2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben ev dışındayken emzirmiyrum hiç, çok zor misafirlikte ya da gezerken emzirmek filan. buzlıktaki stoklardan alıyorum yanıma:)çok rahat oluyor, sokakta olacaksak eğer biberonuna hazırlıyorum güzelce sğumasın diye sarıyorum.işte bu kadar!:)

canım buzlukta süt ne kadar süre kalabilir?2ay -3 ay vs
bir de benım bebeğim biberon ememıyor ben ne yapacağım yarın bir gün lazım olacak?

merhaba güzel anneler
nasılsınız bikaç gündür giremedim ben de durumlar aynı hala emzirmekte ve gündüz uyutmakta zorlanıyorum. artık emzirirken memeyi elle itip elini ağzına alıyor ( ayakta emziriyorum hala) bir düzene oturtamadım neyse
pazartesi 4 ayı bitiyor kontrole gidicem ama korkuyorum kilo almadı ve boyu uzamadı kendimle evde dijital tartıda tartıyorum değişiklik yok.
sizler nasılsınız bebişler nasıl

ben ev dışındayken emzirmiyrum hiç, çok zor misafirlikte ya da gezerken emzirmek filan. buzlıktaki stoklardan alıyorum yanıma:)çok rahat oluyor, sokakta olacaksak eğer biberonuna hazırlıyorum güzelce sğumasın diye sarıyorum.işte bu kadar!:)

Evet özellikle dışarda çok zor oluyor, herkes sana bakıyormuş gibi geliyor, her yerde de bebek bakım odası yok ki... Dışarıya çıkınca sütü ne kadar bekletiyorsun?

canım ben emzirme önlüğü kullanıyorum her yerde emziriyorum. sütyene gelince ben emzirme sütyeni kullanıyorum bi arkadaşımda kaplı emzirme sütyeni gördüm marks&spencerdan almış istanbula gidersem alıcam normal sütyen gibi
bide bol penye yada gömlek kullanıyorum neredeyse dışarda hep aynı kıyafetleri giyiyorum

Sorma valla ben de öyle, neyse geçen gün birkaç gömlek aldım da hayatıma renk geldi:) Ama kalan kısım hep aynı, altta mavi kot, sırtımda kocaman siyah sırt çantası:) Bebek çantasından daha rahat geldi, rahat hareket edebiliyorum. Marks&Spencer'a bakayım dışarı çıkınca çok sağol.

merhaba güzel anneler
nasılsınız bikaç gündür giremedim ben de durumlar aynı hala emzirmekte ve gündüz uyutmakta zorlanıyorum. artık emzirirken memeyi elle itip elini ağzına alıyor ( ayakta emziriyorum hala) bir düzene oturtamadım neyse
pazartesi 4 ayı bitiyor kontrole gidicem ama korkuyorum kilo almadı ve boyu uzamadı kendimle evde dijital tartıda tartıyorum değişiklik yok.
sizler nasılsınız bebişler nasıl

Bizimki de uyku huysuzluğu tutunca meme almıyor, kendini geri itiyor. Buzluğa koyacak kadar sütüm olmadığından, o anda da sağamadığımdan mama veriyorum. Bazen uyuduktan sonra sağıp onu da gece yarısı veriyorum. Yeme düzeni var mı dersen onu da tutturamadım, mama-meme karışık gidince saat maat kalmıyor. Her gün "Bugün düzenli vereyim, iyice acıkmasını bekleyeyim" diyorum ama olmuyor. Düzene oturtamadığımı doktora söyledim, normal dedi:) Herhalde ek gıdalara başlayınca olur artık. Üçüncü aydan beri mi hiç kilo almadı?

kızlar izmire yaz fena geldi
ben kısa kollulara geçirdim oğlumu
ama br şey soracağım şort tulumların içine çıtçıtlı badı giydirilir mi,yani sonuçta atlet niyetıne

Bizimki de uyku huysuzluğu tutunca meme almıyor, kendini geri itiyor. Buzluğa koyacak kadar sütüm olmadığından, o anda da sağamadığımdan mama veriyorum. Bazen uyuduktan sonra sağıp onu da gece yarısı veriyorum. Yeme düzeni var mı dersen onu da tutturamadım, mama-meme karışık gidince saat maat kalmıyor. Her gün "Bugün düzenli vereyim, iyice acıkmasını bekleyeyim" diyorum ama olmuyor. Düzene oturtamadığımı doktora söyledim, normal dedi:) Herhalde ek gıdalara başlayınca olur artık. Üçüncü aydan beri mi hiç kilo almadı?

pazartesi net olarak öğrenicem ama bana göre ancak 300 gr aldı boyuda uzamadı. biberon yada kasıkla yedirebilsem mama veririm ama 1 ölçü bile içiremiyorum ne sağılmış sütü nede mamayı gecen ay 600 gr almıştı annesütüne devam dendi bu ay ne yaparız bilemiyorum

pazartesi net olarak öğrenicem ama bana göre ancak 300 gr aldı boyuda uzamadı. biberon yada kasıkla yedirebilsem mama veririm ama 1 ölçü bile içiremiyorum ne sağılmış sütü nede mamayı gecen ay 600 gr almıştı annesütüne devam dendi bu ay ne yaparız bilemiyorum

canım bizim dokorumuz hep şunu söylüyor
evet kilo alması önemli ama daha önemli olan boyunun uzaması
hemen sıkma canını boyunun uzadığını anlayamayabilirsin

merhaba arkadaşlar, ben de aranıza yeni katılan ocak annelerindenim. ocak 11 doğumlu oğlum var. bir aydır falan konunuzu takip ediyorum, sonunda üye olarak takip edeyim dedim ve buradayım :)

Nuby'nin anne göğsü formunda biberonu vardı onu denedin mi? Aynı emzirir gibi tutup kucağında çaktırmadan biberonu versen? Bir sürü şey denemişsindir tabi ama aklıma geldiği için söylüyorum.

canım bizim dokorumuz hep şunu söylüyor
evet kilo alması önemli ama daha önemli olan boyunun uzaması
hemen sıkma canını boyunun uzadığını anlayamayabilirsin

bizim doktorumuzda aynısını söyledi.gecen ay 3 cm uzamıştı. şimdi ölçüyorum hep aynı çıkıyor neyse nasılsa kontrolde öğrenicem.

Amma karışık yav:KK53: Şimdi o zaman ben hem emziriyorum, hem de mama veriyorum. Altıncı aydan sonra 2 numara mama ile mi devam edeceğim? Ya da devam etmem gerekli mi, ek gıdalar zamanla açığı telafi eder mi? Kaşık maması da muhallebi gibi bir şey o zaman di mi:44:

Aynen ben de destekli kullanıyordum ama artık çok zor olacak. Bir de hadi şimdi hava çok ısınmadı, atlet var, emzirirken üstünü kaldırınca altında bir şey oluyor; yazın zor olacak. En iyisi önden düğmeli gömlek, bluz vb giymek herhalde.

ben de hem emziriyorum sütüm yetmediğinde de mama veriyorum.6.aydan sonra 2 numara kullanmalısın tabiii,üstünde yazaıyor zaten.kaşık mamaları muhallebi gibi evet.suyla karıştırarak yapılıyor.2 numsrs mama ile yapılanları da var,su ve mama koyuyorsun bir de kaşık maması.onlarda da kutunun üzerinde yazıyor.ek gıdaya geçtiğin zaman zaten anne sütü çok sık vermediğin için birikecek.o zaman da emzirmen gerekiyor kesinlikle.ek gıdaların belli bir ölçüsü var.o ölçüyü verdikten sonra bebeğine acıktığı zaman yine anne sütü yada 2 numara devam sütü vermen gerekiyor.her acıktığında ek gıda olmaz yani.
destekli sütyen kullanırken gömlek de giysen göğüs çıkmıyor ki dışarı o sütyenden :))

ben ev dışına eşim olmadan hiç çıkmadım.dolayısı ile arabada emzirdim hep.benim oğlum da biberon almıyor.o yüzden dışarda çokkk zorlanıyorum.havalar da ısındı,sürekli evde oturulmuyor.

merhaba arkadaşlar, ben de aranıza yeni katılan ocak annelerindenim. ocak 11 doğumlu oğlum var. bir aydır falan konunuzu takip ediyorum, sonunda üye olarak takip edeyim dedim ve buradayım :)

hoşgeldin....güzel paylaşımlar diliyorum.

Son düzenleme:
ama br şey soracağım şort tulumların içine çıtçıtlı badı giydirilir mi,yani sonuçta atlet niyetıne

Giydirilir tabi hem beli açılmaz daha iyi olur. Ben atlet tipi bodylere geçtim, yavrunun kollarının altı pişmiş öbürüyle:KK43:

ben de hem emziriyorum sütüm yetmediğinde de mama veriyorum.6.aydan sonra 2 numara kullanmalısın tabiii,üstünde yazaıyor zaten.kaşık mamaları muhallebi gibi evet.suyla karıştırarak yapılıyor.2 numsrs mama ile yapılanları da var,su ve mama koyuyorsun bir de kaşık maması.onlarda da kutunun üzerinde yazıyor.ek gıdaya geçtiğin zaman zaten anne sütü çok sık vermediğin için birikecek.o zaman da emzirmen gerekiyor kesinlikle.ek gıdaların belli bir ölçüsü var.o ölçüyü verdikten sonra bebeğine acıktığı zaman yine anne sütü yada 2 numara devam sütü vermen gerekiyor.her acıktığında ek gıda olmaz yani.
destekli sütyen kullanırken gömlek de giysen göğüs çıkmıyor ki dışarı o sütyenden :))

ben ev dışına eşim olmadan hiç çıkmadım.dolayısı ile arabada emzirdim hep.benim oğlum da biberon almıyor.o yüzden dışarda çokkk zorlanıyorum.havalar da ısındı,sürekli evde oturulmuyor.

hoşgeldin....güzel paylaşımlar diliyorum.

Geçiş süreci biraz zor olacak anlaşılan. Programlı gitmek lazım herhalde, yoksa bayağı sıkıntılı olur gibi görünüyor.

Giydirilir tabi hem beli açılmaz daha iyi olur. Ben atlet tipi bodylere geçtim, yavrunun kollarının altı pişmiş öbürüyle:KK43:

sağol canım cevabın için
ben de askılı badilere geçtim
hatta şorta bile geçtim çok sıcak burası
gece yatarken ince uzun penye alt ve üstle yatırıp ince çarşafla örtüyorum
ama dışarı çıkarken gündüzleri artık şort ve kısa kolluylayız
gerçi şortları da pantolon gibi neredeyse :KK9:

hosgeldin canım

Nuby'nin anne göğsü formunda biberonu vardı onu denedin mi? Aynı emzirir gibi tutup kucağında çaktırmadan biberonu versen? Bir sürü şey denemişsindir tabi ama aklıma geldiği için söylüyorum.

cok tesekkür ederim onu denememiştim hemen alıp deniycem:KK1:

bence giydirilir ben havalar iyice ısınınca evde sadece cıtcıtlı badı giydirmeyi düşünüyorum

X