2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

eşim de senin gibi düşünüyor,ama park yatakta 4 yaşına kadar yatamaz bile
sonra genç odası alsam kağan çok dönüyor uyurken yerlerden toplarım kesin
bir çözüm bulamadım yaaa
:44:

aaaa çok normal tatlım çok doğru söylemiş adam
benim tanıdığım ç.doktorları hep böyleydi öbür türlü de mevcut mu
bulamadığım için doktora götürmüyorum

Son düzenleme:
bir çözüm bulamadım yaaa

İki yaşına kadar filan idare eder park yatak. Ondan sonra da şimdiki kadar dönmezler herhalde. O zaman da artık yastıklar sandalyeler filan alışana kadar.

aaaa çok normal tatlım çok doğru söylemiş adam
benim tanıdığım ç.doktorları hep böyleydi öbür türlü de mevcut mu
bulamadığım için doktora götürmüyorum

Ben anlamıyorum ya biz mi abartıyoruz, bunlar mı bir şey bilmiyor. Artık ben de çocuğumun doktoru olucam galiba

Kızlar ara ara bunu tekrarlıyoruz ama bence fayda var, şu anki günlük menülerinizi yazar mısınız? Bizimki az gibi geliyor bana ama kilo alımı iyi maaşallah.

09.00 kahvaltı: iki ölçek mama, biraz tahıllı kahvaltı maması, üç bisküvi, biraz peynir, pekmez, yumurta sarısı.
13:00 : sebze püresi, yoğurtla beraber.
17:00 : meyve püresi.
19:30-20:00 : gece maması ya da muhallebi.
Gece : artık normal devam maması ya hiç almıyor, ya çok az alıyor. O yüzden genelde sadece emziriyorum.
Sabah 6'dan sonra mızıldanmaya başlıyor: emziriyorum.

sabah kahvaltı meyve püresinin içine ekmek pekmez,yumurta haftada 3 kere,peynir
öğle:çorba
ikindi:yoğurt
akşam muhallebi

ama sebze püresiyle yoğurt vermiyorum ben kalsiyum demiri bağlıyor sebzede demir var
yani sanırım doğru yapıyorum,

oğlum hala 9700 gr. sürünmeye başladığından beri tam anlamıyla 5. aydan beri kilo almıyor neredeyse.

sabah 9.30 kahvaltı
13:00 de çorba
16:00 da yoğurt yada meyve
18:00 emziriyorum
20:00 milupa bisküvili gece muhallebisi yada prinç unu muhallebisi weriyorum

aralarda sık sık emiyor. gece daha sık

benim oyle saatli bi duzenim yok.

tahilli mama yumurta sarisi kahvalti

oglen corba veya makarna pilav sebze yemegi vs pure halinde degil oldugu gibi (ufak parcalarla)

oglen corba vermediysem corba

bazen oglen ogun olarak meyveli yogurt veriyorm.

bazen aralarda meyve veriyorum minik parcalar halinde(yumusak meyveler)

ve SIk sIk emziriyorum

kızlar uzunnn zaman sonra, uzun uzunn yollardan sonra yeniden merhabatel.im bozuldu telden de takip edemedim bu hengamede.sonra da evimize taşındık on beş gün oldu geleli ama yerleşme telaşıydı bi yandan evi bırakıp milli eğitimlere koşuşturma telaşıydı perişan olduk bilgisayara elimi süremedim.şükür evimdeyim ufak tefek işler dışında yerleştim,çokkkkk yoruldumamma artık buralardayım

Son düzenleme:

düzenim benim de bu şekildeydi.ama paşam artık kendi düzenini oluşturmaya çalışıyor,bi ara peynir ve yumurtayı yiyordu ama cicibebeli mamayı istemiyordu iki gündür şükür yeniden yemeye başladı. meyveyi püre olarak sevmemeye başladı mesela şeftaliyi püre yaptım yemedi kendime de dilim dilim yapmıştı onu ikicik dişiyle kemire kemire yedi birazını da küçük parçalar şeklinde elimden yedi. yumuşak meyveleri böyle yedireyim tamam da sert meyveleri nasıl ya2pıcam bilmiyorum:26:sonra yalnızken yedirmeye çalışıyorumbinbir güçlük çekiyorum ama masada bizimle yemeye bayılıyor.bunun gibi bi çok yeni huy edindik,nasıl orta yol bulucaz bakalım

soruyu goormedim

bebek odası alma bence park yatakta yatar 2-3 yaşına kadar.. kızım 3 yaşına kadar yattı walla sonra çilekten oda aldık.. oğlum kızımın beşikte yatıyor ona da arabalı yatak alcez duruma göre 2-3 yaştan sonra.

selam kızlar.. kocacımı halı saha maçına gönderdim, oğlanı da uyuttum. ohhh.. keyif saati..

canım bence de takım falan alma şu anda. 5 yaşındaki yeğenim arabalı yatak diye tutturdu. yani çok erken başlıyorlar seçmeye. park yatakla idare edilir, 3-4 yaşına kadar.

hım... çok açıklayıcı ve bilimsel yaklaşmış. tebrik etmek lazım. doktorların çoğu böyle hakkaten... sinir bozucu. ben de götürmüyorum bir sorun olmadıkça.

bir çözüm bulamadım yaaa

yatar canım yatar.. olmadı delik açarsın kumaştan ayaklar dışarda yatar.

canım bizim de şöyle, biraz fazla gibi gelebilir ama oğlum iştahlı olduğundan, yetmediğinden böyle.

kahvaltı: 9.00-9.30 1 dilim cicibebe ekmeği, 3 bisküvi, bir tane labne, yarımdan fazla yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı pekmez, yarım çay kaşığı tereyağ, yarım çay kaşığı (her gün birinden, dönüşümlü olarak) fındık, ceviz, badem.
uyumadan önce 10.30 gibi 90 cc devam maması ya da yoğurt
öğle: 12.30- 13.00 gibi çorba
yine uyumadan önce 14.30-15.00 gibi 90 cc devam maması ya da yoğurt
uyanınca meyve ya da hala yemediyse yoğurt
eve gelince 17.30-18.00 gibi ballı irmikli mama
akşam uyumadıysa bizimle yemekte ne varsa veriyorum,
uyumadan önce de 120-150 cc biberon maması.

hoşgeldin arkadaşım.. hayırlı olsun yeni eviniz.

muallak insanlara ben de sinir olurum
sanki o kadarını biz bilmiyoruz da ne diye doktora geliyoruz
sen için nasıl rahat edecekse öyle yap bence ya da başka bir doktora daha git
en son kaç gram almıştı
benimkiler kreşte kahvaltı yoğurt çorba meyve ,kreşte ne yemek çıktıysa etli tavuklu hepsinden yiyorlar ..akşam da saat 6 gibi gece maması veriyorum bebe bisküvisi ile karıştırıp ,yatmadan önce de az süt içip uyuyorlar
kreşe de sabahları 120 şer cc süt bırakıyorum her biri için ..
gece bazen acıkıp kalkıp süt içiyorlar bazen içmiyorlar belli olmuyor
evdeki kahvaltımsa şöyle saat 8 gibi
göz kararı tahıllı mama ,yumurta sarısı ,pekmez ,3-4bebe bisküvisi karışımı ,yani şöyle diyeyim çerez kaseleri varya onlarla bir kasem var hep o ölçüde hazırlıyorum yediriyorum eğer devamını isterse tekrar yapıp veriyorum ,tabi yumurta sarısı 1 tane ..bi de ben yumurta ve peyniri dönüşümlü veriyorum ,1 gün biri 1 gün biri
10a doğru uyumadan önce az süt ne kadar içerlerse
uyanınca çorba yoğurt
tekrar ne zaman acıkırlarsa ki çabuk acıkıyor benimkiler hemen süt diye mızırdanıyorlar , meyve veriyorum
bazen sebze haşlayıp veriyorum ,yerine göre ,evde ne pişmişse ona göre veriyorum
meseal bugün et sote yapmıştım ,bi güzel blendırdan çektim etlerini de karışık halde
yarın yedireceğim ,biberli domatesli kekikli et sote
ev tarhanası buldum markette ondan da yapar yediririm

Son düzenleyen: Moderatör:
selam kızlar,

ne yapanız leynnnn :)

ferda senin dr dünyayı yemiş ahirettten borç alıyooo ona ne be adam konuşmamak için kırk takla atmış resmen valla ben drumuzdan çok memnunum çok iyi her soruma itinayla cvp verir ve çok açıklayıcı konuşur sagolsun

kagan cnm bencede park yatak bende oda almadım hem kiracıyım hemde ilerisi için hanımefendi ne isterse onu alırım diye park yatak aldım 3 yaşına kadar yatar diye düşünüyorum

bizim pek düzenimiz yok kız grip oldugundan beri ek gıda işi biraz yalan oldu ama tekrar düzene girer inş.

ruzaaaaaaaaaaa ne yapan?

delikız nerelerdeydin keleeeeeeeeeeeeeee yoktun ?

vaveyla ne yapan ?

bituful nerde ki,?

aman bende sınıf ögrt.gbi yoklama alıyom haaaaaaaaaaaaaaaaaa

kaç gündür yoğunum yaaa
öğlene kadar işyerinde yoğunum
öğleden sonra koştur koştur eve gel
yemek yap etrafı toparla süt sağ
sonra bi gün yüzmeye gittim
bi gün bebelere alışverişe çıktım filan derken zaman geçti
yaa güya öğleden sonra işe gitmiyorum ama zaman yetmiyor yaaawww
anlamadım nasıl iş hemen akşam oluyor
sayılı vakit çabucak geçiyor
önceden bana o vakit dağ gibi gelirdi de bi sürü plan yapardım
ama herşey kılı kılına yetişiyor valla
bi de arabayı sürttüm dün akşam misafirim vardı
bayağı yoğunmuşum yaawww
yazınca farkettim
kele dedinya hakkaten kel kalacağım bu saç dökülmesi yüzünden valla :))

burdayım öğretmenim... aman be ya.. yalnız kaldım diye seviniyordum, sıkıldım hemen. kocam gelse de...

çalışınca öyle oluyor. komşularım güceniyor, gelip gitmiyorsun diyorlar. ben kendime vakit ayıramıyorum ki size ayırayım diyorum. zaman öyle çabuk geçiyor ki... böyle böyle büyüyüp gidecekler, anlamayacağız..

bu arada geçmiş olsun. ilk zamanlar olur böyle kazalar. cana birşey olmasın.

ben komşuları da araya sıkıştırıyorum az vakitte de olsa :))
ama yine de koştur koştur heryere
akşam da zaten erken uyumaya başladılar ,kreşte tam evdeki gibi uyuyamadıkları gibi akşama pestil oluyorlar
öyle olunca hamsileri de özlüyoruz valla ,gece uyanırlarsa yanımıza alıyoruz sabaha kadar
oğlan yanımızda uyumuyor da kız koynumuza alır almaz dalıyor sıpa :)
gerçi sabaha kadar bii tekmeliyor orası ayrı ,üstümüze çıkıyor ayağa kalkıyor bize tutunarak :)
sağolasın aynen valla nazara geldim ,herkes kullanıyorum diye nazar etti arabamı yaaa daha doğrusu beni nazar ettiler :)
her duyan şaşırıyor ,korkuyordum çünkü kullanmaya ,birden beni arabanın tepesinde manevra yaparken görünce şoka uğruyorlar :))

burdayım öğretmenim... aman be ya.. yalnız kaldım diye seviniyordum, sıkıldım hemen. kocam gelse de...

eeeeeeeeeeee kocan gelsede oynaşsanız elleşseniz demiiiiiiiii hazır oglanda uyumuşkennnnnnnnnnnnnn tey tey tey halay başı olsanız demiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii seniiiiiiiiiiiiiii yosmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ruzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aklından neler geçiyooooo senin kızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

ula sen ne fenasın milletin aklından bir şey geçmese de karpuz kabuğunu düşürüyorsun :) senin kocanı düşünemiyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…