2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ne guzel sanslısın sende uyanmak zor oluyor dıyolar aclar ıcınde aglayark fakan bıde ılk saatlerde bebekle ılgılenmıyormus ınsan acıdan (

ne guzel sanslısın sende uyanmak zor oluyor dıyolar aclar ıcınde aglayark fakan bıde ılk saatlerde bebekle ılgılenmıyormus ınsan acıdan (

Uyanmak çok zor olmuyor ama ilk uyandığında çok ağrılı oluyor tabi. Birkaç saatte hafifliyor. Hele bebeğini ilk kucağına verdiklerinde unutuyorsun her şeyi. Daha önce aynı sezeryan gibi fakat çok daha ağrılı bir kist ameliyatı geçirmiş biri olarak söylüyorum bunu:) Bebekle çok ilgilenmek gerekmiyor zaten ilk saatlerde, o kadar cazgır olmuyorlar:) Tabibu benim tecrübem, kişiden kişiye değişir.

ferdaerd: Kızlar ben akşama doğru çok kötü oluyorum, sinir sistemim çökmeye başlıyor, vücudum da aynı şekilde, dayanamayacak gibi oluyorum. bu öylenormal vücut yorgunluğu gibi değil. Kendimi zayıf, yetersiz hissetmeye başlıyorum, kuvvetim moralim uçup gidiyor. Siz de böyle misiniz? Normal
miyim ben:)[/QUOTE]

yalnız degilsin canım inan bana bende gece olsun istemiyorum insanın gece olunca uyuyup uyumayacagını bilememesi çok zor acaba bu gece kızım uyuacak mı yoksa yine sabahı mı bekleyecegim :26:moralim benimde bozuk ve çok gerginim inş.düzelecek bol bol dua okuyorum ne yapim elimden başka bişey gelmiyor

Son düzenleme:
bence de biberon verirsen memeden çekilir diye birşey yok
ben sağarak veriyorum ama unutmasın diye arada meme veriyorum çok şükr memeyi reddetme olayı yok yeterki unuttturma ..

Delikız selam, sen iki minnoşu nasıl uyutuyorsun ya? Yöntemin nedir? Biri ağlarken öteki nasıl uyuyor, ya da biri hiç ağlamıyor mu? Ben bi taneyi uyutamıyorum valla.Ayrıca bi arkadaş sormuş benimki de uyumuyor, ben de arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Bırakın 4 saati, 2 saat uyusa çok uyumuş gibi seviniyorum. Gündüzleri uyutuyorum, 10 dakika sonra uyanıyor, hadi diyelim o gün şanslıyım uyanmadı, bu sefer en fazla 1 saat uyuyor. Gece uykuları da en uzun 2 saat, uykusuzluktan ve yorgunluktan kafayı yicem ben de.

Ben de öyle, el kadar bebeyi uyutamıyorum, ne evime ne kendime bakabiliyorum, öğlenleri iki lokma zor yiyorum valla. Herkes mi çok becerikli, bebekleri mi uslu, bende mi sorun var anlamadım.Bizimki 45 günlük oldu, ilk günkü tas, ilk günkü hamam.

valla baştan bir düzen kurdum ona alıştılar uyuyorlar
ama ben stümü sağıp biberonla veriyorum
doydukları zaman uyyuyorlar memede o şans yok işte malesef
az emiyor az uyuyor değilmi
ben unttmasın diye arada meme de veriyrum ama memeyle tam doyamıyorlar iki dakika sonra yine acıkıyorlar
10 dakika sonra uyanması işte az içmesinden
sütünü sağarak vermeyi dene bakalım o zaman ne kadar uyuyor
olmazsa arada sağarak verirsin sen de dinlenir yatar uyursun
biberonla çok rahat oluyor hem eşin de yardım eder sana bi seansta o içirir mesela sen yatar uyursun
yorgun olunca süt de azalıyor
bi de gaz ve uyku için nette araştırdım kullananlar çok memnundu ben de aldım
om-x şurup ,gerçekten de içirince hemen kaka yapıyorlar ve uyuyorlar
dene istersen

Canım yok aslında, hemen yoruluyor da memede uyuyor değil bizimki, güçlü bi bebek, 10 dakika lıkır lıkır içiyor. Önceleri gazdandır dedim, Nurse Harvey's şurup aldım, epey de işe yaradı, pırt pırt yapıyor yani, koca adam gibi. Gaz şıkkını da eledim. Sütü sağıp verdiğim de oldu, 120 ml civarı içiyor yani bir öğünde, doyduğu garanti. Ama nedense uyutuyorum, 10 dakika sonra gözler cin gibi açık Valla kafayı yicem Şimdi de sık sık zorla uyutmayı deniyorum, tracy hogg kitabından anladığım kadarıyla az uyudukça yoruluyor ve yorgunlukla bi sonraki uykuya da zor dalıyor. Bu da işe yaramazsa artık bırakcam yani, bu da böyle bi çocuk demek ki diyip

benim şurubu dene bitkisel bir şurup işe yarar belki
bizim kız da uyudumu ii uyur ama uykuya dalması zor oluyor
besliyorum 1 saat gözler açık cin gibi uyumuyor kerata
ama ben bu şuruptan verdim vereli uykuya çabuk dalıyor haberin olsun

Tatlı rüyalar şurubu gibi birşey yani Uyku düzeni çok önemli ya, insan kendini sürekli hasta gibi hissediyor. 2 saat kesintisiz uykuyu tüm gün uyudum sanıp dinleniyor vücudum, düşün artık garibim metabolizmam ne halde.

Bir şey soracagım hanımlar bu arada. Biberon verenler ( anne sütü ya da mama) biberonun içindekini biraz ısıtıp öyle mi veriyorsunuz? Yoksa oda sıcaklığında mı? Oda sıcaklığındaki sanki biraz soğuk olur gaz yapar diye ben her seferinde daha önceden sağdığım anne sütünü sıcak suda ısıtıyorum ama çok zahmetli geliyor.Oda sıcaklığı 23 derece, meme 36 derece, aralarında da epey fark var.

Son düzenleme:

evet aynen öyle valla kesintisiz 2 sat uyusan o bir gün kadar ii geliyor
sen dediğimi dene bence
emzirmeden önce içireceksin ama unutma hem gaza ii geliyor hem uyutuyor
ben kızı o şekilde uyutuyorum valla az veriyorum bi damla kadar uyutsun diye
işte ben de geceleri bölük pörçük uyuyorum bişeye değmiyor
akşam eşim gelince bi seansı alıyor ben uyuyorum o şekilde kendime geliyorum
sen de olmazsa bi öğün sütünü sağ eşine ver sen uyu süper olur o şekilde hem de bebek rahatça uyur biberonla doyar

biberondaki sütü yeni sağdıysam bile ısıtırım.cezvede suyu kaynatıp ocağın altını kapatıp biberonu cezvenin içine koyarım.arada biberonu çıkarıp önce sallayıp sonra bileğimin iç kısmına damlatırım öyle veririm.öbür türlü hem gaz yapar hemde midesi üşür kusar diye korkarım.

aynen valla ben de aynısını yapıyorum
yok biberon ısıtıcısı bilmem nesi filan hikaye en hızlı ve sağlam yöntem bu bence

aynen valla ben de aynısını yapıyorum
yok biberon ısıtıcısı bilmem nesi filan hikaye en hızlı ve sağlam yöntem bu bence

Benim bebiş iki gündür hafif sümüksü kaka yapıyor ve çok gazlı. Ondan olabilir mi acaba? Biberonu da doğal akış, bitene kadar soğuyor tabi. Biraz soğuyunca tekrar cezveye koysam da süt veya mama bozulmaz mı ki?

bu kadar hassasiyete de gerek yok canım. kaç ml mama ki bitene kadar ne kadar soğuyabilir.

selam kızlar,,

ne güzel bebekleriniz gece 1 saatte olsa uyuyorlar benim zilli kızım dün gece 12 den sabah 6 ya kadar gözünü bile kırpmadı biraz gaz sancısndan birazda gündüzleri fazla uyudugundan galiba tabii bende ne yapacagımı şaşırdım artık sabah 6 da uykuya bi daldı öglen 12 ye kadar uyanmadı tabii bende bizde hergece böyle 47 günlük olduk ama marjinalfaydalı dedigin gibi aynı tas aynı hamam inş.düzelecek

om-x şurubu hiç duymadım ama deneyecegim canım ne kadar fiyatı ? ben sab sımlex kullanıyorum biraz iyi gibi bide bişey soracam bebeklerine humana iyi geceler çayı içiren var mı aranızda memnun kalan tavsiye eden?eczaneye sordum faydalı rahat edersiniz dedi ama bilemedim yinede :26::26::26::26:

sütümü sagmıyorum direk emiyoo iki gögsümüde 15 dk emiyoo tabii doymuyoo mamayı da bilegime döküp sıcaklıgını kontrol ediyorum öyle veriyorum.

bu kadar hassasiyete de gerek yok canım. kaç ml mama ki bitene kadar ne kadar soğuyabilir.

100 ml yapıyorum, 15-20 dkda bitiyor. Arada bırakıyor bazen, 5-10 dk sonra devam ediyor. Zaten akşama doğru sütüm azalıyor, mecbur üzerine mama veriyorum. Bir de bunu takarsam kafayı yerim artık

Kızla bir de pompayla iki göğsünüzü mü sağıyorsunuz? Kimisi bir seferde bir göğsü verin diyor. Ama öyle yapınca bazen diğer göğüsteki sütün beklemesi üç saati geçiyor. En geç üç saatte bir göğüsleri boşaltın diyorlar ya. Şu süt olayım bir düzelse Allah'ımm Medela pompa vardı bir akrabamdan almıştım , şimdi Ameda'nınkini çiftli olanını sipariş ettim. Artana kadar sağmayı düşünüyorum düzenli olarak. Bir de işe dönersem daha pratik olacak bu , pilli çünkü. Kullanınca fikrimi yazarım. Mamaya bu kadar çabuk teslim olmak istemiyorum. Mücadeleye devam!

bende ameda var ben çok memnunum çok kullanışlı bende hiç sagamıyorum yaaaaaaa düzenli olarak

100 ml yapıyorum, 15-20 dkda bitiyor. Arada bırakıyor bazen, 5-10 dk sonra devam ediyor. Zaten akşama doğru sütüm azalıyor, mecbur üzerine mama veriyorum. Bir de bunu takarsam kafayı yerim artık

benim de aynı şekilde akşam üstü sütüm azalıyor nedenini bilmiyorum ama çözümü bilen varsa paylaşsıın hanımlar çok sevinirim

benim de aynı şekilde akşam üstü sütüm azalıyor nedenini bilmiyorum ama çözümü bilen varsa paylaşsıın hanımlar çok sevinirim

iyice yoruluyosun enerjin yerlerde sürünüyor.süt yorgunluğada bağlıdır.akşam üstüne yakın uzanıp azıcıkta uyuyabilsen sütün azalmaz.bide tahinli helva ye üstüne bol suyunu iç git yat yatabiliyorsan kalkınca çatlar göğüslerin sütten....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…