2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benimki bazen 2 saatte bazen 5 satte uyanıyor.sizin melekler nasıl.bu şekilde düzensizlik endilenmeme sebep oluyo

canım ınsallah ınsallah iyileşicek dr da dua edın sabredın bekelyın zaman verın dıyor beklıyoruz bız de

Rabbim yavrusuna bagıslar bana bagıslar ınsallah ama en azından ılerleme kaydedıyoruz ınsallah ıyılesır

sen naıslsın ıyisindir ınsallah....dualarında unutma lütfen Allah a emanet ol

benimki bazen 2 saatte bazen 5 satte uyanıyor.sizin melekler nasıl.bu şekilde düzensizlik endilenmeme sebep oluyo

benimde kızım aynı canım bazen 2-3 saatte bazen 5-7 saatte bir uyanıyor ama genellikle gündüzleri çok uyuyoo geceleri hep huzursuz uyku var 41 günlük olduk bugün inş.düzene girecegiz canım

çok çok geçmiş olsun canım ben inanıyorum ki eşin toparlanıp sana ve kızına kavuşacak iyi düşünelim iyi olsun rabbim eşini evladına bagışlasın dualarım seninle ve ailenle canım

öyle uzun uyutma kan şekerleri düşüyormuş ..
bir standardın olsun
ben baştan beri alıştırdım 3 saatte bir uyanıyorlar
saat gibiler şimdi kaldırmasam da uyanıyorlar
ama ben 3 saatten faza hiç uyutmadım
geceleri bazen 4 saat oldu ama o da çok yediklerinden uzun uyudular gece ellemedim ama onun dışında mutlaka uyusalar da uyandırdım
şimdi o düzene alıştılar bugün41.gün arada bazen aksatsalar da 3 saate ayarlılar
Sanada masallah ya nasil yetistiriyosun ben ucu ucuna yetistiriyorum bi sonraki ogune..gecede 1 defa mama takviyesi yapiyorum..sende var 2 tane eder 225 cc Allah nazardan saklasin ponpana kuvvet

bu ara iştahları biraz azaldı kız 125 oğlan bazen 75 bazen 100 içiyorkafasına göre
valla sürekli süt sağıyorum
bazen yetmiyor 25 cc filan sağmam gerekiyor sağımdan bir saat bile geçmiş olsa hemen sağıp tamamlıyorum
bazen yorgunluktan o anlık süt azalabiliyor o durumda da 2 kere mama verdim bugüne kadar o kadar
bu arada 41 günlüğüz
gittiği yere kadar sarı inek olup sağacağım

kızlar naber

ya benim oğlan gündüz uyuyor bazen gece hiç uyumuyor.. hatta beşiğinde bile yatıramıyorum.. gaz sıkınıtısı war ama ne bileyim kızımda da wardı uyuyordu en azından:) çocuk gece ışığı kapatınca gözler felfecir oluyor anacım:) gündüz de baygın baygın bakıyor uyumak için..yatarak emzirmeye alıştrdım hep emip benle uyuyor.. yani ben uyuyakalmasam mutlaka beşiğine yatırıcam ama direnemiyorum uykuya oda çok çok küçük yatak we beşik ancak sığdı koltuk yada sandalye sığsa koyacaktım, öyle daha iyi olacaktı..
bu gazdır cazdır uykudur araştırmadığım şey kalmadı almadığım şey de.. bugün müzikli tawana yansıma bir dönence üzerine yoğunlaştım, yarın da otomatik sallanan anakucağı alcam.. battı balık yan gider:)
1 haftadır dinlenememekten sütüm de azaldı sanki, humana kullanıyorum 2 gündür war bir artma gibi.. bir de stres altındayım o etki ediyor en çok.. incir kürü warmış ibrahim saraç oğlunun 1 hafta onu deniycem.. kızımı 2 yaşına kadar emzirmiştim hiç süt sorunu olmamıştı

Eskiden tek tek sayfaları okuyabilirdim, artık sadece son sayfayı okuyabiliyorum koşturmaktan Belki de sorunlarımıza çözüm birkaç sayfa öncesinde yazıyor ama fırsatımız olmadığından göremiyoruz Benim paşam da uyuyor şimdi, ben de bir taraftan soğanların kavrulmasını bekliyor, bir taraftan yazıyorum :) Bizimki genelde salonun koltuğunda uyuyor, üçlü koltuğu tek başına kapattı paşa Babası geç yatıyor, o zaman odamıza sepetine getiriyor. Gaz olayı bizim de fena, yavrum mışıl mışıl uyurken bir bastırıyor ciyak ciyak uyanıyor. Damlalara pek inanmıyorum, bir iki saat sonra hafifliyor ama damladan mı yoksa zaten geçeceğinden mi bilmiyorum. İki gündür zor kaka yapma sorunumuz var. Kabız değil ama çok zorlanıyor çok ağlıyor kıpkırmızı oluyor. Bugün bir-iki damla zeytinyağı verdim, bakalım ne olacak. Babannesi otomatik salıncaklardan almış, o biraz oyaliyor, en azından içine koyup birkaç iş yapabiliyorum. Müziği de var, dalıyor biraz sağa sola.

Süt olayını hiç sorma. Bir yerde okumuştum, üç şey gerekli: su, huzur ve uyku diyordu. Gerçekten de öyle. Birinden biri olmadığında bıçak gibi kesiliyor bende. Sürekli kullandıklarım rezene, humana çay, komposto (incir, üzüm, hurma, dut, havuç hepsini karıştırıyorum), dereotu ve tabi ki su. Allah hepimize bol, doyurucu sütler versin.

Not: Hatta yazdığım bu mesajı bile saatler sonra gönderebildim :)

5 saat uyuyanlar formul mama mı anne sütü mü acaba? benimki maksimum 2.5 saat uyuyor.

bu arada ayshenin eşine Allahtan şifalar diliyorum. topiğe uğramayanları da merak ediyorum. zeynepfaz ı özellikle.

unuturmuyum hiç canım benım her zaman dualarımda rabbım mucizesini hemen göndersın ama turp gıbı olacak kızını kucaklayacak inş. benı habersız koyma oldumu kocaman öptüm senı tabi prensesınıde

5 saat uyuyanlar formul mama mı anne sütü mü acaba? benimki maksimum 2.5 saat uyuyor.

bu arada ayshenin eşine Allahtan şifalar diliyorum. topiğe uğramayanları da merak ediyorum. zeynepfaz ı özellikle.

Benimki genelde mama verince 4 saati geçiyor. Fazlasını beklemeye kıyamadım acıkmıştır diye, bizimki ne hikmetse acıktığını belli etmiyor, ya da geç acıkıyor ben beklemiyorum :44:

Bir de gündüz emzirdikten sonra bazen yüzüstü yatırıyorum, o zaman da 3 saati geçiyor. Yere normal şekilde yatırınca uyanıveriyor zaten ne yapıcam bilmiyorum. Yüzüstü yatırmak nefes alışı bakımından sakıncalı diyorlar ama bilmiyorum, gidince doktora soracağım.

canım benim kızımda gündüzleri 4-5 saat uyuyoo hem anne sütü hem mama veriyorum ama geceleri ki artık huy edindik akşam 10-11 gibi uyanıyoo gece 4-5 te tekrar uykuya dalıyoo gazımız çok sap sımplex kullanıyoruz ama yinede durum pek farklı degil gündüzleri gazımız yok ama geceleri maşallah gazman gibiyiz:18:inş.düzelecek 43 günlük oldk ama umutluyum düzelecek uykularımız

ben yan yatırıyorum daha kolay dalıyo uykuya. ama henüz ne yerse yesin 3.5 saati geçtiği hiç olmadı. bu ara deli gibi emiyo zaten gündüz 1-2 saat gece 2-3 saat araları. bir de gaz sancısı var bugün. mememde uyuyor resmen

bende yan yatırıyorum kusarsa bogulmasın diye

kaç günde bir kaka yapıyor canım senin bebegin benim kzım bugün üçüncü günü ve hala kaka yapmadı :18:dr sordum normal dedi

ben kızımı hep karın üstü yatırarak büyüttüm, şu an 3 buçuk yaşında hiç sıkıntı yaşamadık.. ama oğlum sewmedi öyle yatmayı

mesaj kopyalanır başka yere, sonra saatler sonra gönderilir:) ben öyle yapıyorum:)

canım benim ki de yatarken çığlık atarak uyanıyor.. bugün şu meşhur sab simplexi de aldırdım onu deniycem gece başlayıp.. düzenli kullanmak gerekiyormuş.. bugün komşum zeytinyağı wer dedi werdim yatırdım yarım saat önce uyanmadı çok şükür.. kaka zor yapıyor gaz çıkatırken yapıyor genelde.. az az olunca rahatlayamıyor çocuk maalesef.. kızım bir bırakırdı maaşallah bezden dışarı çıkardı:) ama bir keresinde kızım 2 gün yapamamıştı kakasını..normalmiş bu durumlar.. anne sütü kabızlık da yapmaz ama sanırım süt yağlı mı ne geliyor derler ya belki de öyle..
otomatik sallanan beşik hangisi bu arada? biz daha çıkıp alamadık.. müzikli olması iyiymiş..

Bizimki de biriktirip toptan yapıyor, bugün çok sıkıntılıydı, sonra bir kaka yaptı bezin üstünden taştı! Yavrucuklar bir düzene girseler inşaallah, onu öyle acıyla kıvranırken görmek çok kötü Beşik değil canım salıncak, hem pille hem elektrikle çalışıyor, müziği açıkken benim bile uyuyacağım geliyor 140 TLye Unkapanından almış k.valide. Ama uyurken içinde bırakmak pek iyi olmuyor, çünkü bir süre sonra kafası öne düşüyor ve rahat görünmüyor. Belki daha başlarını iyi tutamamaktandır bilmiyorum. En iyisi deneme imkanı varsa öyle almak. Şu Sab işe yararsa yazar mısın? Ben Zinco aldım, anlamadım pek faydasını.

Aysecim gecmis olsun tekrar insallah esin enn kisa zamanda eski sagligina kavusur. Dualarimiz seninle.

Bizim kiz surekli kucakta olmak istiyo. Doktorlar ne zaman aglarsa kucaklayin merak etmeyin simarmaz sevgiye ihtiyaci var diyo kitaplarda da . Neyse ama her zaman da kucak olmuyo. Sallanan koltuk veya yatak bisey almamiz lazim. Once gerek yok diyodum ama suan zaruri ihtiyac kesin almak lazim. Suan aklimda sadece kraft Dondolino Kraft Kraft Dondy 5 Ekstra Sallanır Beşik 2013 Sarı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler amabu da cok pahali. Hadi o parayi verdik bi de cocuk hoslanmazsa o zaman kotu. Bu urunu kullanan veya baska onerisi olan var mi?

Bir de dogum iznim bitince bakiciya birakicam bebisimi simdiden telas sardi ve sorusturmaya basladik. Nasil guvenip birakcaz, eve kamera mi kurmali, cok iyi tanidigimiz gecmisini bildigim biri olsun istiyorum ama zoriste o kisiyi bulmak. Allah vicdan sahibi insanlarla karsilastirsin cok zoorr...ucretolarak da nedicemi bilmiyorum. Haftada 5 gun cumalar evde olucam ama yine de evde olmasini istiyorum. 1000 tl gibi dusunuyorum ama az m cok mu hic bilmiyorum.

Kizlarrr yardimlasalimmm

Son düzenleme:
bende yan yatırıyorum kusarsa bogulmasın diye

kaç günde bir kaka yapıyor canım senin bebegin benim kzım bugün üçüncü günü ve hala kaka yapmadı :18:dr sordum normal dedi
benim oglan gunde 4-5 kez falan azar azar yapiyo en az 2 kez de dolduruyo. ben dee ishal diye korkuyorum.

ben pahali olan seyleri 2. el almayi tercih ediyorum. dandik bir urun fiyatina kaliteli bir urun almis oluyorum. tavsiye ederim.
bakici icin yasadigin yer onemli. eger bebek bakimi haric bir beklentin yoksa ve hafta iciyse sadece, 800 yeterli olur sanirim.

zinco kızımda işe yaramıştı uzun süre ama oğlumda huzursuzluk yaptı ben de 1 haftadan sonra kestim.. san simplexi bu sabah başladım bakalım düzenli kullanınca fark anlaşılır zamanla..bir de akşam dereotu kaynattım 1 litre suya bir demet kadar.. kendim içtim yatana kadar.. rahatladı sanki emdikçe.. bugün yine yapıcam bakalım.. bir de kızımda muskta kullanmıştım bir ara onu da denesem diyorum damla fayda etmezse, en son çare olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…