2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben ilk hamileliğimde ne balık ne tavuk yiyebildim. 9 ay boyunca ağzıma atamadım. taki doğurup 2-3 ay geçene kadar.maşallah oğlumda gayet sağlıklı. bol bol ona yediriyorum balığı..:)şimdi de aynı belirtileri yaşıyorum.yiyemez oldum ikisini de..

zeynepfaz kesinlikle mantar varsa kullan ilaçlarını.daha kötüye gider. birkaç günde geçer.yodksa daha kötü sonuçlar doğurur allah göstermesin.insülin konusunda bilgim yok canım.ama ağrıların normal ilk üç ayda bayağı çok olur.sonra üç ay rahatlarsın.son üç ayında yine başlıyor:)

kızlar doktordan geldim nurtopu gibi kistlerim var. en büyüğü 6,5 cm. aşılamadan sonra doktor çatlatma iğnesi verdi vurulmayı unutunca. kistlerimden geri kalan kısımda küçücük kesemizi gördük :nazar:şükürler olsun. kistlerden seçemediği için çoğul gebelik olabilir dedi doktor 10 gün sonra tekrar çağırdı. asıl doktoruma perşembe gidicem bakalım o nediyecek canım çok sıkıldı. kisti olupta hamile kalan biliyor musunuz. :KK14::KK14::KK14:
evet urfalı arkadaşım.benim bir arkadaşımın da kisti vardı.bebek sezeryanla doğarken aldılar o kistleri bebeğe zararı olmamıştı.

kızlar doktordan geldim nurtopu gibi kistlerim var. en büyüğü 6,5 cm. aşılamadan sonra doktor çatlatma iğnesi verdi vurulmayı unutunca. kistlerimden geri kalan kısımda küçücük kesemizi gördük :nazar:şükürler olsun. kistlerden seçemediği için çoğul gebelik olabilir dedi doktor 10 gün sonra tekrar çağırdı. asıl doktoruma perşembe gidicem bakalım o nediyecek canım çok sıkıldı. kisti olupta hamile kalan biliyor musunuz. :KK14::KK14::KK14:
evet urfalı arkadaşım.benim bir arkadaşımın da kisti vardı.bebek sezeryanla doğarken aldılar o kistleri bebeğe zararı olmamıştı.

bir arkadaşla konuştum sağolsun baya rahatlattı beni. inş. dediğiniz gibi zararı olmazz.

hiç canını sıkma canım.benim de olmuştu aslında ama kaybolmuşlardıdoğuma kadar.ama kaybolmazlarsa da doğum ameliyatında onları da çiçek toplar gibi topluyor doktorlar :)

hiç canını sıkma canım.benim de olmuştu aslında ama kaybolmuşlardıdoğuma kadar.ama kaybolmazlarsa da doğum ameliyatında onları da çiçek toplar gibi topluyor doktorlar :)

bebek sağlıklı olsunda kistler umrumda değil. kaybolmazsa doğum nasip olursa o zaman alsınlar.

Maşallah hamile olanların sayısı baya artmış sanki :KK34: Rabbim hepimize hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah..
geçmişe doğru gidip mesajların çoğunu okudum, bebeklerini kaybeden arkadaşlar anılarını paylaşmışlar. okuyunca çok üzüldüm gerçekten. bende bir önceki bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim çok ama çok üzülmüştüm. tabi varlığına alışıp büyümüş bebeklerini kaybeden arkadaşların üzüntüsü çok daha fazladır..Allah böyle uygun görmüş demekki. herşeyde vardır bir hayır vardır..inşallah birdaha kimse böyle üzüntüler yaşamaz. Allahım bebeklerimize bize bağışlasın.. yarın bende doktor kontrolüne gidiyorum, ilk kez ultrasonla bakılacak inşallah bebeğimden sağlıklı güzel haberler alırım.. yarından sonra içim daha rahat hamileyim diyebilirim inşallah.. Rabbim hepimizi sağlıkla yavrularımıza kavuştursun. ben elimden geldiğinde dua ediyorum.. tüm hamileler için dua etmeye çalışıyorum.. birbizimize dua edelim arkadaşlar, Allahım kabul eder inşallah..

amın cnaım kısmeye yasatmasın rabbım ben

ilk bebgımı 11 haftalık kaybedıp kalbi durdu kürtaj olduktan 3 ay sonra hamile kaldım sonra

28. haftaya kadar geldık ıkıncı bebegımde ama onunda birden kalbi durdu 1 haziran 2010 da

doğum yaptım sonra ben toparlanmak ıcın

bekledım biraz uzuntuden hasta oldum safra kesem tast yaptı amelıyat oldum kılo verdım derken 2011 aralıga kadar

korunduk....korunmayı bıraktıktan sornakı 2. ay hamıle kaldım 5+4 iken o da kendılgıınden düştü 13 mart 2012 de düşük yaptım

son adet tarıhım 13 nisandı şimdi gene hamıleyım canım çok sukur bus efer bi sorun yasamayız ınsallah hıcbırımızz
canim cok uzuldum neler yasamissin. sen pihtilasma kromozom testi filan yaptirdin mi? dr ne dedi . 28 hafta cok buyuk rakam
bende 7+2 de kalp durmasiyla gecen kasimda kurtaj oldum.
simdi aspirin kullaniyorum
bana test yapilmadi onlem olarak verildi aspirin ama senin gebelik haftan buyukmus ne dedi drlar??? Ins saglikla tamamina ereris hep birlikte canim
canim hic uzulme bak halamin kizia dr demiski senin kistin cok yasinda genc gebe kal demis dogumda hepsi gidecek
oda sirf kitslerinden kurtulmak icin gebe kaldi zaten bir kizi bir oglu vardi cocuk dusunmuyordu
sonra bebegi cok saglikli bir sekilde dogurdu ve kistlerindende kurtuldu
yani bunu biliyorum yinede dr una danis elbette ama bu sekilde de olan var bilgin olsun canim

Maşallah hamile olanların sayısı baya artmış sanki :KK34: Rabbim hepimize hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah..
geçmişe doğru gidip mesajların çoğunu okudum, bebeklerini kaybeden arkadaşlar anılarını paylaşmışlar. okuyunca çok üzüldüm gerçekten. bende bir önceki bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim çok ama çok üzülmüştüm. tabi varlığına alışıp büyümüş bebeklerini kaybeden arkadaşların üzüntüsü çok daha fazladır..Allah böyle uygun görmüş demekki. herşeyde vardır bir hayır vardır..inşallah birdaha kimse böyle üzüntüler yaşamaz. Allahım bebeklerimize bize bağışlasın.. yarın bende doktor kontrolüne gidiyorum, ilk kez ultrasonla bakılacak inşallah bebeğimden sağlıklı güzel haberler alırım.. yarından sonra içim daha rahat hamileyim diyebilirim inşallah.. Rabbim hepimizi sağlıkla yavrularımıza kavuştursun. ben elimden geldiğinde dua ediyorum.. tüm hamileler için dua etmeye çalışıyorum.. birbizimize dua edelim arkadaşlar, Allahım kabul eder inşallah..
sagol canim. ins hep birlikte tamamlariz su guzel yolculugu saglikla .
yarin pirinci resmini bekliyoruz annesi. ben kizimi simdiden gorucuye cikardim da:) ay ALlah mi soyletti kizim dedim ya hehe:))

ben de keseyi goreyim kalp atisini duyayim o zaman listeye yazidiricam kendimi :KK37:
ayy istahim cok acik :KK50: tabiri caizse okuz gibi yiyorum :KK43: zaten kizimda aldigim 24 kilonun bi kismini verememistim. kilolu hamile kaldim. sonumu hic iyi gormuyorum :26:

sende istah acik bendede ah su bulantilar ya cok fena surekli bir bulanti hissi mahvetti beni
sabah gece gunduz icimde birseyde yok yani cikarsam ne cikarcam :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
hersey kokuyor ev buzdolabi kizim bile ya:KK43: ben bile :KK43: :KK50:

selamlar
ne kadar çoğalmışız maşallah:)

benim hamileliğim çok zor geçiyor, 1 hafta hastahanede yattım mide bulantısı ve baş dönmesinden
şimdi iyiym çok şükr
umarım herkes iyidir

geçmiş olsun arkadaşım.bulantı bende de dalgalı seyrediyor.bugün biraz daha fazla sanki :S

genelde kontroller yarın galiba:) ben de yarın gideceğim doktora inşallah devam edebileceğim bir doktor olur ve inşallah bebişimin kalp atışlarını duyabilirim.

ben ilk hamileliğimde ne balık ne tavuk yiyebildim. 9 ay boyunca ağzıma atamadım. taki doğurup 2-3 ay geçene kadar.maşallah oğlumda gayet sağlıklı. bol bol ona yediriyorum balığı..:)şimdi de aynı belirtileri yaşıyorum.yiyemez oldum ikisini de..

zeynepfaz kesinlikle mantar varsa kullan ilaçlarını.daha kötüye gider. birkaç günde geçer.yodksa daha kötü sonuçlar doğurur allah göstermesin.insülin konusunda bilgim yok canım.ama ağrıların normal ilk üç ayda bayağı çok olur.sonra üç ay rahatlarsın.son üç ayında yine başlıyor:)

mantarım hafifledi sanki şimdilik iyiyim canım eğer yine artarsa hazırda bulunsun hemen kullanacağım, yaa bir de ben bir 6 haftalık falan olmadan acayip korkuyorum bir şey olacak diye... doktor ağır kaldırma hatta raflara falan uzanmaya falan kalkma, ilişkiye de girmeyin bir süre dedi, yani çok dikkat edilmesi gereken bir süre ben bol bol dua edip rahatlamaya çalışıyorum, inşallah hiçbirimizde bir aksilik çıkmaz arkadaşlar :KK16:

ben de yarın esas doktoruma gideceğim belki bir daha beta hcg yapar durumu görmek için ultrasonla görmek için erken daha, vajinal ultrasona da ben karşı çıkarım yapalım dese de bekliyeceğim acele yok ama beta hcg yi yenilemek istiyorum tekrardan...

arkadaşlar birşey soracağım vitamin ilacı kullanıyor musunuz?gittiğim doktor decavit adında vitamin ilacı verdi oğlumda böyle bir ilaç kullanmamıştım.gerçi doktor da çok hoşuma gitmedi ama yine de ilacı alıp içmeye başladım.
ben diğer 3 hamileliğimdede 4 aydan sonra başladım vitamin ve kan hapına.ilk 3 ay sadece folik asit kullandım.hatta 3.çocuğumda doçente gidiyodum oda demişti 15-16 haftadan önce vermiyoruz vitamin diye.bence sen bi doktora daha sor.ilk 3 ay ne ilacı olursa olsun önermiyolar.
ne güzell kardeşini hemn göndermiş ewladınn rabbim evladınızı size sizide ewladınıza bağışlasın inşşşş böle acılar yaşatmasın rabbim hayırlı hamilelikler hayırlı doğumlarınız olsun inşş bana da dua edin olur mu hayırlısıyla bende kavuşayım bebeğimee :):):):):):):):)
çok dua ediyorum size.inanın rabbim bütün duaları kabul ediyor.inş.en kısa zamanda kucağına alırsın bebeğini.
amın cnaım kısmeye yasatmasın rabbım ben

ilk bebgımı 11 haftalık kaybedıp kalbi durdu kürtaj olduktan 3 ay sonra hamile kaldım sonra

28. haftaya kadar geldık ıkıncı bebegımde ama onunda birden kalbi durdu 1 haziran 2010 da

doğum yaptım sonra ben toparlanmak ıcın

bekledım biraz uzuntuden hasta oldum safra kesem tast yaptı amelıyat oldum kılo verdım derken 2011 aralıga kadar

korunduk....korunmayı bıraktıktan sornakı 2. ay hamıle kaldım 5+4 iken o da kendılgıınden düştü 13 mart 2012 de düşük yaptım

son adet tarıhım 13 nisandı şimdi gene hamıleyım canım çok sukur bus efer bi sorun yasamayız ınsallah hıcbırımızz
ay canım ne zor zamanlar atlatmışsın.gerçi rabbim sevdiği kuluna dert verirmiş.inş.bu hamileliğini sorunsuz atlatırsın.
selamlar

benim hamileliğim çok zor geçiyor, 1 hafta hastahanede yattım mide bulantısı ve baş dönmesinden
şimdi iyiym çok şükr
umarım herkes iyidir

çok geçmiş olsun canım.benimde çok midem bulanıyor.dün gece perişan oldum.hatta bu sabah izin alayım okula gelmeyeyim dedim ama sonra düşündüm ya bikaç ay böyle sürerse hepmi izin alacağım.kendimi çok zorlayarak kalktım geldim.öğleden sonrada bizim öğrencilerin engelliler haftası gösterileri var.iyi olursam giderim yoksa eve gelip yatıcam.

cinko degil civa (mercury) olmasin o? civa zehirli bir element, ve buyuk baliklar ozellikle kirli sularda yasamislarsa bu civayi vucutlarinda tutuyorlar. bu yuzden hamilelikte (ve genelde) bu baliklar tuketilmesin deniyor. kilicbaligi ve kopek baligi bu "buyuk balik"lardan, digerleri (turkcelerini bilmiyorum) tilefish ve king mackerel. Tuna icin konservelerde daha az civa oluyor diyorlar ama ben o riski almak istemem, hele ilk aylarda. Guzelim hamsiler cinekoplar dururken bu baliklara zaten niye bakasiniz ki? Turkiye'de cogu yerde gayet guzel kucuk boylu baliklar var.

Ha bir de midye'den uzak durun, o da civa tutuyor.

Ingilizce bilenler su linke bakabilir: Mercury Levels in Fish : American Pregnancy Association

ayyy inanamıyorum resmen elementleri karıştırmısım arkadaslar hepınzıden özür diliyorum

aaayy ınanamadım kendıme bi insan nasıl civa okuyup çinko yazar yaaaa :KK53: :KK53: :KK53: kafa bi milyonn

canim cok uzuldum neler yasamissin. sen pihtilasma kromozom testi filan yaptirdin mi? dr ne dedi . 28 hafta cok buyuk rakam
bende 7+2 de kalp durmasiyla gecen kasimda kurtaj oldum.
simdi aspirin kullaniyorum
bana test yapilmadi onlem olarak verildi aspirin ama senin gebelik haftan buyukmus ne dedi drlar??? Ins saglikla tamamina ereris hep birlikte canim

canım bana tüm testlerım yapıldı pıhtılaşma vs...bebekelrıme patoojıde inncelendı büyük olana otopsi yapıldı hiçbir anomali çıkmadı
aksine çok çok sağlıklıydılar ve otopsi sırasında da hiçbi uzuv organ anomalisi çıkmamıs...kromozom tetsı yaptırmaıdk cunku
kromozom sorunalrı otopsi sırasında belırlenıyromus....fakat kromozomla alakalıda bişi çıkmadı....
kordonda tıkanma ve şişmelere rastlandı yanı pıhtılaşmadan mış o da işte....pıhtılaşma var canım genetık 677 ct heterozigot mutasyonu
ve bir de anti trombin 3 antijenım çok düşüktü sonra baya yukseldı sımdı nasıl bılmıorm cuma gunu yapılcak tahlıllerım
amın canım kımseye yastamasın rabbım sana da cok gecmıs olsun bu sefer sağlıkla kucaklıycaz ınsallah

ben de hergun bebe aspirini folik aist ve clexane 0,4 ml iğne kullanıyorum :) hematolojıye fln muayene oluyorum bir de
hematoloğum doppler ultrason iler damarlarımın kontrol eıdlmesını ıstedı gebelık boyunca böle işte :) normal doğum da yasak

ay canım ne zor zamanlar atlatmışsın.gerçi rabbim sevdiği kuluna dert verirmiş.inş.bu hamileliğini sorunsuz atlatırsın.
.

inşallah canım cumlemız ıcın ınsallah :)

selamlar

şimdi iyiym çok şükr
umarım herkes iyidir

oo çok gecmıs olsun canım yaa ıkıncı gebelıgımde 4 ay bulantı cektım ben of of of cok fena bişey
çok gecmıs olsun...benımde basladı valla bulantı gever ınsallah napalım

Son düzenleme:
benimde çok midem bulanıyor.dün gece perişan oldum.hatta bu sabah izin alayım okula gelmeyeyim dedim ama sonra düşündüm ya bikaç ay böyle sürerse hepmi izin alacağım.kendimi çok zorlayarak kalktım geldim.öğleden sonrada bizim öğrencilerin engelliler haftası gösterileri var.iyi olursam giderim yoksa eve gelip yatıcam.

ben sürekli uyumak istiyorum hatta uyuyorum da :KK1: saat 9 oldu mu tavuk gibi yatağa giriyorum ama akşam belim çok ağrıdı normalde yakı yakarım ama güvenemedim yakmadım yattım ama sabah geçmişti çok şükür, sabah tost yemiştim şimdi midem bulanıyor :KK25:
yaaa Allah ım sen sabır ver bana şu bir hafta sağ salim çar çabuk geçse de bebeğimi görsem kalbini duysam kafamda bir sürü soru işareti acaba acaba diyip yiyip bitiriyorum kendimi:26:

ben sürekli uyumak istiyorum hatta uyuyorum da :KK1: saat 9 oldu mu tavuk gibi yatağa giriyorum ama akşam belim çok ağrıdı normalde yakı yakarım ama güvenemedim yakmadım yattım ama sabah geçmişti çok şükür, sabah tost yemiştim şimdi midem bulanıyor :KK25:
yaaa Allah ım sen sabır ver bana şu bir hafta sağ salim çar çabuk geçse de bebeğimi görsem kalbini duysam kafamda bir sürü soru işareti acaba acaba diyip yiyip bitiriyorum kendimi:26:

ayy aynne sorma yaa ben de akşam bi posta uyumam lazım 9-10 gibi sorna kalkıp nama zkılıp 12 gibi tekrar ytamma laızm

yoksa cidden toplayamıyorum kafayı yanı bu gece eskı düzenıme gore yattım ınan basım dumanlı ha uyudum ha uyuycam

dün akşam da uykudan gözleirm öel kapanıyodu kı ayakta düşmemek için oturarak kıldım namazı ya :S napim

ayakalrım yerden kesılıo birden 12 hafta bı cıksa sonra rahat :KK70: haydı bakam

genelde kontroller yarın galiba:) ben de yarın gideceğim doktora inşallah devam edebileceğim bir doktor olur ve inşallah bebişimin kalp atışlarını duyabilirim.

benımkı cuma günü :) ınsallah guzel haberlerle gelrıız hepımız :)

ayy aynne sorma yaa ben de akşam bi posta uyumam lazım 9-10 gibi sorna kalkıp nama zkılıp 12 gibi tekrar ytamma laızm

yoksa cidden toplayamıyorum kafayı yanı bu gece eskı düzenıme gore yattım ınan basım dumanlı ha uyudum ha uyuycam

dün akşam da uykudan gözleirm öel kapanıyodu kı ayakta düşmemek için oturarak kıldım namazı ya :S napim

ayakalrım yerden kesılıo birden 12 hafta bı cıksa sonra rahat :KK70: haydı bakam

benımkı cuma günü :) ınsallah guzel haberlerle gelrıız hepımız :)

canım ben zaten sabah çok erken kalkıyorum saat 6.30 da... ama eskiden 11-12 den önce yatmazdım şimdi 9 da sızıyorum resmen gündüz uyuma imkanım yok o yüzden herhalde hemen uyuyorum ama şöyle bir kötülüğü var bu durumun saat 7-8 gibi yemek yiyoruz e 2 saat sonra yatınca yediklerim löp löp yağa dönüşecek diye korkuyorum zaten kilolu hamile kaldım :26:

Bu uyku sorunu galiba herkeste var.benide bıraksalar 24 saat uyurum.ki benim normalde uyku problemim vardır.her şartta uyuyamam,hemen uyuyamam falan ama bu bebek bütün herşeyi altüst etti.

canım ben zaten sabah çok erken kalkıyorum saat 6.30 da... ama eskiden 11-12 den önce yatmazdım şimdi 9 da sızıyorum resmen gündüz uyuma imkanım yok o yüzden herhalde hemen uyuyorum ama şöyle bir kötülüğü var bu durumun saat 7-8 gibi yemek yiyoruz e 2 saat sonra yatınca yediklerim löp löp yağa dönüşecek diye korkuyorum zaten kilolu hamile kaldım :26:

canım ben 8 de kalkıyorum ona ragmen alamıyorum uykumu sorma benım kılomda 73

çok fazla ben de yeemk yıyıp yatmak ıstemıyorum ama yıyıncede ayakat duramıom zaten gunıcı hep uyku halım oluo

bi de gunsonu eve gel yemek ye ııcee sızıcak durumda oluyorum :) bi süre sonra gecıcek ama o zmana kadar dikkat etcez artık

X