2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar doğum izniyle ilgili olarak son durum nedir? ve yasalaşınca bizi de kapsayacak mı acep? bilginiz var mı?

çıkmadı sanırım henüz Fatma Şahin 15 güne tamam diyordu ama 15 günnoldu sanırım benim iznim 21 martta bitiyor senin ki ne zaman bitecek?

canım ya bende başta çok kasıyodum onu yemeyim bunu yemeyim diye baktım olmuyo şimdi herşeyi yiyorum valla yoksa açkalıyosun kş sebzeleri gaz yapıyo bakliyat gaz yapıyo o acı o ekşi derken bişey kalmıyo... baktım olacak gibi değil aç kalıyorum amaan dedim öylede ağlıyo böylede ağlıyo şimdi herşeyi yiyorum gaz sancısıda çok olmuyo rahat çıkarıyo dala mamla bişeyde vermiyorum alıştırmadım açıkçası bağırsak tembelliği yapıyo dediler çok sancılanırsa 30 cc lik rezene humana veriyorum. işte böyle:)

mrb aşıdan geldik şimdi yavrumun aglamaktan nefesi kesildi ya.eve gelince ateşlenir gibi oldu yarım fitil verdim uyudu şimdi yoruldu bağırmaktan.aşıya gidenler bebegin boyunu kilosunu yazabilirmi acaba.bizimki 5220kg boyda 59 sanırm

aynen walla gaz yapar diye yemedim sebze meyve tatlıydı hamur işiydi makarna pirinç derken kilo aldım doğumdan hemen sonra daha zayıftım walla,nasıl gider bu kilolar hiiçç bilmiyorum eski halimi çok özledimcanım yaaa nasıl özendim sana benim bebişin gazı o kadar çok ki ultrason dr u bile dedi çook gazlı bebek diye walla eşimle nöbetleşe uyuyoruz geceleri:)damla veriyordum om-x diye bi damla ama onunda içeriğini değiştirmişler acı olmuş ağlıyor daha vermiyorum,rezene humanayı hiç denemedim ben normal rezene çayı çapıyorum az atıyorum rezeneti 1-2 çay kaşığı veriyorum humananın stell tea içmiştim ben,rezenesi bebekler için mi?etkiliyse ben de alayım kızz sen kullanıyorsun ya iyi mi nasıl?

mrb kızlar,

bizde aşıdan geldik aglamaktan helak olduk tabii çok agladı yaaaaaaaaa hemen fitil koydum şimdi uyuyoo dr fitilden başka bişey verme dedi calpolu sordum yok gerek yok sadece huysuzlanıp ateşlenirse fitil ver 4 yada 6 saat arayla dedi 2 gün banyo yaptırma dedi ,boyumuz 60cm kilomuzda 5070 gr olmuş 600 gr almışız gayet iyi olması gerektigi giibi dedi drmuz bizden haberler bunlar kızlar çok fazla emmiyor dedim 5dk böyle sıkıca seni emiyosa o bana yeter dedi dr sakın emmiyo diye memeden vazgeçme 5dk bile emse bize yeter dedi annesütü şuan kızın için antibiyotik degerinde sakın vermemezlik yapma etrafda grip çok yaygın dedi kızlar aman 5dk bile emse emzirmeye devamm

bu aşı yakıyo mu ki acaba bebekler ağlıyor 1 aylıkken yapılan aşıdan daha farklı galiba.

Rezene bende kullaniyorum ya kurtaricim oldu sakinlestiriyo hemen..oglen ve gece veriyorum..bebekler icin evet sende icebilirsin oralet gibi granullu yapiya sahip sicak suda karistir ilit ver ben cok memnunum..
Kizlar bebeginiz kusuyomu beslendikten sonra benimki kusuyo peynir kesigi seklinde 1 haftadir onceden yoktu boyle bisey..bide sagip veren anneler kac cc veriyosnuz su an?? benimki 20 gunlukkende 75 cc iciyodu 40 i bitti hala 75 iciyor iyimidir??

bu aşı yakıyo mu ki acaba bebekler ağlıyor 1 aylıkken yapılan aşıdan daha farklı galiba.

evet canım çok farklı 1 aylıkken yapılan hebatit b aşısı 2 aylıkken yapılan aşı 3 tane birer tanesi iki bacagından bir tanesi de omuzundan difteri-bogmaca-tetanoz,verem ve zatüre aşıları
hem huzursuzluk,hem ateş yapıyoo bebeklerde bide çok aglıyolarrrrrrrrrrrrr

Son düzenleme:

benimkiler 63 günlük ,ortalama 100-125 cc içiyorlar,ama bir aydan fazladır hemen hemen böyle henüz daha artmadı ,gerçi bazen 150 cc bile içtikleri oluyor ama her zaman değil

benim oğlan da yedikten sonra az bişey kusuyor bu da normal birşey ..

bizim aşılarımız da cuma günü yapılacak bi de benim ikizlerim var inş. rahat geçer

öncesinde calpol vereceğim sanırım ,aşıyı yaptıranlar sağlık ocağında mı yaptırdılar merak ettim
ben özel hastanede yaptıracağım inş.

özelde yaptırdım canım ama saglık ocagından da aradı ebe yaptırdın mı diye bizde 65 günlügüz ama hiç 100 cc mama içmedi en fazla içtigi 80 cc canım emiyo sonra mama yiyo rabbim kolaylık versin canım senin minnak ikizlerine ve sana , isimleri nedir degmesin onlara

canım sagdıgım zaman iki gögsümden toplamda 45 cc çıkıyoo maalesef önce emziriyorum sonrada 60 cc lik mama veriyorum her iki-üç saatte olayımız böyle :26:

özeldekiler can yakmıyormuş diye duymuştum da ondan sordum
benimkiler başta da ii içiyordu iştahları ii çok şükür ama bu gidişle sütüm yetmeyecek valla ikisine ,kız bazen abartıp 175 filan içiyor geceleri

ben mama vermiyorum şimdilik ama emirmiyorum da ikizle çok zor oluyor emzirmek çok uzun sürüyor
sağarak veriyorum ben de sütümü ..hem daha çok yiyip güzel uyuyrlar ,memede olsalar azıcık içip az uyuyup acıkacaklar ikisiyle uğraşmam mümkün değil
ama unutmasınlar diye arada veriyorum memeyi tabiki
yiğitle büşra ...
sağolasın amin inş.

allah uzun ve saglıklı ömürler versin YİĞİT İLE BÜŞRA'ya canım adlarıyla yaşasınlar

drmuz yaptı aşılarını ama çok agladı çok nefesi kesildi aglamaktan kızımın :2:

tabii ya ikisini nasıl emzireceksin zor olur ama sagıp veriyosun mama olmadan çok güzel rabbim sütünü arttırsın canım degmesin sana ve bebişlerine

amin inş. sağolasın
bizim kız çok nazlı azıcık canını acıtsan hemen hıı hıı diye başlıyor
adını nazlı koysam adını nazlı koydum da nazlı oldu derdim valla
gazını çıkartırken bile hafif fazla vursam hemen başlıyor zırlamaya
muhtemelen çok ağlayacak kızım ,banyo yaparken yıkıyor ortalığı yavrum soyunca hemen bişey yapacaklar sanıyor
inş. sorunsuz geçer aşı işi de
öncekinde sorun olmadı ama inş. bunda da olmaz
nasıl olsa kendi sütüm ne yapayım çok emziremesem de emzirmek şart değil yeterki sütüm yetsin sütümle beslensinler
bakalım ne kadar almışlar kaç gram ya da kilo ..

Sagolun kizlar cevapariniz icin..devam o zaman 75 cc ye kendi karar veriyor zaten herseye..bizimkide banyo yaparken yikiyo ortaligi daha soyunurken anliyo yikancagini morariyo aglamaktan benimkide emmiyodu 1 ay o yuzden sagip veriyodum simdi alisti memeye ama ben hala sagip veriyorum alisti bende alistim galiba kolayliga ozellikle geceleri cok zor emzirmek 5 dk emiyo uyuyo haydaa bu sefer uyandir emzir uyandir emzir 1 saat geciyo, 1 saatte ayagimda salliyorum 2 saat..o yuzden hala geceleri sagip veriyorum..hem biberon hem meme aliyo alisir falan biberona dediler her bebek icin gecerli degil..
Ozelde asi olanlar para veriyomusunuz? gerek yok bence ozele falan cunku saglik ocakalarinda sirkulasyon daha iyi devamli vuruldugu icin asilar yenileniyo cok ince eleyip sIk dokurum saglik ocaklarina guveniyorum bu konuda..

tabiki zamanla o kendisi acıkacak daha fazla içmeye başlayacak
ay sorma bana da çok bilmiş bazı insanlar emzirsene diyorlar sanki çok kolay da iki tane bebeğe yetişmek
ağzı olan konuşuyor işte
ben de alıştım valla biberon olunca eşim de yardım ediyor hem emzirsem kim yardım edecek
yokyaa bizimkiler memeyi de alıyor çok şükür
özelde aşılara para verilmiyor çünkü devlet karşılıyr
ama tabi özel aşılar heryerde özel yani paralı mesela rotavirüs aşısı gibi
özellerde bence daha çok sirkülasyon var aşı açısından ..

kızlar ayshe arkadaşımızın eşi rahatsızdı hastanede idi aylardır.
eşin vefat etti bugün
rabbim yakınlarına,eşine sabır güc versin
dualarınızda unutmayın

[sıze=3]kızlar ayshe arkadaşımızın eşi rahatsızdı hastanede idi aylardır.
Eşin vefat etti bugün
rabbim yakınlarına,eşine sabır güc versin
dualarınızda unutmayın
[/sıze]

burdan okudugum kadarıyla tanıyorum ayşeyi ve eşinin rahatsızlıgını çok ama çok üzüldüm rabbim sabır versin ayşeye ve eşinin ailesine çok zor offffffff çok üzüldüm gerçekten rabbime sıgınıyorum inş.mekanı cennet olur evladını gördü mü acaba dogdugunda yogun bakımdaydı rabbim evladına uzun ve saglıklı ömürler ayşeye sabır ve güç versin amin.

Inanmiyorum ya Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun cok zor bi durum Ayseye Allah dayanma gucu, kuvvet versin basi sagolsun..tanimiyorum ama taniyan arkadaslar desteklerini dualarini eksik etmesinler yanlarinda olsunlar cok zor bi durum cokk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…