2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bu arada aşı için sağlık ocağı aile hekimi calpol şurup bebeklere önermiyoruz dedi.. fitil koyacakmışız gitmeden önce..
ayrıca bu aşı huzursuzluk yapıyorsa bizimki ne hale gelir bilemem! zaten huysuz 10 dk uyuyor uyanıyor

Son düzenleme:

bizim de cuma aşılarımız ama calpol kullanmak çok zararlıymış face de okudum geçen baya uzun bir yazı,ben hiç kullanmadım ama ateşi çıkarsa diye korkuyorum:

Merhaba arkadaşlar.2.ay aşısı olacaklara tavsiyem kesinlikle ateşdüşürücü birşey vermeden yaptırın.yüzde 35i ateşlenirmş çocukların.eğer ateşlenmezse boşuna böbreklerine zarar vermeyin minnoşların.Ben vermedim iyiki vermedim ateşlenmedi.Tedbir amaçlı fitil aldık ama kullanmamıza gerek kalmadı çok şükür.Biraz huysuzlandı okadar

kızlar her gün 2-3 saat uykuyla ayakta durmaya çalışıyorum. kızım feci gazlı. sütüm az çoğounlukla mama yiyor. biogaia , metsil damla, rezene , masaj hepsini denedim. işe yaramadı. yvrum 5 dk da bir inliyor, kasılıp ağlayarak ıknıyor. yardım edin nolur

Biz bugün tam 2 aylık olduk İlk ay 1,400 kadar aldı, bu ay 1 kg almış 5,350 olmuşuz. Bence bebğinin kilosu az değil Zaten en az 600- 500 gr. almasını bile doktorlar yeterli görüyor.

Ben neredeyse hiç eldiven takmadım, yüzünü bir-iki kez çizdi şimdi tırnaklarını daha dipten kesmeye çalışıyorum. Maaşallah her parmak ayrı oynuyor şimdi, ellerini ağzına sokmaya da başladı :) Şapka taksam da kafasında pek tutmuyor, o yüzden banyo sonrası takıyorum.

Merhaba ben sab la birlikte biogaia veriyorum çok şükür çok fazla sancımız yok ama vurduğunda ilaç falan yetmiyor. Genelde akşamları ve gece oluyor sancımız.

bak ben de bunu araştırıyordum aklımı okudun:) biogaia başladık biz, sab simplex war beraber kullansam olur mu diye düşünüyordum.. ne wakitlerde weriyorsun.. doktora danışarak mı uyguladın?ben biogaia yı sabah weriyorum.. akşama kadar hiç bişey wermiyorum.. om-x we sab simplex war ne yapsam? sab siplex tek başına fayda etmedi..çocuk uyumuyor yaa karın üstü yatırıyorum 15-20 dk sonra uyanıyor bazen..karnı ağrıyor herhalde diye düşünüyorum.. kestane kebap acele cewap:)

Son düzenleme:

kelin merhemi olsa başına sürecek:) biraz daha rahatlamak için acı elma yağı ile karnına we topuklarına masajı öneriyorum, bir de sıcak havlu tutuyorum ben karnına

Bugün bizimki de çok gazlı, ancak kucağımda uyuyor, uykusu sürekli bölündüğü için herhalde, sabahtan beri de uyuyor. Altını değiştiremedim yatırınca çığlığı basıyor

sıcak su torbası denedınız mi...benımkınde de çok oluyo ezene caı verdım bır ara...onu da bıraktım... 120gun surer dedi saglık ocagındakı ebe... çekeceğiz mecbur..ben odaları dolanıyorum kucagımda asla oturmuyoruz... yüzü yere bakacak şekılde yatay tutuyorum o halde susuyo ama oyle de belım kopuyo

hanımlar bebeğimin sol meme ucunda beyazlık var süt toplanmıştır ovala dediler sizce ne yapmalıyım bebeklerinizin meme uçlarını ovalıyor musunuz bir de zeytinyağı kullanıyorum çok da iyi geliyo poposuna yalnız her alt değiştirmede kullanılabilir mi her değiştirmede kullanıyorum bi sorun olur mu acaba teşekkür ederim

Meraba kızlar..

Benim doğum tarihim ocağın 18'iydi ben 10'unda gece gelen sancıyla doğum yaptım
Doğum yaptıktan sonra ilk defa giriyorum demim
1,2 kere girdim ama yazmaya hiç vaktim olmadı foruma
bebeğim çok huysuz çünkü
Çok yakışıklı ve yarmaz bi oğlum var hiç uyumuyoruz en fazla 2 saat uyuyoruz
Buda beni çok yoruyor alışmayaa çalışıyorum..
Hepiniz bebekleri hayırl oolsun...

Canım benim bebeğimde çok gazlıydı metsil hiç bi işe yaramıyor verme boşuna

Sab simplex ver çok faydası var ben 3 günlükken doktora götürdüm o yüzden bebeğimi
günde 3,4 defa verdim ilkten sonra sonra azalttım şimdi günde 1 kere veriyorum yediğim şeylere göre sabah akşam veriyorum
yediklerinede dikkat et gaz yapabilir gerçi mama veriyomuşsun mamada çok gaz yapıyo
sütünü çoğaltmak için bişeyler yap rezene çayı iç bulgur plavı ye süt iç humananın süt yapıcı içeceklerinden iiç mama verme
o emdikçe gelir sütün aynı şeyi bende yaşadım çünkü bizimde yarın tam 2 ayımız dolucak inşallah...

bizim gazımız azldı yada rahatlıyoruz artık ben günde 2 kere sab veriyorum 2 kerede aguline bazen sabı hiç vermiyorum.bana göre aguline işe yaradı.gazını uykusunda bile patpat çıkarıyor.bizim başka bir problemimiz var şimdi.memeden en fazla 8-9 dk emiyor.ne kadar süt alıyor anlayamıyorum bu sefer sıksık emmek istiyor.malesef biberonu ağzına sokturmuyor artık. ter içinde kalıyorum biberonla vereceğim diye yok almıyor.biliyordum hiç değilse ne içtiğini şimdi saat başı memedeyiz yaaaaa çıldıracağım.

Bugün bizimki de çok gazlı, ancak kucağımda uyuyor, uykusu sürekli bölündüğü için herhalde, sabahtan beri de uyuyor. Altını değiştiremedim yatırınca çığlığı basıyor

Kimyanı denedin mi ? Ben daha çok bebeğim tadını sevmediği için kendim yiyorum rahatlatıyor onu da benide

Ben inanılmaz tatlı ve sebze yiyorum sebzeyi de daha çok kış sebzeleriyle salata yaparak tüketiyorum ve bolca su sütüm çok aşırı diil belki ama yarıyo gibi kiloyu güzel alıyo

Kimyon ve elma ve her gün sütünden geçsin ve yediklerine dikkat et

Kızlar benim karnımda çok çatlak oldu çatlak dediğimde böyle damar damar gibi 6 7 tane çizgi var ne kullansam yada ne yapsam geçer ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…