2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gündüz uykularımzda uyandıktan 2 yada 3 saat sonra ;45dk en fzla 1 saat uyuyor ve tekrar uyanıyor :26:

canım benim de bi kaç gündür uykuya dalması güçleşti gece de mızmızlanarak ağlayarak uyanıyor, gece emerek uyutuyorum evin içinde emmek bile istemedi balkona çıktım emdi,uyukladı. evin içine girdik yine mızmızlandı geçen akşam. sanırım sıcak bunaltıyor.

kilosu boyuna göre daha iyi olabilir dedi dr , kilosu 7ile 8 arası tartamadık tartıda çok hareketliydi bıdığım boyuda 70 cm çok öyle iri bi bebek değil, aslında çok iştahlıda değil oyunla kandırarak veriyorum

Son düzenleme:
maaşallah öğün araları çok az ama ya.. belli ki iştahlı maaşallah ama mideyi büyültürsün söyleyim neden geceleri mama weriyorsun kilosu mu az? yani uyanıyor mu yoksa uyandırıyor musun

yok cnm iştahlı değil öyle kandırarak yediriyorum. kilosuda daha iyi olabilir dedi dr boyuna göre. gece vermemin sebebi günde en az 800 cc mama alması lazım (anne sütü almıyo) bunuda gece vermezsem az oluyo zaten uyanmıyo uykuda çok rahat içiyo, bu halde bile 750 cc fln zor tamamlıyoruz.

kızlar devit ve santaferi kaç damla veriyorsunuz biz deviti 3 damla , santaferi 10 damla veriyoruz, bıngıldağı arkada üstte hala açık acaba azmı veriyoruz sizde nasıl bıngıldak ve vitaminler ?

selam .ben de tattırmaya başladım bugün ilk defa
doktor bana ilk tattırırken pürelere sütünü kat sıvı olsun alımı kolay olur direk püreye geçme dedi
ben de muzu azıcık sütümle cam rendeden geçirdim ,jel gibi sıvı oldu,kızıma verdim ilk defa ,başarılı :))

Arkadaki kapandi ustteki acik daha da acik kalmali zaten heralde devit 4, ferrum 4 damla. Bingildagin boyu bir bucuga bir bucuk diyo hemsire.

kızlar devit ve santaferi kaç damla veriyorsunuz biz deviti 3 damla , santaferi 10 damla veriyoruz, bıngıldağı arkada üstte hala açık acaba azmı veriyoruz sizde nasıl bıngıldak ve vitaminler ?

biz deviti 3 diğerini 8 veriyoz
hemşire bıngıldağı erken kapanıyor deviti 2 damlaya düşür dedi
2 ye düşürdüm sonra doktora gitmiştim aylık kontrolüne
ona dedim hemşire böyle diyor diye yok hayır devitle
bıngıldağın hiç alakası yok aynen vermeye devam et dedi
bende aynen 3 damlaya devam ediyom

dün oğlumu kontrole götürdük şükür kulağı geçmiş
ama bu seferde idarar yollarında hassasiyet ve bademciğinde tahriş olduğunu söyledi
idrar tahlili ve kültür istedi
ama ne kültür mahvolduk akşam 8.30dan gece 1.30a kadar paşanın çiş yapmasını bekledik delirdim delirdim
sonuçlar perşembe
asıl durum şu ki sol göğsüme süt inmiyor desem yeri
bu nedenle doktor mamaya başlattı 4 saatte bir emzirdikten sonra 90ml
ama bitiremiyor 45ml de kalıyor
sormayı unuttum doktora neden mama da ek gıdaya geçmedik diye
perşembe tekrar gideceğim soracağım
işte bizden haberler bu kadar

Son düzenleme:

geçmiş olsun canım..
biz de bugün kontrole gittik akciğerler tamamen iyileşmiş yani kalan hava gitmiş..idrar tahlilinde sınırda enfeksiyon çıktı çok önemli değil dedi ama yine antibiyotik yazdı ben anlamıyorum bu doktorları.. kullanmıycam walla ilacı bol emzirmeye çalışcam su wercem hatta geçer inşallah.. kullanınca asıl böbrekleri yorucaz yaa

çok sıcaklıyor olabiir mi?

ufff bu sicaklarrr bunaltti ya oglum uyuyamiyor sicaktanbenim oglum 4 saatte 240cc iciyor cok istahli bi bebek bugune kadar tadina bakmadigi bisey kalmadi gecen gun dedim herseyi sapur supur yiyor bakalim imona ne tepki vericek limon siktim agzina bi sapurdattiyine istedi

kızlar bizim bu demir ilacıyla ilgili çok ciddi sıkıntımız var. kabız oluyor yavrum ve çok ağlıyor. ya kullanmasak olmaz mı bir haftada perişan oldu kızcağızım

ya ben de ingilterede yaşıyorum, sağlıkçı demir falan kullan demedi, burada kimse de kullanmıyo, zorunlu mu bu?

ya ben de ingilterede yaşıyorum, sağlıkçı demir falan kullan demedi, burada kimse de kullanmıyo, zorunlu mu bu?

türkiyede veriyorlar canım. ama keşke vermeseler mahvediyor bebekleri. birkaç gün sonra kontrole götürcem kzımı söyleyeceğim doktora vermesem olur mu diye. kabızlık daha fena çünkü. normalde burda sağlık ocakları başlatıyor hemen, doktorda tahlil isteyeceğim ona göre kullanıp kulnmayacağımıza karar verelim diyorum.istersen doktoruna bir sor bakalım ne diyecek?

benim oğlumda 6,5 aylık oldu fakat hala kabızlık yaşıyor doktorumuz ek gıdaya başlayınca düzelecek dedi fitil ile yaptırıyordum şimdi 4 günde bir kendi yapabiliyor 10 gün önce kontrolde yine söyledim demiri verme dedi oda kabızlık yapar dedi verilmesede olurmuş

selam kızlar...
ocak 2013 annelerinde yeniyim. temmuz 2010 annesiyim aynı zamanda....
oğlum yaklaşık 5buçuk aylık oldu.. yaşadığım olumsuz tecrübeyi anlatmak isterim.. kızımda hiç böyle şeyler yaşamamıştık, çünkü kızım beni emerken aynı zamanda biberon kullanıyordu. sütüm az olduğu için mamada veriyordum kızıma.. kızımı 10 aya kadar emzirebildim, sonra sütüm kesildi. ama ek gıdaya 4 aylıkken başladık mamada aldığı için kilo sorunumuz olmadı. ama oğlum biberon alamadığı için mama veremedim bir süre. sağlık ocağındaki hemşire sütün yeterli demekki, aç olsa biberonu tutar dedi. bende kızımı ilk 6 ay sadece anne sütüyle besleyemediğim için içimde uhde kalmış olacakki oğlumu emzirmeye devam ettim ama anlıyordum oğlum doymuyordu ve kilosuda aydaşlarına göre daha azdı. hemşire zayıf olsun önemli değil önemli olan sağlıklı olması, oğlun gayet sağlıklı diyordu. sen emzirmeye devam et dedi. 2 ay böyle geçti. 2buçuk ay civarı 3.aya doğru kilo almadığı görünce çok üzüldüm tabi. ek gıdaya geçemezdim, çok erkendi. mamayıda kaşıkla vermeye çalışıyordum ama yarısı içine yarısı dışına.. olmuyordu tabi.. 30 ccyi bile bitiremiyorduk. sütüm az olduğu için çok sık acıkıyordu. emmek istiyordu, yarım saate bir emziriyordum 3 aylık bebeği düşünün kırklı bebek gibi. çoğu zaman o açlıktan ağlardı ben üzüntüden..
neyse 4 ay böyle geçti, bu arada kaşıkla mamaya alışır oldu. 4 ay dolunca yavaş yavaş ek gıdaya başladım.. pirinç ununu muhallebi yaptım, verdim. (cıvık kıvamlı tabi). meyve suyu ardından püresi.. günlük yoğurt mayaladım verdim 5 aylık olunca bebe bisküviside ekledim(bisküvileride kendim yaptım). daha sonra çorba derken kahvaltı(labneli, pekmezli, cevizli falan)... şimdi oğlum çok şükür aç kalmıyor. bende daha seyrek emzirdiğim için sütüm birikiyor ve doyunca emiyor yavrum. psikolojimde düzeldi artık aç kalmayacağını biliyorum oğlumun, kafa rahat olunca süt de artıyor haliyle, yani bende öyle oldu.. çoğu insan ek gıdaya başlayınca sütünün azalacağını sanar bende tam tersi oldu sanki...
velhasıl benim için o 2-4 aylık dönem kabus gibiydi, ne bileyim paylaşmak istedim.
2 çocuğumda da ek gıdaya erken geçtiğim için çok araştırma yaptım, uzman sayılırım bu konuda:) ne ne zaman ne ile verilir, nasıl daha sağlıklı hale gelir yedikleri sular seller gibi bilirim.. aklına soru takılan arkadaşlar varsa yardımcı olmak isterim.. ben çok çektim bu konuda çünkü, başkası çekmesin isterim...
herkese kolay gelsin derim, iyi akşamlar....

slm, bem kıbrıs' tayım dr demir vermicem devite 3 damla devam dedi. tr de drlar veriyor dediğimde tr de de vazgeçilecek demirden yakında dedi. hiç gerekli değil dedi bebeğin gelişimine bakarak

hoşgeldin canım. öncelikle ek mama veya ek besin vermek benim gibi sütü az olanlara yarıyor,sütün birikmeye zamanı oluyor dediğin gibi katılıyorum.ama başka tatlara alışıp ya da kaşıkla bol bol gelip sütü bırakmasından korkuyorum, inş. bu sorun olmaz. Daha sonra da bu ek gıdaya geçiş sürecinde tecrübeli annelere ihtiyacım var merak ettiklerimi sormak için,sorum oldukça sorarım şimdi aklıma soru gelmedi ama bu konuda çok soru takılıyor aklıma iyi akşamlar canım

Canm sıcaktan olabilir, bizimkini bodyle tutuyorum ben artık daha rahat uyuyor ve gün içinde eskisi gibi ağlamıyor. İnşaallah hasta olmaz korkuyorum da bir taraftan ama bariz şekilde daha rahat ediyor.

Ben dört damla devit veriyorum, bıngıldak arkada kapalı üstte açık.

Bugün akşam ilk kez sütlü irmik ballı kaşık maması verdim, alışsın diye önce sıvı kıvamda biberonla vereyim dedim. Birkaç çekip ağzından biberonu çıkarıp çıkarıp baktı bu da ne diye:) Sonra baktım rahat yiyemiyor, biberonun ağzını açıp kaşıkla verdim ben de, hepsini yedi. İçine birazcık da zeytinyağı koydum çünkü kakası çok katı olmaya başladı daha ek gıdaya geçmeden bile. Şimdi de sütü kaynattım, mayalamak için soğumasını bekliyorum :) bir de meyve pürelerine iznimiz çıktı. Haşlayıp mı vereyim diye sordum doktorumuza, önce normal ver, bir sıkıntı olursa haşlayıp verirsin dedi. Ballı mamayı sordum, o bal işlemden geçirildiği için zararı olmazmış. Kaşık mamasından sonra da mutlaka su ver dedi. Eğer bezinde çişinin rengini görüyorsan susuz kalmıştır su ver dedi. Sebzelere ve çorbalara öbür ay geçecekmişiz. Bizde durumlar böyle.

gerçekten bunu duyduğuma çok sevindim. ben de vermeyince kendimi suçlu hissediyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…