabbım her seyi bilir unutma eskiden 2li tarama 3 tarama mı vardı sankı ultrason mu vardı dualarım senınle canım inş. bu sefer bebişin sağlıcakla gelecek :KK54::nazar::nazar:

ayşem canım kardeşim üzülme senin yukarda anlattıkların bana çok uyuyor ben 27 sene önce hacettepe hastanesinde doğmuşum doktorlar bebeğin kalbinde sorun var beyin özürlü doğacak demişler anneme alalım istersen demişler, annem çok ağlamış ama ben doğmuşum bir şekilde üç gün sonra kalbimde 2 tane delik olduğu (VSD) saptanmış, 11 yıl sıkı kontrol altında tutuldum, zor bir çocukluğum oldu evet ama doktorların öngördüğü gibi beyin özürlü falan olmadım kalp yetmezliği problemim vardı ve çok hassas bir bünyeye sahiptim, hemen hastalanırdım, aklına gelmeyecek hastalıklar atlattım, annem bu sürede yıprandı evet ama şimdi bana "iyiki milletin lafına bakıp sana kıymamışım, bit kadardın ne uğraşıyorsun bu çocukla at gitsin diyorlardı ama sen hayırlı bir evlat oldun, tek dayanağım sensin, iyiki varsın" diyor. Şimdiyi sorarsan turp gibiyim her sene kontrolümü yaptırırım hiç ameliyat olmadan deliklerimden biri kapandı, diğeri ise çok küçüldü bana zarar vermiyor kalbimde hala üfürüm var ve doğum için biraz daha tedbizli olmamız lazım ama o sıkıntıları çoook önce atlattık önce Allah sonra anneciğimin fedakarca yaptığı emekler sayesinde şimdi ben de bebeğimi bekliyorum... Sakın yılma kötü düşünme, amniosentez yaptır istersen neyle karşılaşacağını öğrenmek adına sonraki karar senin, ama kendine çoook dikkat et ve iyi beslenmeye bak annem beni çok iyi beslerdi Ayşem belki sen de bebebğine çok hizmet etmek zorunda kalacaksın ama ben kaybedeceğine inanmıyorum, senin için dua etmeye devam edeceğim öpüyorum seni kocaman Allah a emanet ol... :KK19:

bu yazdıkalrın o kadar moral verici oldu kı :13: sanırırm benımkıyle benzer bi problem benımde bebegımın kalbinde sorun ve
beyne yeterli kan gıtmezse zıhınsel engel oalbileceğini söylediler bana da ınsallah senın gibi sağ salim doğar bebegım canım ya
inşallahh ben ona hizmet etmekten bıkmam ki bakar korur kollarım tabii ki zaten ıyı beslenmeye callısıyorum
hiç bırakmadım kendımı naıslsa kalbi durcakmış naıslsa hastaymış diye hiçbişeyi bırakmadım ınsallahh

amnıyosentezi doktorum önermese yaptırmıycaktım ama doğar doğmaz hemen müdehale ederiz şansı yukselır deyınce
ve 16. haftada yapılcagı ıcın amnıyosentezden kaybetme rıskı cok yuksek olmıycagı ıcın kabul edicem sanırırm
zaten kromzoom anomalisi çıkasra yapıcakalr mış amnıyoyu yoksa yapmıcaz dedi dr ınsallah benım bebegımde doğar
büyür sen yaslaar gelıp böyle benım gibi sorun yasyana birisine analtıp onun moralini yukseltir Allah razı olsun sana da
annene de uzun ömür versin Rabbim:..

Kızlar hamilelikte hamburger yenir mi?

Aslında yenemse daha iyi miş öle dioalr ama benım canım cektı gecen hafta yedım :KK53:

kuzum benım canım hiç üzülme bebişine hiç birşey olmayacak içini ferah tutu sen ne kadar rahat olursan bebeğinde o kadar rahat olur unutma sen güzel güzel beslen bebeğini sağlıkla kucağına alacağın günleri düşün önemli olan o rabbım her seyi bilir unutma eskiden 2li tarama 3 tarama mı vardı sankı ultrason mu vardı dualarım senınle canım inş. bu sefer bebişin sağlıcakla gelecek :KK54::nazar::nazar:

canım ınsallah sağsalim doğar ya bi an önce ayalr gecsın o gün gelsın istiyorum yaa

Allah razı olsun canım dua edıyosunzu bılıyorum yoksa bu kadar iyi olmazdım...

hamburgeri bilmiyorum ama acı sos yeme onun içerisinde sitrik asit var

hımmm hazır acı soslar mı öyleymış ?

hamile bebk gıyım için ınternetten alısverıs sıtelerine baktım bebk için çok ama anne gıyım bulamadım .hamıle gıyım satan yerler bulursanız yazar mısınız?

Slm.kızlar......
Sabah dr.kontrolümüz vardı
Çok şükür herşey yolunda hatta 12+3 olan bebeğim 12+6 olmuş
2 li testimizi yaptırdık ama cinsiyet hakkında yine birşey söylemek istemedi
Sanırım paşa paşa 4.ayı beklicem
Ayşeee doğum tarihimi 23 ü diye değiştirebilir misin canım

Allahın izniyle inşallah yüzün hep gülsün. bu olumsuz haberleri unutturacak çok güzel haberleri al inşallah.

bu arada geçen doktora gittiğimde 3 aylık tehlikeli dönem sona erdi mi acaba dedim. doktor bana Anne olunca hayatta tehlikeli dönem hiç sona ermez dedi. bu doğduktan ölene kadar hep böyle olacak. tabiki herkes en güzelini ister ama galiba Anne olmayı istemek bütün bu güzelliklerin yanında olabilecek olumsuzluklarıda kabullenmekte geçiyor. Alahım en güzelini bilir keşke sabırlı ve güçlü olabilsek...

X