2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar yasin okucaklar yazarsanız ona göre not edelim kim ne kadar okuyabilirse 500 tamamlamaya çalışalım

bütün topikteki arkadaşlarımız için

slm kızlar nasılsınız...

Bir çok konuda konuşulmuş herzamanki gibi...Tabiki herkesin de söylediği önemli ama kızmayın ne olur benim dünden beri aklımda sadece ayşe var onun yaşadıkları var şuan en önemlisi bu geliyor benim için.Umarım bian önce atlatır.Burası adı üstüne paylaşım sitesi ve herşeyi beraber paylaşayarak yaşıyoruz resmen dünden beri sanki ayşenin yerinde ben vardım,ben yaşadım gibi etkilendim gerçekten burda bir aile gibi olunuyor çok iyi anladm. Yasin bende okurum okuyabildiğim kadar..Ne zaman söleneceksede o zaman bildiririm inş.Allah hepimize yar ve yardımcı olsun her konuda.

Feslegenim sende ne olur yıpratma kendini.Herkes sorun yaşadı yaşıyor bende yaşadım illa.Ama sabrettim..Ne olur eşinle oturup uzun uzun konuşun sorunlarınızı.Bebeğinizide düşünerek kırmadan incitmeden...İnş en kısa zamanda atlatırsın bu zorlu dönemi.....

slm kızlar nasılsınız...

Bir çok konuda konuşulmuş herzamanki gibi...Tabiki herkesin de söylediği önemli ama kızmayın ne olur benim dünden beri aklımda sadece ayşe var onun yaşadıkları var şuan en önemlisi bu geliyor benim için.Umarım bian önce atlatır.Burası adı üstüne paylaşım sitesi ve herşeyi beraber paylaşayarak yaşıyoruz resmen dünden beri sanki ayşenin yerinde ben vardım,ben yaşadım gibi etkilendim gerçekten burda bir aile gibi olunuyor çok iyi anladm. Yasin bende okurum okuyabildiğim kadar..Ne zaman söleneceksede o zaman bildiririm inş.Allah hepimize yar ve yardımcı olsun her konuda.

Feslegenim sende ne olur yıpratma kendini.Herkes sorun yaşadı yaşıyor bende yaşadım illa.Ama sabrettim..Ne olur eşinle oturup uzun uzun konuşun sorunlarınızı.Bebeğinizide düşünerek kırmadan incitmeden...İnş en kısa zamanda atlatırsın bu zorlu dönemi.....

kızacak birşey yok canım..bende senin gibi Ayşeyi düşünüyorum..aklıma geldikçe dua ediyorum..Allah yardımcısı olsun ve hayırlısıyla bebeğine kavuştursun diye..evet dediğine katılıyorum insan burda bir aile gibi oluyor ve kendisi için istediklerini arkadaşları içinde istiyor..

Dibe vuruyorum...
Evliliğim çatırdıyor ve ben hamileyim.
Tükeniyorum!

allah allah sen niye böyle kendini koyveriyosunki tamam belki evinde ayrıntılı noluyo ne bitiyo bilmiyoruz ama sen hamilesin o evlilik çatıdamıcak daha çok kuvvetlenicek yapma böyle bak bizide üzüyosun allah yarımcınız olsun

aynen öyle canım 30 temmuzda gideceğiz inş bakalım..bana yüzde 60 dedi erkek dedi..2 hafta daha sabır ne yapalım..

banada 12 haftalıkken gittiğimizde erkeğe benziyo dedi ama benziyo dedi dünde ikli için gittim hala erkeğe benziyomu dedim ewed dedi olasılık ne dedim yüzde 60 dedi bakalım nolucak eşim erkekte memnun bense kıza hazırladığım için kendimi hazrlamaya çalışıyrum :))

cinsiyetimizi dün öğrendik erkek
kızımda bana 13 haftada erkek demişlerdi ondan söyleselerde inanmam diyodum ama doktor hanım ekrandan eliyle pipiyi gösterince hayrete düştüm bi de resmini verdi
minüre hanımın hasabında kız çıkmıştı

bide şu hurafeler için kişisel değerlendirmede bulunmak istiyorum:

gögüs ucu kararınca erkek yazmışlar bende tam tersi oldu kızımda daha ilk haftalarda simsiyah olmuştu şimdi ise aynı kaldı,
kızımda göbek boyunca kahve bi çizgi oluşmuştu bunda hiç olmadı,
eskiler kahverengi lekelenmeyi duyunca erkek geliyo dermiş bende katıldım kızımda hiç yaşamamıştım ama bunda ilk haftalar ara ara oldu
kilo almam ikisinde de aynı bölgelerden oldu kalça :KK43:
bulantım kızımda sadece daha erken haftalarda başlamıştı bunda ilk 9. haftada başladı şiddeti aynı
kızımda acayip kabak aşermiştim bunda canım hiç bir şey istemedi eşim ısrarla sormasından gönlümü gezdiriyodum ama yok
ye tatlıyı doğur hakkıyı ye ekşiyi doğur ayşeyi derler ama ben ikisinde de sadece tuz, tuzlu şeyler istiyodum kızımda annem yakınımdaydı ve şişersin diyip yedirtmiyodu şimdi basıyorum tuzu dün yaptığım yemeği tuzdan eşim yiyemedi ama bence süperdi :)
ilk ultrasonlarda da kalp atımı 160 çıkıyodu 140 üstü kız derler o da tutmadı
kese içindeki yerleşimi sola doğru olursa kız derler oda tutmadı tam sola dayalıydı ogluşumuz
yumurtlama gününden önce ilişki olursa kız olur yazıyo bi çok sitede kesinlikle katılmıyorum kızım yumurtlamadan bi kaç gün sonraydı bu da önce oldu ikisinde de gebe kaldığım günü çok iyi biliyorum çünkü eşim cinsel perhize inanıyo
kıllar çabuk uzarsa erkek falan derler benim kıllarım değilde tırnaklarım acayip uzamaya başladı kesmekten yoruldum
büyük çocuğun alnında yeşil damar olursa arkası erkek derler büyükler kızımda var ama arada bi düşüğüm var hangisine işaret onu bilemiyorum
birde çin takvimine göre yaşımı hesaplayıp, takvime baktığımda iki bebeğimde de tutuyo
şimdilik aklıma gelenler bunlar :44:

Allah hepimize sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı nasib etsin inşallah

ne güzel ayrıntılı yazmışsın merak edenler için sağol canım

ayşe ye çok üzüldüm yaşamayan bilemez derler ya belki yaşamadım ama hissettim çünkü bizde hamileyiz ve olumsuz bişeyle karşılaşıcaz die ödümüz kopuyo.. okadar iyi niyetli bi kızki ayşe allahım gönlüne göre versin
bende herkes gibi inanıyrum o bebek sana tutunucak hayata tutunucak seni bırakmıcak inşallah nolur olumsuz düşünme ayşe

bende okuurum yasin ama türkçesinden olur demi :) utanarak söryrum tabiki:KK14::KK14:

banada 12 haftalıkken gittiğimizde erkeğe benziyo dedi ama benziyo dedi dünde ikli için gittim hala erkeğe benziyomu dedim ewed dedi olasılık ne dedim yüzde 60 dedi bakalım nolucak eşim erkekte memnun bense kıza hazırladığım için kendimi hazrlamaya çalışıyrum :))

hayırlısı olsun canım..ben aslında erkek taraftarıyım ama kızımda olsun istiyorum bir yandan..bakalım merak ve sabırsızlıkla bekliyorum bebişimi..

slm kızlar nasılsınız...

haklısın canım ya mesajını okuyunca bende boş şeylerden bahseden mesajım için pişmanlık duydum aslında dün doktordan geldiğimde yazacaktım ayşenin mesajını görünce üzülüp bırakmıştım keşke yinede yazmasaydım

kızlar hepinize hayırlı günler diliyorum.ben de okuyabildiğim kadar yasin okurum inşallah.Rab'bim hepimizi sağlıkla ve vaktinde bebişlerimize kavuştursun.:KK16:

lierac mı mustelamı hangisi daha iyidir sizce kızlar belliki ben bir hayli çatlayacagım.bebeğim sağlıklı olsun daha öenmli birsey yok tabiki ama yinee dikkat etmeli daha çok grnciz sonuçta

arkadaşım ben eczacıdan tavsiye aldım lierac çok uzun yıllardan beri bilindik bi markaymış çok iidir dedi ama onun 100 ml 70 liraydı
mustelada anne ve bebek markasıymış o da çok iidir hatta en son teknolojiyle geliştirilmiş falan dedi onunda 150 ml 80 liraydı
dedim bana en iyisi hangisiyse onu ver dedim o da mustela al dedi bebek için de onu önerdi bakalım kullanıyorum ama nolacak

kızlar ben tatile çıkıyorum adana çok sıcak biraz denize gireyim mümkün olduğunca sizleri takip edeceğim herkes kendine ve bebeişine iyi baksın döndüğümde güzel haberler almak istiyorum öptümmmmmmmmm hepinizi.....:KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

arkadaşım ben eczacıdan tavsiye aldım lierac çok uzun yıllardan beri bilindik bi markaymış çok iidir dedi ama onun 100 ml 70 liraydı
mustelada anne ve bebek markasıymış o da çok iidir hatta en son teknolojiyle geliştirilmiş falan dedi onunda 150 ml 80 liraydı
dedim bana en iyisi hangisiyse onu ver dedim o da mustela al dedi bebek için de onu önerdi bakalım kullanıyorum ama nolacak

bende mustela alayım bari.vazelin ve aktardan yaptırdığım bir yağ karışımı kullanıyorum ama çatlamaya çok müsait bir vücudum var

canım sanırım bakteriyel bir durumdan şüphelendi kokuda var çünkü.bakalım ilaç kullanalım ne olacak

benimde aynı bahstteğin gibi.kontrolum 2 hafta sonra acaba daha erkenemi alsam?

kızlar çatlak kremi başladınız mı
ben mustela aldım çok iimiş sözde siz neler kullanıyosunuz

ben ilk gebeliğimde hiç bişey kullanmadım hiçde çatlamadım.bunda da kullanmıyorum.çatlasamda sorun değil:)

Dibe vuruyorum...
Evliliğim çatırdıyor ve ben hamileyim.
Tükeniyorum!

mücadele et bebeğin için.bende çok badireler atlattım evliğim boyunca halada ara ara sınavlardan geçiyoruz.kendini bebeğin için güçlü tutmaya çalış.

kızlar ben tatile çıkıyorum adana çok sıcak biraz denize gireyim mümkün olduğunca sizleri takip edeceğim herkes kendine ve bebeişine iyi baksın döndüğümde güzel haberler almak istiyorum öptümmmmmmmmm hepinizi.....:KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

iyi tatillerrrrr..

ayşecim moralli olmana çokkkk sevindim.herşey güzel olacak.
yasin bende okumaya çalışıcam okuduklarımı bildirirm inşallah.

ayşe iyi sanırım biraz daha birkaç mesaj okudum. valla dünkü msjdan sonra elim hiçbirşey yazmaya gitmedi çok üzüldüm moralim bozuldu kapatıp yattım bilgisayarı. ama bence herşey güzel olacak. ocak anneleri kardeş kardeş bir avazda doğrucaz inşallah çocuklarımızı.
daha önümüzde uzun aylar var. kimbilir neler yaşanacak ama umarım hep güzel şeyler güzel haberler olur.

mesela ben hala kusuyorum. kusmak da değil saçma sapan öğürme geliyor fln...
bir de deniz aşeriyorum haftalardır. rüyamda bile denizde yüzüyorum. yarın artık niyeti bozdum kilyosa gidip yüzücem!! dayanamıyorum:KK43: inşallah birşey olmaz.
doktoruma sormadım ama birazdan msj atıcam.

herkese merhaba...bugun ayrintili ultrasonumuz vardi ve %100 oglumuzun olacagini ogrendik..
gogus ucu kararmam hic olmadi. sanirim dun burada konusulmustu erkek bebeklerde oluyomus diye. acik kumralim ama kararma olmadi..lahana testi ve yuzuk testleri, 2 li taramadaki bhcg degeri erkegi gosteriyodu ve tuttu...

ayşe ye çok üzüldüm yaşamayan bilemez derler ya belki yaşamadım ama hissettim çünkü bizde hamileyiz ve olumsuz bişeyle karşılaşıcaz die ödümüz kopuyo.. okadar iyi niyetli bi kızki ayşe allahım gönlüne göre versin
bende herkes gibi inanıyrum o bebek sana tutunucak hayata tutunucak seni bırakmıcak inşallah nolur olumsuz düşünme ayşe

bende okuurum yasin ama türkçesinden olur demi :) utanarak söryrum tabiki:KK14::KK14:

Utanacak bişiy yok canım önemli olan niyettir.İçten gelerek inanarak kalben niyet etmektir.Bende arapça harfli bilmiorum.Elham okumak gibi yani arapçanın türkçesiyle okuyorum.Allahım kabul ediyor ben inanıyorum.....

herkese merhaba...bugun ayrintili ultrasonumuz vardi ve %100 oglumuzun olacagini ogrendik..
gogus ucu kararmam hic olmadi. sanirim dun burada konusulmustu erkek bebeklerde oluyomus diye. acik kumralim ama kararma olmadi..lahana testi ve yuzuk testleri, 2 li taramadaki bhcg degeri erkegi gosteriyodu ve tuttu...

hayırlı olsun cnm:)
lahana testi nasıl oluyor? bir de yüzük nasıl hareket ediyordu. farklı spekülasyonlar var da o konuyla ilgili yuvarlak mı dik mi:) bhcg değerine göre nasıl oluyo? allah allah ben de hiçbirşey bilmiyomuşum:))

hayırlı olsun oğluşunnnn

X