2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Bundan 4 sene önce bir ramazan gecesi eşimin bacıları çoluk çocuk anası babası bizdeydi iftarda.

Çorbaları içmeye başladıktan 10 dk. sonra masada bir tartışma çıktı ve olay büyüdü.

Bir baktım sofrada kimse kalmamış herkes bir tarafa dağılmış.

Onlar gittikten sonra 9-10 çeşit yaptığım ve hiç yenmemiş yemeklerin hepsini sinirden çöp poşetine doldurdum attım.(Bir sürü günaha girdim)

Bir dahada hiç birini çağırmamaya yemin ettim ve çağırmıyorum da, onlar çağırınca da gitmiyorum.

Bir tek anne ve babasını onu da dışarda olmak üzere restoranda iftara götürdük o kadar.

suyunu aldım canım,funda yazmışım suyu yazacaktım,hazır taraftarı değilimdir hiç
ama yemedi demekki damak tadı değişti önceleri bayılarak yediklerini şimdi zorla
veriyorum,sen de dene kavanoz mamaları,kavanozda muhallebi de var mı ki
ben gogly almıştım iğrenç kokuyor siz hangi markaları kullanıyorsunuz muhallebide?

Allah iyiliğini versin kız giren dul çıkar neilk defa duydum ama tuttum bu sözü

afiyet olsun köfte patates pilav çok yakışıyor

dün pilav yedik de değişik olsun dedimdi...

benim de sırtım çok ağrıyor. çocuktan sonra başladı. ilk zamanlar uzunn uzunnn emziriyordum, sanırım ondan dolayı ağrılar başladı. şimdi biraz ayakta kalayım duramıyorum ağrıdan...

ayyy.. bi bursalı daha... canımm sen neresindesin?? buluşalım bi gün bursalılarr....

yerim ben onuuuu.... dün benimki de örtüye sarılmış sarılmış, kurtulamamış bi gittim ağlamaya başladı.. nasıl sinirlenmiş küçük haylaz.... sanki ben sardım örtüye....

Milupanın kavanozda muhallebisi, sütlaçı var ama hiç güzel değil bence tabiii, çocuğa veresim gelmiyor.

gogly nin muzlu pirinç unu var o güzel.

arı mama tahıllı pirinç unundan yapıyorum ben yatmadan önce veriyorum 2 gündür.

dün kazandibi yapmıştım, abisi yiyordu az önce. Kaan da melül melül baktı. Onada yedirdim.

ben bebelac kavanoz mamalarından sütlaç ve muzlu muhallebiyi yediriyorum milupanın kavanoz mamasından havuçlu tavuk sulu olan kereviz çorbasını seviyo,hero babynin pirinçli sütlacı var onu da çok seviyo(du artık sıkıldı bunlardan ) bende alternatif tadlar arayışındayım dün kemikli et ile birlikte bir tane patates haşlayıp çorba yaptım severek yedi maş. bugünde mercimek çorbası içirecegim

benim kızda yerde desteksiz oturamıyo ama mama sandalyesinde çok güzel oturuyoo bir hanımefendi edasıyla

bence aldır mama sandelyesini geciktirmeden alışır oturur oglan boşver sen alsınlar bir an önceeeeee ne fesadım bende haaaaaaaaaa

Bir komşumdan duymuştum hoşuma gitti, yeri gelince söylerim.
Bende başka antika laflar varda burdan yazamam.

Mesela yaramaz çocuklar için

bende de çok laf ama burdan yazarsam banlanırım sınır dışı edilirim

herşeye uygun var yaramaz çocuk,dul kadın,bekar kız ohoooooooooo

Altın akçe has gümüşşşşşşşşşşşşşşşşşşş (kız)

Yedim içtim gönlüm hoşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş(kadın)

Yıkıldım viran oldum faldır foşşşşşşşşşşşşşşşşşşş (yaşlı kadın)

Benimde çorba repertuarım çok zayıf yaaa

Bir gün tarhana, bir gün sebze.

bundan dolayı mı banlacaksın ilk kez duydum bunları güldüm walla

Son düzenleme:

meyve yemiyor oğlum bir türlü hero baby karışık meyveyi sewdi onun içine karıştırarak weriyorum ezdiğim meyveyi, o zaman yiyor. hazır ama napalım

add bu resim senin için ,dün uydurduğum tavuk :) resim pek net değil ama nasıl yaptın diye soracaksın sen sormadan anlatayım ,biber ,havuç ,kabak ve tavuğu jülyen doğradım hepsini yağda kızarttım ,direk borcama ,üzerine de cevizli acılı ezmeyle salçayı suyla karıştırıp sulu sos yaptım ,kekik ,nane ,karabiber ,kırmızı biber serptim kızarana kadar sürdüm fırına ..bir dip not ,ben yemeklere kahvaltılık sos ya da kahvaltılık sos gibi kavanoz acılı ezmeleri salçalarla karıştırıp sos yaparrım ,hem tadı farklı oluyor hem de rengi harika oluyor kıvamı da .. Eki Görüntüle 767767

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…