2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yavrum 4.5 aylık.doğduğundn beri anne sütü + hipp mama veriyorum. sütm hep azdı. 3 ay doldu kızım uyanıkken asla mamayı ağzına sürmedi. 4. aya ek gıdaya geçene kadar ağladım bağırdım.psikolojim sıfır. o ay sadce 350 gr aldı .çiş yapamadı. enfeksiyon geçirdi.şimi ek gıda yiyo ama az. su da sevmiyor. çişi yne çok az. sma ve aptamil denedim sevmedi.ben bu çocuğa uyankken nasıl süt içiririm ya çok çaesizim. uyurken bile biberonla dibindeyim gece gündüz.çoğu kez kendim de aç uykusuzum. hiç iyi değilim kızlar hiçç

yavrum 4.5 aylık.doğduğundn beri anne sütü + hipp mama veriyorum. sütm hep azdı. 3 ay doldu kızım uyanıkken asla mamayı ağzına sürmedi. 4. aya ek gıdaya geçene kadar ağladım bağırdım.psikolojim sıfır. o ay sadce 350 gr aldı .çiş yapamadı. enfeksiyon geçirdi.şimi ek gıda yiyo ama az. su da sevmiyor. çişi yne çok az. sma ve aptamil denedim sevmedi.ben bu çocuğa uyankken nasıl süt içiririm ya çok çaesizim. uyurken bile biberonla dibindeyim gece gündüz.çoğu kez kendim de aç uykusuzum. hiç iyi değilim kızlar hiçç

çok üzüldüm canım allah sabır wersin.. bebek işte bunlar anlayamıyoruz.. benim oğlum da dün emmek istemedi beni.. :KK5:

Benimkinin doğduğundan 2 aylık olana kadar çok çapaklanıyordu.2 tane değişik damla verdim geçmedi.En sonunda burda bir hastanede yaşlı bir çocuk doktoru buldum.

Ilık çayla sil devamlı ve emzirirken çapak olan yerde çukur varya oraya devamlı dairesel hareketlerle masaj yap dedi.Gerçekten sürekli masaj ve çayla geçti 1 haftada.:KK9:

İstersen bir dene.:KK34:

canım çayı denedim ama sürekli değil..yarın doktora gidicez bakalım

"Doktorunuzun uygun bulduğu ir antibiyotikli göz damlası ile tedaviye başlayın. Damlaları düzenli kullanmaya rağmen 4–5 günde düzelme başlamıyorsa, gözde şiddetli batma yanma ve ağrı oluyorsa bir el feneri ile gözlerindeki parlaklığı kontrol edin. Eğer bir göz diğerine göre daha az parlak görülüyorsa keratit (korneada iltihap ve hasar!) başlamış olabilir. Acilen bir göz doktoruna gidin"

ay korktum şimdi :18: cumartesi gitcez doktora ama taktım iyice ağrı falan yapıyor mudur acaba yaa :KK5: off uyuyamıycam şimdi...

canım benim bebişkomda da vardı çapaklanma geçti,ama sol gözünde sanki tabaka var gibi bi pusulu bakıyor
ben de mi fenerle baksam acepp,korktum şimdi sizin bebekler de pusulu bakıyor mu?

merhaba kızlar moralim bozukkk
oğlum rahatsızlandı galiba
2 gündür hep ağlıyor, emiyor ve kusuyor
bu sabah bir kalktık sağ gözü çapak içinde ve küçülmüş :KK50:
ateşi de 37.9 doktoru aradım görmem lazım enfeksiyon başlamış olabilir dedi
dua edin kötü bir şey olmasın
ne olabilir ki?
Akşam gideceğiz doktora

canım benim bebişkomda da vardı çapaklanma geçti,ama sol gözünde sanki tabaka var gibi bi pusulu bakıyor
ben de mi fenerle baksam acepp,korktum şimdi sizin bebekler de pusulu bakıyor mu?

ewet canım sağ gözü parlak değil sanki sola göre :KK5: serumla temizledim sabah yarın da doktora göstericez bakalım

ne olabilir ki?
Akşam gideceğiz doktora

ateş warsa enfeksyon wardır.. çok geçmiş olsun

oğlum da dün hafif öksürdü ablası grip:KK43: geçti sanırım biraz sabah ezilmiş çörek otu werdim sütümle.her derde dewadır inanırım. ben hep kullanırım 2 yılı geçti grip hasta falan olmadım :nazar: :nazar:
bağışıklık için ruşeym de iyidir bebeklere werilebilir.. bilginize

Son düzenleme:
ateş warsa enfeksyon wardır.. çok geçmiş olsun
oğlum da dün hafif öksürdü ablası grip:KK43: geçti sanırım biraz sabah ezilmiş çörek otu werdim sütümle.her derde dewadır inanırım. ben hep kullanırım 2 yılı geçti grip hasta falan olmadım :nazar: :nazar:
sağol canım enfeksşyon neresinde olabilir ki?idrarda falan mı:KK50::KK30:
ay cehalett:KK30:
bu arada sen de yoktun bu aralar eşin izindeydi gezdiniz sanırım:KK76:

sağol canım enfeksşyon neresinde olabilir ki?idrarda falan mı:KK50::KK30:
ay cehalett:KK30:
bu arada sen de yoktun bu aralar eşin izindeydi gezdiniz sanırım:KK76:

yokluğum gezmekten değil, siyasi suç işledim :KK1:

enfeksiyon idrarda warsa da olur ateş tabi..idrarı koyu mu.. gözdeki ciddi enfeksiyon da ateş yapar.. inşallah hemen geçer.. :KK5: onlar hasta olmasın yaa babaları olsun :KK37:

yokluğum gezmekten değil, siyasi suç işledim :KK1:

enfeksiyon idrarda warsa da olur ateş tabi..idrarı koyu mu.. gözdeki ciddi enfeksiyon da ateş yapar.. inşallah hemen geçer.. :KK5: onlar hasta olmasın yaa babaları olsun :KK37:

banlandın mı,gözaltına mı alındın???:KK9::KK9:
yok idrarı koyu değil yani gözde enfeksiyon diyorsun haaa:KK50:

ne olabilir ki?
Akşam gideceğiz doktora

öncelikle geçmiş olsun bebeğine.Bence grip virüsü kapmıştır benimkide öyle olmuştu umarım çabuk atlatır

Allah yardımcın olsun ne diyim arkadaşım.Yemeyen çocuk zor biliyorum benimkide emmedi hep mama veriyoruz.Mesela sabahtan beri 480cc mama yapıp dökmüşüm içmeyince içmiyor damarına tükürdüğüm.O yemeyince bende çok ağlıyorum bunalıyorum.Biraz sabretmek lazım onların hizmetçisi olarak.Ama lütfen önce kendi gıdana sağlığına dikkat et ki çocuğuna faydan olsun

Allah yardımcın olsun ne diyim arkadaşım.Yemeyen çocuk zor biliyorum benimkide emmedi hep mama veriyoruz.Mesela sabahtan beri 480cc mama yapıp dökmüşüm içmeyince içmiyor damarına tükürdüğüm.O yemeyince bende çok ağlıyorum bunalıyorum.Biraz sabretmek lazım onların hizmetçisi olarak.Ama lütfen önce kendi gıdana sağlığına dikkat et ki çocuğuna faydan olsun

kızlar kendinize gelin silkelenin....siz sağlıklı olunki bebişlerinize bakabilin siz yemez içmezseniz hasta olursanız ne size bakan olur ne bebişinize....bebekler çocuklar zaman zaman yememezlik yapar açlıktan ölmez korkmayın ben 3.çocukta rahat olucam bu konuda ...kızım 8 aylıktı ağzını kitledi yemedi açmadı ağzını ne biberon ne kaşık emzik emiyor ağzına oyuncakları sokuyor oturup ağladığım çok gün oldu dişmiş bebişler her diş çıkarışında huy değiştiriyorlar.daha sonrada oyunla yedirirdim elimde tabak bahçede camda asansörde apartmanda mutfakta lavaboda suyu açardım alta kap içine oyuncak atardık ah ah ne çektim o kaba cep telefonum bile gitti 2 kere.. birde ikiz ikiside yeme sorunlu ne ağladım allah bilir ....ne oldu valla 10 yaşındalar kızın kilosu fazla bile az ye diyorum artık.onlar öyle böyle büyüyolar annelik kolay değil tabiki üzülüyoruz ağlıyoruz ama geçici bir dönemdir.benimde oğlan az emiyor salyaları akıyor muhtemelen diş çıkaracaklar:KK61:

hepberaber çok geçmiş olsun.İnşallah çabuk iyileşir oğlun.:nazar:

Kızlar size birşey sorcam.

Konumuzla pek alakalı değil. sizlerede saçma gelicek eminim ama ben oğlum doğduğundan beri hiç gezmeye gitmedim.Nedense gidemiyorum.Bebeğin uyku saati,mama saati şaşıcak yada kabalığa girince hasta olacak gibi geliyor.1-2 komşu dışında hiç tek başıma uzağa gitmedim. Çok yanlış aslında ama psikolojimmi bozuk nedir bilmiyorum.:26:

Şimdi mahallece yeni ev alan bir komşumuza gidelim diyorlar.3 vasıta ile gidiliyormuş.1 saatten fazla yol sürer.Bebekle gitmeyi istiyorum.Bu bozuk psikolojimi yenmek istiyorum.:KK43::KK43::KK43::KK43:.

X