2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar merhaba. dün izmire gezmeye gttik. manisa da oturuyoruz biz. giderken gelirken oto koltuğunda idare eder oturdu gtti oğlum. ama gezerken bir türlü bebek arabasına bindiremedik. babası kucağına alır almaz uyudu sıpa. emzik ağzında bindirip geziyorduk. şimdi emziği tutup çıkartıyor. bizim gb olan var mı? nasıl alışcak bu çocuk. yoksa kucakta uyumayaalışık olduğu için uykusu geldiği için mi binmek istemedi. fikri olan var mıı?

bizimki de öyle bu ara. uykusu gelince yapıyo. hızlı hızlı sürüyorum arabasını deli gibi. bu çocuklar insanı komik hallere sokuyo.
emziği de çıkarıp kendisi sokmaya çalışıyo bu yüzden de uyuyamıyo artık kendi kendine sallıyorum beşikte mecbur. inşallah emziği bırakmaz.
bir de şunu söyleyeceğim. mama ve ek gıdaya geçenler ben muz veriyorum 3 gündür akşam 8de. 4 5 çay k. kadar. daha iyi uyuyo gece. denenebilir.

selam kızlar... internete giremedim uzun zamandır. ben gezmedeyim. :KK76: memleketime geldim ankara'ya. oğlumu sünnet ettirdim. raporumu da aldım. bir ay daha rahatım. oğlum da iyi çok şükür. :nazar:

geçmişi okudum biraz. hasta olan bebişlere geçmiş olsun. tarifler için de teşekkürler. yarasın yavrularımıza..

ben de yavaş yavaş geçiyorum. şeftali püresi, irmikli ballı kaşık maması, yemek suları şimdilik yediklerimiz... herkese iyi akşamlar...

Sünnetiniz hayırlı olsun.:nazar::nazar:

Biraz anlatır mısın nasıl yapıldı.Lokal anestezi mi oldu.sonrasında ağladı mı, kaç günde iyileşti?
Bende haftaya salı gideceğim izmir'e.:KK9:Uçak yolculuğu yapacağız.İnşallah sorun çıkarmaz bebek.Hava basıncından etkilenir de ağlarsa yandık.:KK36::KK36:.

Orada sünnet ettirmeyi düşünüyorum.:KK76:

Yokmu izmir de yaşayan ve oğlunu sünnet ettiren kimsecikler.Bir hastane önerseydiniz iyi olacaktı.:KK34::KK34:

Ben birazdan avm ye tracy hogg un kitabını almaya gidiyorum.:KK50:

Geceleri iyice acayip oldu.2 saatte bir uyanıyor, ağlıyor.Büyüdükçe düzeleceğine kötüleşti.:KK25::KK25:

Biraz anlatır mısın nasıl yapıldı.Lokal anestezi mi oldu.sonrasında ağladı mı, kaç günde iyileşti?
Bende haftaya salı gideceğim izmir'e.:KK9:Uçak yolculuğu yapacağız.İnşallah sorun çıkarmaz bebek.Hava basıncından etkilenir de ağlarsa yandık.:KK36::KK36:.

Yokmu izmir de yaşayan ve oğlunu sünnet ettiren kimsecikler.Bir hastane önerseydiniz iyi olacaktı.:KK34::KK34:

Geceleri iyice acayip oldu.2 saatte bir uyanıyor, ağlıyor.Büyüdükçe düzeleceğine kötüleşti.:KK25::KK25:

gel gel İzmir sıcak ve güneşli deniz havası denizz:KK1::KK1:
canım ben de sünnet ettirdim oğlumu 3 aylıkken Egepol hastanesinde ALi bey var Plastik cerrah çok memnun kaldık gören doktorlar pipiyi pek beğendi:KK1:
ama şöyle bir sıkıntı var ALi bey 3 aydan sonra genel anestezi yapıyor istemeyeceğini, düşünüyorum o nedenle
Bİr de Karataş hastanesi yapıyor genel cerrahları 380 tl olmazı lazım ya da 480 tl
lokal anestesiyi sanırım 6.aya kadar kullanıyor onlar da yanı bir sorabilirsin oraya
ama oraya yaptıran tanıdığım yok nasıl yaparlar bilmiyorum bilgin olsun

selam anneler ve mis kokulu bebekleri
biz 6. ayımıza girdik bebeğim sadece 400 gram almış bana çok az geldi.
demir hapını sağlık ocağı öneriyo ama özel önermiyo kan tahlili yapıyo.
ek gıdaya başlama dedi doktor.6. ayının sonunda dedi.sadece anne sütü vereceksin dedi.aynı durumda olan var mı?

bebeğinde yada yakın çevresinde hemanjiyom, çilek beni olan,bilgisi olan varmı eğer varsa nasıl bir tedavi yöntemi izlediğini paylaşabilir mi????

bir arkadaşımın kızında vardı hemanjiyom hemde alnında kocamandı 4 yaşında geçti hiç izibile kalmamış fakat ne tedavi uygulandı bilmiyorum

ek gıdaya başlama dedi doktor.6. ayının sonunda dedi.sadece anne sütü vereceksin dedi.aynı durumda olan var mı?

benim kızım 4 buçuk aylık şu an. 4 ayı bitirdiğinde gittiğimiz kontrolde doktor bize de anne sütüne devam, ek gıda yok dedi. ama okuduklarıma göre ek gıdaya 6. aydan sonra başlanırsa bebek farklı tatları reddedebiliyormuş. o yüzden de ben hergün günde bir öğün ek gıda veriyorum. bir gün elma suyu sıkıyorum, bir gün sebze çorbsı veriyorum ama öyle oyana kadar çok vermiyorum. sadece tatlara alışması için.şimdilik iyiyiz reddettiği bir gıda yok, sütünü de emiyor. valla doktorlarlara kalsa sakın verme diyolar ama alışması lazım bence artık yavaş yavaş. bizde durum böyle canım.

gel gel İzmir sıcak ve güneşli deniz havası denizz:KK1::KK1:
canım ben de sünnet ettirdim oğlumu 3 aylıkken Egepol hastanesinde ALi bey var Plastik cerrah çok memnun kaldık gören doktorlar pipiyi pek beğendi:KK1:
ama şöyle bir sıkıntı var ALi bey 3 aydan sonra genel anestezi yapıyor istemeyeceğini, düşünüyorum o nedenle
Bİr de Karataş hastanesi yapıyor genel cerrahları 380 tl olmazı lazım ya da 480 tl
lokal anestesiyi sanırım 6.aya kadar kullanıyor onlar da yanı bir sorabilirsin oraya
ama oraya yaptıran tanıdığım yok nasıl yaparlar bilmiyorum bilgin olsun

Egepol de, Karataş hastanesi de annemlerin evine yürüyerek 20 dk.mesafede.:KK34:
Ali bey le konuşsam lokal anesteziyle yapmazmı acaba.Dediğin gibi genel anestezi istemiyorum.
Birde ayıptır sorması ne kadara yaptırdınız:26:

Karşıyakada Aydın Mevsim diye bir doktor varmış.Sadece sünnet üstüne uzman.
Telefon açtım fiyat sordum.1000 tl. dedi.:KK4::KK4: Şoka girdim.:KK53:

bebeğinde yada yakın çevresinde hemanjiyom, çilek beni olan,bilgisi olan varmı eğer varsa nasıl bir tedavi yöntemi izlediğini paylaşabilir mi????

Çilek beni dediğin kırmızı kabarık iz gibi, doğum lekesi gibi bir şeyse, benim büyük oğlanın ayağının altında vardı.2 yaşında geçer demişti doktor.Tam 2 yaşında kendiliğinden geçti.:KK42::KK42:

Herkese merhaba.bebegim 14 ocak dogumlu. Agin 8 inde kontroke gittik hic kilo almamis bu ay. Ayni durumda olan vadmi. Bide kabiz her yklu denedim yok.ek gidaya gecince ozellikke aksamlari cok agliyo. Zorlasiyo galiba gun gectikce.bu qrad 66.3 cm ve 7500g.

merhaba bn de kızımı sadece anne sütüyle besliodum,kızım da 5. ayda sadece 400 gr almış,doktor ek gıdaya başlayalım dedi,biz de başladık,siz de durum ne bılmıorum ama bnm kızım cok mızmızdı süreklı memede durmak ıstıodu,bunalıodum 4 gundur ek gıda verıorum,resmen rahatladım,dunya varmış dıorum,sakinleştı yavrum sankı karnı doymuyomuş gibi.. sabahları meyve suyu verıorum elma,armut yada havuç,öğleden sonra yogurt,yogurdun tadını pek sevmedı o yuzden içine pekmez katıorum,pekmezle daha cok sevdı,akşamları da tarhana,şehriye yada yayla çorbası.. bunların dışında da ıstedıgı her zaman anne sütü,bu arada meyve suyu ve yogurt ara öğün corba da ana öğün yerıne gecer dedı doktor. bu vermem gerekenlerı doktor söyledı,bunların dışına cıkma alerjı yapabılır 6. ay bıtsın ek gıda çeşitlerini çoğaltcaz dedi. ek gıdadan korkma 6 ay anne sütü vercem dıodum sürekli ,takıntı olmuştu sanırım eşimle doktor zor ıkna ettıler resmen,sen de bnm gb diretme. nacızane tavsıyelerım. kolay gelsın :)

Egepol de, Karataş hastanesi de annemlerin evine yürüyerek 20 dk.mesafede.:KK34:
Ali bey le konuşsam lokal anesteziyle yapmazmı acaba.Dediğin gibi genel anestezi istemiyorum.
Birde ayıptır sorması ne kadara yaptırdınız:26:

Karşıyakada Aydın Mevsim diye bir doktor varmış.Sadece sünnet üstüne uzman.
Telefon açtım fiyat sordum.1000 tl. dedi.:KK4::KK4: Şoka girdim.:KK53:
canım muayene dahil 600 tl ye yaptırdık
ama ALi beyın lokal yapacağını sanmıyorum çünkü anneyi tanıdığı için idare etmek zor oluyor diyor
çünkü anne baba girmiyor sünnete ameliyethanede yapıyorlar
biz 3 ay 2 günlüktük rica ettim 1 hafta daha geçseydi yapmazdım dedi

canım muayene dahil 600 tl ye yaptırdık
ama ALi beyın lokal yapacağını sanmıyorum çünkü anneyi tanıdığı için idare etmek zor oluyor diyor
çünkü anne baba girmiyor sünnete ameliyethanede yapıyorlar
biz 3 ay 2 günlüktük rica ettim 1 hafta daha geçseydi yapmazdım dedi

O zaman orada yaptıramayacağım. :KK50: Üzüldüm şimdi.
Daha önce yaptırmış birinin önereceği bir hastanede yaptırmak istiyorum.
Nerede yaptırsam acaba??:44:

O zaman orada yaptıramayacağım. :KK50: Üzüldüm şimdi.
Daha önce yaptırmış birinin önereceği bir hastanede yaptırmak istiyorum.
Nerede yaptırsam acaba??:44:
merhaba konuya dırek daldım ama :) adın mevsımde buyuk oglumu sunnet ettırdım veeeee cok memnunum aldıgı parayı son kurusuna kadar hak edıyor adam mınıgımıde ınsallah aydın mevsımde sunnet ettırecegım , bu dr bebek sunnetınde de cok uzman ıcın rahat olsun yanı

selam ben subat gorunumlu ocak annesıyım subat annelerı topıgınden geldım gezmeye :) 25 ocak dogumluyuz bız hepberaberle beraber aynı hastanede dogurduk hatta :) ama tanısmak nasıp olmadı :KK43: bız bu ay 400 gr aldıgımız ıcın maeledef ek gıdaya basladık
ılk gun 10 ml 2. gun 20 3. gun 40 4.gun 80 ml sabahla ogle arası meyve suyu ogunu verdı 5. gun ıkındı ogunu eklendı aynı sekılde arttırarak , mevsım meyvesı dedı cılek karpuz kavun harıc ama her meyve 3 gun verılecek arka arkaya kı alerjısı olup olmadıgı anlasılsın dıye armut seftalı yı gectık bugun kayısıya basladık bakalım :)
sebze corbasını buyuk oglumda soyle baslamsıtık
patates havuc prınc haslanıp ılk hafta sadece suyunu verıyorduk (2-4-8-16) kasık seklınde artırarak 2. hafta 50 gr. taze dana etı ıle sebzeler haslanıp pure yapılıyordu et cıkartılarak 3. hafta her gun yenı bır sebze eklenıp pure yapılıyordu 4. hafta ıse et yerıne kıyma konuluyor ve kıymayla blendr yapılıyordu

teşekkürler canım. biz ankara'da bir sünnet polikliniğinde yaptırdık. cerrahi olarak değil. klampli yapıldı. dikiş atılmıyor onun yerine klamp takılıyor. internette araştırabilirsin. lokal anesteziyle oldu. biz de bebeğimizin yanındaydık. iğne olurken biraz ağladı, sonrası maşallah iyiydi. cuma günü sünneti yaptırdık. dün klamp çıkarıldı. sadece ilk akşam biraz huzursuzluğu oldu. bir defa ağrı kesici verdim, başka vermedim. şu an da gayet iyi. bezini çok rahat bağladık, kısacası çok memnun kaldım. fiyatı da 200 tl. öğrenmek istediğin başka birşey varsa seve seve cevaplarım.

Son düzenleme:
Oooo meltem hanım şubat annelerinin gözbebeği hoşgeldin senide trasfer edelim buraya:KK31:
Bizede sağlık ocağı kan damlasını verdi ama daha başlamadım kan tahlili yaptırcam özelde öyle..bebeklerin tahlilde yüksek çıkar ama depolama yapılması lazım mutlaka bla bla bişeyler anlattıtam dinlemedim bile, bildiğimi okuyorum:KK53: çalışan için çok zor baya zorlanıyorum 14-15 saat koşturuyorum gece yatana kadar Allah yardım ediyo ama ya..sabahın köründe kaldırıp sıcak yatağından minicik bedeniyle yollara düşmek çok üzücü ya ev hanımı olmak istiyorummmmm:KK5:

oğlum bugün 5. ayı bitirdi.. dün ben hasta oldum 2 seneden sonra :KK51: aile hekimliğine gittik , oğlumu da tarttırayım dedim 350 gr almış :KK31: 5.5 ay olsun yoğurt tattırmaya başlarım sonra geçeriz ek gıdaya.. sütüm azaldı makine alamadım wazgeçtim bir ara ama 6 ay bile olsa anne sütü önemli.. sağayım koyayım dolaba karıştırım herşeye

oğlum bugün 5. ayı bitirdi.. dün ben hasta oldum 2 seneden sonra :KK51: aile hekimliğine gittik , oğlumu da tarttırayım dedim 350 gr almış :KK31: 5.5 ay olsun yoğurt tattırmaya başlarım sonra geçeriz ek gıdaya.. sütüm azaldı makine alamadım wazgeçtim bir ara ama 6 ay bile olsa anne sütü önemli.. sağayım koyayım dolaba karıştırım herşeye

herkese slmlar kızlar bende ocak annesiyim hamileliğimde düzenli okuyordum ama artık takip edemiyorum bir bakim dedim ve cevap vermek istedim sağma makinesi duyunca bence canım hiççç elektriklilere para verme ben bebeğimle 2 aylıktan beri uğraşıyorum emmek istemiyor çıldırmak üzereydim ama artık alıştım sadece uyurken oda isterse emiyor bende tabi sağmak zorunda kaldım wee babynin manuelini aldım başta sonra manuelle süt kesiliyor dediler gittim medela elektrikli aldım ama hiç gerek yokmuş yada ben beceremedim bilmiyorum yani diyeceğim o ki elektrikliye para verme en iyisi manuelde lansinoh diye biliyorum hem zaten sadece 6 ay kullanılacakmış....

herkese slmlar kızlar bende ocak annesiyim hamileliğimde düzenli okuyordum ama artık takip edemiyorum bir bakim dedim ve cevap vermek istedim sağma makinesi duyunca bence canım hiççç elektriklilere para verme ben bebeğimle 2 aylıktan beri uğraşıyorum emmek istemiyor çıldırmak üzereydim ama artık alıştım sadece uyurken oda isterse emiyor bende tabi sağmak zorunda kaldım wee babynin manuelini aldım başta sonra manuelle süt kesiliyor dediler gittim medela elektrikli aldım ama hiç gerek yokmuş yada ben beceremedim bilmiyorum yani diyeceğim o ki elektrikliye para verme en iyisi manuelde lansinoh diye biliyorum hem zaten sadece 6 ay kullanılacakmış....

merhaba öncelikle..

niye 6 ay ki? ben emmesi azalınca sütüm tamamen çekilmesin diye kullanmak istiyorum.. manuel kullanmıştım kızımda ama beceremedim ben onu.. ek gıdaya geçsek bile sütüm azalmasın istiyorum ilk 6 ay sadece anne sütü olsa da değerleri daha fazla olsa da 6 aydan sonra da çok önemli anne sütü.. ne bileyim kullanayım 2-3 saate bir sağarım emmediği göğsümü diyorum.. çünkü birini emiyor o da düzgün değil diğerini iştasızlıktan emmiyor..

X