2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

maaşallah canım.. bu durum bana yabancı değil kızım da öyleydi.. mutfağa anakucağı ile götürür tüm çocuk şarkılarını söylerdim:) gıkk demezdi.. şimdi tüm söylediklerimi ezbere söylüyor:) ben nazardan korkarım, maaşallah dense bile bir niyet yawrucağa nazara sebep! benim de oğlumun kilosuna nazar oldu maalesef artık kilodan boydan söz etmem tövbeler olsun..

benim oğlumun burnu 2 haftalıkkenden beri tıkanık, arada serum fizyolojik kullanıyorum bir de iki günde bir açıyorum. doktor başka da birşey tavsiye etmedi, senin doktor birşey söylerse bana da söyle lütfen benim oğlum da kalabalığı çok seviyor. yalnız kaldığımızda hemen kaaağ kuuuğ başlıyor inlemeye

bizim bebişte emerek uyuyanlardan ama gündüzleri genelde ayakta gezinerek ve hafif sallayarak uyuyor, aslında emziklede uyuyor ama ben kıyamıyorum aç kalıcakmış gibi geliyor hatta anakucağında uyusa ordan alıp kendi kucağımda azcıkda olsa emzirip öyle yatırıyorum :)) napıyım yaaa:) bu arada banyo işinde hala yardım alıyomusunuz arkadaşlar ben 40 çıkana kadar gün aşırı yıkıyordum şimdi 2 günde filan yıkıyorum tabi babasıyla. tek başına yıkamayı deneyen varmı ?gaz problemi hala var ama alıştım amaaan iki ağlıyo iki pışpışlıyorum öyle böyle idare ediyoruz işte

valla öyle oluyor, nazar değiyor. burda sütüm çok dediğim günün akşamı sütüm bitiyordu
korktum şimdi silsem mi ki mesajları

bu arada bebeklerinizi nasıl giydiriyosunuz odaları kaç derece oluyo genelde bide buhar makinası kullanan var mı

ben 3 haftalık olduktan sonra hep kendim yıkadım. inan babasıyla yıkamaktan kolay. her banyo seansı kavga seansına dönüşüyordu, yok üşüdü, yok başına su dökme herşeye karışıyor. bir de ben bebeği giydirirken hemen suyunu dökmeye kalkışıyor kapılar açılıp açılıp kapanıyor gııcık oluyorum.

şu şekilde tutuyorum, öbür elimle de yıkıyorum. oğlumla konuşa konuşa, o da keyfinden yayılıyor.

bu arada bizim banyo küçük gelmeye başladı. kafası ve ayakları sürekli çarpıyor, bi iki kez küvette yıkadım, bayıldı yüzdü resmen ama herseferinde küveti doldurursak yandık bu ufak banyolarda kaç aylığa kadar yıkanıyor

selam kızlar,

dün geçmişi okuyamamıştım bugün anca okuyabildim bizimde bebek arabımız bu

Hauck Disney Turbo Deluxe Baston Puset / Disney Princess - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

bizde küçük beşigimiz var onunla uyuyoruz uykusu geldigince beni beşigime yatırın diye bagırıyo resmen beşige yatınca gülücükler saçıyo sonrada hemen gözler kapanıyoo tabii emzikte agzımızda :)

gazımız bizimde ara ara çok fena şekilde devam ediyo ama herzamn degil ,burnumuz hep tıkalı serum fizyolojik kullanıyoruz,banyoyu da daha hiç kendim yıkamadım cesaret edemedim annem yıkıyoo 2-3 günde bir yıkıyoruz biraz aglıyo biraz bakıyo banyoda benim aldıgım küvet bayagı büyük daha epey bi kullanırım :)

Son düzenleme:

çok güldüm:) aynı biz sanki:)) ben de kendim yıkıyorum o yüzden..her gün yıkadığım için o işteyken yıkıyorum..

doktordan geldik şimdi kızım bronşit olmuş..çok üzgünüm çoook..

çok geçmiş olsun cnm rabbim saglık versin benim de arkadaşın kızı 2,5 aylık bronşit olmuş üstelik dr kontrolleri dışında hiç dışarı çıkarmamasına ragmen evde terleyip sogumuş ve bronşit olmuş ama iyi şimdi buhar makinası filan almışlar çok şükür iyileşti atlattı yani
üzülme canım :26:

Gecmis olsun canim ya uzulme gecebilecek bi durum bende grip oldum korkuyorum cocuga gececek diye uff ya cok zor yatip dinlenmek istiyorum ama nerde ablamiz rahatsizlanmis aldirttim okuldan geliyo simdi bana dinlenmek yok doktoro goturecem onu gelince

Gecmiş olsun canım üzülme gecer Allah ciddi kalıcı bi hastalık vermesin öyle düşün. Havalarda bi sıcak bi soguk nasıl giydirecegimizi bilemiyoruz ki. Evden cıkmamız 1 saatten fazla sürüyo ne giydirsem de terlemesin üşümesinde diye. Bizim ki de huysuz bu aralar öksürüyo hapsuruyo sen bol bol c vitamini almaya calış sütten gecsin kuzuna.

ay evet yaaa :)) biz eşimle kavga etmeyiz normalde sadece bebek yıkandıktan sonraları kavga ediyoruz oda bana kırılıyo sana bişe beğendiremiyorum diye

Çok geçmiş olsun canım inşaallah çabucak atlatırsınız. Bebekler bu aylarında çok yaşıyorlar bunu, istediğin kadar sıcak tut, oluyor işte. Allah acil şifalar versin.

benimkide öksürüyor sürekli değil ama mesele günde 1 veya 2 kere farklı bir odaya geçince oluyo acaba benimkide bronşitmi ki hapşırma zaten çok oluyo altınıaçınca başka odaya geçince başlayobide hapşırık gelipte hapşıramayaınca gaauuu diye bi ses çıkarıyo çok komik:) en kötüsü terlediğini üşüdüğünü anlamıyorum

Son düzenleme:

ben ilk 1ay anacığımla yıkadım.annem şehir dışında gidince iş başa düştü kendim tek yıkıyorum.ben küvetinin üstüne file aldım .filesini gerip oğlumu üstüne yatırıp yıkıyorum ama başını ve sırtını yıkarken elimle tutuyorum.1gün arayla yıkıyorum.

bronşit değildir, öyle olsa sürekli olur.. düzelme we iyileşmeleri daha kolay olur dikkat edildiği sürece.. hapşurma bizimkinde de war aynı durumlarda.. boynuna ensesine yatarken ince bir bez yada tülbent parçası koy.. uyandığında anlarsın.. çok giydirme, sıcağa alışınca da hapşurma we üşümeler çoğalıyor..daha kolay hasta oluyorlar.. bağışıklığını güçlenmesi için de sık sık banyo yaptırmak we dışarı çıkarmak lazım( tabi banyo yaptıktan sonra değil:) ben 2. cisini yapamıyorum maalesef..

bu arada benim kız dün çok rüzgar wardı eşimin ince giydirmesi ağzını kapatmaması sonucu hasta oldu en son 2011 kışında olmuştu hasta(maaşallah). ishal gibi hastalıklar dışında bu derecede kötü olmamıştı yawrum.. ahh babası ahh diyorum.. bişey değil ufaklığa da bulaşmasa bari..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…