2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim bebiş iki gündür hafif sümüksü kaka yapıyor ve çok gazlı. Ondan olabilir mi acaba? Biberonu da doğal akış, bitene kadar soğuyor tabi. Biraz soğuyunca tekrar cezveye koysam da süt veya mama bozulmaz mı ki?
tekrar ısıtabilirsin ama sadece sütü ..
mamayı tekrar ısıtma öyle yazıyor ben okumuştum
mamalar tek kullanımlık yapıp içireceksin
kakaya o kadar takılma olabilir üşütmüştür vs
selam kızlar,,

ne güzel bebekleriniz gece 1 saatte olsa uyuyorlar benim zilli kızım dün gece 12 den sabah 6 ya kadar gözünü bile kırpmadı biraz gaz sancısndan birazda gündüzleri fazla uyudugundan galiba :KK28: tabii bende ne yapacagımı şaşırdım artık sabah 6 da uykuya bi daldı öglen 12 ye kadar uyanmadı tabii bende :KK30:bizde hergece böyle 47 günlük olduk ama marjinalfaydalı dedigin gibi aynı tas aynı hamam inş.düzelecek :KK25:

om-x şurubu hiç duymadım ama deneyecegim canım ne kadar fiyatı ? ben sab sımlex kullanıyorum biraz iyi gibi bide bişey soracam bebeklerine humana iyi geceler çayı içiren var mı aranızda memnun kalan tavsiye eden?eczaneye sordum faydalı rahat edersiniz dedi ama bilemedim yinede :26::26::26::26:
ben de netten duydum şurubu kullanan çok memnundu ben de denedim işe yarıyor
fiyatı 17,95 filandı sanırım
Kızla bir de pompayla iki göğsünüzü mü sağıyorsunuz? Kimisi bir seferde bir göğsü verin diyor. Ama öyle yapınca bazen diğer göğüsteki sütün beklemesi üç saati geçiyor. En geç üç saatte bir göğüsleri boşaltın diyorlar ya. Şu süt olayım bir düzelse Allah'ımm:KK43: Medela pompa vardı bir akrabamdan almıştım , şimdi Ameda'nınkini çiftli olanını sipariş ettim. Artana kadar sağmayı düşünüyorum düzenli olarak. Bir de işe dönersem daha pratik olacak bu , pilli çünkü. Kullanınca fikrimi yazarım. Mamaya bu kadar çabuk teslim olmak istemiyorum. Mücadeleye devam!

tek tek sağıyorum göğsümü ben
zaten bi göğsü 5 dakikada sağıyorum ne kadar bekleyecekki

tekrar ısıtabilirsin ama sadece sütü ..
mamayı tekrar ısıtma öyle yazıyor ben okumuştum
mamalar tek kullanımlık yapıp içireceksin
kakaya o kadar takılma olabilir üşütmüştür vs

ben de netten duydum şurubu kullanan çok memnundu ben de denedim işe yarıyor
fiyatı 17,95 filandı sanırım

Bi göğsü 5 dakikada nasıl sağıyorsun delikız, hangi makineymiş o?Ben medela swingle ancak 15 dakikada filan sağıyorum bi göğsü.En yüksek ayarda çalıştırmıyorum tabii, tahriş falan olmasın diye.

Bir de benim göğsümde süt kisti oluştu, her emzirmeden sonra acayip zonkluyor, emzirmek de ayrı bir işkence, uykusuzluğun yanında. Şırıngayla boşaltabiliyormuş doktorlar ama tekrarlıyormuş.Bi göğsümün yarısını kaplayan taş gibi bi kitle. Galaktoselmiş adı :18: Başına gelen ve kurtulabilmiş olan var mı?Sağmalar, sıcak havlular, duşlar fayda etmedi.

Bi göğsü 5 dakikada nasıl sağıyorsun delikız, hangi makineymiş o?Ben medela swingle ancak 15 dakikada filan sağıyorum bi göğsü.En yüksek ayarda çalıştırmıyorum tabii, tahriş falan olmasın diye.

Bir de benim göğsümde süt kisti oluştu, her emzirmeden sonra acayip zonkluyor, emzirmek de ayrı bir işkence, uykusuzluğun yanında. Şırıngayla boşaltabiliyormuş doktorlar ama tekrarlıyormuş.Bi göğsümün yarısını kaplayan taş gibi bi kitle. Galaktoselmiş adı :18: Başına gelen ve kurtulabilmiş olan var mı?Sağmalar, sıcak havlular, duşlar fayda etmedi.

valla bende çok araştırdım pompayı ama alamamıştım
sonra hastanede eşim medikalden alelacele aldı adam çok tavsiye eetmiş
spectra 3 diye bir marka tekli elektirkli
2 göğsü 15 dakikada sağıyorum
hızı da çok aşırı hızlıda çalıştırmıyorum

bende ameda var ben çok memnunum çok kullanışlı bende hiç sagamıyorum yaaaaaaa düzenli olarak :KK19:

Ben de düzenli yapabilmeyi hayal ediyorum ama eğer yanımda biri olmasa mümkün olmayacak. Yoksa ağlarken uyuturken mümkün değil tabi. K. valide yanımda oluyor genelde, artık ona verip yapacağım inşaallah:)

Yok yok sağmak için demiyorum. Ben de ne kadar karışık yazmışım, kendim bile anlamadım:) Yani emzirdiğim zaman tek göğsümü verdiğimde, ardından iki-üç saat sonra da öbür göğsümü verdiğimde diğer taraftaki bekleme süresi üç saati geçiyor. Diyorlar ya bir öğünde tek göğsü verin iyice boşalsın diye. Bu görüşe göre sağdığım zaman iki göğsümü de mi sağmalıyım, yoksa 3 saat bekleyip diğerini öyle mi sağmalıyım? Çok karışık oldu di mi:KK52: Ne zaman acıktığını anlayamıyorum ki bizim bıdığın. Gaz sancısı olunca deli gibi emiyor, iyi olduğu zaman da 7-8 dk. emip sızıyor. BU iş mi çok karşık ben mi çok büyütüyorum anlamadım. Psikolojim bozulacak yakında:KK50:

valla bende çok araştırdım pompayı ama alamamıştım
sonra hastanede eşim medikalden alelacele aldı adam çok tavsiye eetmiş
spectra 3 diye bir marka tekli elektirkli
2 göğsü 15 dakikada sağıyorum
hızı da çok aşırı hızlıda çalıştırmıyorum

Yapma ya bilseydim ondan alırdım çok hızlıymış. Neyse artık kısmet...

bende olusmaya basladıgından itibaren hep emzirdim bebegimi bosta olsa hep o kitlenin oldugu gögsü verdim bir iki güne gecti birde canın birsey cektiyse ondan olur demislerdi onuda denedim canımın cektigini alıp yedim :)

Ben de düzenli yapabilmeyi hayal ediyorum ama eğer yanımda biri olmasa mümkün olmayacak. Yoksa ağlarken uyuturken mümkün değil tabi. K. valide yanımda oluyor genelde, artık ona verip yapacağım inşaallah:)

Yok yok sağmak için demiyorum. Ben de ne kadar karışık yazmışım, kendim bile anlamadım:) Yani emzirdiğim zaman tek göğsümü verdiğimde, ardından iki-üç saat sonra da öbür göğsümü verdiğimde diğer taraftaki bekleme süresi üç saati geçiyor. Diyorlar ya bir öğünde tek göğsü verin iyice boşalsın diye. Bu görüşe göre sağdığım zaman iki göğsümü de mi sağmalıyım, yoksa 3 saat bekleyip diğerini öyle mi sağmalıyım? Çok karışık oldu di mi:KK52: Ne zaman acıktığını anlayamıyorum ki bizim bıdığın. Gaz sancısı olunca deli gibi emiyor, iyi olduğu zaman da 7-8 dk. emip sızıyor. BU iş mi çok karşık ben mi çok büyütüyorum anlamadım. Psikolojim bozulacak yakında:KK50:
şimdi sen göğsünü tek göğsünü verdinya öteki göğsünü sağmıyor musun ,madem tekini veriyorsun ötekini sağ ,bi dahaki seansta sağdığın göğsü emzirir emzirdiğin göğsü de sağarsın ..abooo benimki senden de karışık oldu iimi:KK60:
ben iki göğsü birden sağıyorum her zaman çünkü zaten biberon veryorum arada meme veriyorum
büyütme büyütme bebekler emince öyle karışık oluyor işler malesef ama en azından tek bebek istedikçe ver ne olacak
benim gibi iki tane olsaydı emziremezdin çünkü oğlan bıraksan sabaha kadar memede kalacak ,çok zor çok :KK51:

şimdi sen göğsünü tek göğsünü verdinya öteki göğsünü sağmıyor musun ,madem tekini veriyorsun ötekini sağ ,bi dahaki seansta sağdığın göğsü emzirir emzirdiğin göğsü de sağarsın ..abooo benimki senden de karışık oldu iimi:KK60:
ben iki göğsü birden sağıyorum her zaman çünkü zaten biberon veryorum arada meme veriyorum
büyütme büyütme bebekler emince öyle karışık oluyor işler malesef ama en azından tek bebek istedikçe ver ne olacak
benim gibi iki tane olsaydı emziremezdin çünkü oğlan bıraksan sabaha kadar memede kalacak ,çok zor çok :KK51:
Şimdi diyorlar ya tek öğünde yalnız bir göğsünüzü verin ki öbürü iyice dolsun, bir dahaki öğüne de iyice dolmuş olanı verin diye. Öyle yapınca üç saatte bir boşaltmamış oluyorsun. Neyse benim şu pompa gelsin de bakıcam artık. Olmazsa önce meme sonra mama uygulamasına geçicem ne yapayım:KK43: Bizimki sanırım biberona alıştığından bir memeyi bitiremiyor, sütüm olsa bile emmiyor, ama üstüne biberon verince alıyor. Artık sağıp vericem kalanını ne yapayım. En azından bu derdin yok canım ya, biliyorsun ne kadar içtiğini.

Şimdi diyorlar ya tek öğünde yalnız bir göğsünüzü verin ki öbürü iyice dolsun, bir dahaki öğüne de iyice dolmuş olanı verin diye. Öyle yapınca üç saatte bir boşaltmamış oluyorsun. Neyse benim şu pompa gelsin de bakıcam artık. Olmazsa önce meme sonra mama uygulamasına geçicem ne yapayım:KK43: Bizimki sanırım biberona alıştığından bir memeyi bitiremiyor, sütüm olsa bile emmiyor, ama üstüne biberon verince alıyor. Artık sağıp vericem kalanını ne yapayım. En azından bu derdin yok canım ya, biliyorsun ne kadar içtiğini.
evet biberonun en büyük avantajı ne kadar içtiğini bilmek
memede bilemiyorsun
aman nasılsa kendi sütüm ne yapayım artık biberonla veriyorum memeye geçmek istiyorum tamamen ama çok uzun kalıyorlar memede
iki bebeyle buna yetişmem çok zor şuan için

hanımlar uyuyunca sütüm oluyor bunu siz de deneyin o yüzden gece uyanmalarımızda emzirip bebişi uyuttuktan sonra sütümü sağdım dün gece dolapta 3 tane fincan ve her birinin içinde 30 ml süt var akşam misafirim gelecek üçünü birden karıştırıp ısıtabilir miyim? yorumlarınız için teşekkür ederim

hanımlar uyuyunca sütüm oluyor bunu siz de deneyin o yüzden gece uyanmalarımızda emzirip bebişi uyuttuktan sonra sütümü sağdım dün gece dolapta 3 tane fincan ve her birinin içinde 30 ml süt var akşam misafirim gelecek üçünü birden karıştırıp ısıtabilir miyim? yorumlarınız için teşekkür ederim
Üçü de aynı sıcaklıkta olduğu için karıştırabilirsin canım.

merhaba arkadaşlar.. ben emine..aranıza yeni katılıyorum 20 ocak 2013 doğumlu bi kızım var..

bi de 4 yaşında bi paşam..

tecrübelerimizden yararlanmak ve paylaşmak üzere buradayım.. sevgiler..

benim oğlan bir biberonu bitiremiyor(120 ml)
duraklaya duraklaya 35-40 dkda 90 ml alıyor.
mememde 15-20 dkda bitiriyor işini :26:
sizinkiler ne kadar sürede bitiriyor sütlerini?

FERDAERD arkadaşım, sab simplex işe yaramadı bilgine.. gazını hiç çıkartamamaya başladı.. perişan olduk resmen.. ayşe öner in masajını deniycem umarım işe yarar

yahu benim sağacak kadar sütüm birikmiyor ama doyuyor mama falan wermiyorum

cnlarımmmmmmmm
umarım herşey yolundadır
evimde bilgisayarım yoktu giremiyordum
artık girebileceğim blg. aldık
bu arada bebişim Emirim 1 aylık oldu
sizlerinkiler nasıl inşallah çok iyilerdir bebişlerde sizdeeeeeee
benimki ara ara çok ağlıyotr fitille sakinliyor uyuyor yoksa mahvoluyor yavrum
naapacam bilemedim gaz ilacıda metsilde fayda etmedi
fitilde olmasa napacaz bilmem
kızımda hiç yoktu böyle sorun oğloşum böyle biraz çekiyor yavrummmmm

Merhaba bayadır foruma giremiyorum kızımla ilgileniyorum hastaneye gidip geliyorum

yogunum baya...Kızım 47 günlük oldu eşim 52 gündür yoğun bakımda durumu gunden gune ıyı oluyor

7-8-9 subat gunlerı uyanıktı uyandırılmsıtı konsutuk gülüştük çok iyiydi ama 10 şubatta ani gelişen bi enfeksıyon dolayısıyla

vücut şok yasamıs ve kalbi durdu 10 dk kalp masajı yapoılarak hayata döndürüldü tekrar uyutuldu

toparlaması ıcın...dr tedavının en basına donduk sanrıırmd emsıtı ama bir haftada toparladı gene cok sukur

bugun uyutucu ılacı kesıldı gecen uyandırıldıgında boyle gıderse bu hafta sevıse cıkartırız demıslerdı o kadar ıyıydı

ınsallah gene toparlıycak dua edıyoruz beklıyoruz Rabbim şifa veriri inşallah merak eden olmuş sanırırm bu sebeple yazmak

istedim....dua ederseniz çok sevınırım...Uayndıgında bebegımızın resımlerını gosterdım gülümsedi ağladı

ona da kolay değil...Aöma inşallah atlatıcaz hepsını hepsi gerıde kalıcak ınslalah böyle ınanmaya çalışıyorum...

Dua edin...Allah a emanet olun ara ara ugrarım

Allahım Şafi ismiyle şifa versin eşine.. Sana da sabır versin canım.. En kısa zamanda eşin ve bebeğinle birlikte güzel günleriniz olsun.

Merhaba bayadır foruma giremiyorum kızımla ilgileniyorum hastaneye gidip geliyorum

yogunum baya...Kızım 47 günlük oldu eşim 52 gündür yoğun bakımda durumu gunden gune ıyı oluyor

7-8-9 subat gunlerı uyanıktı uyandırılmsıtı konsutuk gülüştük çok iyiydi ama 10 şubatta ani gelişen bi enfeksıyon dolayısıyla

vücut şok yasamıs ve kalbi durdu 10 dk kalp masajı yapoılarak hayata döndürüldü tekrar uyutuldu

toparlaması ıcın...dr tedavının en basına donduk sanrıırmd emsıtı ama bir haftada toparladı gene cok sukur

bugun uyutucu ılacı kesıldı gecen uyandırıldıgında boyle gıderse bu hafta sevıse cıkartırız demıslerdı o kadar ıyıydı

ınsallah gene toparlıycak dua edıyoruz beklıyoruz Rabbim şifa veriri inşallah merak eden olmuş sanırırm bu sebeple yazmak

istedim....dua ederseniz çok sevınırım...Uayndıgında bebegımızın resımlerını gosterdım gülümsedi ağladı

ona da kolay değil...Aöma inşallah atlatıcaz hepsını hepsi gerıde kalıcak ınslalah böyle ınanmaya çalışıyorum...

Dua edin...Allah a emanet olun ara ara ugrarım

Allahım Şafi ismiyle şifa versin eşine.. Sana da sabır versin canım.. En kısa zamanda eşin ve bebeğinle birlikte güzel günleriniz olsun.

X