2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Ayşe amniyo konusunda da eğer iyi güvenilir bir yerde yaptırırsan sıkıntı çıkacağını sanmıyorum çok sayıda yapılıyor artık, önceden ultrasonla yerini tespit edip öyle giriyorlar bence endişelenme ama uzmanına yaptır mutlaka...

canım arkadaşım ne demek ya teşekküre gerek yok.biz hepimiz aynı yoldan geçiyoruz.hepimiizin birbirinin duasına ve desteğine ihtiyacı var.
bu arada eşin çok doğru düşünüyor.takdir ettim.inşallah herşey gönlünüzce olur.
canım benim inşallah hepimiz sapasağlam hayırlı evlatlarımıza kavuşuruz ve bizler de birgün başka arkadaşlarımıza umut oluruz

annen için ne zor bi durum olmuş ama zor günlerin kahramanı da annen

ve hepisyle başa çıkmış ve evladını yetiştirmiş bu gune getırmıs

maşallah ona ...sana da tabiii.....

inşallah ben de zor du ama gecti diyebılırım temennım buyonde aslında şöyle olcakmış böyle olckmış dekren bile içten

içe inanamıyorum dediklerime sanki başka güzel şeyler olucakmış gibi geliyor

Rabbim sağlıkla nasib eder ınsallah canım.ne güzel rnekler dudyum bugun hepsini çıktı alıp defaatle okuyasım var :)

inşallah sen annemin yaşadıklarını bile yaşamadan sağlıklı bir bebiş alırsın kucağına ve tek hatıran kıçına attığın şaplaklar olur

ilk hamileliğimde senin gibiydim 3 4 ay boyunca peynir ekmek yedi gayet saglıklı bi cocugum oldu ama sonradan cok yemiştim 3.5 a yakındı kilosu

Ilk evlendiğimde çocuk hayali kurmadım ben eşime deli gibi aşık oldum da evlendim.hayallerimi çocuk süslemedi ne yalan söyleyeyim.9 aylık evliydim vajinal bir kaşıntıdan dolayı doktora gittim.muayene ettikten sonra genel kontrolde etti.ve dediki senin yumurtlıklarında yapışıklık olabilir biran önce çocuk yap çocuk istiyorsan yaşın geçtikçe zorlaşır durumn dedi.eşime anlattım.ve aklımızda fikrimizde olmayan şimdiki en büyük hayalimi yapmaya karar verdik ama şaşkındım ben anne olucam allah allah derdim hep.insan o zaman karar verdik hop 9 ay sonra kucağında sanıyor.şimdi gülüyorum 2 yıllık marotonum bu kararla başladı benimde.
3 ay sonra hamile kaldım herkesi aradım eş, dost ,akraba...eşim çiçek aldı getirdi.mutluyuz ama ben ne oluyor ya modundayım arasıra.bebeğimi ilk görmeye gittik doktor kese oluşmamış daha dedi.neyse 1 hafta sonra geri gel dedi.doktor kese yok yine dedi.1 hafta sonra bu arada hcgler teşhisleri anlatsam roman olur dış gebelik bebek zannedilmiş olabilir psikolojik olabilir cart curt bir sürü hastane bir sürü doktordan sonra sonunda kese göründü.2 hafta sonrada kalp atışları oarada sık sık bayılmalar tansiyonum çok yüksekti benim ....17 haftada bebğin anomalli olduğunu öğrendim.alıncak doğuracaksın dediler.anomalli olması umrumda değil diye bağırınca.doktor 1 hafta daha durursa ölürsün dedi.mol gebelik seninki dedi.ve moller plesantaya yapışmış dedi.sonrasını hatırlamıyorum...oğlumu doğurdum.küçük ufacık...sonradan öğrendimki karnımda yaşasa bile beyinde su toplaması nedeniyle en fazla 1 hafta ömrü varmış.sonra düşündüm bbek bu kadar önemliymiş eş anne baba tamam ama canım koptu.1yıl tedavisini gördüm bu seferde mol gebelik kanser hücresinide taşıyan bir şeymiş düzenli takip edilceksin değerlerinde artış olursa kemoterapi yapılcak denildi...değerlerim düşmedi arada yükseldi ama kanser umrumda olmadı benim için giden can çok zor geldi.9 ayda değerlerim düşe kalka sıfırlandı 3 ay sonra doktorum hamile kal dedi.

2 ay sonra tekrar hamile kaldım.onunda kalp atışları olmadıı.pıhtılaşma varmış.6 ay korun tekrar...hamile kal.peki dedim 6 ay korundum ve 6 ay sonra yine hamile kaldım.iğne kullanmaya başladım bu sefer erkenden.bir hafta sonra kanamam oldu düştü.doktor koridorlarında süründüm resmen.inancım kalmadı bitti dedim bitti.eşime dedimki ağlayarak olmayacak bizimde olmasın bebeğimiz umudum yok artık mucizemi bekleyelim...hastane koridorundaki televizyona ilişti gözüm alt yazıda mucize bebek yazıyordu.ağlamayı kestim ve dinledim.doğuştan kalp damarlarındaki sorundan dolayı doktorların yaşamaz dediği bebeğin mucadelesini gördüm.bebeğin annesi yaşamaz dediler alınacak dediler doktorlar yaşamaz dedikçe bebeğim tekmeler atmaya başladı içimde yaşamak istediğini anlattı dedi hala o kadının sesi kulaklarımda.bütün gece o bebeği düşündüm ve 2ay sonra karnımdakine hamile kaldım.şimdiye dek hiç sıkıntı yaşatmadı meleğim bana daha yolumuz uzun diye konuşuyorum onunla dertleşiyorum. Hayırlısı...bütün bu yaşadıklarım bana şunu öğretti bir bebeğin yaşaması alnına yazılmışsa o olacak yazılmamışsa her şey boş...önemli olan insan kendinden şüphe etmesin ve allaha sığınıp dua etsin.ha buarada yumurtalıklarımda hiç bir zaman yapışıklık yokmuş olmamış her kadında olduğu kadarda riske sahipmişim..

canım uzmanına yaptırıcam tabıı kı zaten özeldekı doktorum da perınatologuma yaptırmamı

söyledi...ve ona güvenıyorum ınsallah hafta olarak da risksiz bi dönemde oldugu ıcın rahatım ınsallah sorunsuz halledilir

eşim dün korkmuyo musun cok canın acıycak dedi şu an daha cok acıyo dedim hem ben canlı canlı kürtaj olmuş

doğum yapmış insanım diye moral verıyorum kendıme :) inş. sorun olmaz canım....

zaten kromozom anomalisi çıkarsa yapıcak doktor çıkmazsa yapmıycak...

çok mu kaderciyim bilmıyorum ama çok inançlıyım.bana doktorlar çocucgunun olması imkansız tüp bebekle de belki olur dedıler.ve kendılıgınden hamile kaldım.doktorlar bunu söyledıgınde hiç üzülmemiştim çünkü duayla inançla güzel düşünceyle herseyi tersine çevirebilirsin.ay-she hep güzel düşün ve öncekilerle bağlantı kurma .bak benim 6.hissim cok kuvvetlidir rüyalarımda...içime doğuyor bu sefer bebegin sağlıkla kucağında olucak allahın izniyle....bu arada "üzüntüyü bırak yaşamaya bak" diye bir kitap var hayatınızda dönüm noktasına yol acıyor tavsiye ederim..

çok mu kaderciyim bilmıyorum ama çok inançlıyım.bana doktorlar çocucgunun olması imkansız tüp bebekle de belki olur dedıler.ve kendılıgınden hamile kaldım.doktorlar bunu söyledıgınde hiç üzülmemiştim çünkü duayla inançla güzel düşünceyle herseyi tersine çevirebilirsin.ay-she hep güzel düşün ve öncekilerle bağlantı kurma .bak benim 6.hissim cok kuvvetlidir rüyalarımda...içime doğuyor bu sefer bebegin sağlıkla kucağında olucak allahın izniyle....bu arada "üzüntüyü bırak yaşamaya bak" diye bir kitap var hayatınızda dönüm noktasına yol acıyor tavsiye ederim..

Ilk evlendiğimde çocuk hayali kurmadım ben eşime deli gibi aşık oldum da evlendim.hayallerimi çocuk süslemedi ne yalan söyleyeyim.9 aylık evliydim vajinal bir kaşıntıdan dolayı doktora gittim.muayene ettikten sonra genel kontrolde etti.ve dediki senin yumurtlıklarında yapışıklık olabilir biran önce çocuk yap çocuk istiyorsan yaşın geçtikçe zorlaşır durumn dedi.eşime anlattım.ve aklımızda fikrimizde olmayan şimdiki en büyük hayalimi yapmaya karar verdik ama şaşkındım ben anne olucam allah allah derdim hep.insan o zaman karar verdik hop 9 ay sonra kucağında sanıyor.şimdi gülüyorum 2 yıllık marotonum bu kararla başladı benimde.
3 ay sonra hamile kaldım herkesi aradım eş, dost ,akraba...eşim çiçek aldı getirdi.mutluyuz ama ben ne oluyor ya modundayım arasıra.bebeğimi ilk görmeye gittik doktor kese oluşmamış daha dedi.neyse 1 hafta sonra geri gel dedi.doktor kese yok yine dedi.1 hafta sonra bu arada hcgler teşhisleri anlatsam roman olur dış gebelik bebek zannedilmiş olabilir psikolojik olabilir cart curt bir sürü hastane bir sürü doktordan sonra sonunda kese göründü.2 hafta sonrada kalp atışları oarada sık sık bayılmalar tansiyonum çok yüksekti benim ....17 haftada bebğin anomalli olduğunu öğrendim.alıncak doğuracaksın dediler.anomalli olması umrumda değil diye bağırınca.doktor 1 hafta daha durursa ölürsün dedi.mol gebelik seninki dedi.ve moller plesantaya yapışmış dedi.sonrasını hatırlamıyorum...oğlumu doğurdum.küçük ufacık...sonradan öğrendimki karnımda yaşasa bile beyinde su toplaması nedeniyle en fazla 1 hafta ömrü varmış.sonra düşündüm bbek bu kadar önemliymiş eş anne baba tamam ama canım koptu.1yıl tedavisini gördüm bu seferde mol gebelik kanser hücresinide taşıyan bir şeymiş düzenli takip edilceksin değerlerinde artış olursa kemoterapi yapılcak denildi...değerlerim düşmedi arada yükseldi ama kanser umrumda olmadı benim için giden can çok zor geldi.9 ayda değerlerim düşe kalka sıfırlandı 3 ay sonra doktorum hamile kal dedi.

2 ay sonra tekrar hamile kaldım.onunda kalp atışları olmadıı.pıhtılaşma varmış.6 ay korun tekrar...hamile kal.peki dedim 6 ay korundum ve 6 ay sonra yine hamile kaldım.iğne kullanmaya başladım bu sefer erkenden.bir hafta sonra kanamam oldu düştü.doktor koridorlarında süründüm resmen.inancım kalmadı bitti dedim bitti.eşime dedimki ağlayarak olmayacak bizimde olmasın bebeğimiz umudum yok artık mucizemi bekleyelim...hastane koridorundaki televizyona ilişti gözüm alt yazıda mucize bebek yazıyordu.ağlamayı kestim ve dinledim.doğuştan kalp damarlarındaki sorundan dolayı doktorların yaşamaz dediği bebeğin mucadelesini gördüm.bebeğin annesi yaşamaz dediler alınacak dediler doktorlar yaşamaz dedikçe bebeğim tekmeler atmaya başladı içimde yaşamak istediğini anlattı dedi hala o kadının sesi kulaklarımda.bütün gece o bebeği düşündüm ve 2ay sonra karnımdakine hamile kaldım.şimdiye dek hiç sıkıntı yaşatmadı meleğim bana daha yolumuz uzun diye konuşuyorum onunla dertleşiyorum. Hayırlısı...bütün bu yaşadıklarım bana şunu öğretti bir bebeğin yaşaması alnına yazılmışsa o olacak yazılmamışsa her şey boş...önemli olan insan kendinden şüphe etmesin ve allaha sığınıp dua etsin.ha buarada yumurtalıklarımda hiç bir zaman yapışıklık yokmuş olmamış her kadında olduğu kadarda riske sahipmişim..

canım uzun uzun yazışsın Allah razı olsun gercekten hyat zorluklarla dolu hepsini sie ancak allah ıannarak aşabiliyoruz sadece

o kadının sana moral oldugu gibi sizin yazdıkalrınzı da bana moral oluyor doktorunun söylediği şeyi yanı bebek kayebdenelrın 3 aydan

sonrada kaybetme rıskı vardır olayını doktorumda söylemsıtı bana maalesef buriskelrle yasıyoruz bız su an sağlıklıyız ama

yarın ne oalcagınımızı bilemeyız dediğin gibi allah asığınıp dua etmelyiiz inşallah yaşadıgımız tüm zorluklara ragmen

sağlıkla bebekelrımızı kucagımıza alırız Allahherkesı farklıyonden sınav edıyor kımsıını eşiyle kımsıın ı anne babasıyla

biz de evlatlaırmızla işlgili sınavdayız inşallah bu sınavıı gecenelrden oluruz....

inşallah sen annemin yaşadıklarını bile yaşamadan sağlıklı bir bebiş alırsın kucağına ve tek hatıran kıçına attığın şaplaklar olur

inşallah canımm zaten doğsun o görücek şaplak nası atılıomuş :)

ne güzel çok sevındım sonucta veren allah değil mi doktorlar gördüklerini söyluyoar sadece...

hiçbi zaman vazgecmemek en önemliis bia rkadasa da dr (erkek dr) ben hamıle kalırıms en hamıle kalamzsın

demsıtı hıcbısekılde tüpbebekte dahıl ama bebeği oldu yasıan bile değdi....güzel düşünelim güzel olsun

kafamı meşgul etmek için kitaplara sardım zaten elimdekı bitince okurum canım teşekkürer ınsallah hepimiz sağlıkla

doğurup büyütürken yasadıgımzısıkıntıalrı gaz snacıualrını fln analtırız burada :)

bayılıyorum bu yaşamın anlamını bilen insanlara mücadeleyi bırakmayanlara umutlarını sürekli yenileyenlere daha sizin taşıdığınız bütün özellikteki insanlara

ayşecim kalbini nasıl tutarsan onu getirirsin sen kalbini ferak tut ki iyikler gelsin herşeye rağmen umudunu kaybetme Allahım sağlıkla kucağına almak nasip etsin

madem aldırmayı düşünmüyorsun, neden amniyo riskini alıyorsun ki, amniyoda kesinleşmiş bir %1-%2 lik düşük riski var.

ya insanın aklında olmaman biraz imkansız kendi yerime koyuyurmda seni allahım diyorum nolur yardım et onlara
sende sağlıkla kavuşucaksın o miniğe
kimbilir biz neler yaşıcaz allah kimseye yaşatmasın evladımızla sınamasın bizi
ben doktorlarla işi bitrmezdim yerinde olsam takdiri ilahi allahın
birde lütfen bir doktorla kalma nekadar doktoruna güvensende başka bi doktorada görün lütfen

tatlım lcw waikiki hamile kıyafetleri çok güzel ve cici

ben gecen baktım 2 tişort 2gomlek var 2de pantalon çeşidi...onlarda sokaktakı tum hamılelerde var, sankı hamıleyım bunu gıymeye mecburum gıbı herkes sokakta:)

Son düzenleme:
madem aldırmayı düşünmüyorsun, neden amniyo riskini alıyorsun ki, amniyoda kesinleşmiş bir %1-%2 lik düşük riski var.

canım kromozom anomalisi çıkarsa yapılıcak amnıyo yoksa yapılmıycak

amnıyo yapılınca hatsalıkalrı keısnleştiği için doğar doğmaz müdehale şansımız olucak yaptırmazsak

doğunca gene risk almış olucak doğum sonraso vücut normale dönsün derken hatsalıgı ılerleyebılrı ve kaybededebilrimişiz

zaten hafta cok gec olamdıgı ıcın amnıyo da kayıp riski çok az su an bunun ıcın yaptırıcam dune kadar bende

yaptırmayı duusnmuyorudm ama doktorum özellıkle bebegın kurtulmaısnııstıyorsan yaptırman ıcab eder dedi

perınatologumda böle sölemıstı zaten kromozom anomalisi çıkmazsa bu rıskı hıc almıcakalr...diğer kontrollere

yönelşcekler inşallah hayırlısı olur...

zaten 3 farklı doktora gozukuyorum canım da tekrarultrasoan gırmem gerekrımıd eıdm dunkı doktoruma

o da barız sekıdle bellı dedi....ama ultrasonda ölçümü yapan dr yanı perıantolog ıse ben yıen de tekrar bakıcam

dedi ıkılı kan sonucumun cıkmaısnı beklıyoruz bakması ıcın böyle yani...ınsallah sağ salimm alırız kucagımıza

canım rabbim hayırlısı nı versin okadar zor ki yaşadıkların yanımda olsan söyle sıkıca sarılsam sana buyaşta neler yaşıyosun ve yaşıyanlar var nasıl zor ben dün hiç uyuyamadım eşim biliyorum dedi ve özürlü evladı olan çevremde akrabamda bile var okadar zor ki kızlar burda aldırma kararı veren bile olsa okadar anlayışla karşılarım ki çünkü çok zor bi karar ve rabbim kimseyi böyle kararlarla sınamasın nasıl evlat için uğraşıyoruz ve nehayaller kuruyoruz ama hep olacaksa sonradan olsun diyorum ben bunu çekeceksem rabbim okararlarda bırakmasın bi komşumuzun nasıl akıllı oğlu 7yaşında bozulmaya başladı şimdi yatakta aile için okadar zor ki ve kocası sanki oçoçuk başkasının gibi ailesinin de zoruyla bıraktı kaçtı başta hayırlı evlat ve eş nasip etsin rabbim

ayşecim senin şuan herşey olasılık dışarda oynayan çocuğunun başına ne geleceği belli değil ve sen güçlüsün alien ve en önemlisi eşin yanın da destek yavrumuz iyi olacak tüm bu üzüntüleri unutturacak ve inan şekerden nehalde doğan bebişler var sonradan neler çeken sen baştan öğrendin çok zor ama sen dualarını bırakma hele bu hayırlı günlerde canım ayrıca enufak üzüntünü içine atma burda bizle ailenle paylaş kızdığına kırıldığına söyle ve tek kalıp düşünme hep beraber mutlu olcaz inşallah

inşallah doktorları bile şaşırtır çok sağlıklı bir şekilde doğar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…