2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benim oğlumda da muz alerjisi var zannedersem. sütümle muzu ezip vermiştim. anında ağız çevresinde göğsünde kızarıklık oldu. izleri 10 gün oldu nerdeyse anca geçiyor. dr gitmedik. eşim sanki 3. çocuğunu büyütüyor gb sakin. olur geçer. bebek bu. bunda bir şey yok dedi. hoş geçti ama ben çok üzüldüm o dönemde. yazık yavrum pek de sevdiydi muzu:KK43:(

en azından doktorunuza kontrole gittiginizde bir sor bence

5 gün sonra 4.5 aylık olacak. Bizde inanılmaz bir gaz problemi vardı, onun dışında bir belirti vermedi. Şimdi rapor ile mama alıyoruz daha ek besine geçmedik.

bizde raporla alıyoruz aynı sayılır bebisler bizde cok belirtileri vardı bende süt yapsın sütün az diye hep yogurt peynir süt yiyip iciyordum bilmeden

Evet kaka kanlı bazende yeşil sumuksu oluyor bide kusuyor.senin bebişininde alerjidşr buyuk ihtimal canım ama sadece kaşar peynirine ise cok ileri derece olmayabilir doktoruna danış yinede istersen

yesil sümüksü olması bazen arada birseyler kacmıs oluyor yada üsütmesiyle alakalı oluyormus

Aynen bende mesela poğcanın hamurunda yumurta margarin vs varsa onu bile yemiyorum.bizim kanlı kaka yapınca anladık 2 aylık iken anlaşıldı ve cocuk cok huzursuzdu devamlı kusuyordu.diyet yaptım gecti 10 gun önce bozdum diyetimi ve kaka yine aynı hal aldı şu an yine diyete basladım.sadece anne sutu veriyorum ama önumuzdeki ay ek gıdaya başlıyacagız rapor cıkarıp özel mamalardan almayı dusunuyorum bakalı doktorumuz ne diyecek :KK43:(

pogaca sütle yoguruluyor onuda yemiyorumben aylardır cok dikkatli besleniyorum mamayıda raporsuz almak biraz pahalıya patlıyor bir hafta giden bir kutu 90 tl ama hangi mamayı vercegine ne kadar verecegineki o mamalarda cesitli doktor tahlil sonuclarına karar veriyor ezbere gidip rapor cıkarma bence ben biraz abarttım gerci ama emin olmak istedim 7 doktor aynı tanıyı koyunca inandım :)

Peki damla işe yaradı mı ?? Ben daha hiç mama vermedim ama bu ay baslamak istiyorum raporla alı ıyormuş sanırım bu özel mamalar değil mi

tek basına yaradımı bilmiyorum damlayı atlamadan verdim mamayada dikkat ettim kendi yediklerimede

kızlar merhaba nasılsınız
biz yorgun ve de argınız oğlan 2 gündür ciyak ciyak :KK50:
süt alerjisi demişsiniz bu nasıl anlaşılıyor belirti sadece gaz mı?
malum bizim gaz da hala bitmedi
nerden anlaşılıyor bizde de mi var acaba?

3 aylıkken bizde de yeşil sümüksü ve kanlı kaka olmuştu
makatı çatlamış, gelen kanın sebebi oydu kremle geçti
sümüksü kaka için tahlillerde bişey çıkmadı kendiliğinden geçti artık öyle kaka yapmıyor

ama şimdi şu günlerde kızım kara lahana ıspanak renginde ve katı kıvamda kakalar yapmaya başladı ilk gördüğümde çok korkmuştum
ek gıdaya başladık sayılmaz henüz. Günde bi kaç çorba kaşığı kabaklı havuclu çorba veriyorum. Ondan mı acaba

3 aylıkken bizde de yeşil sümüksü ve kanlı kaka olmuştu
makatı çatlamış, gelen kanın sebebi oydu kremle geçti
sümüksü kaka için tahlillerde bişey çıkmadı kendiliğinden geçti artık öyle kaka yapmıyor

ama şimdi şu günlerde kızım kara lahana ıspanak renginde ve katı kıvamda kakalar yapmaya başladı ilk gördüğümde çok korkmuştum
ek gıdaya başladık sayılmaz henüz. Günde bi kaç çorba kaşığı kabaklı havuclu çorba veriyorum. Ondan mı acaba

Demir takviyesine basladıysan o da kakayı boyayabiliyormuş,katı veya sulu kaka yaptırıyomuşilk zamanlar doktor bize öyle söylemişti

kızlar merhaba nasılsınız
biz yorgun ve de argınız oğlan 2 gündür ciyak ciyak :KK50:
süt alerjisi demişsiniz bu nasıl anlaşılıyor belirti sadece gaz mı?
malum bizim gaz da hala bitmedi
nerden anlaşılıyor bizde de mi var acaba?

Arkadaşlar kanlı sümüksü kaka vs demişler, bizimkinde ise sadece gaz sebebiyle sürekli ağlama durumu vardı. İstersen iki üç gün sen de süt ürünleri diyeti yap bakalım düzelme olacak mı? Ben tüm sür ürünlerini kestikten ve mamayı değiştirdikten 3 gün sone baya baya düzelme olmuştu. Şimdi hiç şikayetimiz kalmadı.

pogaca sütle yoguruluyor onuda yemiyorumben aylardır cok dikkatli besleniyorum mamayıda raporsuz almak biraz pahalıya patlıyor bir hafta giden bir kutu 90 tl ama hangi mamayı vercegine ne kadar verecegineki o mamalarda cesitli doktor tahlil sonuclarına karar veriyor ezbere gidip rapor cıkarma bence ben biraz abarttım gerci ama emin olmak istedim 7 doktor aynı tanıyı koyunca inandım :)

tek basına yaradımı bilmiyorum damlayı atlamadan verdim mamayada dikkat ettim kendi yediklerimede

Peki doktorun keçi sütü keçi peyniri vs için ne söyledi?

Bizde hiç böyle seyLer olmadı sukur henüz.. Herhangi birseye alerjisi olduğunu kanlı yeşil kakadan mı anlıyoruz ?
Ve sizin yediklerinizden emilip gögsunuzden sut içmesyle de mi etkileniyor. yoksa kendi ağzına verince mi ?

Demir takviyesine basladıysan o da kakayı boyayabiliyormuş,katı veya sulu kaka yaptırıyomuşilk zamanlar doktor bize öyle söylemişti

yok canım demir takviyesi yapmıyorum ben
sadece d vitamini veriyorum, onu da yazın kesicem inş

bi kaç gün daha devam ederse doktora danışıcam

Suylamı yapıyosun yapımını anlatabilirmisin

1 bardak suya tepeleme dolu 3 tatlı kaşığı lactamil koyup iyice karıştır.tadıda çok güzel ....günde 3 bardak demişler ama ben 1 bardak içiyorum.midemde problem var dokunur gibi oldu.1 bardak rahatsız etmiyor....

kızlar hapisten çıktım siyasi suçlu olarak :KK53: düşünce suçu gururlu şey :86: :86:

ilk kez yazıyor gibi heyecanlıyım :KK52:

bir sorum olacak: bebeğinin gözünde çapaklanma olan bir arkadaş wardı hatırlayamadım göz yaşı kanalı tıkalıydı benimki gibi geçti mi acaba :26: oğlumun sağ gözü açılmadı hala akıyor yaa.. napcaz bilemedim bir türlü açılmadı

Son düzenleme:
1 bardak suya tepeleme dolu 3 tatlı kaşığı lactamil koyup iyice karıştır.tadıda çok güzel ....günde 3 bardak demişler ama ben 1 bardak içiyorum.midemde problem var dokunur gibi oldu.1 bardak rahatsız etmiyor....

ben de 2. kutuya başladım bugün.. tadı süper walla sırf ondan içebilirim :) yalnız erimesi zor oluyor yaww çözülmüyor hemen suyun içinde

kızlar hapisten çıktım siyasi suçlu olarak :KK53: düşünce suçu gururlu şey :86: :86:

ilk kez yazıyor gibi heyecanlıyım :KK52:

bir sorum olacak: bebeğinin gözünde çapaklanma olan bir arkadaş wardı hatırlayamadım göz yaşı kanalı tıkalıydı benimki gibi geçti mi acaba :26: oğlumun sağ gözü açılmadı hala akıyor yaa.. napcaz bilemedim bir türlü açılmadı

hos geldin canim bir gun bende yattim ciktim siyasetten:KK1::KK1::KK1:benim oglumdada luyordu capaklanma antibiyotik ullandik gecti:KK31:

X