2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

aynen bende heryere gidiyorum avmlere,evimiz sahile yakın sahile iniyorum,restoranlara hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür dr zaten hava alsın diyo tabii çok soguklarda yada yagmurda çıkmıyorum ama hava azda olsa güzelse çıkıyoruz kızımla gezip geliyoruz bende arabasına yagmurluk alacam ama bulamadım ya bi iki magazaya sordum kalmamış şu muşamba gibi olanlardan alamyı istıyorum kendi yagmurlugu var ama bezden ve tam kapatmıyo arabayı inş.bulabiliirim ...

maşallah iyi cesaret ediyorsunuz valla ..
dışarı çıkması ii de bu havada doğrusu ben cesaret edemem hem havalar çok soğuk dışarda hasta olur mazallah ..
avmlere hele hiç götürmem şuanda ben açıkçası ,oralar tamamen mikrop yuvası ,aşırı kalabalık ,her türlü mikrobu kapabilir yavrucaklar
benimkiler ikiz tabi sizinkilere göre biraz daha küçükler ama yine de ben avmlere götürmeyi doğru bulmuyorum ,yazık çocuklara durduk yerde mikrop kapmalarına ne gerek var..

slm kızlar eldivenleri çıkarma konusu burda konuşulmuştu cesaret aldım kızımın eldivenlerini çıkardım o gün yüz üstü yatarken elini ağzına götürmüş şapur şupur emiyor tabi eldivenleri hemen geri taktım üstünden günler gecmesine rağmen unutmamış elini ağzına götürüyor tutabilirse eldivenden bile emmeye çalışıyor :) iştahlı iştahlı :) unuturmu acaba şimdi iyice korkuyorum çıkartmaya elini emmeye alışırsa diye

mutlu ve akıllı bebek elini emer
emerek tanıyacaklar herşeyi

ben eldiven takıyordum artık takmıyorum bol bol emsin kızım elini ne zararı olacak ki
tanısın vücudunu

mrb arkadaşlar yine tecrübelerinize ihtiyacım var bebeğim 24 günlük oldu ama hala emme problemimiz var başlarda emmek istemedi sonra sağ göğsümü tutamıyordu bunun savaşını verdim çok şükür şimdi sağ sol ayırt etmiyor 12 -13 dk kadar tek göğsümü emip uyuyordu ama son 3 gündür emme süresini iyice azalttı nerdeyse 5 dk emip uyuyor yada uyanıksada ağzına almıyor süt gelmediği için mi pes ediyor dedim ama o bırakınca bakıyorum sütümde geliyor.5 dk emerse nasıl doyacakki kafam karıştı yine iyice aynı durumu zamanında yaşayan varsa yada fikri olan yardımcı olursanız çok mutlu olurum..

bizde eldiveni çıkardık ama tırnakları o kadar çabuk uzuyoki hemen yüzünü çiziyo sık sık kesiyorum ama bi bakıyorum burnunu dudagını çizmiş yaramaz :) ellerini emmeyi çok seviyoo dedigin gibi eldiven olunca eldiveni emiyoo :) emsin ne olacak ki zararı olmaz bencede

ben eldiven takıyordum artık takmıyorum bol bol emsin kızım elini ne zararı olacak ki
tanısın vücudunu

aynen ,emmesi çok normal ve ii birşey
bebekler ilk başta ellerini tanımadıkları için bir oyuncakla oynar gibi elleriyle oynarmışl

yağmurda mecbur olunca çıkıyorum ben de. yağmurluğu tamamen kapatıyor. en soğuk günde bile yüzü sıcacıktı. valla en iyisi. sadece bebek için değil bizim için de. eve tıkılı kalmak ruhunu daraltır. bir de evde durmayan bebek dışarda durunca kafa da rahatlamış oluyor biraz

tanısın vücudunu

ben de bir yerde okudum elini emen bebek mutsuz bebektir, sıkıldığından yapacak birşey bulamadığından emiyordur, dikkatini dağıtın diye. o zamandan beri tedirginim. ne zaman elini emse dikkatini dağıtmaya çalışıyorum

kızlar ben 15 günlükken çıkardım eldıvenlerını psıkomotor gelısmı acısından acık olması gerek ellerın.emmesı de ıyı bırsey su an en cok hoşlandıkları sey emmek.elını emmezse eldıvenını,kıyafetının kolunun ucunu emecek mutlaka..bırakın elını emsın tanısın kesfetsın kendını :)

ya aslında ben de isterdim dışarı çıkmak ama tırsıyoruz işte.. ancak hastaneye gitmek için çıktık dışarı.. şimdi de havaların iyileşmesini bekliyoruz..

bygün apart.da gün vardı yavruyu eşime bırakıp 1 saat kadar uğrayabildim.. başta daha rahattım ama hastalanınca gözümüz korktu dr da bu sefer kalabalık ortamlara çok sokmamaya çalış dedi..

25 günlükken broşiolit oldugu için ben dışarıya ve kalabalık ortamlara sokmuyorum kızımı bir süre böyle devam edecek

emme konusnda benden daha muzdaribi yok sanırım
başından beri doğru düzgün emm,iyor, ben mücadele etseydim çoktan bırakmıştı anne sütünü

sende dert etme, bebebkler mideleriinin yüzde doksanını ilk beş dakikada dolduruyolarmış zaten
bir de çene kasları gitgide güçleniyor
ilk günlerindeyken beş dakikada aldıgını şimdi 2 dk da alıyor
zaman kavramına çok takılmıyorum ben
sütün varsa ve bebeğin her acıktıgında veriyorsan sorun yok

bence bunu yapma
emmezse nasıl keşfedecek
benim kızım keyifli oldugunda şap şup emiyor

kızlar selam
dışarı çıktığnızda bebeğin beslenme durumunu nasıl yapıyorsunuz benim bebiş emiyor. arabada falan mı emziriyorsunuz sütü sağıp vericem ama yetersiz gelmesinden korkuyorum.

ne güzel en iyisini yapıyorsun.. ben de ilk çocuğumda öyle yapmıştım ama şimdi 2 çocukla çıkmak olay inanın ki.. tek sorun değil, hazırlarsın rahat rahat.. koy arabaya çık..ama ikisi birden dışarı çıkmak cesaret işi.. bebek ağlar kız ağlar, acıkır susar yorulur.. kucak ister vs çözüm bulamazsın kızım pek akıllı maaşallah yaşamamış da değilim..dışarı çıkınca sanki benim kızım olmuyor o..çoğunlukla babasıyla parka gönderiyorum, yada hawa bozuksa dolaşıp geliyorlar mutlaka..

bebek karnı doyuyorsa altı temizse yüzüne gülen annesi babası warsa mutludur annesi:) bunlara da rağmen emebilir, çünkü kendine ait olduğunu bile bilmiyor daha.. tanımaya çalışıyor.. emzirmek için aldığımda elleri yumruk halde ağzına götürmeye çalışıyor..
bu arada kızım 7-8 ay kadar baş parmağını emdi hiç engel olmadım kendiliğinden bıraktı

Yerim o elleri çok tatlı oluyorlar emerken ben bayılıyorum o hallerine bebeklerin .Birde benimki yumruk yapıp gözünün önüne tutuyor ellerini gözleri şaşı oluyor o ellere bakarken

Bizde esimin gorevi nedeniyle erzurumdayiz.Birde burayi dusunun heryer kar buz.Biz disari cikarken once esim arabayi isitiyo.kizimi ana kucagina koyuyorum.Avm ye felan gittigimizde de arabasina koyuyoruz hatta uyuyor etrafi seyrediiyor.Baska turlu insan evde dura dura bunalima giriyor.Gecen hafta ayni apartmanda 5. kattan 2. kata tasindim.Sogolsun kizima yan komsum bakti.ev iki uc gun isinmadi korktum hasta olucak diye.cok sukur atlattik.gurbette yasamak cok zor yasayan bilir.

Ben de tamamen aynı durumdayım maalesef. Fazla zorlayınca da çıkarıyor birazını. Ama biberonla versem maaşallah hüpletiyor. Sık emzirsem diye düşündüm, ama bizimki çok gazlı, sık emzirmenin daha çok gaz yapacağını söylüyorlar. Doktora sordum kontrolde, bir kere emzir, biraz sonra tekrar teklif et, açsa alır dedi. Ben de şimdi 5-10 dk emzirip bırakınca gazını çıkarmaya çalışıyorum, sonra tekrar memeye yatırıyorum. Birazcık daha içiyor.

Düşünebiliyorum öğrenciliğim orda geçti.İyiki arabanız çalışabiliyor o soğukta:)Ama şanslısınız havası temiz mikrop çok yoktur o yüzden kolay kolay hasta olmaz bebişiniz.Ben Edirnedeyim burayada çokkar yağıyor şimdi ama sadece camdan bakmakla kalıyoruz.Mutfak alışverişine gidilecek ama gidemiyoruz.Eşime liste verip yollamak da istemiyorum güvenmiyorum çünkü,bekliyoruz artık mutfak tam takır kuru bakır:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…