2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Acaip midem bulanıyo yaa öğğğğ daha 4 hafta bilmem kaç küsur günken

böle olrusa ilerde napcazz allah yardımcımız olsunnnn

Canim benimde bulantilarim senin kadarken başlamıştı hala en rahat yediğim Öğün kahvaltı sonra bı bulantı aksama kadar ne yemek yiyorum ne Bişey yatıyorum ole halimde olmuyo ins en kısa zamanda gecer Canim ya

kızlar migrenim tuttu bugün çok kötüyüm başıma buz koyuyorum oda kar etmedi minoset içsem mi ki

öncelikle sağlıkla kucağına al inşallah.bende hiç bi değişiklik yok herşeyi yiyebilirim heralde.ama tavuk yememeyi tercih ediyorum.çünkü tavuk sadece hormon artık.faydadadan çok zarar.yani tavuk yiyemiyorum diye üzülmeyin

Acaip midem bulanıyo yaa öğğğğ daha 4 hafta bilmem kaç küsur günken

böle olrusa ilerde napcazz allah yardımcımız olsunnnn

Allah yardımcın olsun canım yaa.ben de hiç bişe yok şükür.ilk hamileliğimde de olmamıştı.inşallah başlamaz bunda da.

Canim benimde bulantilarim senin kadarken başlamıştı hala en rahat yediğim Öğün kahvaltı sonra bı bulantı aksama kadar ne yemek yiyorum ne Bişey yatıyorum ole halimde olmuyo ins en kısa zamanda gecer Canim ya

benım de canım ya akşam da iyi oluyorum aslında ama hep evde bi koku var nedense

köfte pişrimiştik tüm camları açtım yok anma gitmıo koku sanırırm benım koku hassasıyetımden oldu öyle :)

evde olsam dınlenırım de iş yerınde olunca daha zor oluyo

kızlar migrenim tuttu bugün çok kötüyüm başıma buz koyuyorum oda kar etmedi minoset içsem mi ki

canım gecmsı olsun yamınosetten zarar gelmez iç istersen ama mıgrenını gecıırcekmı ? evde isen dinlenmen daha ıyı olmaz mı ?

Allah yardımcın olsun canım yaa.ben de hiç bişe yok şükür.ilk hamileliğimde de olmamıştı.inşallah başlamaz bunda da.

sağol canım yaa benım genelde gebelıkler risklı oldugu ıcın bulantı hissedınce azbucuk sevınıyorum

biliyorum bulantıyla bebek sağlığı o kadar ilişkili değil ama gene de sevınıyorum ama çok bunaltıcı

öğle vaktı geldı acıktım ama ınan bişey yıyecek durumda değilim hiçç

canım gecmsı olsun yamınosetten zarar gelmez iç istersen ama mıgrenını gecıırcekmı ? evde isen dinlenmen daha ıyı olmaz mı ?

çok geçmiş olsun canım.minoset içilebiliyo diye biliyorum ama migrene pek kar edeceğini zannetmiyorum.

saolun kızlar minoset sadece biraz hafifletiyor fazla karı yok. evdeyim uyusam diyorum uyutmuyor napıyım iyice dayanamayacak olursam içeyim.

selam kızlar ben regl olmadım 12 sinde olacak gibi agrılarım hafif oldu ama olmadım. Suanda da gecti hepsi iyiyim. bakalım yarın doktor kontrolüm var inş. hersey yolundadır. liste yapıomusunuz benide ekleyebilirsiniz ekim anasıydım birde ocak anası olayım bakem nasıl olcek :)

insan bebeiş için olunca herşeye katlanıyor değilmi?
çünkü varlığını unutmuyosun.
benim midem bulanmasada her an aklımda.

bir kaç gündür mide bulantım var ve hiç geçmiyor
canım hiçbişey istemiyo ağzımın da tadı yok

suaycım bilgilerimi yolladım.listede göremedim kendimiilk sayfaya bakıcaz değilmi benmi yanlış yere baktım acaba

merhaba benim bugün tam 5 hafta oluyor ama dr um istanbulda oyüzden keseyi görmeye haftaya gideceğim sizce kalp atışı duyulurmu acaba? 6. hafta olacak gittiğim gün.

gitmişken ikisi bir arada olsa fena olmaz yani:)

Selam olaylarolaylar, ben geçen hafta 4 haftalıkken gittim dış gebelik kaygısıyla, çünkü sağ tarafımda bir ağrıyla uyandım sabah. Doktor vajinal ultrasonla baktı ve normal gebelik ama 3 hafta sonra yine gel kalp atışlarını duyalım dedi. Yani 7 haftalıkken duyulabildiği durumlar da oluyor demekki. Yumurta bazen geç gelişebiliyormuş. bİR DE doktorun yaptığı vajinal muayene daha önce rutin kontrollerim sırasında doktorun muayenesi gibi değildi. Aleti çok da içeri doğru ittirmedi. Rutin kontrollerdeki doktor bildiğin epey içeri giriyordu.Bebek daha epey aşağıda oluyorsa belki o yüzden diye düşündüm.

Suay82 sen Ankara'da hangi doktora gidiyorsun? Ben eve yakınlığından dolayı fatih üni hastanesi hoşdereye gittim ilk seferinde. Ama kan tahlili ve idrar tahlili yapmamasından dolayı çok da içime sinmedi açıkçası.

Bir de arkadaşlar benim sabahları çok az bulantılarım başladı gibi ama öğlene kadar hiç iştahım olmuyor, öyle yatsam dursam hayır demem yani, halsiz ve iştahsız oluyorum. Su bile içmek gelmiyor içimden. Ama su içmek önemli biliyorsunuz, baş ağrısından çatlağa, enerjiden bebeğin suyunun değişime kadar herşey için önemli. Nasıl içsem diye düşünüyorum, ayran, limonata vs dışında tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleme:
insan bebeiş için olunca herşeye katlanıyor değilmi?
çünkü varlığını unutmuyosun.
benim midem bulanmasada her an aklımda.

evet canım yaa benım de hep aklımda :) unutayım nromal davranayım dıyorum ama olmuyo

canım hayırlı oslun :) ilk sayfada tablo var gereklı bılgılerı yazarsan ekleyeleım :)

evet hatta bazı ultrasonalrda daha erken gorulebılıomus görüntüleme cihazının kalitesınede baglı yanı
bulantım benımde var sabah aynen dediğin gibi oluyorum yataktan kalkıyorum koltuga yatıyorum koltuktan kalkıyorum
pantolon gıyyorum hoop gene koltuga yıgılıyorum uyanamıyorum bi türlü bulantı da cabası bi de canım hiç çorba yemek vs
istemıyo ya işte köfte olsun kaşarlı tost olsun halley baharatlı çubuk vs istiyo canım garip he bi de portakal suyu

he bu arada limonata ayran cay kahveden alınan su su yerıne gecmıyor bunu bıldıreyım suyun faydasını gormek istiyorsan
mutlaka sadece su içmen lazım ben bazen su içesim olmadıgında ağzıma bi kare çikolata alıyorum onu yava syava s
yiyorum acaip susatıo sonra mesela bi bardaksu ıcsem yetcek dielımkı ama ben yarım litrelık sıseye suyu dolrduuyorum
dıkıyorum kafama ne kadar ıcersem :) bu cıkolata olur tuzlu kraker olur yanı senı en cok ne susatırsa :)
ve masamda hep su bulunur hapalrımı cerkende abanıyorum suya :)

suaycım bilgilerimi yolladım.listede göremedim kendimiilk sayfaya bakıcaz değilmi benmi yanlış yere baktım acaba

canım suay mesgul bugun ben ılgıleneım hemen :)

merhaba ende aranıza girdim sat 15 nisan tahmini doğum tarihi 20 ocak ikinci çocugum istanbuldanım 83 kıloyum

hamilelik işte naparsın ben de geceleri çok daralıyorum eşimi kakışlayıp duruyorum:) yine hamilelik sendromu tuttu diyor ben de ona asıl senin babalık sendromun tuttu diyorum:))
geçmiş olsun.bilirim baş ağrısını bazen benim günlerce sürer çok berbat birşey.bence doktora sorma durumun varsa doktora sor derim yoksa prospektüsünde yazar bir oraya bak istersen.
hadi hayırlısı bakalım.istersen test yap çıkar sonuç.ben de ekim annesiyim şimdi bir de ocak annesi olacağım inşallah.

süt iç içebiliyorsan.bir de kuru pasta at ağzına acayip susatıyor o da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…