2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
100cc çok gibi benim ki 1tattli kaşığı zor içiyor genzine kaçırıyor hemen hiç sevmiyor..

arkadaşlar bebeğiniz max ve minimum kaç dk meme emiyor? sorum biraz saçma olabilir:)) benimki emmiyo çok mu aç kalıyor onu merak ettim.

Minimum1dk max 30dk ama bazen 10dk emiyo mesela ben anlıyorum emmek istemediğini mama yapip veriyorum içiyor cani nasil isterse yani..

Cok sevindim canım Allah im kimseyi evladinin sagligiyla sinamasin.. ben araştırdım yuzde yuz sonuc vermiyomus ve Allah gostermesin yuzde yuz sonuc verse bile kötü bişey cikinca anne karninda tedavisi yokmus en fazla aldirabilirsin dediler o yuzden o testleri yaptirmadim...

Slm kızlar bebişlerinizin kıyafetlerini ütülüyomusunuz ben ütülüyorumda ne zamana kadar böyle ütülücez
Ben t-sort leriyle pantolonlarini utuluyorum...

Su anda bebe bisküvi si verebiliyomuyuz bebislere?

Benim hic bilgim bile yoktu malesef dr lerde soylemedi bilsem yaptirirdim ama.. Allah im korusun oglumu bisey olmaz insallah..

Ben Salıncak almak istiyorum ogluma kullanan memnun olan varsa vana model önerebilir mi hem oturan hem yatan pozisyon lu istiyorum. ..

k
arkadaşlar bebeişim 4.5 aylık yeterince kilo alımı yokmuş. anne sütünü sağarak veriyorum ama 1 günde ne kadar süt içmesi lazım bilen var mı. katı gıdayı yemiyor midesi bulanıyor

günde 800 ile 1000ml arası yazıyordu mama kutusunun üstünde ama benim kızımda o kadar içiyor mu bilmiyorum sağmadan verdiğim için.katı gıda almıyorsa 1 numara bebek sütünü denesene aynı süt gibi onu alabilir.

arkadaşlar bebeğiniz max ve minimum kaç dk meme emiyor? sorum biraz saçma olabilir:)) benimki emmiyo çok mu aç kalıyor onu merak ettim.

kızım maksimum 10 dk min 2 dk emiyor ortalama 5dkda emmeyi bırakıyor bazen bende doydumu ki bu kadar zaman da diye düşünüyorum ama doymasa devam eder diyip bırakıyorum.

Slm kızlar bebişlerinizin kıyafetlerini ütülüyomusunuz ben ütülüyorumda ne zamana kadar böyle ütülücez

hiç ütülemedim ütülemeyide düşünmüyorum

ben yaptırmadım gerek olsa diğer aşılar gibi zorunlu olurdu diye düşündüm çok da üstüne düşmeyince zamanını kaçırdım.

Son düzenleme:
günaydın kızlar kendime çok kızgınım çok
dün aşı olduk malum ve ateş yapmaz denilen aşı oğlumda ateş yaptı
ebeye gitmeden calpol vereyım mı diye sordum gerek yok dedi ben de vermedim
ama devamlı ateşini kulağından ölçüyorum 36.9
gece böyle geçti
sabah bir kalktım çocuk yanıyor hemen popodan ölçtüm nasıl aklıma geldiyse 38.3 ,kulaktan yine ölçtüm 36.9
belki de akşamdan ateşi vardı yavrumun ben anlamadım
bundan sonra kulaktan asla ölçmem ve her aşıda calpol vereceğim
aahh ahhh dinlemedim ablamıı
şimdi kompres calpol falan 37.2oldu

biz de eşimle çok gelgitler yaşadık
doktorumuza danıştık o da yaptırmamızın iyi olacağını söyledi
peki dedim neden aşıalrında yok
şuan pahalı bir aşı mutlaka alacaklar takvime,verem de sonradan alınan bir aşı dedi ve yaptırdık
c.tesi de 2.dozu olacak

kızlar bu arada artık kızımı geceleri kendi odasında yatırsam mı diye düşünüyorum dün gece deneyim dedim ama içim rahat etmedi uyanınca üstündeki örtüyü ağzına doğru çekiyor yanımda olunca sesini duyar uyanırım ama başka odada olunca duymazsam diye endişelendim vazgeçtim :18:. Çocuğunun odasını ayıran var mı yada bu konuda ne düşünüyorsunuz?

valla kıyafetlerini toptan ben de sadece doğumdan önce ütülemiştim
şimdi ise sadece gezmelik olanları o da ütü isteyenleri ütülüyorum

çok geçmiş olsun

canım ben 6.ayda ayıracağım şuan uykumuz tam düzenli değil
haftasonu doktora da danışacağım ama
ve mutlaka bebek telsizi alacağım
odalarımız bitişik olacak ama insanlık hali duymayıveririm korkarım
ama ayıranlar var

olmazsa bende bi bebek telsizi alayım da sonra ayırayım.

geçmiş olsun bebişe canım

selam.. iki gündür yazamadım oğluşumla gezdik birazcık da.. aşı olan bebişlerimize geçmiş olsun..

ben de rota virüs yaptırmadım. etraftan görüş sorduk. yaptırma diyenler daha fazlaydı biz de yaptırmadık.

ben oğlumun odasını ayırdım. odalarımız çok yakın olduğu için telsiz de almadık. ilk günler zorluk çektim, uyuyamadım ama şimdi alıştım. eşim de ben de sese karşı duyarlıyız. oğlum ağlamaya başlamadan daha mızırdanırken ikimiz de kalkıyoruz. ben emziriyorum, o mamasını yapıyor. doyuruyor yatırıyoruz. çok şükür sıkıntı yaşamadık. oğlum da mutlu. sabah uyanınca keyifli keyifli oynuyor yatağında. uyku düzeniniz oluştuysa ayırmanızı tavsiye ederim. ne kadar erken o kadar iyi.

düzenli hayat = mutlu bebekler = mutlu anneler... reklam gibi oldu.

kıyafet ütüleme işi de hamileyken dolap yerleştirirken yıkayıp ütülemiştik. bir daha ütülemedim. sadece t-shirt'leri kırıştığı için ütülüyorum..

suyu biberonla veriyorum ben de. oğlum su istediğini belli ediyor. ne mama alıyor, ne meme ve ağlıyor. o zaman suyu içiyor. onun dışında vermek istediğimde biberonu diliyle itiyor.

Hepberaber, geçmiş olsun, inşaallah tamamen düzelmiştir bebiş. Ben her aşıdan önce veriyorum Calpol, iki gün kullanmanın pek bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Su konusunda haklısınız bana da çok geliyor ama annem, ablam, kayınvalidem ver çocuk susamış diyorlar, ne bileyim ben de onlar öyle deyince vicdan yapıyorum:) Mama yemesinde bir değişiklik olmadı, sadece kakası biraz daha sulu oldu.

Bizim oda ayırmamız biraz zor olacak galiba, bu sabah üç kişi uyuduk, ufaklık da artık bana iyice sokulup uyuyor. Ama uyumadan önce çok fena ağlıyordu eskiden, ne yapayım böylesi daha iyi:)

ben baştan beri ayrı odada uyutuyorum ,telsizi ben de gereksiz gördüm almadım bir sorun da yaşamadım
çünkü gık deseler uyanıyorum ,aramızda 1 oda daha var ama anneler mutlaka uyanıyor merak etme :)
uykusu ağır olan için tabiki telsiz şart da benimkilerin biri sussa öbürü vıyaklıyordu o yüzden mutlaka ses duyuyordum
öyle de alıştırdım çok şükür çok rahatım
gündüz de onları ayrı odada tutuyorum
akşam olunca odalarına geçince oranın uyku odasını kavradılar artık uyuyorlar
gece gündüz kavramı da önemli bi de uyku odası kavramı da
oraya sadece uyumaya gittiğini anlayacak çocuk
mesela gündüz orada uyutamıyorum anlıyor sıpalar:)

geçmiş olsun diyen teyzelerimz e teşekkür ederiz
yavaş yavaş düşüyor ateşimiz soydum,ıslak havlu falan daha iyi yavrum uyuyacak yine
oda konusunda ben o kadar rahat olamadım kendime kızıyorum ama pimpiriğim
ama kısmetse 6.ayda kesin ayıracağım
ilk zamanlar zor olabilir ama benım bebeğim ben yokken de uyuyor belki çok zorlanmayız
gündüz uyutup yatağına yaıtıp odadan çıkıyorum akşam da keza öyle biz yatana kadar yalnız
ama şu gaz problemimiz bitmediği için bazen yanıma bile alıp sıvazlayıp uyutuyorum
ama 6.ayda güveniyorum kendime ayıracağım
telsizi de alacağım ne olur ne olmaz
bir gün 1.5 aylık falan oğlum o zamanlar zırıl zırıl ağlıyor
eşime verdim 10 dk uyuyayım dedim yastığı da kafama koydum
aynı odadayız ama oğlum nasıl ağlıyor eşim sonses klasık müzik açmış
çocuk katılıyor eşim bana sesleniyor yanımda kalk diye bağırıyor ve ben uyanmıyorum
ki ben oğlum ağlayacak da uyanmayacağım
resmen öldüm sanmış
o gün budündür eşim çok korkuyor ben çok yorulduğumda
o nedenle ben almasam o kesin alır telsin

geçmiş olsun kaçırmışım yeni okudum
ben de bizimkileri baştan beri klasik müzikle uyutuyorum

kızlar bebişlerimiz artık büyüyor. onlarla daha kaliteli zaman geçirmek adına çeşitli oyunlar araştırıyorum. aylara uygun olarak oynayabileceğimiz birçok oyun mevcut. size bizim oynadıklarımızdan birkaç örnek vermek istiyorum. anlamasalar da dil gelişimleri için çok faydalı. siz de değişik oyunlarınız varsa paylaşın lütfen...

klasiklerden başlayalım.
ceee... oyunu.
gıdıklama oyunu.
babası oğluma/kızıma bir araba almış.. :) oyunu. (bu oyunun sözleri babanın yanında anneye olarak değişiyor:)
taklit oyunu. (oğlum ne yaparsa aynısını yapıyorum, söylüyorum çok gülüyor:)
tel sarar oyunu.
babası gel gel gel.. oyunu. :)
fış fış kayıkçı.

diğerleri de şöyle:

SAR MAKARAYI
Sar, sar, sar makarayı (iki el döndürülerek sarma hareketi yapılır.)Çöz, çöz, çöz makarayı (eller ters yönde döndürülerek çözme hareketi yapılır.) On kilo pekmez (iki elin parmakları öne doğru uzatılıp gösterilir.)Yala, yala bitmez (iki el sıra ile ağza götürülerek yalama hareketi yapılır.)Beşi sana, beşi bana (bir el öne uzatılır, diğer el göğse konulur.)Ayşe… (eller üç kez alkışlanır.)Fatma… (üç kez alkışlanır.)Boncuk… (üç kez alkışlanır.)Aslan geliyor, kaplan geliyor (eller ve kollar sıra ile yana açılır.)Çekilin yoldan tıp… (kollar birbirine kenetlenip, bağlanır ve sessiz durulur.)

BİR KUŞ VARMIŞ
Bir kuş varmış.Baş parmak tutmuş. (Sağ elin baş ve işaret parmağı ile sol elin baş parmağı tutulur.)İşaret parmağı kesmiş. (Aynı hareket yapılarak işaret parmağı tutulur.)Orta parmak pişirmiş. (Orta parmak tutulur, daha sonra yemek karıştırma hareketi yapılır.)Yüzük parmak yemiş. (Yüzük parmak tutulur, sonrasında yeme hareketi yapılır.)Serçe parmak gelmiş. (Serçe parmak tutularak sallanır.)Hani bana, hani bana demiş

ÖRDEK AİLESİ
Bu baba ördek, (baş parmak gösterilir)Bu anne ördek, (diğer eldeki baş parmak gösterilir)Bunlar da yavrular, (Elin diğer parmakları gösterilir)Vak, vak diyorlar, (iki el üst üste konulur, gaga yapılır)Derede yüzüyorlar.( yüzme hareketi yapılır)Bir balık görünce, (el alına konularak, izleme hareketi yapılır)Yakalayıp yiyorlar.( eller hızla vurulup, yakalama ve yeme hareketi yapılır)

ÇAL KAPIYI
Çal kapıyı (Alına vurularak kapı çalma hareketi yapılır)Bak pencereden (Gözlerin önünde parmaklar gözlük gibi birleştirilir.)Çevir mandalı (Baş ve işaret parmağı ile burun bükülür)Gir içeriye (İşaret parmağı ile ağız gösterilir.)Al bir sandalye (Kulak memelerinden biri tutulup çekilir.) Otur şuraya (Diğer kulağın memesi çekilir.)Nasılsın? Bugün Ayşe, Fatma (Bir elle çene tutulur)

GIDI GIDI LEYLA
Gıdı gıdı leyla (Gıdı gösterilir.) Yüksek tepe (Çene gösterilir) Derin Kuyu (Ağız gösterilir.) Fış fış çeşme (Burun gösterilir) Elmacıklar (Yanaklar gösterilir.) Aynacıklar (Gözler gösterilir.) Tren yolu(Kaşlar gösterilir) Havaalanı (alın gösterilir.) Bit pazarı (Saçlar gösterilir)

Daha çok var. Bunlar şimdilik bizim oynadıklarımız. Hepsi anaokulunda oynadığımız parmak oyunları. Ne dediğimi anlamıyor ama kelimelerdeki kafiye çok hoşuna gidiyor. Bunların yanında tekerlemeler, çocuk şarkıları söylüyoruz ve hareketli müziklerle jimnastik yapıyoruz. Çok keyif alıyoruz. Oyun bitince o yerde kendi kendine oyuncaklarıyla oynuyor ben de işimi, yemeğimi yapıyorum. Benimle kaliteli zaman geçirdiği için ağlamıyor, sürekli yanında istemiyor. Kendi kendine oynuyor.

Siz ne gibi aktiviteler yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…