2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benim ki de pamuk cinsinden bembeyaz:) biz de ayrın sağlık ocağına gidicez orada sorucam bakalım demir i..
bugün gittik göz doktoruna.. gözyaşı kanalı tıkalıymış tahmin ettiğim üzere.. 1 tane antibiyotik yazdı, 15 gün düzenli aksatmadan kullanın dedi.. we yanlış yaptığım göz masajını uygulayarak gösterdi.. eşim üzerinde gösterince gülmemek için kendimi tuttum :) masajı düzenli olarak 7-8 hareket olmak üzere günde en az 10 kez yapmak gerekiyormuş:KK43: bizim ihmalimiz inşallah geçer açılır kanal..

masaj nasılmış anlatabilir misin acaba ben de mi yanlış yapıyorum yaa,

o da çok ağladığında aç mı ondan ağlıyor diye denemek için di . ama 30cc anca içmiştir. şimdi biberonla sütü mü sağıp vermeye çalışacaım olmadı mama da deniyeceğim . ondan da içmezse canı istemiyor demek ki . aralığı fazla tutup saatin öyle vermeye çalşıacağım.
sonuçları yazarım
belkiş benimgibi yaşayan varsa tecrübe olur.

Aynı sorunu yaklaşık 3 haftadır bEn'de yaşıyorum.dun doktoruyla görüştüm iyice acıkmasını bekle dedi sen zorladıkça ters teper daha çok istemez dedi.bende öyle yapıyorum çok ısrarcı olmuyorum 3-4 saat sonra mızırdanıyor o zaman emıyor tabi uysal bi şekilde değilde bakına bakına emıyor.gece emmesi iyi.gunduz istemediği zaman uyku aralarında emziriyorum.bi dene uyurken ağzına tutuştur ama uyanacagına yakın emzir çünkü emdıkten sonra muhtemelen uyanıcaktır.bende arada dışarı çıkarken süt sagıp biberonla vermiştim bundan dolayı olduğunu düşündüm ama doktora göre onunla alakası yokmuş.3 aylık olan bebek memene çoktan alışık biberona bağımlı olmaz ama bu dönemde çok yaşanıyor sabırlı ol sakın mamaya falan başlama dedi. İnş.çabuk atlatırız.

benim ki de pamuk cinsinden bembeyaz:) biz de ayrın sağlık ocağına gidicez orada sorucam bakalım demir i..
bugün gittik göz doktoruna.. gözyaşı kanalı tıkalıymış tahmin ettiğim üzere.. 1 tane antibiyotik yazdı, 15 gün düzenli aksatmadan kullanın dedi.. we yanlış yaptığım göz masajını uygulayarak gösterdi.. eşim üzerinde gösterince gülmemek için kendimi tuttum :) masajı düzenli olarak 7-8 hareket olmak üzere günde en az 10 kez yapmak gerekiyormuş:KK43: bizim ihmalimiz inşallah geçer açılır kanal..

Sizede geçmiş olsun.evet bende ihmal ettim aman masajla ne olcak sanki dedim ama şimdi üzülüyorum yapmadığım için. Nasıl tarif etti doktor.?bana göz pınarlarının oraya bastırıp aşağıya doğru sürdüreceksin dedi.

3 aylık oldu oğlum. 1 haftadır önce çekelemeye , sonra az az emip çıkarıp yeniden almaya ( oyun yapar gibi ) dün
den beri de hiç memeyi ağzına sokamıyorum. sabah biraz zorla az emdi.
doktor rota aşısını yaptırdık dün. müayenede etti. iyi Allah a şükür. doktora bu durumu söylediğimde , emmekten sıkılabileceğini , zaman zaman yapabileceğini , loş ortamda , fazla uyarıcının olmadıgı yerde, uykuya yakın emzir dedi. iyi de emmiyor işte.
dün gece 1 de emdi öyle böyle , 4 te emzirmeye kalktım emmedi , 5 te denedim olmadı. 8 e doğru denedim , ozaman çok az emdi uyumaya devam. şimdi 11 de zorla verdim , yok göğsümü sertliği bile gitmedi okadar cık emdi. ve hala uyuyor.

ne yapmalıyım sebebi ne olabilir ? bilen yaşayan var mı

Benim ki de ara ara aynı şeyi yapıyo hatta bugün yine yasadık bu defa bi göğsümü aldı diğerini almadı aglıyo sızlıyor dediğin gibi kafasını çeviriyor ama inat et nasıl başlarsak öyle gideriz ben bu gece zorla hoplaya zıklara emzirdim biraz tuttular mı sinirleri geçince emiyorlar çünkü
:emir_bebek:

Sizede geçmiş olsun.evet bende ihmal ettim aman masajla ne olcak sanki dedim ama şimdi üzülüyorum yapmadığım için. Nasıl tarif etti doktor.?bana göz pınarlarının oraya bastırıp aşağıya doğru sürdüreceksin dedi.

Kızlar pek bilimsel diil ama ıhlamur U denediniz mi hiç ben ilk çocuğumda yapmıştım geçirmişti

Aynı sorunu yaklaşık 3 haftadır bEn'de yaşıyorum.dun doktoruyla görüştüm iyice acıkmasını bekle dedi sen zorladıkça ters teper daha çok istemez dedi.bende öyle yapıyorum çok ısrarcı olmuyorum 3-4 saat sonra mızırdanıyor o zaman emıyor tabi uysal bi şekilde değilde bakına bakına emıyor.gece emmesi iyi.gunduz istemediği zaman uyku aralarında emziriyorum.bi dene uyurken ağzına tutuştur ama uyanacagına yakın emzir çünkü emdıkten sonra muhtemelen uyanıcaktır.bende arada dışarı çıkarken süt sagıp biberonla vermiştim bundan dolayı olduğunu düşündüm ama doktora göre onunla alakası yokmuş.3 aylık olan bebek memene çoktan alışık biberona bağımlı olmaz ama bu dönemde çok yaşanıyor sabırlı ol sakın mamaya falan başlama dedi. İnş.çabuk atlatırız.

Vallahi oğlumda böyle bişey yaşadığımı hiç hatırlamıyorum ama kızcım sağolsun 2aydır falan yapıyo bunu arada bazen bi kaç gün sürüyor kabus gibi.. Kızlar biraz daha cadı oluyorlar galiba

Benim ki de 2 dakika emip ağlıyor deli gibi sinir oluyorum eskiden emiyordu güzel şimdi lütfen emiyor göğüsün sertliği geçmiyor aynen iyice acıkınca emiyor sadece

Bizde uzun zandir ayni sikintiyi yasiyoruz emmek istemiyor du zorla falan veriyorum artik iki haftadir zirve de hic emmek istemiyo uyutup veriyorum bazen aliyo du dimdi 1 haftadir sutum de azaldi denemedigim sey kalmadi isirgan yapragi, humananin anne sutunu arttinan cayini maden suyu helva yok ya sagiyorum bir iki damla cok sitres yaptim belkide ondan da olabilir doktor sut emdikce gelir dedi ya emzir ya sag bilmiyorum ya deniyorum ama yok hala bisiy ilk aylar boyle deyildi emmedigi icin azaldi

Galiba hemen hemen hepimiz aynı durumdayız:KK43: Herhalde bu sıralar böyle yapıyorlar. Bizimkinin bir de acayip bir asabiyeti var, bir kayış koptu mu ne meme ne mama, iyice sakinleyecek, hatta biraz uyuyacak ondan sonra ancak verebiliyoruz.

Bu arada fark ediyorum ki sütüm gittikçe azalıyor. Mamadan kesme umudum ve mücadele hırsım da öyle... Sabahları yerinden kaldırıp uyku mahmurluğuyla önce beni görüp gülüşü, sonra da yapışıp emmeye başlaması... Umarım bunu uzun süre devam ettirebilirim. İlk doğduğunda da memeyi çok zor almıştı, hiçbir zaman da tam bitiremedi nazlı bebeğim. Biraz fazla kucakta durmayı sevdiği için düzenli de sağamıyorum. Bari kesilmese, uzun süre emzirebilsem;(((( Kısmet...

kızlar benim oğluşumun emerken başı ter içinde kalıyor.biberondada aynı sanki yeni yıkanmış başı ....emmeme sorunu bizdede var.haftaya kon.var bakalım kilo alabilmişmi mamaya başlamadık daha ...:KK55:

Merhaba bizimde 3 ayimiz bugun bitti doktoro gittik benim kizimda emmek istemiyo hic kilo alamiyo o yuzden bi kac gundur disaridan veriyorum doktor ucuncu ay icin tehlikeli dedi memeyi birakabilir dedi biraz disimi sikmam lazim hazir mamalarda kabizlik yapabiliyo mamadan sonrami basladi markasini degistir oyle dene bide

Merhaba memeyi bizimkide almak istemiyor bazen ama amamaya yeni başlamadık hep veriyorduk kabiz değil cıvıl yapiyor yaptıgı zaman ama yapmıyor iste

cok tesekkür ederim karbonatlı su ve karadut pekmezini denedim ama geçmedi. ne kadar tutuyosun bir tutammı ve dilini nasıl süpürüyosun anlayamadım da tekrar yazabilirmisin

canim cok kolay sacindan bi tutam tut ve bebeginin agzinin icinde ileri Geri bi kac defa hareket ettir. Birde Ben kullanmadim ama eczanede mavi bi damla veriyorlarmis pamukcuk icin. InsALLAH iyi olur bebisin

çok sağol canım denedim bakalım sonuç nasıl olacak bide dilin arka kısmına saçımı ulaştıramadım ama tekrar deniycem o damlayı bende duydum ama denemedim

PAmukçuk için mikostatin damla 4 kere damlatınca geçiyor birde mantar memeden geçiyor çocuğun ağzına memeye de travazol krem sürün ama emzirmeden memeyi silin krem memede kalmasın . 2 günde geçer

mikostatin damlayı duydum ama pamukçuğun üzerine sürsem daha etkili olur mu diye düşünüyorum travazol kremi doktorun mu söyledi saçımla süpürmek işe yaramazsa hemen deniycem

kızlar benim oğluşumun emerken başı ter içinde kalıyor.biberondada aynı sanki yeni yıkanmış başı ....emmeme sorunu bizdede var.haftaya kon.var bakalım kilo alabilmişmi mamaya başlamadık daha ...:KK55:

aynı şey bende de var her görenin bu çocuk çok terlemiş çok sıcak tutuyosun demesinden bıktım eşim bile bıkmadan söylüyo hala anlamıyorlar emerken terlediğini ama ben çocuk doktoruna sordum normalmiş emerken yada yemek yerken çok efor sarfadiyormuş

günaydın arkadaşlar,

benimde 22 ocak doğumlu oğlum var.bende aranıza katılmak istiyorum.fikir almak almak istediğim konular var.

Gaz sancısı olan bebekler için tavsiyem;
2,5 bardak suya 1 tatlı kaşığı kimyon tohumu, 1 tatlı kaşığı rezene ve 1 tatlı kaşığı anason kaynatmak. Ben bebeğime günde bikaç defa ( 6 saatte bir) 2-3 çay kaşığı veriyorum. Mucize gibi bebeğim kendisi ağlamadan gazını çıkarıyor. Şu an 3 aylık bebeğim o yuzden korkmadan veriyorum,zaten doktorumuzda sakıncası yok verebilirsin dedi.
Önceden çok gazlı bir bebekti ve gazını çıkarmakta zorlandığı için sürekli ağlardı çok şükür çok işe yaradı bizde.

selam kızlar
herkesin emmeyle derdi var
bizimki de şuemerken uyuyakalıyor oğlum diğer memeye geçemiyoruz
buara ayrıca iyice huysuzz
ona buna ağlıyıor katılıyor
büyüdükçe düzelecek derken huysuzlandı bu çocuk yaa:KK50:

aklıma gelmişken sorayım
ayaksız patikleri nasıl giydiriyorsunuz
külotlu çorap var mı bizim miniklere göre:26:

mikostatin damlayı duydum ama pamukçuğun üzerine sürsem daha etkili olur mu diye düşünüyorum travazol kremi doktorun mu söyledi saçımla süpürmek işe yaramazsa

Evet çocuk doktorusöyledi travazol krem mememizin cildinde Konakçı iyi huylu mantar olunca bize zararı olmasada bebeğe geçiyormuş emdiği için ağzında pamukçuk oluyormuş memede çok kaldığı için oluyor dedi. Tekrarlanmamalı için cildimizdeki mantarlarında öldürmek gerekiyormuş. Aman kremliyken silmeyi unutmayın kremli memeyi emmesin bebek. Mikostatin damlada günde 4*1 uygulanıyor

sevgilerle

çok sağol canım denedim bakalım sonuç nasıl olacak bide dilin arka kısmına saçımı ulaştıramadım ama tekrar deniycem o damlayı bende duydum ama denemedim

mikostatin damlayı duydum ama pamukçuğun üzerine sürsem daha etkili olur mu diye düşünüyorum travazol kremi doktorun mu söyledi saçımla süpürmek işe yaramazsa hemen deniycem

aynı şey bende de var her görenin bu çocuk çok terlemiş çok sıcak tutuyosun demesinden bıktım eşim bile bıkmadan söylüyo hala anlamıyorlar emerken terlediğini ama ben çocuk doktoruna sordum normalmiş emerken yada yemek yerken çok efor sarfadiyormuş

Bu arada aman travazol krem sadece cilt için bebeğe sürmeyin vermeyin bebeğe zararlı yanlış anlaşılmasın travazol krem memeye sürülecek. Mikostatin gargara bebeğe damlatılacak

X