2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim oğluşumun ikinci dişide çıktı ama hala kaşınmaya ısırmaya devam ediyo anlamadım hiç bitmeyecekmi bu kaşıntı jel kullanmadım ben elimi yıkadım bayıla bayıla hep parmaklarımı ısırdı en hızlı böyle rahatladı hala ısırmaya devam ediyo ve göğsümü de ısırmaya başladı 2 gündür emmek istemezse bilinçli ısırıyo.Bağıra bağıra emziriyorum çok fena can yakıcı olmaya başladı bu emzirme işi

aman aman allah hastalık vermesinde hepsine katlanılır...onuda çektim ya çeken bilir....kuzuna geçmiş olsun allah şifasını versin tez zamanda ...jeli sormayı unutma nolur geçen ay bizim ağzımın içinde diş etleri üstünde beyaz sivilce gibi birşeyler çıkmıştı.telefonda doktoru jeli al çok zorlarsa sür mecbur kalmadıkça kullanma dedi....korkuyorum kullanmaya ..zaten epstein incisi diyebirşey varmış oğlumda ....mayıs 25 te 1 aya geçer dedi hala geçmedi 1 ayı geçerse kiste çevirir demişti.inşallah geçerde oğlum çekmez .......

o neymiş ki ilk kez duydum, umarım geçer :26:

öğleden sonra gidicez bakalım soracaklarımı yazdım kağıda malum yaşlılık :KK1: oğlumun da bıngıldağında sertlik hissettim bugün onu da göstericem. sahi ben geçen yataktan düşürdüm çocuğu allah napmasın beni yaa :KK5: bir an da yuvarlandı altını değştirip bırakmıştım hızlı yuvarlanmıyordu bir baştan öbür başa 1 dk bile olmamıştı ellerimi yıkadım küüüt yerde :KK5: :KK5: ağlamadı ama kafaya bişey mi oldu acaba :26: :26: çok hastaydım ruh gibiydim elim ayağım tutumuyordu saflığıma geldi bir anda :KK43: hala kulağımda kütt sesi

Son düzenleme:
İnşaallah tamamen düzelmiştir oğluşun. Şu jel işini ben de düşünüyorum ama dediğin gibi yutacaklar sonuçta o yüzden istemiyorum. Çıkana kadar böyle huysuz olursa ne yaparım onu da bilmiyorum yani.

ilk dişer biraz zor üstte dahil 4 e tamamlayınca diğerleri daha kolay çıkıyor sanki.. gerçi bebekten bebeğe değşir klasik olarak diyeceğim :KK14:

Canım bizim doktor ek gıdaya geçene kadar dört saatte bir mama verin dedi. Zaten uyanmıyor, uyurken götürüyor:) Bıraksam uyur daha.

o zaman bıraksan sabaha kadar uyur annesi :) ben de kızımı 3 saate bir uyandırdım 6 aya kadar ama doktor beni uyardı ne ediyon sen bırak uyusun çocuğu düürtme didi :KK1:

öğleden sonra gidicez bakalım soracaklarımı yazdım kağıda malum yaşlılık :KK1: oğlumun da bıngıldağında sertlik hissettim bugün onu da göstericem. sahi ben geçen yataktan düşürdüm çocuğu allah napmasın beni yaa :KK5: bir an da yuvarlandı altını değştirip bırakmıştım hızlı yuvarlanmıyordu bir baştan öbür başa 1 dk bile olmamıştı ellerimi yıkadım küüüt yerde :KK5: :KK5: ağlamadı ama kafaya bişey mi oldu acaba :26: :26: çok hastaydım ruh gibiydim elim ayağım tutumuyordu saflığıma geldi bir anda :KK43: hala kulağımda kütt sesi

Enemm Allah korumuş yavruyu! Bebekken ben de divandan düşmüşüm, şu an sivrizekalığım dışında bir hasar yok gibi :) Bundan sonra çok dikkat etmemiz lazım sağları solları belli olmuyor artık. Maaşallah hız limitine yaklaşmış senin bıdık :KK66: Bizimki henüz yüzüstünden sırtüstüne dönemiyor, öylece kalıp ağlıyor:) Bir de örtü, battaniye ne bulsa tutup kafasına çekiyor, ben alıyorum tekrar kapatıyor. Ne anlıyorsa artık:)

Herkese günaydın:KK52::KK52:
Ferda dediğin gibi yaptım hatta 1 saat önce yedirdim mamasını.Saat 10 da sallamaya başladım.10.30 a kadar salladım.:KK36::KK36: uyuyunca yatağına koydum.

Gece 1'e kadar yarım saatte bir uyandı, ağladı.:KK43::KK43:

1 de tekrar mama verdim 6 ya kadar uyudu, sonra uyandı.

Ya neden uykuya dalması 2-3 saat sürüyor bu çocuğun.:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:Ağlıcam artık yaaaa.

Doktora sorsam ne diyecek sanki.:KK50::KK50:

Enemm Allah korumuş yavruyu! Bebekken ben de divandan düşmüşüm, şu an sivrizekalığım dışında bir hasar yok gibi :) Bundan sonra çok dikkat etmemiz lazım sağları solları belli olmuyor artık. Maaşallah hız limitine yaklaşmış senin bıdık :KK66: Bizimki henüz yüzüstünden sırtüstüne dönemiyor, öylece kalıp ağlıyor:) Bir de örtü, battaniye ne bulsa tutup kafasına çekiyor, ben alıyorum tekrar kapatıyor. Ne anlıyorsa artık:)

oyun oynuyor annesi yahuu :KK1: bizimki de aynısını yapıyor yüzüne kapatıp çekiyor cee-e :)

geç döndü sır üstünden yana ama bir döndü tam döndü yuvarlanmaya başladı :nazar: :nazar: yavaş giderken düştüğü günde hızını arttırdı :KK1: bilemedim oyy bilemedim düşürdüm çocuğu işte :KK5: :KK5: kızın yatağından düştü alçak biraz bizim ki olsa akıllara zarar :18:
kızımı da 2 aylıkken koltuktan düşürmüştüm :KK57: :KK17:

Ben soru sormuştumm niye kimse bana cvp vermiyo:KK43:
Görünmüyor mu acaba benim yazdıklarım :KK14:

Çok geçmiş olsun canım melekler koruyordur ins bebeklerimizi bişey olmaz :nazar:

Merhaba arkadaslar herkez yaz psikolojisine girmis bende arada firsat buldukca okuyorum malum okullar tatil oldu benim kiz yaz okuluna gidecek sabahta erken kaldirmak zorunda da deyilim saat 10 da yoksa yaz kabus gibi gecerdi
biz sebze corbalarina basladik ama hazimsizlik yapiyo alisma donemi biraz zor olacak galiba dungecede agladi cok gece salladim hep benim nazli kizimda insan yabanciliyo dun aksam gorumceme gittim kapidan verdim hanimi bende bir isim vardi 15 dk sonra gittim ben gidene kadar yikmis ortaligi morarmis aglamaktan cocuklar falan vardi onlari gorunce dahada agladi ben gidince sakinladi neyseki burnumda geldi ama aslinda halasina aliskin ona birakiyordum ara sira biran once alismasi lazim ben gezmeyide severim misafiride

allah korumuştur meleğini.....bıngıldağının üstünede düşmemiştir herhalde ....benimkide durur durur birden hızla dönüyor yada atmaya başladı kendini ayaklardan destek kucakta oturturken bile dikkat lazım artık....sabah duydum çok üzüldüm arkadaşımı aradım onunda komşusunun oğlu balkondan düşmüş 1.kat ama 3 metre varmış .3 yaşında uysal sakin çocuk birden işte....ah ah anne baba perişan yavrucuk yoğun bakımda kafa tası çatlamış beyinde kanama varmı yokmu anlamadım...rabbim şifa versin anasını kuzusuz koymasın....bir anlık birşey allah yazmasın kuzularımızıda o yatan kuzuyu korusun rabbim....

Herkese günaydın:KK52::KK52:
Ferda dediğin gibi yaptım hatta 1 saat önce yedirdim mamasını.Saat 10 da sallamaya başladım.10.30 a kadar salladım.:KK36::KK36: uyuyunca yatağına koydum.

Gece 1'e kadar yarım saatte bir uyandı, ağladı.:KK43::KK43:

1 de tekrar mama verdim 6 ya kadar uyudu, sonra uyandı.

Ya neden uykuya dalması 2-3 saat sürüyor bu çocuğun.:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:Ağlıcam artık yaaaa.

Doktora sorsam ne diyecek sanki.:KK50::KK50:
Canım ben de öyle yarım saatte yatıramıyorum, saat dokuzbuçukta uyuyor
diyelim, on bire kadar filan yanında yatıyorum, iyice dalıyor öyle kalkabiliyorum yani bütün akşamım iptal maalesef. Yatmazsan yanında olmadığımı görünce ağlamaya başlıyor.
Meyva sikicaginda meyva siksam versem bi zarari ollur mu acaba demiştim canım:KK54:
Ben sana yazmıştım ama göndermemişim demek ki, telden girdiğim için yazdıklarım gidiyor bazen:) Çiğ meyveleri demir aksamı olan şeylerle sıkmak vitaminini alıyor bildiğim kadarıyla. O yüzden cam rende kullanılıyor.

Bugün delirdim artık çığlığı bastım resmen, Allah'tan annemlerdeyim de aldı benden hemen. Kadın yeni ameliyat oldu, sözde yardıma geldim, kim kime yardım ediyor bilemedim:KK43: Dünden beri durmuyor durmuyor durmuyor. Yatay konuma daha geçerken feryat figan basıyor çığlığı, sürekli kucakta olacak sürekli gezecek!Sokağa çıkınca arabasına yatıramıyoruz yırtıyor ortalığı. Sonra gezerken susuyor. Şimdi de dedesi aldı biraz kucağına, o da çok iyi değil sürekli taşıyamıyor. Allah'ımmm yardım et, iki saatçik uyusa ne olur...

slm kızlar oglumun kakasında 1 hafta arayla 2.kez kan gordum ek gıdalara gecmedık sadece anne sutu alıyo sızınde basınıza boyle bı durum geldımı :KK43:(

Bugün delirdim artık çığlığı bastım resmen, Allah'tan annemlerdeyim de aldı benden hemen. Kadın yeni ameliyat oldu, sözde yardıma geldim, kim kime yardım ediyor bilemedim:KK43: Dünden beri durmuyor durmuyor durmuyor. Yatay konuma daha geçerken feryat figan basıyor çığlığı, sürekli kucakta olacak sürekli gezecek!Sokağa çıkınca arabasına yatıramıyoruz yırtıyor ortalığı. Sonra gezerken susuyor. Şimdi de dedesi aldı biraz kucağına, o da çok iyi değil sürekli taşıyamıyor. Allah'ımmm yardım et, iki saatçik uyusa ne olur...
bu dönem böyle ,herkesinki aynı ben dikkat ediyorum da
bizimkiler de arabayı sevmiyor ,oturmaktan sıkılıyorlar ,sürekli hareket halinde olacaklar
durmak yok hiç ,uyumadıkları zamanlarda sürekli kıpır kıpırlar
durağan şeyleri sevmiyorlar hiç
benimkiler de önce mızmızlanıyor arabada sonra bi şekilde bağrış çığrış uyutuyorum :)
kızım yine ii sayılır da oğlan çok cazgır bu konuda
rahatlarına pek bi düşkünler ,illa uyumaları için yüzüstü olmaları lazım :)) sırtüstü gıcık oluyorlar :)
inş. bu dönem de geçecek
ALLAH yardımcımız olsun inş.
allah korumuştur meleğini.....bıngıldağının üstünede düşmemiştir herhalde ....benimkide durur durur birden hızla dönüyor yada atmaya başladı kendini ayaklardan destek kucakta oturturken bile dikkat lazım artık....sabah duydum çok üzüldüm arkadaşımı aradım onunda komşusunun oğlu balkondan düşmüş 1.kat ama 3 metre varmış .3 yaşında uysal sakin çocuk birden işte....ah ah anne baba perişan yavrucuk yoğun bakımda kafa tası çatlamış beyinde kanama varmı yokmu anlamadım...rabbim şifa versin anasını kuzusuz koymasın....bir anlık birşey allah yazmasın kuzularımızıda o yatan kuzuyu korusun rabbim....

hiç sorma ben yerde bile bırakamıyorum valla bıraktığım yerden nerelere gidiyor bi bilsen :) hem de emeklemedi daha sürünerek kendini attırarak gidiyor ,bir hırs bir hırs bizimkilerde feci
bu hırsla başbakan olurlar herhalde :)
sonra da ağlıyorlar hırslarından :)
ayy çok üzüldüm yaaçocuğa
RABBİM esirgesin hepsini şifa versin

bizim hamsiler de kızım 600 oğlum 500 gram almış bu ay
buna da çok şükür çünkü çok hareketliler ,hep hareketliler :)
bi yorulup da şöyle köşeye çekilipotursalar diye bekliyorum valla:)
doktor ek gıdaya geçelim artık yavaştan alıştırmalara başla dedi
sütüm yetiyor çok şükür ama ben de başlamaya karar verdim
zaten tattırma evresi de 1 ayı alır sanırım
en azından kreşe başlayınca zorluk olmasın diyorum

Benim oğluşumun ikinci dişide çıktı ama hala kaşınmaya ısırmaya devam ediyo anlamadım hiç bitmeyecekmi bu kaşıntı jel kullanmadım ben elimi yıkadım bayıla bayıla hep parmaklarımı ısırdı en hızlı böyle rahatladı hala ısırmaya devam ediyo ve göğsümü de ısırmaya başladı 2 gündür emmek istemezse bilinçli ısırıyo.Bağıra bağıra emziriyorum çok fena can yakıcı olmaya başladı bu emzirme işi

Ya bilmiyorum işine yarar mı ama bi arkadaşım memeni ısırdığında tepki verme demişti. oyun sanıp daha çok ısırırmış. o hiç tepki vermemiş onunki hiç ısırmamış ama çocuğa göre de değişebilir.

ben de herkese soruyorum herkes aynı seyi söylüyo. Bu aylarda bütün bebekler böyle oluyomuş. Benimki de arabada durmuyo, hem arabayı hem onu ayrı götürüyoz :KK53:
akılları iyice ermeye başlayınca arabayı da sevip gezmenin tadına varacaklar inş

Meyva sikicaginda meyva siksam versem bi zarari ollur mu acaba demiştim canım:KK54:
Cocuklari aldim biraz gezmeye gittim sikildi abla ewde ben gelene kadar da cevap glmis arkadasin dedigi gibi cam rende kesinlikle bide ilk ben seftaliden basladim yumusak ve olgun olmasina dikkat ediyorum tadi guzel olsun rendelenmesi kolay olsun bebisine afiyet olsun

X