2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
vaveyla ne güzel yazmışsın. bebeğin yiyor mu muhallebiyi. yada ne yediriyorsun nasıl becerdin. çok zor bir işmiş bu. emse tamam dicem demekki biraz zor alışacak diğer tatlara. işim zor valla

ben henüz hiçbirşey wermedim oğluma, muhallebi dahil sadece tattırıyorum:)
bu bahsettiğim kızım için yaptığım muhallebi.. oüluma da deniycem bakalım yerse tabi..bu iş zor:) hem de epey zor hele ki iştahsız bir bebekse..inatlaşmadan sabırla yavaş deniycez.. dileğim 6 aya kadar hiç başlamamak..
humana still tea aldım sütüm azıcık artsın bakalım.. eşim daha küçük yedirtmem oğluma diyor :))

bu demir damlası ne iğrenç bişey arkadaş oğlumun bu yüz şeklini doğduğundan beri hiç görmedim baya bir ağladı werdikten sonra yavrucum

santafer aldık, 9 damla birden çok ya..

Son düzenleme:

sütün yettimi tamamen sadece anne sütümü verdin ...

canım calpolu çay kaşığı mı veriyorsun?
bizim de önceki aşılarda iyiydi ateşi olmadı,sadece emmek istemiyor aşıdan sonra,
teşekkürler cevabın için,

ben bir ay sonra tattırıp 6.ayda da öğün şeklinde düşünüyorum

neden biberonu azaltıyorsun mantığı ne
memeyi bırakmasın diye ve biberona yani mamaya bağımlılığı azaltmak için.bir de ek gıdalara geçişte kaşıkla yemeye tanıdığı bir tatla başlar geçiş daha kolay olur umarım :/

delikızın sorusunu ben de soracaktım illa mamaı veriliyor ek gıdaya geçince
bir de bana yoğurt mayalamayı öğretir misiniz:26::26:
miniğime lazım olacak

canım bebeğe vereceğimiz yoğurtları günlü mayalamalıyız,geceden mayaladığını
sabaha yedirirsin,
ben şöyle biliyorum:
bir bardak sütü 200ml(doğal süt köyden bulabirsen günlük)günlük pastörize süt de olur
bir çay kaşığı yoğurt
süt ılık olacak yani küçük parmağını yakmayacak bayaa ılık işte
sütün içine yoğurdu kat,içine çay kaşığının ucuyla şeker at bir fiske:)
üstünü temiz mutfak bezinle ört,bide küçük havlu ile sar sabaha kadar dursun,

canım calpolu çay kaşığı mı veriyorsun?
bizim de önceki aşılarda iyiydi ateşi olmadı,sadece emmek istemiyor aşıdan sonra,
teşekkürler cevabın için,
biz de dün oluk aşımızı gece yatarken çok hafif var gibiydi çeyrek ölçek minosetşurup verdim.(bu arada dr minoset şurubu tavsiye etmişti ondan devam ettim. calpolla fark varmı ki acaba.) şimdi de hafif var gibi yine verdim şurup. hemşire ikinci aşıyla aynı,ikinci aşıda yaptıysa yine yapar,yapmadıysa yapmaz demişti.

delikızın sorusunu ben de soracaktım illa mamaı veriliyor ek gıdaya geçince
bir de bana yoğurt mayalamayı öğretir misiniz:26::26:
miniğime lazım olacak

cevap yazacaktım çıkıverdim :)
illa mama değil, yani sütün yetiyorsa muhallbiyi anne sütü ile de yapabilirsin.. muhallebi doyuruculuk açısından werilir genelde, içine dewam maması yada anne sütü koyarsan besleyiciliği artar bunun yanında..ha ben pirinç unu wermem yararı zaten yok dersen 6. aydan sonra irmik muhallebisi yaparsın..bunlara ek olarak içine kayısı,muz gibi meyveler ekleyebilirsin.. zaten tek öğün wereceksin atladığın günlerde olabilir.. 1 gün yaparsın duruma göre 2 gün yedirmezsin.. ama ben her gün weriyordum kızıma:) oğluma wermeyi düşünmüyorum ona kararınca olacak herşey çünkü obez olacak yoksa çocuk ben kızımda da hiç mama wermedim 6 ay ama 6. aydan sonra kahvaltı karışımına we muhallebilere eklemek için dewam maması aldım.. sütüm yetmezdi içine sağamazdım walla napiim..
neyse muhallebiden öte asıl önemli olan protein,kalsiyum,demir içeren gıdalar.. sebze yoğurt peynir et yumurta gibi.. bunlara alışsın mamalı muhallebiyi zaten yer:)

Son düzenleme:

teşekkür ederim kızlar
ben de 4 ayı doldurunca başlayacağım tattırmalara

bu demir damlası ne iğrenç bişey arkadaş oğlumun bu yüz şeklini doğduğundan beri hiç görmedim baya bir ağladı werdikten sonra yavrucum

santafer aldık, 9 damla birden çok ya..

yazık yavrularımıza yaaa...demir ilçlarının genelde tatları kötü...ben demir damlasının bugün tadına baktım,fena değildi.vegaferon vermişlerdi sağlık ocağından,oğlum şapur şupur içti.zaten 4 damla ver demişti hemşire.çok zorlanmadı.istersen sağlık ocağından bir tane daha isteyip gönderebilirim canım sana kargoyla.maksat bebişin rahat etsin.her şey onlar için :)

canım benim yaa sağol walla.. eşim şimdi sordu eczanelere burası ilçe zaten 3 tane eczane yok vegaferon..tokat ecza deposunda da yokmuş..yawrum yazık kusmaktan mahvoldu öğlen

Son düzenleme:
slm kızlar.şükür yazabildim ya.okuyorm ama koşturmaktan yzamıyorm.bnm kızmda dogru düzgün emmiyor aglıyor kendni geri atıyor.üzülüyorum galiba sütüm yetmiyor.napsam bilemedim ek gıdayamı başlasam mamamı versem.bana bi akıl verin.doymuyor orası kesin yani

vaveyla esk dun en son senin mesaji okuyunca ruyama girdin. oglun hapur hupur yemek yiyordu benimki de bakiuordu oyle

bence bıraz daha bekle belkı senın yedıklerınle alakalı ıstemıyor olabılır baharatlı yada acı yedıysen sutunu etkıler..

vaveyla esk dun en son senin mesaji okuyunca ruyama girdin. oglun hapur hupur yemek yiyordu benimki de bakiuordu oyle

hahaha koptuummm hayır olsun :)
tam tersi çocuk emmek istemiyor yahu.. az emip bırakıyor, zaman zaman oluyordu zaten..iştahsız döneme rastlgeldik yine:)

bu arada demir damlaları da iştahsızlık yapabilir emmek istemeyebilir, bilginize.. emzirdikten sonra 1 saat sonra werin, tabi alırsa damlayı benim ki yine püskürttü kustu, azını yuttu sadece
12m arkadaşımdan vegaferon operasyonu bekliyoruz

Son düzenleme:
merhaba güzel anneler
nezamandır yazamıyodum. şu aralar acayip yorgunum kolumu kaldıracak halim yok. oğlusumlada ilgilenemiyorum.kendi kendine oyalanmayı öğrendi garibim.
temmuz basında işe başlıycam haziran sonu bakıcı baslayacak. bütün izinlerimi kullandığım için eşimde haziran başında tatile gidelim diyo. benim de kafam karıstı. baska tatil planı yapan var mı?daha önce çocukla tatile giden var mı? nerede kaldınız? ve çok zor oldu mu?

canım sabun derken tam olarak ne yapıyorsun düşündüğüm şeyse eğer zor değil mi

o kadar minik bi sabun ki boyu 1 cm ancak var..mecbur kalınca denedik.zor değil bebeğmin rahatlaması herşeyden önemliydi.2 günlük kabızlık olsa beklerdim veya 5 günlük tam 1 buçuk ay yardım ettik kakasına.sürekli fitil ve şurup vermektense bölesi daha doğal geldi..ne kadar doğru bilmiiorum..şimdi şükürler olsun herşey yolunda..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…