2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sağol canım cevabın için
ben de askılı badilere geçtim
hatta şorta bile geçtim çok sıcak burası
gece yatarken ince uzun penye alt ve üstle yatırıp ince çarşafla örtüyorum
ama dışarı çıkarken gündüzleri artık şort ve kısa kolluylayız
gerçi şortları da pantolon gibi neredeyse :KK9:

Burası böyleyken (İst.) orası iyice ısınmıştır tabi. Doğru valla şortlar da pantolon gibi, ben de aldım birkaç takım, bekliyorum iyice ısınsın diye. Bıcırıklar, doğdular, adam oldular da şort giyerlermiş:) :emir_bebek:

canım buzlukta süt ne kadar süre kalabilir?2ay -3 ay vs
bir de benım bebeğim biberon ememıyor ben ne yapacağım yarın bir gün lazım olacak?

2 ay buzlıkta 6ay derin dondurucuda dipfrzde kalabiliyrmş canım. benim kızım da her biberonu almıyor. hani şu emziği damaklı olanlardan var ya bir de daha yumuşak onu alıyor bir tek. yuvarlak emzikli bir bieronu da var mesela onla içmiyor. günde bir kere biberon veriyorum elimden geldiğince başlarda kabul etmiyordu ama alıştı artık. dediğin gibi canım lazım olacak:)

Evet özellikle dışarda çok zor oluyor, herkes sana bakıyormuş gibi geliyor, her yerde de bebek bakım odası yok ki... Dışarıya çıkınca sütü ne kadar bekletiyorsun?

Sorma valla ben de öyle, neyse geçen gün birkaç gömlek aldım da hayatıma renk geldi:) Ama kalan kısım hep aynı, altta mavi kot, sırtımda kocaman siyah sırt çantası:) Bebek çantasından daha rahat geldi, rahat hareket edebiliyorum. Marks&Spencer'a bakayım dışarı çıkınca çok sağol.

bir ya da bir buçuk saati geçirmemeye çalışyorum canım. çıkmadan da iyice doyuruyorum.bazen gerek kalmıyor ama geçenlerde çıkmadan doyurduğum halde yarım saat ya geçmişti ya geçmemeişti bastı yaygarayı yolun ortasında. kaldırımda verdim biberonu resmen.

tekrar merhaba arkadaşlar.geçen geldiğimde hoşgeldin diyen arkadaşlarıma hoşbulduk demek isterdim ama aradım bulmadım:) yoğunluktan ve yorgunluktan yazamamıştım

ben şöyle bir çözüm buldum belki senin içinde rahat olur.yazları badilerimin altından çıtçıtlı atlet giyerdim.sırtımın ve göbeğimin açılmasından hoşlanmıyorum ama şimdi giyemiyorum. o yüzden hamile külotu kullanıyorum.çok rahat oldu.göğüslerimin altına kadar geliyor. üst kısım içinse penti den aldığım sütyenleri kullanıyorum. pentiye gidip sorarsanız bulursunuz. orada böyle yumuşak sütyenler var.altlarındada destek olmayan. hemde kalıp gibi duruyor.ben her renginden almıştım.eğer uzun tunik tarzı giymişsem yukarıdan göğsümü çıkarıyorum,kısaysa alttan açıyorum.ama dışarıda zor oluyor. benim oğlum biberon istemiyor

benim bebeğim sallayarak uyuyor. hemde onun için özel beşikler yaptık malesef hep bunları istiyor. herkes alıştırmasaydın diyor biraz canım sıkılıyor.neden alıştırayım ki.susmadı bir türlü mecburen denedim ve sustu öyle de devam etti

ben şöyle bir çözüm buldum belki senin içinde rahat olur.yazları badilerimin altından çıtçıtlı atlet giyerdim.sırtımın ve göbeğimin açılmasından hoşlanmıyorum ama şimdi giyemiyorum. o yüzden hamile külotu kullanıyorum.çok rahat oldu.göğüslerimin altına kadar geliyor. üst kısım içinse penti den aldığım sütyenleri kullanıyorum. pentiye gidip sorarsanız bulursunuz. orada böyle yumuşak sütyenler var.altlarındada destek olmayan. hemde kalıp gibi duruyor.ben her renginden almıştım.eğer uzun tunik tarzı giymişsem yukarıdan göğsümü çıkarıyorum,kısaysa alttan açıyorum.ama dışarıda zor oluyor. benim oğlum biberon istemiyor

İyi fikir gerçekten ben de öyle her yerimin açılmasını istemiyorum, bu iyi olur. Pentiye de bir bakayım, evde sırf emzirme atletiyle durmaktan yakında Vasfiye teyze gibi istinat duvarı gerekecek:KK9:

Amma karışık yav:KK53: Şimdi o zaman ben hem emziriyorum, hem de mama veriyorum. Altıncı aydan sonra 2 numara mama ile mi devam edeceğim? Ya da devam etmem gerekli mi, ek gıdalar zamanla açığı telafi eder mi? Kaşık maması da muhallebi gibi bir şey o zaman di mi:44:

Aynen ben de destekli kullanıyordum ama artık çok zor olacak. Bir de hadi şimdi hava çok ısınmadı, atlet var, emzirirken üstünü kaldırınca altında bir şey oluyor; yazın zor olacak. En iyisi önden düğmeli gömlek, bluz vb giymek herhalde.

ben de mama ve meme veriyorum.mamalar 6 aylık periyotlar halinde 1 numara 2 numara diye isimlendiriliyor. 6. ayda 2 numaraya geçeriz. ama geçen ay dr kontrolünde doktor önümüzdeki ay ek gıdaya başlarız o zaman mamayı bırakabiliriz demişti. gerçi başta az az vereceğimiz için ek gıdayı mamayı direkt kesmem ben.ilerleyen zamanlarda bakarız duruma göre.bir de dr bana aptamilin pre'sini önermişti anne sütüne tat olarak daha yakındır demişti.preaptamil kullanıyorum.bu defa 1 numara aldım bakalım nette 1 numarası.nette farkına baktım biraz ama, PREAPTAMİLLE APTAMİL 1 NUMARA FARKI NEDİR ARKADAŞLAR?

Valla yanlış bilmiyorsam preaptamil prematüre bebekler için diye biliyorum. O yüzden bizimkileri doyurmaz artık. Bayağı vakit geçti, normal mamaya geçmen iyi olmuş, Ben Bebelac AC kullanıyorum ( gazlı bebekler için).

herkese selam ,bilen varsa bir şey merak ediyorum ..bizim kız gece aniden bir bağırtı ile uyandı yarım saatağladı ,yedirdim yanımızda yatırdık sakinleşti uyudu ,ilk kez böyle bağırıyor ,acaba diş mi çıkartıyor ,15-20 gündür elleri sürekli ağzında ve arada kulaklarını tutuyor ,şimdi sakin yavrum normale döndü ama diş geliyor aklıma nedense

prematüreler için olanı prematil mi ne öyle bişeymiş. preaptamil gününde doğan bebekler için de aptamil 1 ile içerik farkını bilmiyorum.bi sitede doymadığını düşünüyorsanız 4. aydan sonra 1 noyu kullananbilirsiniz yazmış çocuk dr u. ben de o yazıyı okuyunca 1 i deneyim dedim.
bir de sen mama meme karışık gidiyorsun ya kaç ölçek mama veriyorsun günde kaç kere veriyorsun.gerçi süt miktarlarımız farklıdır tabi ama.

herkese selam ,bilen varsa bir şey merak ediyorum ..bizim kız gece aniden bir bağırtı ile uyandı yarım saatağladı ,yedirdim yanımızda yatırdık sakinleşti uyudu ,ilk kez böyle bağırıyor ,acaba diş mi çıkartıyor ,15-20 gündür elleri sürekli ağzında ve arada kulaklarını tutuyor ,şimdi sakin yavrum normale döndü ama diş geliyor aklıma nedense

diş de olabilir dediğin gibi,yada inşallah değildir ama kulak enfeksiyonu da olabilir.salya bu dönemde hepimizin bebeklerinde var.tekrarlarsa bi dr a götür derim ben.

prematüreler için olanı prematil mi ne öyle bişeymiş. preaptamil gününde doğan bebekler için de aptamil 1 ile içerik farkını bilmiyorum.bi sitede doymadığını düşünüyorsanız 4. aydan sonra 1 noyu kullananbilirsiniz yazmış çocuk dr u. ben de o yazıyı okuyunca 1 i deneyim dedim.
bir de sen mama meme karışık gidiyorsun ya kaç ölçek mama veriyorsun günde kaç kere veriyorsun.gerçi süt miktarlarımız farklıdır tabi ama.

Bizim bir gece 11.30-12 civarı öğünümüz var. Onda 100 veya 120 cc veriyorum. Ondan sonra eğer mümkün olursa sağıyorum, gece 3-4 gibi onu veriyoruz. Sabah da 6-7 gibi kalkıyor, o saatten 13.00-14.00 civarına kadar saate bağlı olmadan ara ara emziriyorum. Sonra 100 cc mama. Bazen hepsini bitiriyor, bazen yemiyor. Bugün yemedi mesela, ben de 2 saat sonra tekrar verdim, onun da 80'ini içti. Arada da alırsa emziriyorum. Akşama kadar da böyle karman çorman gidiyoruz işte. Aslında artık 150 cclere çıkmamız lazım ama yemiyor o kadar. Yine de maaşallah iyi kilo alıyor. Sütle ilgili herhalde. Bizim düzensiz düzenimiz böyle:)

düşünceler yoruyor bazen işte insanı.. hatta insan bazen sadece kendinden yoruluyor..
görüşmek üzere..

merhaba.yalnız değilim galiba:) sen de yalnız değilsin, çok yorgunum.belkide sürekli evde kapalı kaldığımız içindir..umarım düzelirsin,düzeliriz.düşün düşün düşün sonu gelmiyor...belki düşündüğümüz şeyler çözüme ulaşmadığı için diyorum bu yorgunluk.ama burası cennet değil,dünyadayız her sıkıntı anında geçmiyor.tüm ocak annelerine ferahlık diliyorum:)

X