2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Günaydın kiZlar ne güzel uyuyabiliyosunuz dün aksam yemeği geç yedim biraz oda azıcık ama senmisin nohut yiyen gece 4e kadar uyuyanadim ve şimdi kalktım yandı elllerim ayaklarım bidaha asla o tarz bı yemek yemicem ama Canim istemişti Napiim :)))

suay sana mesaj atacağız ama biz nerden göreceğiz kayıt listesini.kusura bakma siteyi daha tam keşfedemedim de.ben de biraz zaman geçsin sonra atarım diye düşünüyorum.malum küçük çocuğum var ve kucağıma almam gereken çok zaman oluyor.çocuğumun da maşallahı var.bu sebepten her an düşük yapacakmışım gibi geliyor.hele biraz zaman geçsin mesaj atarım inşallah.

tattlım sen bana at bekliyorum ilk sayfada listemiz canım :KK34: tamam tatlım istediğin zaman at

selam hamişler nasılsınız bakalım.bu cuma tekrrdan kontrolum var bu sefer karından bakıcaz keseye nasipse..
bende hiiç mide bulantısı yok ve iştahım süperr..sizlerde ne var ne yokk

hadi hayırlısı olsun canım bende cumartesi gidiyorum çok şükür benımde senın gibi sıkıntım yok kasık ağrısı ve gögüs ağrısı dışında :KK54:

kızlar doktordan geldim nurtopu gibi kistlerim var. en büyüğü 6,5 cm. aşılamadan sonra doktor çatlatma iğnesi verdi vurulmayı unutunca. kistlerimden geri kalan kısımda küçücük kesemizi gördük :nazar:şükürler olsun. kistlerden seçemediği için çoğul gebelik olabilir dedi doktor 10 gün sonra tekrar çağırdı. asıl doktoruma perşembe gidicem bakalım o nediyecek canım çok sıkıldı. kisti olupta hamile kalan biliyor musunuz. :KK14::KK14::KK14:

tatlım hiç üzülme sen kistlerle hamiş kalmışsın o bebek hayırlısıyla kucağına gelece ve senden kistlerden kurtulacaksın hiç bir zararı olmaz inş. merak etme rabbım senı korusun :KK54:

canım ben özel mesaj gönderemiyorum olmuyo buraya yazayım. yaşım 29,kilo 49,bebişimin tahmini doğum tarihi 04.01.2013, ilk bebişim, yaşadığım il istanbul.
tamam tatlım hemen ekliyorum :KK34:

ben de keseyi goreyim kalp atisini duyayim o zaman listeye yazidiricam kendimi :KK37:
ayy istahim cok acik :KK50: tabiri caizse okuz gibi yiyorum :KK43: zaten kizimda aldigim 24 kilonun bi kismini verememistim. kilolu hamile kaldim. sonumu hic iyi gormuyorum :26:

beklerim tatlım sen nasıl ne zman istersen o zamn eklerim :KK34:

slm canım nasılsın?yeni topiğin hayırlı olsun tatlım.....

evet kuzum rabbım sonunda banada nasip etti sağlıkla gelsin inş. bebişim sende sağlıkla doğur kucağına al inş. yiğenın kocaman olmuş :nazar::nazar::KK16::KK54:

merhaba güzel anne adayları :KK16:
benim en son adet günüm: 11 nisandı buraya göre tahmini doğum günü 17 nisan (15-17 arası görünüyor diğer yerlerde de)
beta hcg 346 çıktı (10 mayıs tarihli)
bugün doktora gittim folidoce diye yeni çıkan bir foliç verdi, bir de ben de mantar oldu vajinal onun için de ovül kapsül verdi 2 kere yapılacakmış 5 gün arayla ama ben çok kötü olmazsam kullanmayı düşünmüyorum, vajinal veya karından bakmadı erken daha dedi bir hafta daha bekleyelim belki görürüz sonra dedi...
folic alıyorum öğrendiğimden beri...
bende mide bulantısı falan yok sadece göğüslerim hassaslaştı bir de çok oturduğumda ya da koşturduğumda belim ağrıyor, arada da kasıklarımın her ikisinde de batma oluyor ama geçiyor hemen. mesela bugün çok yoruldum sonuç feci şekilde belim ağrıyor hemen yatacağım, iştahım arttı...
ama korkularım var kızlar, bende insülin direnci var ve 77 kiloyla hamile kaldım, glukophage 850 mg kullanıyordum hatta onun sayesinde hamile kaldım ama hamiş olduğumu öğrenince kestim hemen şimdi düşük olur mu diye korkuyorum ya da dış gebelik falan. Allah korusun Allah hepimizden uzak etsin böyle şeyleri ama ben kalp sesini duymadan inanamıyorum onun için de 2 hafta daha beklemem lazım sanırım. ha ben zayıflarken zaten balık yağı kapsülü alıyordum şimdi de devam ediyorum al dedi doktor ben balık yemekte zorlanıyorum da şimdi kokusu daha çok alıyor beni :KK1:
sizce nasıl durumlar?

canım bende balık sevmiyorum ama yemenın çok faydası var ben zorlada olsa yiyeceğim bebeğim için ınede dr. daha iyi bılır tabı

biz de aslen urfa siverekliyiz ama ben orada hic yasamadim. ne cok hemseri cikti :)

ayyy ne güzel ne güzel bende ankarada yaşıyorum ama her sen giderdim evlenmeden önce tüm akrabalar orda inş. eşimle haziranda yine gitcez kısmet olursa :KK54:

selamlar
ne kadar çoğalmışız maşallah:)

benim hamileliğim çok zor geçiyor, 1 hafta hastahanede yattım mide bulantısı ve baş dönmesinden
şimdi iyiym çok şükr
umarım herkes iyidir

canım benım çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim allahım bebeğini ve senı korusun ben kendince şuan çok iyiyim teşekkürler :KK16::KK54:

Maşallah hamile olanların sayısı baya artmış sanki :KK34: Rabbim hepimize hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah..
geçmişe doğru gidip mesajların çoğunu okudum, bebeklerini kaybeden arkadaşlar anılarını paylaşmışlar. okuyunca çok üzüldüm gerçekten. bende bir önceki bebeğimi 6 haftalıkken kaybettim çok ama çok üzülmüştüm. tabi varlığına alışıp büyümüş bebeklerini kaybeden arkadaşların üzüntüsü çok daha fazladır..Allah böyle uygun görmüş demekki. herşeyde vardır bir hayır vardır..inşallah birdaha kimse böyle üzüntüler yaşamaz. Allahım bebeklerimize bize bağışlasın.. yarın bende doktor kontrolüne gidiyorum, ilk kez ultrasonla bakılacak inşallah bebeğimden sağlıklı güzel haberler alırım.. yarından sonra içim daha rahat hamileyim diyebilirim inşallah.. Rabbim hepimizi sağlıkla yavrularımıza kavuştursun. ben elimden geldiğinde dua ediyorum.. tüm hamileler için dua etmeye çalışıyorum.. birbizimize dua edelim arkadaşlar, Allahım kabul eder inşallah..

canım benım bu bebeğini inş. sağlıkla kucağına alırsın rabbım senı ve bebeğini korusun tabı ederim ne demek kuzum :KK16: hepimiz dua edelim en büyük koruyucumuz rabbım bır tek o bizi koruru rabbım topiğimdeki tüm annelerini bebişleri tüm kötülüklerden ve nazarlardan korusun koruyucu meleklerini yanımızdan eksık etmesin :KK16::KK54:

günaydın benım kanatsız meleklerim gününüz güzel rahat huzurlu geçsin :KK16::KK16::nazar::nazar::KK54:

canım ben 8 de kalkıyorum ona ragmen alamıyorum uykumu sorma benım kılomda 73

çok fazla ben de yeemk yıyıp yatmak ıstemıyorum ama yıyıncede ayakat duramıom zaten gunıcı hep uyku halım oluo

bi de gunsonu eve gel yemek ye ııcee sızıcak durumda oluyorum :) bi süre sonra gecıcek ama o zmana kadar dikkat etcez artık

benim bir arkadaşım yeni doğum yaptı doktoru kaan kocatepe idi, ona demiş ki ilk üç ay kilo almayacaksın, eğer kilo almazsan daha rahat ve sorunsuz bir hamilelik yaşarsın demiş, o da bu telkine uydu rahat bir hamileliği oldu bebeği de çok sağlıklı maaşallah...
ben de ilk üç ay kilo almamaya çalışacağım ama bakalım ne kadar başarılı olurum :KK1:

günaydın benım kanatsız meleklerim gününüz güzel rahat huzurlu geçsin :KK16::KK16::nazar::nazar::KK54:

sağol canım.seninde.bu arada verdiğin takip çizelgesi bilgiler için çok teşekkürler.ne güzel ayrıntılı açıklamışsın.bu arada benim beklenen doğum 9 ocak.öptüm

benim bir arkadaşım yeni doğum yaptı doktoru kaan kocatepe idi, ona demiş ki ilk üç ay kilo almayacaksın, eğer kilo almazsan daha rahat ve sorunsuz bir hamilelik yaşarsın demiş, o da bu telkine uydu rahat bir hamileliği oldu bebeği de çok sağlıklı maaşallah...
ben de ilk üç ay kilo almamaya çalışacağım ama bakalım ne kadar başarılı olurum :KK1:

canım evet aynen öylee hatat dıyet dahı yapıalbilri diyet deidğim az yemek dğeil düzenlid engelı beslenme analmında diyorum :)

ben de aynen öyle yapıcam daha uyum sağlayamadım hamıleleıge ama ınsallah ılk 4 ay kılo almamayı dusunuyıorum ben de ınsallah

kağan kocatepe çok iyi bi dr :)

merhaba benim bugün tam 5 hafta oluyor ama dr um istanbulda oyüzden keseyi görmeye haftaya gideceğim sizce kalp atışı duyulurmu acaba? 6. hafta olacak gittiğim gün.

gitmişken ikisi bir arada olsa fena olmaz yani:)

merhaba benim bugün tam 5 hafta oluyor ama dr um istanbulda oyüzden keseyi görmeye haftaya gideceğim sizce kalp atışı duyulurmu acaba? 6. hafta olacak gittiğim gün.

canım 6 haftalıkken gözükedebilri gözükmeyedebilir gelısıme göre değişirr. :)

Günaydın kiZlar ne güzel uyuyabiliyosunuz dün aksam yemeği geç yedim biraz oda azıcık ama senmisin nohut yiyen gece 4e kadar uyuyanadim ve şimdi kalktım yandı elllerim ayaklarım bidaha asla o tarz bı yemek yemicem ama Canim istemişti Napiim :)))
Allah Allah neden dokundu acaba?gaz mı yaptı?geçen ben de yaptım nohut ayıla bayıla yedim valla baya canım çekmiş :)
ilk gebeliğimde 10 kilo almıştım ben 5.aydan sonra kilo almaya başlamıştım.bakalım bu hamileliğimi kaçla tamamlayacağım?kilo almayayım diye yemenden de kısma zeynepnaz sadece hamurişlerine dikkat et yeter.

valla ben 6 haftayı biraz geçtiğinde gittim sadece keseyi gösterdi doktor 10 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dedi.

sağol canım.seninde.bu arada verdiğin takip çizelgesi bilgiler için çok teşekkürler.ne güzel ayrıntılı açıklamışsın.bu arada benim beklenen doğum 9 ocak.öptüm

rica ederim canım :KK16: bu arada ekledi yarencim tabloya bak görürsün :KK54:

günaydın canımmmm :) amııııııııınnnnnnnnnnn

ayşecim canım günaydın kzum ben gugün bıraz yoğunum arada girerim oldumu yetişmesi gereken proje var :KK54:

şuaycım gördüm çok teşekkür ederim.sana kolay gelsin.bende çıkıcam öğrencilerin engelliler haftası gösterisi var.ona uğramak zorundayım.çok ta midem bulanıyor.birbirimize dua edelim.hamilelerin duası kabul olur.

hayırlısı evet :) keseleri görelim de kaplleri de görürüz ınsallahhhh

canım benim inşallah rabbim kavuştururu bu sefer bebişine inşallah tamamına erdirir kucağına almak nasip eder sana o kadar sevindim anlatamam haydi hayırlısı bebeğim hoşçakalllllll

canım benim inşallah rabbim kavuştururu bu sefer bebişine inşallah tamamına erdirir kucağına almak nasip eder sana o kadar sevindim anlatamam haydi hayırlısı bebeğim hoşçakalllllll

canım benım yaa cok tesekkur edeırm ınsallah ınsallah sağlıkla hoop alırım kucagıma :)

ocak ayında hepimiz ayhh cnacım ayhhh doğunca napsam telasında olruurs ınsallahhh :KK9:

Canim yağlı yemekler yasak bana dokunuyor sonra böle sabahliyorum ama güzelde olmuş yani :)) gece ben uyuyamadim ole olunca eşimde uyuyamadi gece atcaktim yataktan resmen adamı yazık ya elimi ayağımı koycak yer bulamadım diyorum Napiim Zaten köşede yatıyorum diyo bende sinirlendim o uykusuzlukla noluyosa sanki :))

Acaip midem bulanıyo yaa öğğğğ daha 4 hafta bilmem kaç küsur günken

böle olrusa ilerde napcazz allah yardımcımız olsunnnn :KK53:

Acaip midem bulanıyo yaa öğğğğ daha 4 hafta bilmem kaç küsur günken

böle olrusa ilerde napcazz allah yardımcımız olsunnnn :KK53:

Canim benimde bulantilarim senin kadarken başlamıştı hala en rahat yediğim Öğün kahvaltı sonra bı bulantı aksama kadar ne yemek yiyorum ne Bişey yatıyorum ole halimde olmuyo ins en kısa zamanda gecer Canim ya

X