2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba oglum 80 günluk bu ara buyuk tuvaletini 3 gunde bir yapıyor ama katı değil sizinkiler kaç günde yapıyor özelden cevaplarsanız sevinirim...

Benim kızım hergün yapıyor. Sadece anne sütüyle beslenen bebeklerde böyle şeyler olabileceğini duymuştum. 5 -10 gün kakasını yapmayan arkadaşlarımın bebekleride var. Kontrolde doktoruna danışırsın yine de.

merhaba oglum 80 günluk bu ara buyuk tuvaletini 3 gunde bir yapıyor ama katı değil sizinkiler kaç günde yapıyor özelden cevaplarsanız sevinirim...

benimki tam tersi günde en az 5 kere yapıyor. anne sütüyle mi besliyorsun?

26 derece çok fazla bacım ya biz banyo yaptırıken 26 ya yükseltiyoruz. bebek için ideal oda ısısı 20 -22 birden değil ama yavaş yavaş ısıyı azalt derim
Anaam bizim de 25-26 hep. Banyo yaptırırken de küçük fanı açıyorum üstüne. Abartıyor muyum ne :)

çok geçmiş olsun ikinize de ,RABBİM yaşatmasın
ben de terlememeye dikkat ediyorum odada nemlendiricileri var ,çok sıkı giydirmiyorum ,dışarı hastane dışında çıkmadık ,hastanede bile herkes gelip bakmak istiyor ikizya ,hemen örtüyorum yüzlerini ya da önlerine geçiyorum anlasınlar diye,bazıları da çok densiz ufacık bebeğe bakacaksan uzaktan bak ne diye içine sokuluyorsun uyuz olurum böyle insanlara

Hastaneye getirince çok tedirgin oluyor insan, hele kalabalıkta.
Kızlar çok beğendim paylaşmak istedim :))

ERKEK ANNESİ OLMAK

Erkek annesi olmak ne demektir…? Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak… İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelleşmektir..Fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak ...
Çok güzel bir yazı, oğlumun günlüğüne geçireceğim sağol.
:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

yavrum kucağımda uykuya dalmak üzereyken gürültülü bir şekilde hapşırdım. çok korktu evladım. içli içli ne ağladı :KK5::KK5::KK5:

çok üzüldüm. hiç boyle içli ağlamamıştı. çok salak bi anneyim :KK5:
Hayret bir şeysin o da ne demek hepimize oluyor sıkma canını. Bizimki de bu ara bazen dudaklarını büzüp ağlamaya başlıyor, özellikle sık görmediği biri olursa ya da yüksek sesle konuşulursa. Ay içim gidiyor, benim de ağlayasım geliyor:KK43:

Kızlar ara sıra sonraki ayların topiklerine de girsenize, çok zevkli oluyor okuması, birkaç ay önce yaşadıklarımız hep nostalji yapıyorum:)

Ocak anneleri kadar vefasizi yoktur sanirim. Sen aylarca paylasimda bulun bebegin dogmasina yakin ya da dogar dogmaz git ugrama topige. Hic o kadar yazdik ettik beraber bekledik diye dusunme. Bi ben de dogurdum saglicakla kizlar demeyi cok gor.

Onlar kendilerini biliyorlar. yaziklaar olsun.

Oh sitemimi ettim. Rahatladim. :KK19:

Anaam bizim de 25-26 hep. Banyo yaptırırken de küçük fanı açıyorum üstüne. Abartıyor muyum ne :)

Hastaneye getirince çok tedirgin oluyor insan, hele kalabalıkta.

Çok güzel bir yazı, oğlumun günlüğüne geçireceğim sağol.

Hayret bir şeysin o da ne demek hepimize oluyor sıkma canını. Bizimki de bu ara bazen dudaklarını büzüp ağlamaya başlıyor, özellikle sık görmediği biri olursa ya da yüksek sesle konuşulursa. Ay içim gidiyor, benim de ağlayasım geliyor:KK43:

Bizim evde aynı 26 falanda hep ama yavaş yavaş düşürüyorum bu defa uykudan uyarınca cok terliyor çünkü ama birazda iç meselesi şimdide üstünü örtersen coşuyorum :KK9::KK9: gece ince battaniyesine sarıp üstüne bi ince daha atıp yatıyorum.. Sonra beni ya uyku tutar mı acep üşür mü hasta mı olur die:KK9: sonra üste bi kat daha kalın battaniye ..sonra yine yatıyorum bu defa sırt üstü yattıysa o panik başlıyor acaba kusar mı kusarsa tıkanır mı die sonra 15 dk uykusuna dalmasını bekleyip yan döndürüyorum vee böylece kızımın uyanma saati geliyo ve ben yine uykusuz:KK43: çok evhamlıyım farkındayım ama elimde diil benim gibi olanlar var mıı :KK3:

Bizim evde aynı 26 falanda hep ama yavaş yavaş düşürüyorum bu defa uykudan uyarınca cok terliyor çünkü ama birazda iç meselesi şimdide üstünü örtersen coşuyorum :KK9::KK9: gece ince battaniyesine sarıp üstüne bi ince daha atıp yatıyorum.. Sonra beni ya uyku tutar mı acep üşür mü hasta mı olur die:KK9: sonra üste bi kat daha kalın battaniye ..sonra yine yatıyorum bu defa sırt üstü yattıysa o panik başlıyor acaba kusar mı kusarsa tıkanır mı die sonra 15 dk uykusuna dalmasını bekleyip yan döndürüyorum vee böylece kızımın uyanma saati geliyo ve ben yine uykusuz:KK43: çok evhamlıyım farkındayım ama elimde diil benim gibi olanlar var mıı :KK3:

Örterken demek istedim:KK53:

Ocak anneleri kadar vefasizi yoktur sanirim. Sen aylarca paylasimda bulun bebegin dogmasina yakin ya da dogar dogmaz git ugrama topige. Hic o kadar yazdik ettik beraber bekledik diye dusunme. Bi ben de dogurdum saglicakla kizlar demeyi cok gor.

Onlar kendilerini biliyorlar. yaziklaar olsun.

Oh sitemimi ettim. Rahatladim. :KK19:

Yürü bacım kim tutar seni :KK9:

sağolun arkadaşlar.bikaçgündür biraz öksürüğü vardı akşam çoğaldı hırıltı başladı emerken zorlandı.çok yoğun bi öksürük sanki karda kalmış.ikigün ev gezmesine gittik arabayla gittik geldik.dedigniz gibi havalara güven olmuyor bi sıcak bi soguk.birazda benim ihmalliğimden oldu geçer dedim daha öncede öksirmişti geçmişti busefer geçmedi işte.banada akıl parası oldu bundan böyle hapşursa doktora götürcem..sizde ihmal etmeyin yavrularınızı..
bu arada dışarı çııp gezenlre maşallaaaaah diyorum imreniyorm valla size....
alıştırmayla alakalı birazda biz alışırmadık hep içerde bi çıktık böle oldu işte
inş.düzelir yavrum balgamıda çok balgam söktürücü sogk algnlıgı şurup verdii bakalm geçmezse yine getirin dedii
derdi veren rabbim şifasınıda verir inşallah...

Çok geçmiş olsun cnm bizde 20 günlükten griplendik ve hemen iyileştikten sonra tekrarladı kahroldum resmen :KK43: o kadar küçüktü burunları tıkalıydı nefes alamazsa die kaç gece uyumadım hatırladıkta ağlayasım geliyo sana tavsiyem burnunu sürekli açık tut pompayla temizle ardından deniz suyu.. O akıntı bitince daha çabuk atlatıyorlar ikinci çocuğum bu ilki sürekli boğazlarından hasta olduğu için baya tecrübeliyim burun akıntısı başlı basına hastalık sebebi i de ıhlamurun içine bi kaç damla limon koy içir rezenenin de soğuk algınlığına ii geldiğini okumuştum ve kullandım hastayken

Aman at yatağa üzerinede tek battaniye,sen de uyu rahat rahat bukadar takma iyi değil

Çok geçmiş olsun cnm bizde 20 günlükten griplendik ve hemen iyileştikten sonra tekrarladı kahroldum resmen :KK43: o kadar küçüktü burunları tıkalıydı nefes alamazsa die kaç gece uyumadım hatırladıkta ağlayasım geliyo sana tavsiyem burnunu sürekli açık tut pompayla temizle ardından deniz suyu.. O akıntı bitince daha çabuk atlatıyorlar ikinci çocuğum bu ilki sürekli boğazlarından hasta olduğu için baya tecrübeliyim burun akıntısı başlı basına hastalık sebebi i de ıhlamurun içine bi kaç damla limon koy içir rezenenin de soğuk algınlığına ii geldiğini okumuştum ve kullandım hastayken

bizimkide 20 günlükken grip oldu çok zor çok acılı geçti içim parçalandı resmen.bu ikinci şimdi ele acuca birazda olsa geliyor bugün biraz daha iyi şükür çok saol canm

adanada yağmur veeeee hertaraf mis gibi portakal çiçegi kokusu..................adanalı varmı bu arada

Aman at yatağa üzerinede tek battaniye,sen de uyu rahat rahat bukadar takma iyi değil

olması gereken o aslında ama dediğim gibi ilki o kdr hasta büyüdü ki halada öyle hastalık konusunda ben iice hastalaştım farkındayım :KK52: aslında bi uzmana mı başvursam die de düşünüyorum yılllar önce gitmiştim zaten anksiyete bozuklugum var yani endişe bozukluğu

hayirli gunler arkadaslar
tüm hamileligimi yatarak gecirdim, son 4 ay hastanede yattim. Cok zor gûnlerdi gecirdigim ama hamdolsun Hepsi geride kaldi. Cok sukur kizimi kucagima aldim ve hayalini bile kurmaktan korktugum günleri yasiyorum. Eve döneli iki Bucuk ay oldu ama daha yeni yeni alisiyorum normal Hayata. Ilk bir ay dizimi bile Kirip oturamiyordum, kaslarim yatmaktan mahvolmustu, hepsinden kötüsü piskolojimin asiri derecede yipranmis olmasi. Ins zamanla daha a iyi olacagim. Arada giriyorum ama cogu arkadaslari göremiyorum. En cok merak ettigim de zeynep arkadasimiz Habers olan var mi..?
aysedeki gelismeleri duydum cok ama cok ûzüldum ins yavrusuyla bu günleri de atlatacak....

tüm hamileligimi yatarak gecirdim, son 4 ay hastanede yattim. Cok zor gûnlerdi gecirdigim ama hamdolsun Hepsi geride kaldi. Cok sukur kizimi kucagima aldim ve hayalini bile kurmaktan korktugum günleri yasiyorum. Eve döneli iki Bucuk ay oldu ama daha yeni yeni alisiyorum normal Hayata. Ilk bir ay dizimi bile Kirip oturamiyordum, kaslarim yatmaktan mahvolmustu, hepsinden kötüsü piskolojimin asiri derecede yipranmis olmasi. Ins zamanla daha a iyi olacagim. Arada giriyorum ama cogu arkadaslari göremiyorum. En cok merak ettigim de zeynep arkadasimiz Habers olan var mi..?
aysedeki gelismeleri duydum cok ama cok ûzüldum ins yavrusuyla bu günleri de atlatacak....

Kötü günler yaşamışsın ama hepsi geride kalmış arkadaşım şimdi kızın ve sevdiklerinle her anının tadını çıkar.Hayat çok güzel

olması gereken o aslında ama dediğim gibi ilki o kdr hasta büyüdü ki halada öyle hastalık konusunda ben iice hastalaştım farkındayım :KK52: aslında bi uzmana mı başvursam die de düşünüyorum yılllar önce gitmiştim zaten anksiyete bozuklugum var yani endişe bozukluğu

ya seni çok iyi anlıyorum benim ablamda var panik atak onunda çocuğu 5 yaşında tekrar çocuk istiyor ama cok korkuyor hastalıklardan.Benim eşimde senin gibi ama çok vesveselenir dakikalarca kalkar nefes alışını dinler,acaba şöylemi oldu böyle mi oldu diye yer beni.Elinden gelse eve komşuları almıcak mikrop kapar diye.Çocukları kabul etmiyor zaten eve.Benı zor durumlarda bırakıyor cok

Çok geçmiş olsun, gerçekten çok zor zamanlar geçirmişsin. İnşaallah bundan sonrası sağlık mutlulukla geçer. Eskiden foruma girenlerin çoğu yok hakikaten. Ben asıl şimdi buraya girme ihtiyacı duyuyorum :)

öncelikle emerbor arkadaşım..

benim yavrumda 40 günlükkken geçirdi bronşit.. abisi grip olmuştu kreşten kaptı ondan da minik yavru kaptı.. biz de anlayamadık başta hapşuruyor dedik ertesi gün gitsek mi gitmesek mi derken hastaneye gittik ve yavrunun epey kötü olduğunu öğrendik.. ve malesef antibiotik kullandık dr çok hızlı ilerleyeceğini söyledi..

aman kızlar yavrunuz hapşurursa ağzında köpük birikiyorsa, öksürüğü varsa ihmal etmeyin.,

şimdi iyiyiz çok şükür ama korkuyorum hastalanacak diye.. benim için de çok zor günlerdi..

benim bebişim de günde bir kaç defa öksürüyor.altını açtığımda da hapşuruyor bazen.bronşit falan olabilir mi.korktum şimdi.dr a götüreyim mi kızlar ne dersiniz?

öncelikle emerbor arkadaşım..

benim yavrumda 40 günlükkken geçirdi bronşit.. abisi grip olmuştu kreşten kaptı ondan da minik yavru kaptı.. biz de anlayamadık başta hapşuruyor dedik ertesi gün gitsek mi gitmesek mi derken hastaneye gittik ve yavrunun epey kötü olduğunu öğrendik.. ve malesef antibiotik kullandık dr çok hızlı ilerleyeceğini söyledi..

aman kızlar yavrunuz hapşurursa ağzında köpük birikiyorsa, öksürüğü varsa ihmal etmeyin.,

şimdi iyiyiz çok şükür ama korkuyorum hastalanacak diye.. benim için de çok zor günlerdi..

benim hapşırıyor ve köpük oluyo ama öksürük yok. sizin öksürüyor muydu?

X