2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Size uyku durumumuzu anlatayım.Bana bir akıl verin.

5 gündür kendi kendine yatağında uyumayı öğretiyorum ve başardım.:KK9:İnat ettim sallamadım.

Gece yada gündüz farketmiyor, uyuduktan yarım saat sonra uyanıp ağlıyor.emziğini verip pişliyorum tekrar uyuyor.biraz sonra yine aynısı oluyor.gece derin uykuya dalması 2-3 saati buluyor.

dün gece 11 de uyutmaya başladım zar zor uyudu.2 de yine uyandı (2 ye kadar defalarca uyandı emziğini verdim pişpişledim) mama verdim sabah 7 de uyandı.bi daha uyumadı. ama benim içim uyuyor.gece düzgün uyumadığım için sabah gözümü açamıyorum.:KK43:

siz gece kaçta uyutuyorsunuz bebeleri?
sabah kaçta uyanıyorlar.benimkinde bi sorunmu var anlamadım .

tebrikler kendi kendine uyuması çok güzel bebeğinin alışır heralde,
biz dün gece 2 de uyuduk canım hiç sorma kırizler geçiriyorum ben ama
gözlerini hiç kapatmadan bakıyor yüzümüze,gülüyor kahkaha ile eşim de
beni yalnız bırakmamak için uyumadı
:KK19: gece de kalıyor daha emmeye
5 , 7, 10, ve 11:15 te uyandı tamamen,ben de erken uyutmayı başaramıyorum
:KK25:

canım p.tesi işbaşı yapıp salı rapor alacağım
ama ilçe memden öyle dediler bana 20 günü geçerse heeyete çevireceksin
ilçemdki memur velim aynı zamanda onun oğluna öyle olmuş ama öğrencilerinki farklı mı bilmiyorum
bizim rapor hakkımız 40 gün zaten neden heyete çevireyım dimi

evet canım öğrencilerin 20 gün devamsızlık hakları olduğu için,ama 1 gün iş başı ile
10+10 alabilirsin,ama senin yerinde ücretli öğretmen varsa o sıkıntı,yani bizim mem sıkıntı
yapıyor inşallah alırsın,kapatırsın dönemi

maşallah bebeğine:nazar:darısı bize inşallah gezin nasıl gidiyor?
bebekle zor olmaz inşallah biz de haziranda çıkıcaz tura
:KK64::KK64:

inşallah canım..
2 gündür ewdeyim canım moral olarak pek iyi değildim.. öylesine takılıyoruz muhabbet ediyoruz işte eşimle :)

kızlar bu arada öğretmen olanlara sorum var ben 10 +10luk rapor aldım şimdi yınealacğım onu heyetımı çevireceğim

40 güne kadar 10ar günlük alabilirsin 40 günden sonra 12m arkadasın dediği gibi aynı branstan 3 dr.un imzasıyla heyet raporu alabilirsin. ben ilk 4 hafta 5er 5er aldım en sonda 10 gün aldım yarın başlıyorum çalışmaya:KK50: zaten 10 gün rapor hakkım kaldı onu da kullanmayacağım.

buarada kızıma meyve püresi yediriyorum çorbanın suyundan içiriyorum çünkü biz yemek yerken oda istiyor daha once tatsın diye veriyordum bugün yarım muzu kayısı ile karıştırıp verdim çok severek yedi. artık sütün yetmediği yerindede bebek sütü veriyorum.

kızlar selam.. oğlum döndü sonunda sırt üstü iken sol tarafına :KK31:

oğlun dönmese yazmayacaksın haa :KK4: hadi gözün aydın.

maşallah bebeğine:nazar:darısı bize inşallah gezin nasıl gidiyor?
bebekle zor olmaz inşallah biz de haziranda çıkıcaz tura
:KK64::KK64:

o haziran bi gelseeeee......beni tutabilene aşkolsun :KK1:önce memleketime,sonra akdeniz ve ege turuna :)

sağol canım..
bizimki de babasını görmek için döndü walla:) baba hastası

sen saçını süpürge et,sonra dönsün babaya baksın...:KK19: bozulurum valla baba hastası olursa oğlum.:KK52:

inşallah canım..
2 gündür ewdeyim canım moral olarak pek iyi değildim.. öylesine takılıyoruz muhabbet ediyoruz işte eşimle :)

üç günlük dünya canım.sıkma canını.eşin evde,bebişlerin yanında...keyfini çıkar.:KK76:

Kızlar sizden gaza geldim, bugün ilk defa elma suyu verdim oğluma:) daha önce tattırmıştım elmayı ama hiç suyunu vermemiştim. Çok sevdi, daha versem yiyecekti ama şimdilik bir-iki çay kaşığı kadar verdim.

meraba hanımlar, bugün forum hareketli geçen bi kaç güne göre, vaveyla arkadaş da yoktu sanırım bi süredir sana da merhaba:21:

kızlar ferrum damla verdim bugun ilk kez. 4 damla. sizin de böyle mi. bi seferde mi veriyosunuz. kustu kızım hepsini. bi de o demir ilacının bıraktığı lekeler çıkıyo mu sonra?

40 güne kadar 10ar günlük alabilirsin 40 günden sonra 12m arkadasın dediği gibi aynı branstan 3 dr.un imzasıyla heyet raporu alabilirsin. ben ilk 4 hafta 5er 5er aldım en sonda 10 gün aldım yarın başlıyorum çalışmaya:KK50: zaten 10 gün rapor hakkım kaldı onu da kullanmayacağım.

buarada kızıma meyve püresi yediriyorum çorbanın suyundan içiriyorum çünkü biz yemek yerken oda istiyor daha once tatsın diye veriyordum bugün yarım muzu kayısı ile karıştırıp verdim çok severek yedi. artık sütün yetmediği yerindede bebek sütü veriyorum.

canım bebeğine kim bakacak?

Kızlar sizden gaza geldim, bugün ilk defa elma suyu verdim oğluma:) daha önce tattırmıştım elmayı ama hiç suyunu vermemiştim. Çok sevdi, daha versem yiyecekti ama şimdilik bir-iki çay kaşığı kadar verdim.

meyve suyunu nasıl çıkarıyorsunuz?ben de vereyim bariii,

benim oğlumda çok seviyor elma suyunu. ben sürekli elma suyu veriyorum meyve olarak. ben yarım fincan içiriyorum. çok mu fazla bilmiyorum ama. istemeyince bırakıyorum.muzu da sütümle ezerek vermiştim bir gün. onu da çok sevdi. ama galiba alerji yaptı. muz verip da alerji belirtisi gösteren var mı kızlar?

evet cnm bende günde bir kez 6 damla veriyorum lekesi çıkmıyor

bir kaç çay kaşığıda su veriyorum ağzının tadı değişsin diye

kızlar ferrum damla verdim bugun ilk kez. 4 damla. sizin de böyle mi. bi seferde mi veriyosunuz. kustu kızım hepsini. bi de o demir ilacının bıraktığı lekeler çıkıyo mu sonra?

Muz alerji yaptimi diye sorulmus bebeklerinizi iyi gozlemleyin sizinkine yapan baskasina yapmaz cunku kizlar..Bizimkininde kulaklari dumduz ve cok guzeldi ama arkadasinda dedigi gibi katlana katlana kepce oldu sinir oldum.:KK9:.Ayin birinde ise baslicam uyku duzeni gunduz iyiydi ne guzel ben gelene kadar yatar diyodum 2 gundur sapitti..sabah 6 da kalkti 2 ye kadar yatmadi delirtti beni..bende bugun tarttim ama bu ay kilo almamis sutum cok ama iki emip birakiyo, ek gidaya basla dese bile baslamam..bakalim durumlar bule...
Cok yazmak istiyorum ama cok nazli bir oglum var izin vermiyo irtibati koparmayin yazabilen guzel bayanlar:KK16:

X