2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
1 tanesi bendim ziyaretçinin de 23 ü kimler

diğeride benim hehe :)
canım sen sienin demirbaşısın ben ara ara girip bakıyorum yazmaya vakit bulamıyorum daha yeni oturdum iftara misafirlerim vardı birde oruç tutunca çokda halim kalmıyor sen neyaptın bebişini bugünmü yoksa yarınmı götürcektin işallah bir şeyi yoktur oğluşunun

Evet canım benimkinin icindede vitamin var ben hala veriyorum bi sakincasi olmadi hatta faydasini gördüm çok şükür

Hayirli olsun bebisin dişi bizimkinde tik yok hala agzi akip duruyo boyna agzi akan bebis var mi ya benim oglanin adi sulu agiz kaldi diş çıkaracak heralde ondan dedik ama yok malesef

Caanim ben kahvaltiyi 4bebe bisküvisi koyuyorum tavaya 2yemek kasigi pastorize sut koyuyorum göz karari birazda su bi guzel pisiriyorum bildigin muhallebi kivami oluyo sonra 1cay kasigi pekmez koyuyorum birazda beyaz peynir cok guzel yiyor seviyor. Ben kendim kahvalti yaparkende beyaz peynir kasar minik minik veriyorum agzina o zamanda yiyor azcikta yumurta veriyorum elimle bölüp agzina yiyor yaptigin muhallebinin icine kat yumurtayi diyolar cevremdekiler ama daha yapmadim simdilik biyle yiyoruz

Bugün dune göre daha rahat oruc tuttum heralde bünye alisiyor gittikce neyse sahur hazirligi yavas yavas baslim ben size iyi geceler tutanlara hayirli sahurlar gorusuruz

günaydın kızlar... sayfalar bayağı ilerlemiş ben girmeyeli. maşallah, forumumuz hiç boş kalmasın. ben dün işe başladım. o yüzden fazla giremiyorum. oğluşumla beraber gidince, yorgunluk ikiye katlanıyor. hem onunla uğraş, hem işlerle... olsun, yanımda olsun da, ben herşeye katlanırım.
ben oruç tutacaktım ama ilk günden ... olunca tutamadım. bakalım birkaç gün sonra biter de tutarım inşallah. eşim de tutma dayanamazsın diyor ama en azından deneyeceğim. oruç tutan arkadaşları tebrik ediyorum. Allah kabul etsin.

hıı bu arada ikinci dişimizin çıktığını söylemiş miydim.. bir gün arayla alt iki dişler tamam.herhalde hepsi ardarda çıkacak. hala dişlerini kaşıyor, üsttekiler de geliyor olabilir. dişi çıkan bebişlerimize hayırlı olsun.. meme ısırma sezonu açıldı, o da hayırlı olsun...

neyse, ben hazırlanayım. birazdan işe gideceğiz. kendinize iyi bakın... bebecikleri öptüm kocaman.

ne güzel tutuyorsunuz oruç ya allah kabul etsin.. ben de ne wakitli insanım bee, işim gücüm yok hep buradayım evimi yaşantımı hayal edenler war mı iki çocuk kenarda ağlıyor tepiklemiş kenara bebeleri pc başında yazışıyor, elinde kahve :86: evde yemek yok, yerlerde çöpler bulaşıklar çamaşırlar kapı çalar açmaz hala bilgisayarda ayyyyttt sabah sabah nasıl hayal oldu be ya tabi ki öle değil inananlar olurmuş bir de
bugün 1 de randevumuz bakalım ne olacak ne diyecek doktor :18:

Son düzenleme:

ruza nerede çalışıyorsun? bebeyi de götürüyorsun ya merak ettim

Günaydın kızlarrr
Dişleri çıkan bebişlere maşallah diyorum👏bizde hala tık yok yaa her sabah bi hevesle bakıyorum,ağzı sürekli su içinde.
Dün ülker hero nun muzlu meyve püresini aldım ama oğlun yemedi hiç sevmedi. Yoğurt mayaladım eker yoğurt ve günlük sütten tutmadı sulu oldu .tarhana yaptım ondan biraz yedi bî türlü adam akıllı başlayamadım ek gıdaya...adına emekleme denirmi bilmem ama oğlum komando gibi sürünüp mutfağa banyoya geliyor odaları geziyor çok gülüyorum haline😀oda gülüyor...
Vaveyla umarım bebişte bişey çıkmaz Allah şifa versin...

inşallah canım sağol..

maaşallah oğluna bizim ki oda içinde daha

dün kızım yataktan düştü uyumaya gittik yatağımın ortasına onu yatırdım kenarada ben yattım nasıl olduysa uyumuşum kızım beni uyutmuş kendi uyumamış kolumun üstünden geçip yere düşmüş küt diye sese ve ağlamasına uyandım nasıl kalktım kucağıma aldım bilemiyorum Allahtan birşey olmadı sanırım kıçının üstüne düşmüş geri geri gidiyor bizimki sabaha kadar uyumadım başında bekledim nefes alıyormu tepki veriyormu diye kontrol ettim

gecmis olsun ALLAHTAN bisey olmamis yaramaz nasil kolunun ustunden gecmis oyle.ilk dusme cok kotu oluyor bende oglumu kanepeden dusurdum de biliyorum

gecmis olsun ALLAHTAN bisey olmamis yaramaz nasil kolunun ustunden gecmis oyle.ilk dusme cok kotu oluyor bende oglumu kanepeden dusurdum de biliyorum

gerçekten öyle çok kötü Allah bir daha göstermesin ödüm koptu resmen

nasıl dalmışım uykuya kolumda hiç hissetmedim sanada geçmişolsun

selamlar,

saglık ocagından geliyoruz aşılarımız olduk çok agladık inş.aateşlenmez kızım bu ayda 300 gr almış 6800 gr olmuşuz boyumuzda 2 cm uzamış 71 cm olmuş üzülüyorum ama elimden bişey gelmiyor çok zayıf kızım ama ne yapayım???ek gıda da herşeyi yiyor gibi işte kilo almıyoo ama çok kaka yapıyor günde 6-7 kere acaba ondan mı sordum hemşireye ama olabilir dedi saglıgı yerinde çok şükür artık üzülmeyecegim her ay kilo almışmı umuduyla gidiyorum her ay aşagı yukarı aynı demek ki benim kızımın yapısı böyle kabullenmem lazım manken gibi kızım olacak demek ki

kilo alımı bence gayet iyi ,bundan sonra zaten 250-300 gram alsa yeter bile çünkü ek gıda ve diş olayı var ,nette okudum da bu aylarda 150-200 gram alırlarmış artık bundan sonra , o yüzden eskisi gibi zaten alamazlar ,bi de eskiden put gibiydiler hareket yoktuki tabi kilo alacaklardı ama şimdi sürekli kıpır kıpırlar o kalorileri yakıyorlar kilo alamıyorlar
bundan sonra kilo beklemeyin bence sağlıklı olsun yeter
benim oğlum uyumadığı zamanlarda hiç durmuyor aşırı hareketli ,hiperaktif olmasından ciddi ciddi korkuyorum
hiç 6 aylık bebek gibi değil ,gören 8 -9 aylık sanıyor hatta bi kere 12 aylıkmı diyen oldu
dedim zayıf oğlum nasıl yani ,hareketleri hareketli oluşundan öyle sanıyorlar
daha az hareketli olsa daha iidi bence bizimkisi biraz fazla
ama ne yapayım artık hayırlısı diyorum
kızım mesela 600 gram almış bu ay oğlum ise 200 gram ,o harekete yine ii almış ,ben verdi sanıyordum öyle geliyordu hep gözüme ,buna da şükür diyorum ,hareketli olan bebek kilo almıyor ,kızım tembel biraz ondan kilo almış
kilo olsa ne olmasa ne sağlıklı olsun yeter,
oğlum mesela zayıf ama ayakları kolları çok kuvvetli ,kemik yapısı çok kuvvetli bıraksam yürüyecek o derece
yani önemli olan bunlar yoksa boş boş kilo ne işimize yarayacakki

geçmiş olsun ilk düşmeler şok etkisi yaratır ama zamanla alışırsın
artık tek bırakma
ben yerde bile yalnız bırakamıyorum artık

Allah aşkına çocuklarınız az kilo alıyor diye üzülmeyin yahu
benim kızım 6 buçuk ayını geçti nerdeyse 7 aylık olacak seninki kadar değil
inan zerre kadar umursamıyorum, her bebek aynı değil sonuçta

bak delikızın bebekleri aynı anda doğdu aynı şekilde besleniyolar yedikleri içtikleri aynı. Biri 600 gr öbürü 200 gram almış. İkisi de gayet sağlıklı, bırak tek dert zayıf olması olsun kaldı ki hiç de zayıf değil senin bebeğin, boyu hele süper bence

gerçekten öyle çok kötü Allah bir daha göstermesin ödüm koptu resmen

nasıl dalmışım uykuya kolumda hiç hissetmedim sanada geçmişolsun

o korkunun tarifi yok gerçekten. Benim kızım da koltuktan düştü sadece 1 saniye içerisinde tepetaklak hopp diye yere indi korkunç bir andı

düştükten bir süre sonra uyutmamak gerekiyomuş

geçmiş olsun,benimkinde daha tık yok nörolojiye götürcm korkmaya başladım,
epilepsi olan bebekler dsönüp hareket edemezmiş ,ayyy Allah korusun
:18:

bi de kızım 2350 doğdu oğlum 2600 güya :) kız ufak doğdu oğlanı bastırdı
mesela benimkiler 15 gün kilo almadılar kilo verdiler
kızım 2300 e oğlum 2500 e düşmüştü sarılıktan
ama takmıyorum ben çünkü oğlum ilk doğduğunda ölebilr dediler
o günler aklıma geldikçe sağlıklı olsun yeter diyorum ve şükrediyorum
bu arada bizimkiler kaç kere düştü hatırlamıyorum :)
ilkinde korkuyor da sonradan alışıyor insan :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…