2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
brnyns canım lütfen üzme kendini benim daha önceki gebeliğimde kaç defa gittim dr. kalp atışını göremedi en son perşembe gel eğer yine göremezsek boş gebelik kürtaj yapacaz dedi ben salya sümük çarşambaya kadar zor dayandım başka doktora gittim o doktorun ultrasonu duvara yansıtıyıordu büyük ekran orada hemn gördü pıtpıt atıyordu kalbi ertesi gün diğer doktorla olan randevuma gittim kadın baktı kalp atışı yok kürtaja hazırlayın hastayı dedi ama ben gördüm dün vardı başka yerde gitmiştim dedim öylemi o zaman ayrıntılı ultrasona gönderiyim seni dedi boğazlayacaktım kadını ve sesini bile dinlettirmişti bana ayrıntılıda canım sıkma kendini meleğin inşallah içinde Allahın izniylr çarşamba günü güzel haberlerle dönersin olmazsada demekki hayırlısı buymuş unutma canım :)

Son düzenleme:
Buda bizim yaramaz.. ilk resim en son gittiğim 8 hafta 4 günlükken.. yani yaklaşık 9 haftalık..
ikincisi 6 hafta dört günlükken buda ilk göründüğü zaman
sonuncusuda 7 haftalıkken ve kalp atışları..
biraz kjarışık yüklemişim

Eklentiler

• $IMG_0510[1].jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 32
  • $IMG_0512[1].jpg
    65,2 KB · Görüntüleme: 37
  • $IMG_0513[1].jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 38

ahh o iğneler ahh o iğneler çok acıyo yaa (( ben dönüşümlü vuruyorum 6 gün sağ sol taraftan göbeğe 6 gün sağ sol koldan 6 gün sağ sol bacaktan bağzen çok zor giriyo iğne ucu bağzen bişey anlamıyorum ama çok yakıyo sonrada dokunduğundada acıyo dayanıyoruz ve dayanıcaz ben bide doğum yaparsam 2 ay daha kullanmak zorundayım alkolle silmeyin diolar alkol iğnenin etkisini yok ediyomuş falan

kızlar bu folik asit ne zamana kadar kullanılacak bilgisi olan varmı

folik asit 3 aya kadar cnm sonra elevite başlıycan ve doğum yaptıktan sonrada belli bi müdet daha devam edicem

Allahım yüce mevlam bu mubarek günde inşl dualrımızı kabul eder inşlh benimde böle bişeydirde rahatlarım ama ne bileyim kaçıncı hamileliğim yaa hiç böle olmamıştı ben eğer boş gebelikse yazması bile kötü kesin ameliyat oldum onca ilaç kullandım ve ev taşıdım 20 gün yağ çöz çamaşır suları deterjanlarla temizlik yaptım bu yüzden bebek acaba diorum etkilendimi veya yumurtam kalitesizmi olduda böle olucak off bilmiyorum ama inşlh dediğim gibi bana bi süpriz yaparda çarşamba kalp atışını falan duyarım

kızlar merhabaa iş çıkısı dr gittim kanama alanı kuculmus mu baksınalr die kanama alanı halen duruyo ama dr dedi

çok ciddi büyüklükte değil progestana devam et dedi kollarını bacaklarını gördüm sallıyodu dr çok hareketli hareketleri iyi kalp atısı iyi

dedi....güzel beslemıssın....ama herseyden önce sakin ol stres yapma su an hersey ıyı ama ne olacagını bilemeyız 12 hafta cıkana kadar herkes ıcın

düşük tehlıkesi var sırf senın ıcın değil dedi...baya ilgilendı muhabbet ettık sağolsun kalp atısınıda dınlettı

bebegı hareketli görünce çok duygulandım canlı yani artık tutamadım kendımı ağladım valla

Allah ım herkese yasatsın Allah ım sağlıkal tamamlamak kucaklamak nasib etsın ınsallahh :)

pıhtılaşma bozuklugu olan arkadaşlar için de not düşeyim

bu kendı doktorum değil nöbettekı doktordu haftasonu oldugu ıcın........farklı dr oldugu ıcın ona da bu normal doğum meslesını

sordum o da hiçbisorun olmaz eger pıhtılasma bozuklugu yasayan bı hastanın nromal doğum da kanama riski varsa aynısı hatta fazlası

sezeryanda da vardır eger bebekte bi sorun olmaz...hersey normale elverisli olursa normal de bi skaınca yok dedi

toplamda iki farklı dr a danıştım bu konuda ıksııde normal için sakınca yok dedi...

Son düzenleme:

ayyy maşşallahhh ayşecimm yaaaa çok sevindimm demek hareketlerde başlamış lütfen kanama alanınıda kafana takma bak doktor çok iyi demiş bebek için Allahım sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip edicek inşallahhh... bencede doktor haklı sezeryandada kanama oluyo hakkımızda hayırlısıı

ay kadına bak ya sinir oldum he nekdar basit onlar için ..tamam başında hergün bzim gibilerle uğraşıyolar ama para alıyolar babalarını hayrına durmuyolar orda biz bi bebeğimiz olsun die yırtınıyoruz....ya kürtaj yapsaydı seni dengesiz karı ya

allahım nolur bizi böle doktorlardan koru karşılaştrma yarabbim ya

Slm kızlarrr nabersiniz şekerler:)

Bende bugün gittim Dr a.Ben yanlış anlamışım bu hafta deilmiş ense ölçümü 2 hafta sonra gel dedi.13.haftaya giricez o zaman.Şuan 10+5 dedi.boyu 3.59 cm kalp atışlarıda çok şükür iyiydi.Ama hareketi yoktu uyuyo annesi dedi DR.:) Uyandırsak dedim öksür o zaman annesi dedi öhü öhü dedim öyle hareketlendiki kuzumu durduramadık bu defada.Zaten Dr annesi annesi die anlatırken ben eriyorum resmen :) Ay bi arkadaş da demiş kalp atışından daha çok duygulandırdı hareketleri die benide öyle duygulandırdı valla dans ediyodu resmen :) Eli ayağı bi türlü durmadı..Veeee Dr bana sen çok seviosun kuzunu dur sana video çekelim hareketlerini dedi Şimdi hep onu izliyorum akşamda babasına izleticem kuzumun videosunu...:) Allahım bu mubarek gecede tüm isteyen kullarınada bian önce nasip etsin (AMİNNNNNNNN)yüzlerini güldürsün Bebek bekleyen tüm annelerinde yavrularını korusun sağlıklı sıhatli ayıpsız kusursuz kucağımızada almayı nasip etsin.....Kandilimiz mubarek olsun....

ay canım ya nasıda mutlusun allah bozmasın..ben en son çarşamba gittiğimde hiç elini ayağını görmedim ya sen 11 haftalıksın diemi belli acaba allah hepimizin yüzünü güldürsün hele bi belli etsin elini ayağını bende mutluluktan ölebilirim :))maşallah sizeee

cnm bende şöle sölüyeyim benim ilk oğlum normal doğum olmuştu 2. de plesanta previa olduğu için mecbur sezeryan oldu şu andada yine mecburen sezeryan yapıcam şunuda kendi deneyimim olduğu ve bildiğim kadarıyla yazayım kan pıhtılaşma sorunu olanlar için şöle ben mesela iğneyi doğumdan 2 ay sonraya kadar kullanmak zorundayım herkesin farklı oluyo mesela değerini ölçtürüyosun herşey normal görünürse iğneyi daha öncede kesebiliyolar eğer olduki iğneyi sonuna kadar kesmedin zaten sezeryanda gün veriliyo ve dr.sana atıyorum 2 gün önce iğneyi kes die bu normal doğum için farklı bence çünki normal doğumda ne kadar kan kaybedileceği hesaplanamaz ama sezeryanda hesaplanır ortalama yani ben emin ol normal doğumda ve düşüklerimde sezeryandan daha çok kan kaybettim şu andada eğer bi aksilik olursa iğneyi kesip 2 gün sonra kürtaja gidicem ayy daha detaylı yazcamda kocam başımda beklio dışarı çıkıp gelcez gelince yazarım :))) yedi beynimi

Of yarın bu saatler olsun bir an önce. Yarın ev taşınacak. Şu evin paketler içinde salaş halini gördükçe sinir oluyorum. Yazık eşimde çok yoruldu. İş bitsin de dinlensin artık. :44:

evet canım ya hareketleri baslamıs ve de cok hareketlı yanı kıpır kıpır maşallahh sıpama yaa herseylerıde bellı olmuss

kanama alanını kafama takmıyorum dr da dedi çok büyük değil die işte gıderken azbucuk korkarak gıtmıstım ıkı gundur gene kasıgımda agrı baslamsıtı

dr da sormadım ama heralde artık rahım yuakrı cıktıgı ıcındır devamlı ve sıddetlı dıel zatn ara ara şeyoluyo :) hayırlısı canım hakkımızda :)

canım zaten doktorun dediği şu degerlere bakılıcak tabıı kı hanı ekstrem bi durum olmazsa ınsallah

zaten degerlerden kanamanın ne boyutta olucagı bılınıyo....bi de dediğin gbii herksınkı farklı benım heterezigot ve genetık olrk 677 hafif bi sorun

bende asıl önemlı problem anti trombın antıjenı ce faktör 10-11 eksıklıgı olması ama bu degerleırm iyi olunca sorun olmuyo :)

bazen genetık hastalkıga eslık edenm baska rahatsızlıklar veya ileri yas riski tabıı kı yukseltıyo bakalım hayırlııs zaten degerlerım devamlıkontrol edılıcek

öle bi durum olursa hiçbi dr yabana atmaz :) bende bır doktora baglı kalmıyorum...sağlıkla bi o gunler gelsınde bellı olmaz belkı normal doğ.

pozisyonuna girmez falan bisürü şey :)

benim bebeğimin yanında niye virüs yazıyor listede ya... alınıyoruz ama :))

canım ıs yerındekı pc ye bulasmıs virüs yuzunden galıba duzelttım cnaım kusura bakma :)

Of yarın bu saatler olsun bir an önce. Yarın ev taşınacak. Şu evin paketler içinde salaş halini gördükçe sinir oluyorum. Yazık eşimde çok yoruldu. İş bitsin de dinlensin artık. :44:

kolay gelsın canım tasıncaksınzı bıtıcek ınsallah :)

yaaa kızlar maşallah bebişlere yazınızı okuyunca heyecanlandım, demek 10.haftada başlıyo hareketler, benimde haftaya c.tesi tekrardan kontrolüm inş. bende görürüm herhalde dayanamam görürsem bende ağlarım mutluluktan :) Allahım hep iyi günlerini göstersin bize bebişlerimizinn..

Miraç Kandilimiz mübarek olsun hepimizin... Allah dualarımızı kabul etsin bebişlerimizi sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin Allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın...Hayatlarımıza bolluk bereket versin yeni yeni kapılar açılsın inşallah önümüzde hayırlısıyla aminnnnnn

kolay gelsın canım tasıncaksınzı bıtıcek ınsallah :)

Böyle hani enerjin olur kalkıverip işleri bitirip öyle huzurlu oturmak istersin ya, o durumdayım. Ama işte yapamıyorum. Neyse Sebebi güzel en azından. Az kaldı rahatlıcam inşAllah. :)
Aminnnnnn.

Kızlaar sağ kasığımda Ağrı vardı şimdide ortaya doğru gecti ağri acaba noalmi doktoru arasammi?

anneler Miraç Kandiliniz mübarek olsun Allah bebişlerimizle sağlıklı ömürler versin inşallah.Ben hala yemek yiyemiyorum sulu salçalı yemeklerden etten hatta mutfaktan tiksiniyorum eşime kaldı tüm işler..pazartesi kalp atışı için gideceğiz dua edin inş ben de duyayım o pıtpıtları..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…