2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
geçmişi okudum şöyle bi uyutma şekillerinden bahsedilmiş. bizimde bu aralar tam bi uyutma yöntemimiz yok önceden beşiğine koyar dönenceyi açardım uyurdu. bi süre sonra onu istemedi sallanan beşikte emziğini verdim uyudu ayakta sallanarak uyumayı reddediyor çok ağlıyor 2 gündür de ben yanında yatınca uyuyo işe başladım ya beni mi özlüyo diye düşünüyorum. ama en iyi bebek arabasına koyup dışarı çıkınca uyuyo :KK1:tabi oda herzaman olmuyor uyuyunca en az 1 saat uyuyor gece uykusunda sorun yok :nazar:ama uyku vaktini kaçırdıkça uykuya dalması zor oluyor bizde böyle durumlar.:21:
evet canım benımki 25 ocak 2960
aynı valla bir aydır dönmüyor benımki de yarıya gelip kalıyor
süt iznini tabi ki kullanırsın sabahları emme saati olduğunu söyle
onlar sana zaten yarım gün hocam derler ama kabul etme
bir saat ver bu saatte emmer de o zaman izin vermek zorundalar

bunu duyduğum iyi oldu bende seminerde öğleye kadar gidecektim söyleyim erken çıkayım biraz.:KK1:
:21:
Bende öğretmenim son hafta başlamak istedim. İdare rapor al diye ısrar ediyor. Eşim hekim olduğu için sıkıntı çekmeyeceğimide biliyorlar. Seminere de gitmeyeceğim, memlekette düğünümüz var. 35 gün rapor hakkımı kullanmış olacağım. 30 gün kullanmayı düşünüyordum. İnşallah eylülden sonra ihtiyaç duymam. Benim kızım 8 ocak doğumlu 1-2 kere döndü şimdi pek oralı değil :)

benim idarede rapor almamı istemedi halbuki yerime çalışan ücretli öğretmende vardı ama başladım artık haftaad 3 gün gidiyorum.

kızlar sorum olacak
benım oğlum dünden beri sol göğsümü emerken mıkırdanıyor ağlıyor sıkıyorum süt var
sağ göğsüme alınca cok cok emiyor:nazar:
sağ göğsüm soldan daha büyük acaba solda süt mü azaldı:KK50:

kızımda sol göğsümü emmek istemiyor ben onda sütün daha az olmasına bağlıyorum seninki de ondan olabilir.

ben de öğretmenim. 45 günlük heyet almıştım. bitti. 14 gün daha aldım. seminerlere gidicem. evim okula çok yakın. kayınvalidemi çağırdık 2 hafta o bakacak. okullar açıldığında da bakıcıyı ayarladım gb bişey. size danışayım bir de. ev alma düşüncemiz var. almayı düşündüğümüz daire bakıcıyla aynı katta. evin içi çok hoşuma gitti. tek kusuru caddeye değil de arka tarafa bakıyor. sizce alalım mı almayalım mı? siz olsanız ne yapardınız? o tek kusur yüzünden almaz mıydınız yoksa her şeye rağmen bebeğiniz için alır mıydınız? kamuoyu yoklaması yapabilir miyim?

ben olsam alırdım getir götür derdi yok evin içi güzelse dışınında nereye baktığı çok önemli değil çalışacağın için bebeğin ve senin için en rahat olanı seç derim. hem cadde kenarı olan evlerin gürültüsü çok olur:KK34:

Demir ilacı ve vitaminden sonra bebeşiniz kakasında degişiklik oldumu benim ki çok cıvık oldu ama ben o esnada da cicibebe verdim neden oldu onun takibindeyim c.tesi goturcem bakalım dr da degişcemm siz istediginiz saat dr ulaşa biliyomusun

kızlar sorum olacak
benım oğlum dünden beri sol göğsümü emerken mıkırdanıyor ağlıyor sıkıyorum süt var
sağ göğsüme alınca cok cok emiyor:nazar:
sağ göğsüm soldan daha büyük acaba solda süt mü azaldı:KK50:

Bazen bebekleryatış pozisyonundan dolayı bile memeyi reddediyorlar. Ben ilk kızımda sağ göğsümde hiç süt yok diye düşünürdüm, ama emzirmeye devam ettim. hep yumşak olurdu. 20 ay emzirdim çok şükür. Emzirmeyi bırakınca göğsüm o kadar çok şişip ağrıdı ki süt gelmiyor dediğim göğsümde bile süt varmış yani. Sen pes etme süt gelir bebeğin emdikçe, her ikisini de vermeye çalış. Bazı dönemlere memeden soğuma oluyor o dönemi atlatırsan, bir daha emmeyi bırakmaz.

Demir ilacı ve vitaminden sonra bebeşiniz kakasında degişiklik oldumu benim ki çok cıvık oldu ama ben o esnada da cicibebe verdim neden oldu onun takibindeyim c.tesi goturcem bakalım dr da degişcemm siz istediginiz saat dr ulaşa biliyomusun

canım beni yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama cicibebe neden veriyosun bebeğine?
hiçbir faydası yok aksine zararı bile olabilir büskivi sonuçta

tok tutsun diye veriyosan formul mamalarla muhalllebi yapılabiliyor

canım beni yanlış anlama seni kırmak istemiyorum ama cicibebe neden veriyosun bebeğine?
hiçbir faydası yok aksine zararı bile olabilir büskivi sonuçta

tok tutsun diye veriyosan formul mamalarla muhalllebi yapılabiliyor

Yok neden yanlış anlıyım dr ver dedi bende verdim ama şimdi vermiyorum dr degiştircem bakalım o ne diyecek gunde bir kere mama veriyorum oda yatarken gunduzee tok tutsun diye bi kere onu veriyodum ama yaramadı demek ki

Sagol delikiz..bu tracy i duyuyorum ama okumadim bu saatten sonra okunurmu gec kalmadimmi? Kac aya kadar yardimci okan bi kitap ve sadece uykuyumu ele aliyor..duydugum kadariyla bu yat kaldir yontemini denedim hic ise yaramadi, aglamaya biraktim ama cok sinirli volumu gittikce arttirdi oda ise yaramadi..ama dun gece yanima alarak uyuttum sallamadan bi saat pişşşpiiişşşspişşşşş diyerek uyuya kaldi :KK53:dilimdamagim kurudu ama ise yaradi..icgusel hareket etmek lazim heralde...ama su kitapbundan sonraki aylar icin yardimci olursa aliyim...

her dönem uygulayabilirsin ordaki taktikleri
geç olur diye düşünme
kesin yardımcı olur diyemem şimdi bebeğini bilemem en iii sen bilirsin
ama kitabı alıp denemende fayda var bişey kaybetmezsin sonuçta
yok uyku beslenme herşey var kitapta

Vallaha bende bunaldim bu uyku sorunundan ayagimda salliyarak uyutuyorum cok direniyo sonra ben basariyorum uyutmayi ama urastigima deymiyo hop yatirdigim gibi uyaniyo bu sefer tam dalsin oyle burakayim dedim ozamanda uyaniyo gece uykularida oyle uyaniyo arada yatagini salliyom sallana sallana saf olcak diyecemde ablasida oyleydi saf olmuyolar :KK34:Bende denemek istiyorum o yontemi bu hafta annemlerdeyim haftaya ewde baslamak istiyorum ama ben kendi odamda deniyecem abla ayri iki cocuk odam yok offf ya buyuk kizin uykulari nezaman duzene girmisti diye dusunuyorum da sanirim yasindan sonra yavas yavas diler baslar hastalik olmasinda ben bide hastaliktan cok cektim hayirli olur isallah tum yavrularimiz bu arada kandiliniz mubarek olsun

yani elmayı haşlayıp rendelemek mi?

evet. tadi iyi olsun diye bir dilim muz ezip ekleyebilirsin ben oyle yapiyorum.

Yok neden yanlış anlıyım dr ver dedi bende verdim ama şimdi vermiyorum dr degiştircem bakalım o ne diyecek gunde bir kere mama veriyorum oda yatarken gunduzee tok tutsun diye bi kere onu veriyodum ama yaramadı demek ki

valla 6 aylik bile olmamis bebise sekerli gida tavsiyesi sasilacak sey. sasirmis bu doktorlar herhalde.

günaydın kızlar. ilk gelen benim galiba. yeni gün inşallah güzel geçer. uyku sorunundan şikayetçi olan ben dün idare eder bir gece geçirdik. en azından bu kadar olsa öpcem başımın üstüne koycam. gece 8,30 da yattı sabah 6 da kalktı 3 kere uyanadı. nazar değmesin Allah ım
ev konusu ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

günaydın kızlar ....ben lactamil kullanıyorum 4 paket bitti sütün kalitesini arttırıyor anneye vitamin mineral ve enerji veriyor diye başladım.gerçi 3 çocukla bana baya bir enerji takviyesi gerekli:KK1:lactamil sütümüde arttırdı baya bir fark etti bide sütümün kıvamıda hafif koyulaştı inşallah yarasın paşama....emziren anneler ilginizi çeker belki...

cok guldum ya :KK1: :KK1: :KK1:

ben bebegimi cok farkli yontemlerle uyutuyorum. tek bir yonteme bagli kalmasini istemiyorum. dr searsin sitesini okuyorum. sevgiye ve bebegin secimlerine bagli yontemler.

biberonla 60-70 mlden fazla kesinlikle iciremiyorum. ne kadar ac olursa olsun acligi gidince biberonu isirmaya basliyor ama goguslerimi dibine kadar bitirebiliyor. sulukla sut versem gaz yapar mi acaba?

Benimki de aynı şeyi yapıyor, iki gündür içeceği kadarını biberondan içiriyorum, sonra gerisini kaşıkla yediriyorum hepsini bitiriyor. Biberonun ağzını genişletmeyi düşündüm, hala en küçük boy ama bu sefer de emmeyi tamamen bırakır diye korkuyorum.

Benimki de aynı şeyi yapıyor, iki gündür içeceği kadarını biberondan içiriyorum, sonra gerisini kaşıkla yediriyorum hepsini bitiriyor. Biberonun ağzını genişletmeyi düşündüm, hala en küçük boy ama bu sefer de emmeyi tamamen bırakır diye korkuyorum.

benimkiler baştan beri biberondan içiyor memeyi de bırakmadılar ,bazen gece oğlan uyanıyor hemen meme veriyorum 5 dakika sonra geri uyuyor
sakinleşme aracı olarak kullanıyor sanırım ,az da içip uyuyor :))
bırakmayan bırakmıyor ,biberon ağızları 3 ayda bir değiştirilmeli ,biz 3.ağıza geçeceğiz
muhtemelen ağızdan zor içiyordur bizde de oldu değiştirince düzeldi

günaydın kızlar ....ben lactamil kullanıyorum 4 paket bitti sütün kalitesini arttırıyor anneye vitamin mineral ve enerji veriyor diye başladım.gerçi 3 çocukla bana baya bir enerji takviyesi gerekli:KK1:lactamil sütümüde arttırdı baya bir fark etti bide sütümün kıvamıda hafif koyulaştı inşallah yarasın paşama....emziren anneler ilginizi çeker belki...

bahsettiğin lactamil bumu

Milupa | Bebek Beslenmesi Uzmanı - Bebek Maması - Lactamil Emziren Anneler İçin Sütlü İçecek

benimkiler baştan beri biberondan içiyor memeyi de bırakmadılar ,bazen gece oğlan uyanıyor hemen meme veriyorum 5 dakika sonra geri uyuyor
sakinleşme aracı olarak kullanıyor sanırım ,az da içip uyuyor :))
bırakmayan bırakmıyor ,biberon ağızları 3 ayda bir değiştirilmeli ,biz 3.ağıza geçeceğiz
muhtemelen ağızdan zor içiyordur bizde de oldu değiştirince düzeldi

Teşekkür ederim bir büyüğe geçeyim o zaman, belki öyle rahat içer. Benimki de aynı şeyi yapıyor, özellikle gece yanına yatarak uyutuyorum, dalana kadar arada bir bana dönüp birkaç çekiyor sonra devam...

Teşekkür ederim bir büyüğe geçeyim o zaman, belki öyle rahat içer. Benimki de aynı şeyi yapıyor, özellikle gece yanına yatarak uyutuyorum, dalana kadar arada bir bana dönüp birkaç çekiyor sonra devam...

rica ederim .sen zaten zamanla anlarsın baktınki memeye soğuk davranıyor hemen ucunu küçültürsün :))

ben de bişey sorayım :))

bebekleri sakinleştirmek için rezene verenler var ,bu rezene çay halinde olanlardanmı yoksa bildiğimiz aktardaki rezenemi

Slm arkadaslar benim kızımda inek sutu alerjisi var.ben hiç bir sut urunu,yumurta,dana eti vs.tuketmiyorum 1 haftadır buna ragmen halen duzelmedi kakamız.doktor zaditen oral damla verdi ama kullanıp kullanmamakta kararsızım .daha önce başına böyle durum gelen ve bu damlayı kullanan var mı acaba???

günaydın kızlar. ilk gelen benim galiba. yeni gün inşallah güzel geçer. uyku sorunundan şikayetçi olan ben dün idare eder bir gece geçirdik. en azından bu kadar olsa öpcem başımın üstüne koycam. gece 8,30 da yattı sabah 6 da kalktı 3 kere uyanadı. nazar değmesin Allah ım
ev konusu ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar
Benim fikrim evi beyendiysen kacirma derim cadde
ye bakmamasi iyi benim evim caddeyee bakiyo cok gurultu oluyo cam acamiyorum uyurken uyaniyo resmen bide cok toz giriyo aydinlik olmasida onemli tabi ewin tek sikinti caddeyse sorun yok bence
rica ederim .sen zaten zamanla anlarsın baktınki memeye soğuk davranıyor hemen ucunu küçültürsün :))

ben de bişey sorayım :))

bebekleri sakinleştirmek için rezene verenler var ,bu rezene çay halinde olanlardanmı yoksa bildiğimiz aktardaki rezenemi
Ben rezeniyi aktardan aliyordum kendimde oyle iciyorum

X