2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bugün doktora gittik, hırıltı az kalmış alerjik bronşit e dönmüş.. buhar wericez dedi, ewde halledelim dedik nebülazatör aldık.. bakalım 3-4 gün ilaçlı hava wericez ne olacak.. genelde geçer dedi, enfeksiyonu atınca hava kalabiliyormuş normal bir durum dedi..

diş jelini kullanmayın şimdi dedi kabarınca kullanacakmışız..

ikiz2003 arkadaşının komşusuna çok üzüldüm inan allah şifa wersin umarım kötü bişey yok olmaz.. ben çok korkarım pencere balkondan..

Son düzenleme:
bu arada demiştim yabancılama dönemi bebeklerin böyle olması normal.. benim oğlan bugün emzirme odasında çığlığı bastı.. farklı insan yüzü görünce de ağlıyor yawrucum zamanla alışacaklar merak etmeyin

Akşam artık katıla katıla ağlamalarına dayanamadık doktora götürdük. Bir şeyi yokmuş :) Sıcaktan rahatsız olabilir dedi ama zaten bir body bir tshirt giydiriyorum. Grip gibi olacaksa birkaç gün öncesinden yapabilir dedi. Ama üç keredir babasından ayrı kaldığında böyle yapıyor, galiba onu özlüyor:)

Meyva sikicaginda meyva siksam versem bi zarari ollur mu acaba demiştim canım

Ewinizin disindaysanizda ayni huysuzluklari yapabilir benim buyuk kizimda cok problemliydi hicbiryede uyumuyordu gece ozellikle yatirdigim gibi uyaniyordu isallah oyle bisiy deyildir zor oluyo neyse sagligi iyi olsunda bunlarda gecer canim

Herkese merhaba uzun zamandır görüşmedik bebişler ve anneler iyimisiniz yolculuklarda ek gıda işini ne yapıyorsunuz merakediyorum bana fikir verirseniz sevinirim...

Aynen aynen benimkide artık asla disarda araba durmuyo bi kolumda onu taşıyorum diğer elimlede arabayi sürüyorum tek oldugum zaman deliriyorum artik....

Dayanabildiğin kada tepki vermemeye çalışacaksın, bağırdığın yada tepki verdiğinde bebeklerin hoşuna gidip devam ediyorlar.

kızlarrrr bebişleriimize hangi meyveleri verebiliriz ben sadece elma püresi verdim. Yavaş yavaş tatlara alışsın istiyorum ama meyveler oğluma gaz yapar diye korkuyorum:2:

ventolin mi veriyosunuz? İnşaAllah bir an önce atatır kuzucuk
benim kızım diş sancısından çıldırır gibi bağrıyo, eline ne bulursa çılgın gibi ağzına koyuyo elinden düşünce ya da biz aldıgımızda öyle bir ağlıyo ki susturamıyruz
ben kendi elimi güzelce yıkayıp kaşıyorum çok rahatlıyor bazen onu da istemiyo
diş jeli çok etkili bizim işimize yaradı
ama şimdiden kullanmamak mı gerekiyormuş ki

çok zormuş bu diş olayı ya

deneyerek ver miskoku ben öyle yaptım
dokunmazsa azar azar çoğaltarak vermeye devam ettim

elma bizde gaz yaptı mesela

elma dışında hangi meyveleri verdin????

selam kızlar,

öncelikle bütün babaların babalar gününü kutluyorum

ben kızıma elma,şeftali,muz,armut,kiraz ve kayısı veriyorum rendeliyorum meyveleri ve yediriyorum çok şükür hiçbiri de gaz yapmadı ve çok severek yiyor

merhaba kızlar..

biz henüz ek gıdaya başlamadık b u hafta gidecez kontrole rota 2. doz yaptıracaz.. beslenmesini de sorarım artık.. yetmediğini düşünüyoruum ben de önceden daha uzun uyurdu çünkü.. şimdi daha kısa sürüyor.. gerçi kakasını hergün yapıyor hemen hemen..

neyse tarttıralım kararını veririz inş. bi de ramazan gliyor tabi oruç da tutmak istiyorum bakalım nasıl olacak..rabbim kolaylığını verir inş.

Kızlar bebişim öksürüyo :-( nerde üşüttüm şükür cigerlerine inmemiş balgam var gibi öksürü aferin ve makro diye ilac veriyorum kakası balgamlı oluyo öyle atıyo yavrum bide çok terliyo dr genetik dir dedi baba terliyosa babasıda aynı şekilde terliyo çeke çeke hiç srvmedigim şeyi çektim

ben de tutmak istiyorum ama su içmeden sütüm gider diye korkarım.. eşim tutma diyor napıcam bilemiyorum

selam kızlar , burdan hepinizi takip ediyorum ama elimi kalvyeye götürüp yazmaya fırsat bulamıyorum

ben oğluma ek gıdalara başladım, zaten sadece mama alıyordu 2 ay emdi kuzum. ben şöyle bi düzende doyuruyorum oğlumu sizce nasıl;

sabah uyanınca 100 yada 120 cc mama
2 saat sonra meyve suyu (havuç, elma, şeftali)
1,5 saat sonra yine yaklaşık 100 cc mama
öğlen patates, havuç,kabak ve yeşil fasulyeyi pirinçle düdüklüde pişiriyorum sonra blendırdan geçirip veriyorum
1-2 saat sonra 120 cc mama
ikindi gibi yoğurt vermeyi denedim ama sevmedi nası yapcam bilmiyorum
7:30 gibi 75 cc suyla milupa kaşık maması yapıp yediriyorum
8:30 100 cc mamayı uyutarak içiriyorum
sonra gece uykusunda güzel yediği için 12 gibi 120 yada 150 cc mama
bide sabah 5 gibi 120 cc mama veriyorum

siz nasıl doyuruyorsunuz bıdıkları?
bizimkine meyveleri cam rendeden geçirip posasıyla vermeyi denemedim zaten hemen midesi bulanıyor çıkarıyor diye sadece suyunu veriyorum sizinkiler nasıl yiyor?

ha birde devit ve santaferi günde kaç damla veriyorsunuz ? bize dr deviti 3 damla, santaferi 10 damla ver demişti devit 3 damla çok az gibi geliyor

slm kızlar oglumun kakasında 1 hafta arayla 2.kez kan gordum ek gıdalara gecmedık sadece anne sutu alıyo sızınde basınıza boyle bı durum geldımı (

kızlarrrr bebişleriimize hangi meyveleri verebiliriz ben sadece elma püresi verdim. Yavaş yavaş tatlara alışsın istiyorum ama meyveler oğluma gaz yapar diye korkuyorum:2:
ıyı aksamlar bızde 25 ocak dogumluyuz 4. ayın baslangıcında meyve suyuna basladık 80 ml , mevsım meyvesı dedı drumuz karpuz kavun cılek kıvı yasak , her meyve 3 gun arka arkaya verılecek kı alerjı yapıp yapmadııgı anlasılsın ben seftalı kayısı devecı armutu verdım 2 gundur de seftalı suyunun ıcıne murdum erıgı karstırıyorum bıtane
ama bıze pure vermedı daaha , cam rendeden gecırıp te suzguden gecırıyorum bıberonla verıyorum

ben de tutmak istiyorum ama su içmeden sütüm gider diye korkarım.. eşim tutma diyor napıcam bilemiyorum

Bende de bu ara aynı düşünceler var. Bir taraftan başka şeyler de yemeye başlayacak diyorum, bir taraftan sütüm iyice azaldı hepten gider diye korkuyorum. Deneyimli olanları bir araştırmak lazım.

Benim oğlan bugün cıbıldak durdu bir tek bodyle, hem çok ağlamadı hem de mışıl mışıl uyudu! Zoru sıcaktanmış galiba garibimin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…