2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bence sen zor olanla mücadale ediyorsun gece gözümü bile açmadan alıp
emziriyorum ben ama sen sağmakla uğraşıyorsun,benimde sağda yok sayılır
solla besledim genellikle büyüklük olarak sağa fark attı walla emzirmeden sonra
estetik mi olsam
:KK1:

Çoğunluk sol göğüse yüklenmiş anlaşıldı.yeni nesil annelerin sağ göğüs küçük kalacak:))
Benımde aynı biri diğerinden büyük.ama asıl sarkmaya bi çözüm bulmalıyız bence. Bu arada nazar değmesin ama yaklaşık 10 gundur geceleri 3saatte bir kalkıp beni emiyor yatıyor.yani gece sağım yok sahada:)) sabah 8-akşam 10 arası sağımdayım:)) medela nın Elektrkli pompAsı var bi ses yapıyo ki sormayınn. Gece sagdıgım zamanlarda eşim diyordi ki komşular traş oluyorum sanıcak kapa şunu:))
Komşularla duvarlar çok ince alt üst yan herkes birbirini duyuyor maalesefff

Selam güzeller iyi haftalar...bebişler çok tatlı maşallah hepsine..uykusuzum dün gece huysuzduk, kafam pc ye düşüp düşüp kalkıyor..2 gündürde iştahsiz günlerimize geri döndük 4 saatte 50 cc anca içiyo fotosentezmi yapıyo anlamadım gitti aç aç çok memnun hayatından:KK25:

İştahsızlığı diş ağrısından olabilir..diş çıkmışmıydı sizin.herşeyi diş lere bağlar olduk, diş mevsimi bitince ne çıkçak bakalımmm.benımkı 4 saatte 150 yi geciyordu ama son Gunlerde zar zor oyunla 130 -150 alıyo.ama ınan cok zor içiyor yapmadığım kalmıyor balkon banyo heryere gezdıryrum saçlarımla oyun yapıyorum.çıngırağı ağzımda kalkıp oynuyorum. bu ay 650 gr almış.ama bu kadar üstelemesem benımkıde aç kalıcak.işimiz zor yıprandım bayağıı hatta bazen yaşlandığımı hissediyorum:KK43:((

selam güzel anneler ;

nasılsınız? biz iyi sayılırız :KK37: kızım mız mız hep bi aglama modu nedense :26: diş diycem ama sanmam belirti yok agzında :KK19:

yürüteç bizim var yigenimden kalma ama daha bindirmedim önümüzdeki ay bindirmeyi düşünüyorum zaten şuaralar köprü yapıyor dört ayak pozisyonunda ayaklarının ucunda kalkıyor şınav pozisyonunu alıyor 2-3 dk öylece kalıyor ,poposunu ileri geri ittiriyor sallanıyor,sonra pattt yan tarafa devriliyor sonrada niye düştüm diye aglıyor gece bile bu pozisyonda çok komik :KK52:

yogurt yedirme olayı biz sade yogurt sevmiyoruz malesef:18: muzlu,şeftalili,üzümlü,elmalı yogurt yediriyorum sade yogurt bi kaşıktan sonra ögürüyor zilli tadını biliyor :21:

ben kızım 3 aylıktı adet olmaya başladım (ama ben emzirmiyorum) çok şükür 3-4 dört gün aksamalı da olsa her ay oluyorum :21:hatta adetim dün bitti ve bugün çok şükür orucuma başladım rabbim cümlemizin orucunu kabul etsin amin..

emziren annler üzülmeyin borç oruç olur seneye inş.hep beraber tutarız yine topikte bebelerin maceralarıyla beraber :21:

selam güzel anneler ;

nasılsınız? biz iyi sayılırız :KK37: kızım mız mız hep bi aglama modu nedense :26: diş diycem ama sanmam belirti yok agzında :KK19:

yürüteç bizim var yigenimden kalma ama daha bindirmedim önümüzdeki ay bindirmeyi düşünüyorum zaten şuaralar köprü yapıyor dört ayak pozisyonunda ayaklarının ucunda kalkıyor şınav pozisyonunu alıyor 2-3 dk öylece kalıyor ,poposunu ileri geri ittiriyor sallanıyor,sonra pattt yan tarafa devriliyor sonrada niye düştüm diye aglıyor gece bile bu pozisyonda çok komik :KK52:

yogurt yedirme olayı biz sade yogurt sevmiyoruz malesef:18: muzlu,şeftalili,üzümlü,elmalı yogurt yediriyorum sade yogurt bi kaşıktan sonra ögürüyor zilli tadını biliyor :21:

ben kızım 3 aylıktı adet olmaya başladım (ama ben emzirmiyorum) çok şükür 3-4 dört gün aksamalı da olsa her ay oluyorum :21:hatta adetim dün bitti ve bugün çok şükür orucuma başladım rabbim cümlemizin orucunu kabul etsin amin..

emziren annler üzülmeyin borç oruç olur seneye inş.hep beraber tutarız yine topikte bebelerin maceralarıyla beraber :21:

OO maşallah emekleyecek hazırlık yapıyor :)

benimki olduğu yerden geri geri gidiyor :)

herkes dişe bağlıyor bu durumları ama dişin tamamlanması 2 seneyi buluyor ,yani en kötü ihtimalle 1,5 senemiz mi kaldı :) ALLAHım düşünemiyorum :))

Sütaş yoğurt. pınar sütle yaptm.mutfagım bayagı guneş alıyor çok soğuk değil yani ama bi türlü kıvamlaşmıyor .zaten hayatımda ilk defa yoğurt mayalıyorum:)) komşum var aslında sorsam olur .o senın uzun yazdığın yoğurdun markasımı:))?

ben yurtdışındayım yoğurdun adı yeo valley :KK1: ama sutaşın sitesinde de yoğurt mayalarını (faydalı bakteriler) aktif ve bol miktarda içerdiği için GERÇEK ve DOĞAL yoğurttur. yazıyor, yani sütaş da bu gruba giriyor.

bence sıcaklıktan emin ol. özellikle sütün 5 sn den fazla dayanamayacağın bir sıcaklıkta olduğundan. farklı bir süt de deneyebilirsin.

herkes dişe bağlıyor bu durumları ama dişin tamamlanması 2 seneyi buluyor ,yani en kötü ihtimalle 1,5 senemiz mi kaldı :) ALLAHım düşünemiyorum :))

alt komşumdan biliyorum henüz 11 aylık dişleri çıkamaya 6 ayda başladı tüm apartman sabaha kadar sesini dinliyoruz hemen hemen her gece ateşlenmesi sık sık ayrı herşeyi ısırması huysuzluğu iştahsızlığı neler neler korkutmak gibi olmasın iyi günler beklemiyor bizi

selam güzel anneler ;

bizimki de o durumda emekledi emekleyecek ,o köprü halinden atıyor kendini ileriye çok az kaldı emeklemesine ,bi de bi hırs bi hırs ALLAHIM hiç bıkmıyor sürekli uğraşıyor ,insan bi yorulur da kenara çekilir :) yok arkadaş sürekli emeklemeye uğraşıp duruyor ,emekledimi yandığımın resmidir ,emeklesin ben de yürütece koyacağım ,kızım tembel o da başladı köprüye ama daha acemi ,hiç değilse birini koyarım yürütece rahat ederim diyorum ,en azından bunalınca koyarım sürekli değil de diyorum
geçen sene hamileydim bu sene de tutamadım ne olacak bu borçlar bilmiyorum :KK43:((
bizimkiler herşeyi yiyor çok şükür ama yiyince de süt az içiyorlar gece acıkıyorlar nasıl kurulacak bu denge bilemiyorum
2.çocuğu olanlar size soruyorum nasıl düzelecek ?
bi de bir sorum daha var bu gece uyanmaları düzeliyormu zamanla özellikel vaveyla senin 2.cocuğun sen bilirsin belki

bence sen zor olanla mücadale ediyorsun gece gözümü bile açmadan alıp
emziriyorum ben ama sen sağmakla uğraşıyorsun,benimde sağda yok sayılır
solla besledim genellikle büyüklük olarak sağa fark attı walla emzirmeden sonra
estetik mi olsam
:KK1:

Of ya aynı durum bende de var, resmen biri daha büyük, başka çocuk istemesem emzirme bitince düşünürdüm herhalde.

oğlumun bezleri bayağı kuru geldiği için bugun orucuma ara verdim. .dün geceyi ateşli geçirdik, şifayı kaptı galiba :KK50:

Tesadüf ki benımde sol çoktur sağ hep az olmuştur.bebek tutmaya bağlı olarak solu daha rahat ve sık verdım sanırım ondan.ama şımdı sağdıgım için ikisindende eşit çıkıyor.ya aslında sağmak baZen zor oluyor üzülüyorum keşke emse beni diye.ama napayım bi şekilde sütü veriyorum en azından dimi ama... (teselliye ihtiyacım var sanırım). :)))

kesinlikle sağmak çok zor, 3 hafta sağdım verdim. Allah kolaylık versin. şimdi oğlum biberon almıyor bile, o yüzden sağmıyorum artık. ek gıdalarını sulandırmak için elimle sağıyorum :KK1:

OO maşallah emekleyecek hazırlık yapıyor :)

benimki olduğu yerden geri geri gidiyor :)

:nazar::nazar:degmesin miniklere seninkinede maşallah canım emekleyecek inş.da bakalım sonrası neler kafayı vurmalar nerde acaba diye evde hanımefendiyi aramalar çekmeceleri dagıtmalar zor ama tatlı telaşlı günler bizi bekliyor :KK76:

bizimki de o durumda emekledi emekleyecek ,o köprü halinden atıyor kendini ileriye çok az kaldı emeklemesine ,bi de bi hırs bi hırs ALLAHIM hiç bıkmıyor sürekli uğraşıyor ,insan bi yorulur da kenara çekilir :) yok arkadaş sürekli emeklemeye uğraşıp duruyor ,emekledimi yandığımın resmidir ,emeklesin ben de yürütece koyacağım ,kızım tembel o da başladı köprüye ama daha acemi ,hiç değilse birini koyarım yürütece rahat ederim diyorum ,en azından bunalınca koyarım sürekli değil de diyorum
geçen sene hamileydim bu sene de tutamadım ne olacak bu borçlar bilmiyorum :KK43:((
bizimkiler herşeyi yiyor çok şükür ama yiyince de süt az içiyorlar gece acıkıyorlar nasıl kurulacak bu denge bilemiyorum
bi de bir sorum daha var bu gece uyanmaları düzeliyormu zamanla özellikel vaveyla senin 2.cocuğun sen bilirsin belki

:nazar::nazar::nazar::nazar:degmesin ikizlere maşallah onlara :emir_bebek:

canım Allah yardımcın olsun biz bi taneyle bazen baş edemiyoruz sen ikizlerle baş etme içindesin ama rabbim kuvvetini verir inş.saglıklı olsunlarda gerisi önemli degil uyku düzeni ne olacak yaaaaaaaaaa cidden bayramdan sonra ben işe dönecem galiba sende döneceksin offfffffff içim daralıyoo işe dönünce ne yapacaz acaba ?? :KK19::18:

:nazar::nazar:degmesin miniklere seninkinede maşallah canım emekleyecek inş.da bakalım sonrası neler kafayı vurmalar nerde acaba diye evde hanımefendiyi aramalar çekmeceleri dagıtmalar zor ama tatlı telaşlı günler bizi bekliyor :KK76:

canım Allah yardımcın olsun biz bi taneyle bazen baş edemiyoruz sen ikizlerle baş etme içindesin ama rabbim kuvvetini verir inş.saglıklı olsunlarda gerisi önemli degil uyku düzeni ne olacak yaaaaaaaaaa cidden bayramdan sonra ben işe dönecem galiba sende döneceksin offfffffff içim daralıyoo işe dönünce ne yapacaz acaba ?? :KK19::18:

emekleme belirtisi yok benimde sürünerek geri gidiyor canım :) hahaa evet o günler gelecek ama benimkini çok aramam sanırım aynanın karşısında bulurum büyük ihtimalle ayna hayranı :) kafa vurmaları çok kötü bir çok aparat varmış onlara bakıyorum evi güvenli hale getirmek için Allah korusun

işe başlamak gerçekten çok zor ne kadar uzun aradan sonra başlarsan o kadar zorlaşıyor hep düşünüyorum kzımın ilk kelimesini duyamıycam belkide ben işteyken ilk adımını atacak onun hayatındaki herşeyden yoksunum :KK43:

AMİN CÜMLEMİZE nazar değmesin inş. ama oğlum çok hareketli ,bazen bu kadar hareketli olmasaydımı diyorum çünkü onunla uğraşmaktan kıza vakit ayıramıyoruz eşimle valla
evet ya ben de başlayacağım bayramdan sonra ne olacak bu halde nasıl işe gideceğiz hiç bilmiyorum
10 kere değil 5 kere kalksalar ona da razıyım ama yok arkadaş 7-8 den aşağı kalkmıyorlar
işyerinde uyuklarız artık ,oda arkadaşımın da ikizi var adam işyerinde uyuyordu hep sanırım sırayı ben devralacağım :)
bi de kimsem de yok ki bırakıp da bi saat rahatlayayım ,yani kaderim bu sağlıklı olsunlar da ne yapalım

Kaan benim 2. oğlum ama hepsi bir olmuyor ki.Büyük oğlumun aşı karnesi duruyordu.Geçen gün baktım da 5. ayında çok ve uzun süre uyuyor diye söylemişim herhalde doktora.Doktorda TSH testleri falan yapmış. Bende de bi acayiplik var.:KK53::KK53:

Bu sıpada aksine huysuz virjinden beter huysuz. :KK1:Cumartesi gecesi 10 kere falan uyandı.En sonunda yanıma aldım.Dün gece 5-6 defa uyandı.

Dönme olayı bir bitse uyuyacak inşallah.:KK43::KK43:

Kaan benim 2. oğlum ama hepsi bir olmuyor ki.Büyük oğlumun aşı karnesi duruyordu.Geçen gün baktım da 5. ayında çok ve uzun süre uyuyor diye söylemişim herhalde doktora.Doktorda TSH testleri falan yapmış. Bende de bi acayiplik var.:KK53::KK53:

Bu sıpada aksine huysuz virjinden beter huysuz. :KK1:Cumartesi gecesi 10 kere falan uyandı.En sonunda yanıma aldım.Dün gece 5-6 defa uyandı.

işte bitecekmi bu dönme olayı olay orda :))
hiç doktoruna soran yokmu bu konuyu

emekleme belirtisi yok benimde sürünerek geri gidiyor canım :) hahaa evet o günler gelecek ama benimkini çok aramam sanırım aynanın karşısında bulurum büyük ihtimalle ayna hayranı :) kafa vurmaları çok kötü bir çok aparat varmış onlara bakıyorum evi güvenli hale getirmek için Allah korusun

işe başlamak gerçekten çok zor ne kadar uzun aradan sonra başlarsan o kadar zorlaşıyor hep düşünüyorum kzımın ilk kelimesini duyamıycam belkide ben işteyken ilk adımını atacak onun hayatındaki herşeyden yoksunum :KK43:

Kimisi geri geri giden çocuk emeklemeden yürür der ama belli olmaz tabi. O konuyu ben de düşünüyorum, acaba ilk kez ben yokken konuşursa yürürse bana söylemeyin desem mi diye aklımdan geçti :)

Kimisi geri geri giden çocuk emeklemeden yürür der ama belli olmaz tabi. O konuyu ben de düşünüyorum, acaba ilk kez ben yokken konuşursa yürürse bana söylemeyin desem mi diye aklımdan geçti :)

bende öyleymişim emeklemeden yürümüşüm :)

banada söylemesinler ya çok dokunur

dönme olayı devam edecek ama bilirsin artık uyanmayacaklar :) döne döne uyacaklar :KK1:

diş olayı için söleyeceklerim; 2 yaşa kadar tamamlanıyor geçebiliyor hatta, ama en zor ilk dişler bence.. ilk 4 ü :KK51: azı dişleri de zor derler ama kızımın kolay çıkmıştı

selam güzel anneler ;

oğlum da çok mız mız yaa hep ağlama modu hatta çığlık :KK53: :KK53: yedi bitirdi beni bugün, eşim de nöbetçi akşam napiiciz bakalım.. Allah tan kızım war, küçük abla :KK16:

X