2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım sen sadece anne sütü mü veriyordun?biz daha bişeye başlamadık,
bizim dr umuz ilgisizin teki yeni dr arayışlarındayım,

4 ay bir haftalığız bugün tam olarak. olmadı bir hafta sonra filan vereyim ben de yavaş yavaş.

kızlar gördüğüm kadarıyla çoğunluk ek gıdalara başlamış. sadecemanne sütü veren var mı doktor bize anne sütüyle devam dedi ama acaba ben de versem mi azar azar ek gıda?

bennnn,ben de tam onu soracaktım,herkes başlamış püreye,meyve suyuna,
biz annesütüne devam,bide 15 gün oldu tartılalı evde kendimle birlikte tarttım şok
halaaa aynı hiç kilo almamış,ne olacak emme yok uyuma yok off bunalımdayım

kızlar gördüğüm kadarıyla çoğunluk ek gıdalara başlamış. sadecemanne sütü veren var mı doktor bize anne sütüyle devam dedi ama acaba ben de versem mi azar azar ek gıda?

caanımm bence bebeğin dpyuyorsa anne sütüyle devam et derim.benim de sütüm az gelmeye başladığı için ek gıdaya geçtik mecburen.ama yalatmalara başlarsan hafif hafif ek gıdaya geçince zorlanmaz diye düşünüyorum ben.

veee hoşgeldin ben de ek gıdadan önce elma ve havuç yalatmıştım.bir de parmağımla yoğurt verdim bir iki kez.ben de merak ediyorum.oğlum geceleri 3-4 gündüz huzursuz.uykusunda sürekli mızmızlanıyor.diş çıkmadan önce nasıl oluyor dişetleri?

canım şu küçük çay süzgeçlerinden geçirebilirsin yada bir bardak altıyla ezebirsin rendeden sonra olur mu bilmiyorum ama fikrimi söyleyim dedim

nelerle ezmedim ki çay süzgecinden geçirdim o da mevve suyu oldu canım.püre vermeyi erteleyeceğim sanırım.meyve suyu vereyim bari ne yapayım...

bende sadece anne sütü veriyorum ama ara sıra meyve yemek sularından veriyorum
değişik tatlara alışsın diye

canım yemek sularından verirken dikkat et,domates alerji yapabiliyor şu an vermemek lazım,bir de yemeklerde tuz var ya o da 1 yaşına kadar yasak.hatırlatayım dedim.

hoşgeldin aramıza,

canım geçen gün fark ettim dudağını aşagı doğru iteleyerek diş etine bakarsan ordan dişin nerde olduğunu görürsün,
çok komiğime gitti dr nerden biliyor işte demekki oraya bakıyor

benimkinde daha tık yok dönmedi

benim hımbılında hiç niyeti yok dönmeye.
2 gün önce oyun halısına koymuştum,baktım dışına çıkmış,herhalde yanlışlıkla bir defa döndü.yada tepişirken çıktı.

canım gün aşırı vermeyi dene istersen hem vücut yavş yavaş alışır ben öyle yapıyorum
hergün vermiyorum
,

dediğiniz gibi önceki gün vermiştim.dün vermedim
bugün zorlanmadan daha sıvı yaptı kakasını.

canım ben varım sadece anne sütüalıyor ama birkaç kez elma yalattım,yavaş yavaş tattırıyorum
ama bir çay kaşığı falan günde

Benim kininde sol kulak memesi hafif yukarda düzelir inş.ilerde

aynen işte o kadar dikaat ediyorum ama o oynadıkça kıvrılıyor

kızlar bu arada öğretmen olanlara sorum var ben 10 +10luk rapor aldım şimdi yınealacğım onu heyetımı çevireceğim

hoşgeldinnnnn iyi paylaşımlar

canım 10+10 rapor aldıktan sonra tekrar rapor alabilmek için 1 gün mesai yapman gerekir.heyete çevirme diye birşey yoktur.heyet raporu aynı uzmanlık alanında çalışan en az 3 dr un imzasıyla verilen bir rapor ve bu diğer 40 günlük rapor haklarımızdan düşmez.ayrıdır yani.

Size uyku durumumuzu anlatayım.Bana bir akıl verin.

5 gündür kendi kendine yatağında uyumayı öğretiyorum ve başardım.İnat ettim sallamadım.

Gece yada gündüz farketmiyor, uyuduktan yarım saat sonra uyanıp ağlıyor.emziğini verip pişliyorum tekrar uyuyor.biraz sonra yine aynısı oluyor.gece derin uykuya dalması 2-3 saati buluyor.

dün gece 11 de uyutmaya başladım zar zor uyudu.2 de yine uyandı (2 ye kadar defalarca uyandı emziğini verdim pişpişledim) mama verdim sabah 7 de uyandı.bi daha uyumadı. ama benim içim uyuyor.gece düzgün uyumadığım için sabah gözümü açamıyorum.

siz gece kaçta uyutuyorsunuz bebeleri?
sabah kaçta uyanıyorlar.benimkinde bi sorunmu var anlamadım .

canım p.tesi işbaşı yapıp salı rapor alacağım
ama ilçe memden öyle dediler bana 20 günü geçerse heeyete çevireceksin
ilçemdki memur velim aynı zamanda onun oğluna öyle olmuş ama öğrencilerinki farklı mı bilmiyorum
bizim rapor hakkımız 40 gün zaten neden heyete çevireyım dimi

canım ben ayakta sallayarak uyutuyorum
ve gece derin uykumuz 9-10 arası başlıyor
eğer gazı yoksa 3-4 saat arası uyuyor sonrasında ise yıne gaz durumuna göre ya 1 kere ya da daha sık uyanıyor
şu gaz bir bitseydı
mesela bu gece 2 saatte bir kalktı akşam 11den itibaren
ama ondann önceki gece 10 da uyudu 2.5 ta kaktı 3 te uyudu 6 da kaktı
sonra yine uyudu
değiş,iyor bizim

hani termometreının metal ucu var ya o girecek sadece
inşallah düzelir

benım oğlıum 1 haftalıkken ergenliğe girdi yüzü kıpkırmızı oldu o sıvılcelerden ama geçti korkma

ben de aynıyım ,sütün yetiyorsa boşver verme ,ben de sadece tattırıyorum yani mesela elmayı yalatıyorum gibi
çocuktan çocuğa değişir kimisi ek gıdanın tadını sevip sütü bırakıyormuş haberin olsun
hazır sütün varken sütten de olursun ,ben nette okudum böyle vakaları
o yüzden ben sütüm oldukça 6 aydan önce başlamayacağım
kiloya takılma geçicidir

canım o da şu şekilde bildiğim kadarı ile,bir seferde 20 günden fazla rapor alınamıyor.20 günden fazla alınan raporlar heyet raporuna geçiyor.yani 21 gün almak istersen heyet alman gerekiyor.çevirmek diye bir şey yok yani.

Soru soran kisiye nasi cevap verliyoyaziyorum simdi bakalim nasi olcak ben tabletten yaziyorum reply yaptim. Alt damak cok kabarik ve beyaz. Cikacak dis de galba ortadaki sarkik bi sey disa dogru. Ama doktor soylemeseydi ben anlamazdim aklima gelmedi hic.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…