2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Arkadaslar dogumdan sonra kilo durumunuz nasil.benim ilk zamanlar istahim felan yoktu zorla yiyordum.simdi ise hemen acikiyorum.ya kilo vermek birsey degilde kizimi emziriyorum ondan cekiniyorum beslenmesi acisindan.mesela ekmek tatli yemesem bebegime zarari olurmu sutumu engellermi.gereksiz de yemek istemiyorum.kiyafetlerim olmuyor.moralim bozuluyor.iyice kendimi saldim sanki.sizde durumlar nasil.kilo derdine care bulan varmi?

ahh canım hiç sorma benim de hiç kıyafetim olmuyor,benim de moralim bozuluyor ama evde egzersiz yapmaya başladım sanki göbek biraz toparlandı,yediklerime dikkat ediyorum şimdi önce ne olsa yiyordum helee tatlı çok kilo aldırıyor bakalım ne zaman veririz:KK43: belimi ölçüp duruyorum inceldi mi diye hatta o kadar taktım kafama:)herkes emzir verirsin diyor galiba benim aldığım kalori verdiğimden fazla oluyordu ki kilo alıyordum,dikkatli yiyorum 4 aydan sonra biraz daha kısarım inşallah

yahu siz hangi ara yemek yiyorsunuz? ben ayağımda sallarken hızlıca kızıma yemek hazırlayıp mutfağa, 1 koca tabak makarnayla sallamaya dewam ediyorum:) bisküvi çikolata ne warsa bitiyor ewde 2 günde..güzel uğraştırıcı yemekler yapmaya tekrar başlamıştım ama yine pratik yemeklere döndük..artık bu çocuk hiç uyumaz oldu.. yatırıyorum geri kalkıyor hemen.. biogaia işe yaradı derken başa döndük sanki..bugün acı yavşan otu deniycem gaz için bakalım ne olacak..

Son düzenleme:
yahu siz hangi ara yemek yiyorsunuz? ben ayağımda sallarken hızlıca kızıma yemek hazırlayıp mutfağa, 1 koca tabak makarnayla sallamaya dewam ediyorum:) bisküvi çikolata ne warsa bitiyor ewde 2 günde..güzel uğraştırıcı yemekler yapmaya tekrar başlamıştım ama yine pratik yemeklere döndük..artık bu çocuk hiç uyumaz oldu.. yatırıyorum geri kalkıyor hemen.. biogaia işe yaradı derken başa döndük sanki..bugün acı yavşan otu deniycem gaz için bakalım ne olacak..
ayağında neden sallıyorsun sallamak için salıncak yada sleeper alsaydınya
ay ayakta sallamayla uğraşılmaz yaa çok zor

bu arada bizim bebek arabası şudur:

Yeni Sayfa 1
bizimkide bunun ikiz olanı ama tekerlekler bu kadar kalın değil ince olanından

Ben de genelde ayakta sallıyorum sallamak zor değil ama iptal oluyorsun kapı çalsa bakamıyorsun bırakınca da uyanıyor o kötü.

kızlar sorması ayıp siz adet oldunuz mu?ben hala olmadım.ne zaman oluruz ki Allahın izniyle

arkadaşım bende ocak annesiyim daha öncede yazmıştım biogaia bende kullandım fayda görmedim fakay acı yaşna otunu hergün veriyorum çok şükür faydası oldu oğluma umarım sizede fayda eder

selam kızlar nasılsınız?

biz h.sonu evdeydik bugün ve dün kendimizi attık sokaklara hava güzeldi gezdik çok şükür artık gece gündüz ayrımını yapabiliyor rabbime binlerce kez şükürler olsun.:nazar::nazar:degmesin..

ama artık daha uzun sürede acıkıyo eskiden 2,5-3 saatte acıkırdı son 3-4 gündür genelde 4 saatte bir mama yiyor ve emiyor:26: ama kusmamız bitti gibi çok çok azaldı çok şükür :nazar::nazar:önlüklerimiz temiz :KK9:

benimde saçlarım az az dökülüyo bizim oralarda bebek annesini tanıyınca annenin saçları dökülürmüş derler kızım zaten beni tanıyoo:KK1:

Sagolun arkadaslar moral verdiniz tabiki bebegim herseyden onemli.su iciyordum biraz daha arttirayim ozaman.vallaha insan acikinca her turlu yemege firsat buluyor:) gece kizim emmege uyaninca once onu doyuruyorum sonra kendimi mutfaga atiyorum:) bende ayagimda salliyorum en guzel ayqkta uyuyor

Bende ayagimda sallayip sallanan besigimiz var kraft dondi cok memnunum simdi sallanan salincak istiyorum arastiriyorum. Fisher Price 3 ü Bir Arada Salıncak bundan alabilirim sizede oneriyor

Herkese merhaba.Benim bir sorum olacak.Bugün bebeğimin kakasında akıntı gibi kan gördüm ve kakası sümüksüydü.Yarın doktora götürücem ama çok merak ettiğim için buraya yazıyorum.Böyle bişey başına gelen var mı?Umarım önemli bişey değildir.

Herkese merhaba.Benim bir sorum olacak.Bugün bebeğimin kakasında akıntı gibi kan gördüm ve kakası sümüksüydü.Yarın doktora götürücem ama çok merak ettiğim için buraya yazıyorum.Böyle bişey başına gelen var mı?Umarım önemli bişey değildir.

Bebeğinizin cinsiyeti kız mı?

Aynı durum bizimde başımıza geldi. Doktorumuz kakasını tahlil ettirmemizi söyledi fakat tahlil sonucunda herhangi bir enfeksiyon turune rastlanmadı.bunun uzerine doktorumuz inek sutu alerjisi olabilir dedi ve ben sut ve sut urunu içeren gıdaları yemeği kestim yaklaşık bi 10 gun devam edicez bu diyete ve su an kızımın kakası duzeldi

Benimki emerek uyuyor. Karni toksa da emzikle. Sallamadim simdiye kadar sallanan besik de aldik ama gerek kalmadi Allaha sukur. Masallah diyin lutfrn ben misafir bile agirliyorum yemek yemeyi gectim. Oglum mutfakta yanimda oturur ben sarki soylerim o dinler arada bana dansiyla agu gugusuyla eslik eder :KK70:
Dedigim gibi masallah deyin lutfen.
Gecen oglum disarda aglamiyor dedim o gunden beri disarda aglayip duruyor :KK43:

Benimki emerek uyuyor. Karni toksa da emzikle. Sallamadim simdiye kadar sallanan besik de aldik ama gerek kalmadi Allaha sukur. Masallah diyin lutfrn ben misafir bile agirliyorum yemek yemeyi gectim. Oglum mutfakta yanimda oturur ben sarki soylerim o dinler arada bana dansiyla agu gugusuyla eslik eder :KK70:
Gecen oglum disarda aglamiyor dedim o gunden beri disarda aglayip duruyor :KK43:

maşallah maşallah...Benim oğlum sallanmayı çok seviyor. ana kucağında sallayarak uyuyor.sallamayı burakayım hemen mızmızlık ağlamasını yapıyor.

Benim kızımın da kakası yeşil ve sümüksü idi, doktorum direk inek sütü içeren herşeyi kes, sütlü tatlılar yok, kuruyemiş yok dedi :KK43:(
Genelde kan ve sümüksü yapı alerjik bebeklerde görülüyor , ben kestim uzun süredir
Şimdi ara ara deniyorum az az zararı yok gibi

ahhh benim bebişinde gözünde çapaklanma var netira nın tek kullanımlık tüplerinden verdi dr ama geçmedi daha,bide kızlar oğlumun kafasında konak olmuş zeytinyağı sürdüm fırçaladım başka önerileriniz var mı çok çirkin duruyor hemen geçirmem lazım.uyku düzenimiz oturmadı halaaa emme konusuna değinmişsiniz bebnim bebek de bu aralar emzik niyetine kullanıyor memeyi,dışarıda güneş var ama biz pencereden bakmakla yetiniyoruz henüz,gezmeye hiç çıkmadık,bebek arabası alacağım kullanışlı bişey araştırıyorum sizler ne aldınız yardımcı olur musunuz?

Sık sık göz masajı yapmalısınız, göz pınarından başlayıp pompa şeklinde sonra burun kenarından aşağı doğru çekeceksiniz
Ve pamukla ılık su ile sık sık göz pansumanı yapmalısınız ben arada çay da kullanıyorum

Saol canım benim.İlk başlarda insanların yanında biberonu çıkarıp mama yedirmeye bile utanıyordum alıştım artık ben elimden geleni yaptım.

Oğlumda yaşamıştım aynı duyuyu yetememezlik hissi
Şimdi kızımda takmıyorum kimseleri mamaysa mama ne olacak diye
Maşallah sütüm şimdi bol
Psikoloji çok önemli
Bence kimseyi dert etme :))

maşallah süpanallah:nazar: benim oğlum sallanacak ama ayakta hiç sallamadım sallanan mini beşiği var onda sadece uyumaya başlayana kadar sallıyorum okadar.misafir ağırlamaya alıştık insana alışık birini görsün yılışarak agular başlar.asıl dün oğlumun mevlüdünü yaptık kalabalıktık anne çok yoruldu oğlum kucaktan kucağa çok mutluydu.yarın kontrolümüz var.kızlar burnu sürekli tıkanıyor oğlumun ben temizliyorum yine doluyor.bizim gazımız çok azaldı aguline çok iyi geldi bize.:nazar::nazar::nazar:

X