2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sağolun arkadaşlar.bikaçgündür biraz öksürüğü vardı akşam çoğaldı hırıltı başladı emerken zorlandı.çok yoğun bi öksürük sanki karda kalmış.ikigün ev gezmesine gittik arabayla gittik geldik.dedigniz gibi havalara güven olmuyor bi sıcak bi soguk.birazda benim ihmalliğimden oldu geçer dedim daha öncede öksirmişti geçmişti busefer geçmedi işte.banada akıl parası oldu bundan böyle hapşursa doktora götürcem..sizde ihmal etmeyin yavrularınızı..
bu arada dışarı çııp gezenlre maşallaaaaah diyorum imreniyorm valla size....
alıştırmayla alakalı birazda biz alışırmadık hep içerde bi çıktık böle oldu işte
inş.düzelir yavrum balgamıda çok balgam söktürücü sogk algnlıgı şurup verdii bakalm geçmezse yine getirin dedii
derdi veren rabbim şifasınıda verir inşallah...

emerboy geçmiş olsun canım üzülme geçer inş
ama benim kızım 23 günlükken olmuştu, gripli birinden geçmişti mikrop
öksürük ve burun tıkanıklığıyla başladı. Sonra ciğerlerine geçmişti
ememiyor nefes alamıyordu. Çok minik oldugu için antibiyotik vermemişlerdi, ciğerlerine işleyince küveze aldılar kızımı. Hayatımda öyle büyük bir üzüntü yaşamadım, geceleri sıkıntıdan nefessiz kalıyordum sanki. Aklıma geldikçe ağlayasım geliyo

ama benimki çok ciddi bir mikrop kapmıştı yani o yüzden çok ağır geçirdi. İnş. seninki hafif atlatır

hava falan verdiler mi? Bizimkine sürekli hava verip aspire ediyolardı genzini

benim kzımın kakasında da kanlar vardı parça parça. Ben de çok korktum hemen doktora götürdüm makatı çatlamış ıkınmaktan
merhem verdi. Kaka tahlili yapıldı temiz çıktı çok şükür

bir de arkadaşlar odadan odaya geçerken falan hapşurmalarının sebebi hava silkulasyonu
onlar çok hassas oldukları için en ufak bir hava değişiminden etkileniyolar. Üşütme falan değil yani

Son düzenleme:

26 yüksek bir de ekstradan battaniye yorgan falan.
benim oğlan sadece bir kez terledi, garibim napsın daha 20 derece göremedi ki
üşüyoruz, ev ısınmıyor, kombiyi son derecede açtığım halde sanki rüzgar esiyor, bazen kıyamıyorum koynumda yatırıyorum. anca o zaman alev topu gibi oluyor. işte bir kez koynumda terlemişti, onun dışında terlemedi

Son düzenleme:

çok fena olmuş yaa, geçmiş olsun şimdi nasıl minnişin

çok fena olmuş yaa, geçmiş olsun şimdi nasıl minnişin

evet Allah kimseye yaşatmasın daha beterinden de korusun
şimdi iyi çok şükür ama dikkat etmek gerekiyo gripli nezleli birini eve bile sokmuyorum
çok şükür ki grip sezonunu kapattık şimdiler de dışarıya da çkarmaya başladım

kızım küvezde yatarken, diğer küvezde yatan bebeklerin anneleriyle arkadaş olmuştuk
bugün bir tanesini aradım bebeği ölmüş, genetik bir hastalığı vardı bebeğin
3 aylık bebek 900 grama kadar düşmüş çok çekmiş yavrucak
ne kadar şükretsek az

Allah sabır versin çok zor bir durum.

neymiş hastalığı
ay çok üzüldüm yaa gerçekten
RABBİM kimseye evlat acısı vermesin

çok geçmiş olsun ikinize de ,RABBİM yaşatmasın
ben de terlememeye dikkat ediyorum odada nemlendiricileri var ,çok sıkı giydirmiyorum ,dışarı hastane dışında çıkmadık ,hastanede bile herkes gelip bakmak istiyor ikizya ,hemen örtüyorum yüzlerini ya da önlerine geçiyorum anlasınlar diye,bazıları da çok densiz ufacık bebeğe bakacaksan uzaktan bak ne diye içine sokuluyorsun uyuz olurum böyle insanlara

çok geçmiş olsun canım ya nasıl mikropmuş o öyle mahvetmiş çocugu neyse çok şükür atlatmışsınız .

arkadaşa üzüldüm Allah sabır versin ya çok zor ...

doktordan geldik şimdi kızım bronşit olmuş..çok üzgünüm çoook..

Çok geçmişler olsun arkadaşım en kısa zamanda şifasına kavuşur inşallah.Beni de korku aldı şimdi bizimkide çok terliyor ve bugün öksürük biraz fazla geldi ama bilemiyorum ki sanki tükürüğü kaçmış gibi geliyor ondan önemsemiyorum doktorda burnu tıkalı olduğu için öksürüyor demişti inşallah öyledir

aynen yaaa el kadar bebeyi lavabo pompası gibi öpenler yok mu hele ...

sağol canm .öksürüğü boğuk boğuksa balgam çıkarır gibiyse ve hırltı warsa hiç ihmal etme

ooo 26 derecede sarıyor musun bir de? ben 23 derecede sadece örgü battaniye örtüyorum.. normal penye pijama giyidiriyorum, içinde sadece atletle..çok örttüğün için terliyor yawru.. oda derecesi 20-22 derece olmalı, gece 18 derece bile normal.. ben kalorifer çok yanarsa kapatıyorum oda ısısı değişmesin diye.. banyo yaptırırken 2 derece fark olmasına dikkat ediyorum..

Son düzenleme:
Kızlar çok beğendim paylaşmak istedim :))

ERKEK ANNESİ OLMAK

Erkek annesi olmak ne demektir…? Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak… İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelleşmektir..Fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak ...

yavrum kucağımda uykuya dalmak üzereyken gürültülü bir şekilde hapşırdım. çok korktu evladım. içli içli ne ağladı

çok üzüldüm. hiç boyle içli ağlamamıştı. çok salak bi anneyim

ayy yawrum.. bu sık sık benim başıma geliyor, sadece sen değilsin merak etme:)

Son düzenleme:
merhaba oglum 80 günluk bu ara buyuk tuvaletini 3 gunde bir yapıyor ama katı değil sizinkiler kaç günde yapıyor özelden cevaplarsanız sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…