2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

acıkmasını beklemiycen :) ben beklemem walla anlayamam da her fırsatta sokarım kaşığı ağzına öğünler şöyle olmalı ben böyle düzenliycem

sabah : anne sütü

öğlen : anne sütü+ aldığı kadar çorba

ikindi:) anne sütü+ yoğurt yada meyve

akşam: muhallebi (ilerleyen aylarda çorba yada sebze yemeği)

gece: süt( yemeğe geçince muhallebi)

arlarda isetedikçe süt

Son düzenleme:
sayfa ilerlememiş :)

kızlar oğlumun poposunda ufak bir kızarıklık bile olmamıştı, ilaç kullandığımızdan beri pişik yaa çok canı acıyor sanırım ne yapsam ki bepanthol kullandım bugün de fito sürdüm ama yok yani aynı

selam canım,

geçmiş olsun sana ve ogluşuna ,ben kızım dogdugundan beri pişik için (ki hiç pişigimiz olmadı çok şükür ) sudocrem pişik kremi kullanıyorum eczaneci tavsiye etmişti ve çok memnunum kızarlıklıgı filan hemen geçiriyor dene istersen

Bende isterim oğlumu en iyi doktorda sünnet ettirmeyi ama fiyatı maalesef beni aşar.

Klampli sünneti duydum ama hiç araştırmadım.bir bakayım .Çok sağol.

hametan . 2 günde kesin çözüm.

vaveyla ben ameda lactine aldım bizimki doğduğu günden beridir doğru dürüst emmediği için çok işime yaradı..sütüm azalmamıştı taki 4.ayına kadar..15 gündür sütüm çok az buzluktaki stoğumdan kullanıyorum halbükü ne hayallerim vardı onlarla ilgili ne mamalar ne muhallebiler yapıcaktım yani demem oki 4.ayı geçince azalma oluyo stok yapma şansın olmuyo gözlemlediğim durum böyle..nacizane tavsiyem alırsan tekli ucuz bişey al..bide 2 li alma birini emip diğerini sağma şansın olur benimkinde tek sağma durumu olmadığı için boş memeyide boşu boşuna çekiyo..

slm kızlar.az önce kızıma ananas suyu verdim ama aklım takıldı bi sıkıntı olurmu sizce veren warmı

namım buralara kadar gelmıs demek ben arada bı arkadasa bakıp gıdecektım desem olma mı fırsat buldukca okuyorum burayı cok arada kaldım ocak bebelerınde kucuguz subat bebelerınde buyuk cok zor ccokkkkkk DDD

Bende isterim oğlumu en iyi doktorda sünnet ettirmeyi ama fiyatı maalesef beni aşar.

Klampli sünneti duydum ama hiç araştırmadım.bir bakayım .Çok sağol.
bende maddı olarak beklemedım malum daha 1 sene oldu abı sunnet olalı azıcık unutmam lazım

Bende aynen boyle uygulamayi dudunuyorum. İlk kizimda da oyle yaptim. kahvaltisida vardi ben calistigim icin. Diyelimki o gun corbayi cok icmedi sirada hangi ogun varsa ona devam ettim. Bir kitapta 3N 1M kuralini uygulamak gerektigini soyluyordu. Nerede Ne zaman Ne yenilecegine anne karar verecek; Miktarina bebek karar vermeliymis. Yani cocuklari zorlamayin diyorlar. Tabi anne yuregi dayanabilirse

Bituful, bende de Lactaline var, ince hortumlardan birini çıkarıp tıpasını takınca tekli de sağabiliyorsun.

marjinalfaydalı arkadaşım özel mesaj atamıyorum. ben oğlumun sünnetini Sincan'da Sevgi Polikliniği'nde yaptırdım. İlgilenirseniz (0312) 263 89 38 telefon numarası. Doktorumuz Turan Tek.

Canım geçmiş olsun bizimde uzun zamandır öyleydi,ama pişik desen değil mantar gibi olmuştu artık,sebamed.bepanthol,hametan kullandım hiç etkilemedi.en son benim travocort kremden 2 gün sabah akşam sürdüm hemen geçti diğer kremlerlede destekliyorum şimdi.

kızım antibiyotik kullanırken onda da pişik olmuştu, kakalarından enfeksiyon atıyorlar, galiba kakaları yakıyor popişlerini

ben çeşit çeşit merheme dünya para vermştim hiçbiri geçirmemişti, gittikçe daha kötü olmuştu ciğer rengine dönmüştü artık

sonra eczanenin kendi hazırladığı miniminicik bir kutuda 5 tl ye sattığı merhem vardı (balmumuyla yapıyolarmış)
ondan sürdüm bir sürmemle azaldı, ikinci sürmemle daha da azaldı üçüncü sürmemle geçmişti tamamen mucize gibi ama gerçek
20 gunde geçmeyen pişik bir buçuk günde geçmişti

dolabımda 5-6 kutu duruyor, yanmda da hep taşıyorum bebeği olanlara hediye ediyorum
terleyince kollarındaki ve bacaklarındaki katlar kızarıp pişiyor ya hani, ben hemen ondan sürüyorum 1-2 dk da geçiriyor

eczanelere sorun bunu hazırlayan eczaneler her yerde vardır

kesinlikle 3n 1m kuralı canım:) ama miktara müdahale edebiliriz zaman zaman

kırmızı cümleye de katılıyorum aynen :)

burad 3 eczane war pek sanmıyorum hazırladıklarını ama yine de sorayım.. içeriği ne ki balmumundan başka?olmadı ben hazırlayayım :) çok acayip pişik yaa ciğer rengine döndü dönecek.. ben pişik ne bilmiyordum walla görmüş öğrenmiş oldum hematan kullandım bakalım yatmadan önce ne olacak yarın da devam edeyim..tek birine devam etmem lazım etkisini anlamak için.. ama bir önce geçsin diye sürüyorum hemen geçecek gibi..

mantar gibi değil canım yaa olsa fito yada travazol geçirir ama koyu kırmızı daha da koyulaşıyor dönüşüyor yaa

Slm kızlar bebegimi bi dr demesiyle meyve sularına ve cici bebeye ve pekmeze geçmiştim devit 3 kullanıyodum onun yerine demir ve vitamin vermiştim daha sonra ogluşumun kakası çok cıvık sümüksü ve kıl gibi kırmızılıklar gördüm çok korktum dr arıyorum ulaşamadım çok sinirlendim bende dogdugundaki druna götürdüm kaka tahlili yaptırdı kan olup olmadıgına bakıldı şükür çıkmadı bisey bagırsaklarını cok yormusunuz dedi 6 aydan önce ben bisey vermiyorum dedi şuan bisey verme anne sütü ve devam sütü ver dedi bagırsak düzenleyici damla ve devit 3 verdi öteki ilaçları kullanma dedi bakal cuma tekrar gitcez . Sizler devit 3 kullanıypmusunuz vede doktora ulaşamadıg icin degiştirdim bu dra ulasa biliyorum istedigimde sizler aradıginızda ulaşa biliyomusunuz dr

mantar gibi değil canım yaa olsa fito yada travazol geçirir ama koyu kırmızı daha da koyulaşıyor dönüşüyor yaa

Posunu yıka kurula bebe pudrası dök iyi geliyo vede rahatlıyo hametan kullanırkende yıkayıp kurulamak lazım ıslak kalınca bi işe yaramıyo ama pudrayı dene ben zaman zaman pişik olmasada pudra kullanırım ii geliyo

meraba hanımlar. bugün ilk kez patates bezelye ve pirinçten oluşan sebze çorbamızı içtik.püskürtmesini beklerken 6, 7 mama kaşığı içti sonra ağladı ben de ısrar etmedim.amma yoğurt hala sevmiyor bir de geçenlerde düz tabanlıkla ilgili sormuştum.sizinde bebeklerinizin ayak tabanlarında kavis var mı ya da dümdüz mü. yoksa benim oğluşum düz taban mı, ya da yürüyünce geçer mi :/

merhaba
bır cok cocuk dr u sut alerjısını goz ardı edıyor ve genelde bu tıp rahatsızlıklar sut alerjısı cıkıyor lutfen duzgun bır bebek gastrocusuna gıdın ınsallah sut alerjısı degıldır​

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…