2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Maşallah gelişimi nasıl güzel yiyomuş..biz daha ek gıdaya geçmedik ama geçsek bile bunları yiyebileceğini sanmıyorum..en azından öğün araları bu kadar kısa olmaz 3 saatten az ağzına bişey sürmez çünkü

bencede maşallah 120cc mamadan sonra en az 4 saat bişey yemez benmki.öğün araları çok az geldi banada..

ewet canım ventolin weriyoruz..

doktoru dinlemiycem ben de sürecem jeli yetiverdi walla

maaşallah öğün araları çok az ama ya.. belli ki iştahlı maaşallah ama mideyi büyültürsün söyleyim neden geceleri mama weriyorsun kilosu mu az? yani uyanıyor mu yoksa uyandırıyor musun

Son düzenleme:
gece uykusuna yatarken çoraplı mı yatıyo bebekler çorapsız mı?
ben hep çorapla yatırdım ama kendim öyle değilim. doktor da kendinize göre diyo ya. sizin nasıl?

selam,

esbi maşallah degmesin bebişine çok güzel beslenme şekliniz ama benim cadı da 100cc mama yedikten 3 saat sonra anca acıkıyoo çok iştahlı bi bebek degil zaten ama meyve seviyo yogurdu zorla yiyor çorbalarıda aç olursa içiyor yoksa zorla yanii inş.alışacak..

biz şuan jel kullanmıyoruz ama önümüzdeki ay diş agrısı çok olursa alacam evde bulunsun

vaveyla ogluş nasıl oldu iyi mi?

ben hep çorapla yatırdım ama kendim öyle değilim. doktor da kendinize göre diyo ya. sizin nasıl?

çorapla yatırıyorum canım ama benim ev biraz serin geceleri daha da serin oluyo o yüzden çoraplı yatırıyorum:26:

o jeli nası sürüyosunuz? günde 1 kez mi jel azaldıkça mı ağladıkça mı:)
bir de kabaran dişe mi tüm damağa mı?

alt önden çıkacağı için genellikle we şu an küçük olduğu için iğne ucu kadar sürmeyi planlıyorum :) üste de sürebiliriz.. huzursuz olduğunda sürmek daha iyi olur

Son düzenleme:
Bizde henuz dis cikarma belirtisi yok gec cikarcak herhalde alt ust kolayda azi disleri cok zor cikiyo cok huysuz oluyorlar bizde basladik baya disardan yemeye corbala meyveler ama benim kizimi kaviz yapti ya korkuyorum az az veriyorum uc gunde bir yapiyo cok sert kabiz yani bu cocuk cok hassas ya gazi bitti gazimsizlik basladi

iyi bakalım teyzesi hırıltı geçti sanki yarın kontrol war, inşallah tamamen iyileşmiştir

Bende de bu ara aynı düşünceler var. Bir taraftan başka şeyler de yemeye başlayacak diyorum, bir taraftan sütüm iyice azaldı hepten gider diye korkuyorum. Deneyimli olanları bir araştırmak lazım.

geceen sene ramazanda ben 4aylik hamileydm tutma kotu olursun dediler tuttum ilk2 gun ve hiçte zorlanmadim ama annem vefat etti ondan sonra daha 1gun bile tutamadim yoksa bütün ramazan tutucaktim Allah kolayligini veriyor simdidde benim bi arkadasim vardi gecen ramazanda onun bebegide 5aylikti ve sadece emziriyodu doktoruna demis ki ben oruc tutucam ek gidaya baslicam demiş dr sütün yetiyo boşu boşuna cocugun bagursaklarini neden zorluyosun başlama demiş ve baslamadi bütün ramazanda emzirdi. Biz ek gidayada basladik yani Allah onun mükafatini veriyor kolaylik sagliyor ben hasta olmadigim surece tutucam ins...

Ben bitane citpatli giydiriyorum sadece bide çok ince bi yarim corap giydiriyorum ne kadar sıcak ta olsa gecwleri bi serinlik oluyor ve vücut üsümesede ayaklarinin alti soğuk olur...

Bende ev ariyorum bi türlü gonlume göre bulamadim şu 15gun icinde bulurum ins..

Oglum cok iştahsiz oldu bu ay doğdu doğali tepesi hic kapanmadi kan ilavi dokunuyor dr gidicem bende bakalim ne dicek....:18:

süt sağma makinesi kullanan arkadaşlar makina tawsiye eder misiniz?? oğlum iştasızlaştı emmiyor sağmam gerek

canım pompada avent iyidir. hiç acıtmadan sağar. çok sessiz çalışır, bebiş içerde uyurken sağabilirsin. masaj yapa yapa sağar o yüzden hem süt üretimin tetiklenir, hem de göğsü tamamen boşaltır. hızı kendin ayarlayabilirsin de.
ben buradaki modeli aldım:Bebekler İçin Ankastre Set | Hamile ve Anne
pille ve sarjla calişiyor. icinden manuel pompa baslıği bile çıkıyor.

saklama kaplarım da aventti, aynı anlatıldığı gibi saklama kabım kadar biberonum oldu ve sutu sağ posete koy, aktar, en yararlı kısmı posete sıvanıp kalsın derdim olmadı hiç.

butcen varsa yeni pompaları cıkmıs. onun gibi sagan pompa var mıdır bilmiyorum. çok etkili.

aman kesme sütten. ayse oner aslırsan bu hemşire der ki, tanıdıgı alman anneler ilk iki yıl sadece anne sütü veriyor. yeteri kadar asılırsan bu bile mumkun. benim bir arkadasım 28 ay sut verdi, bebeği yedi de emdi de biberondan da aldı.

sut vermeye devam edebilirsin yeter ki inan.

Lansinoh aldım canım, bugün sağdım çekimi güzel ağrı yok şimdilik. oğlum emmediğinde çekmeyi düşünüyorum umarım başarılı olurum
kızımı 2 yaşına kadar emzirdim inşallah oğlumu da emziricem 2 yaşa kadar

kızlar bizim bu demir ilacıyla ilgili çok ciddi sıkıntımız var. kabız oluyor yavrum ve çok ağlıyor. ya kullanmasak olmaz mı bir haftada perişan oldu kızcağızım

iyi akşamlar kızlar :)
yarın çorbaya başlıyoruz.çorba vereniniz var mı ? ne kadar ile başladınız ?

iyi akşamlar kızlar :)
yarın çorbaya başlıyoruz.çorba vereniniz var mı ? ne kadar ile başladınız ?
Ben veriyorum canim sebze corbadi patetes sogan havuc sarimsak herhangibi yesil sebze pirincte koy dedi doktor ama ben koymuyorum simdilik kabiz zaten patates yeterli bagirsaklari duzene girince bide yedircegin zaman bir iki damla zeytin yagi damlatiyorum tabaga az az basliyacaksin ilk gun bir kac kasik ver zorlanmasin cocuk hszimsizlik yasamasin simdiden adiyet olsun bebisine

28 Ocak dogumlu bir kizim var boy ve kilo olarak biraz iri :) yatakta biraktigimda saga sola donmuyor donmek icin yeltenmiyor yani normalde yere cok saglam basiyor oturmak yada ayaga kaldirilmak istiyor surekli.sizin bebisleriniz donmeye basladi mi bir problem mi var diye telaslanmaya basladim

Buarada ben 35+0 da dogum yaptim normalde mart annesiydim :) 2,5 kiloydu bebis simdi 20 gun once boy 67 kilo 7,5 ti

degmesin kızına canım benim kızım 1,5 aydır her iki tarafınada dönüyor telaşlanma döner seninkide benim kızım 69 cm 6.550 gr zayıf bir bebek ama çok hareketli gece bile sürekli döndügü için uyanıyor sırtüstü yatırıyorum yüzüstü yatarken buluyorum

kızlar ya canım sıkkın iki gecedir kızım uyumuyo gibi bişey dün gece 12 de 100cc mama içirdim 2.30 da uyandı tekrar 100cc mama içirdim 4.30 da yine uyandı ve yine mama verdim (100 cc den fazla mama veremiyorum çünkü içmiyor çok nadir 120 cc içmiştir )7.30 da uyandı bu defa yanıma yatırdım 9.30 a kadar mızmızlanarak uyumaya çalıştık gazı yok ama neden çok uyanıyor bilmiyorum ama tahminin yatagında sürekli dönüyor ve bu dönmeler onu uyandırıyor bide aç mı kalıyo acaba ama içmiyor fazla mama yapıyorum 120 cc falan hep bırakıyor diliyle itekliyor biberonu uykusuzluk yoruyor beni yaa fikri olan var mı ne yapabilirim yada sizin bebeklerin geceleri nasıl :26::26:buarada ek gıdaları yiyor sorun yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…