2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benim kızım günde bir kez kaka yapıyor dr sordum normal dedi bende primanın ıslak mendili kullanıyorum çok şükür şimdiye kadar hiç pişik olmadık pişik kremi de kullanmıyoruz çok memnunum primadan :KK76:

konunun öncesini okuyamadım. ama 1,5 ay önce doğum yapmış birisi olarak sana tavsiyem kesinlikle depent hasta KÜLODU al büyük boy. külot şeklinde giyiyorsun ve kıyafetlerine bulaşmıyor. gelen giden oluyor. çok rahat olursun. ben doğumdan 1 hafta sonra bile evde mis gibi kullandım. hem kokuyu da içine hapsediyor. çok mennun kaldım anlayacağın.

evet rahat olabılır ama külot sekli var bide bel bantlı olanları var ikiside aynı rahatlıkta olurmu dersin??? büyük boy bol gelmezmı acaba

selam kızlar,

yakari13 arkadaşım bende 8 ocakta genel anestezi ile sezaryen oldum ilk gün agrı pompası sayesinde hiç acı hissetmedim ve ameliyattan saat öglen 12 de çıktım akşam 8 de iki üç adım atarak yürüttü hemşireler ilk gün sonda hep takılıydı ikinci gün sabah yine yürüdüm bayagı koridorda gezdim sonda çıkarıldı ve ikinci gün öglen agrı po-5 mpamda çıkarılmıştı çokaz canım yanıyordu yataktan kalkerken ve tekrar yataga yatarken dikişlerim acıyodu ama çok degil sonrasında evde hep yürüdüm yani çok zorlanmadım sadece dedigim gibi yataga yatarken ve yataktan kalkarken zorlandım o kdar bir hafta içinde toparlandım sorunsuz ve güzel bir ameliyat oldu lazer dikiş oldu benimkisi tekrar dikiş aldırmadım yani gerek yok dedi drum korkma sezaryan korkulacak bir ameliyat degil canım için ferah olsun iyi düşün iyi olsun canım hayırlı dogumlar...

ben nurse harveyi dac kullanıyorum ama vitamin benimki gaz kesici degil adc vitamini olarak kullanıyorum gaz sancısı için drumuz sap sımplexi verdi günde 4 damla kullanıyoruz iyi geldi sanki yani en azından rahat gaz çıkarıyoruz ama uyku promlemimiz var gece 4-5 gibi anca uykuya dalabiliyoruz yarın 40 günlük olacgız rabbimin izniyle :KK76: inş.herşey düzelir anne olmak zor ama çok keyifli onunla hayata alışmak daha bi farklı :KK24:

Merhaba benim kızımda 8 ocak doğumlu, doktorumuz bizede sab simplexi tavsiye etti ama günde 3 kere 7 damla, yada zinco ile dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz dedi.

benim kızım günde bir kez kaka yapıyor dr sordum normal dedi bende primanın ıslak mendili kullanıyorum çok şükür şimdiye kadar hiç pişik olmadık pişik kremi de kullanmıyoruz çok memnunum primadan :KK76:

Benim kızım en az 7 kere kaka yapıyor bizede normal dedi doktor ama bana çokmuş gibi geliyor. prima ıslak medil bence de iyi. Uyanıkken hiç rahat durmuyor hep kucak istiyor sizde durumlar nasıl arkadaşlar. Ben çok yoruluyorum Ablasına fazla vakit ayıramıyorum diye de üzülüyorum biraz.

Canım benim bebeğim altını her açtığımda çok ağlıyordu. Bir gün çok kaka yapmıştı. altını yıkayayım dedim. o gün bugundur çoçuğumun her altını açtığımda yıkıyorum. çiş ya da kaka yaptığında gece-gündüz. sürekli yıkıyorum. gaz sancısı olduğunda bile yıkıyorum. çok rahat ediyor. ve artık ağlamaları bitti. hiç pişiğimiz de yok. kesinlikle tavsiye ederim.

ayrıca ben bu uygulamaya geçmeden önce unı bayb ile temızlıyordum. maddi olarak çok fazla ıslak mendil demek bu. günde kaç kez kaka yapıor çünkü. öbür türlü hem çocuğumun poposu tertemız pişiksiz oluyor. hem de maddi olarak bana da faydası var.

Milsa gece poposunu yıkayınca uykusu dağılmıyor mu? Biz gece 2 kere kaka yapıyoruz yıkasam uyumaz herhalde hiç.

evet rahat olabılır ama külot sekli var bide bel bantlı olanları var ikiside aynı rahatlıkta olurmu dersin??? büyük boy bol gelmezmı acaba

külot olanlarından al. ayrıca bol gelmez için rahat olsun. zaten doğumdan sonra hemen göbek pat diye inmiyor. dikişlerinde olacağı için yüksek belli o külotlar rahat olur. çok dar olanlar sıkar. büyük boy da çok büyük değil.

ohhh rahatlattin beni valla yaa sagol:KK16::KK16: sagma isi gercekten eziyet, 1 saat sag aletleri steril et, 2 saat gecsin tekrar sag..neyse gelsinde ugrasiyim onemli degil makinem bozulursa falan idareten seninkindende alabilirim
el pompasıyla uzun sürer ama ben elektirkli pompayla iki göğsümü 10 dakikada sağıyorum valla :KK1:

Milsa gece poposunu yıkayınca uykusu dağılmıyor mu? Biz gece 2 kere kaka yapıyoruz yıkasam uyumaz herhalde hiç.

yok uyanmıyor. şöyle ki gece diyelim saat 3te uyandı. önce sütünü içiyor. sonra altını değiştiriyorum. yıkıyorum. sonra da tekrar içiyor. sonra saat 4 gibi uyuyor.

el pompasıyla uzun sürer ama ben elektirkli pompayla iki göğsümü 10 dakikada sağıyorum valla :KK1:

ben ciftli ameda kullaniyorum ama 20-25 dk yi buluyo bosaltmam sen ne kullaniyosun?? bide emziriyomusun ben hic emziremiyorum:2: bide kac cc sut cikiyor ve ne kadar veriyosun, ben 75 cc gunde 11-12 defa veriyorum cokmu acaba ( bu arada 2.5 haftaligiz) cok soru sordum ama ahahah:KK16:

ben ciftli ameda kullaniyorum ama 20-25 dk yi buluyo bosaltmam sen ne kullaniyosun?? bide emziriyomusun ben hic emziremiyorum:2: bide kac cc sut cikiyor ve ne kadar veriyosun, ben 75 cc gunde 11-12 defa veriyorum cokmu acaba ( bu arada 2.5 haftaligiz) cok soru sordum ama ahahah:KK16:

2,5 haftaya göre eğer 75 cc süt içiyorsa çok iyi. Maşallah kuzuna.

biz o haftalarda 30 cc içiyorduk. Şimdi 1,5 aylığız 90 cc içiyoruz.

nasıl estetik dikişmiş sizinki anlamadım. estetik dikişin olayı dikiş alma olayının olmamasıdır. benim dikişim falan alınmadı, alınmayacak da.

neresimi zormuş? taş gibisiniz demek ki maaşallah.bildiğin bi bacaktan öteki bacaga kesiliyorsun, o dikişlerin gerilmesinden ben 1 hafta oturuk vaziyette uyudum. o ilk gaz çıkarma sancısıdır, yürümedir, onları saymıyorum. pehlivanlığın lüzumu yok.evet sezaryan ciddi bir ameliyattır.

yanlış! saat yönününde masaj yapılır bebegin karnına tersi yönde değil. fıtık edeceksiniz milletin bebesini,akıl vermeden önce bi emin olun bildiklerinizden ! açın 5 kez daha bakjın gerekirse. ayrıca tatlı elma yağı değil, acı elma yağı ! herkes bebek bakım uzmanı mübarek !

ilkini normal yaptıktan sonra bu bana hiçbişey gelmedi beni görseniz gayet minyon bi insanım yani 55 kiloluk ama normal dogumda asagıdan bastan başa kesildikten ve dikişlerin 2 ay acık kalmasından sonra sezaryen çok çok kolay geldi ama kendimi hiç salmadım 2.gün biraz saldım ve ogün zor toparlandım sonra bol bol yürüdüm herkesin yapısı farklıdır bende çok korkuyordum ameliyata girerken tansiyonlarım falan fırladı ama sonra gördüm ki korkulacak hiç bişi yokmus.. yarın bir gün kızım doğuracak oldugu zaman oda sezeryan olsun isterim ben herkesin şahsi görüşü ben ikisini de yasadım çünkü tek sezaryen geciröiş olsambelki o zmn sezeryandan korkardım ama ikisini de deneyimledim

selam kızlar,

yakari13 arkadaşım bende 8 ocakta genel anestezi ile sezaryen oldum ilk gün agrı pompası sayesinde hiç acı hissetmedim ve ameliyattan saat öglen 12 de çıktım akşam 8 de iki üç adım atarak yürüttü hemşireler ilk gün sonda hep takılıydı ikinci gün sabah yine yürüdüm bayagı koridorda gezdim sonda çıkarıldı ve ikinci gün öglen agrı po-5 mpamda çıkarılmıştı çokaz canım yanıyordu yataktan kalkerken ve tekrar yataga yatarken dikişlerim acıyodu ama çok degil sonrasında evde hep yürüdüm yani çok zorlanmadım sadece dedigim gibi yataga yatarken ve yataktan kalkarken zorlandım o kdar bir hafta içinde toparlandım sorunsuz ve güzel bir ameliyat oldu lazer dikiş oldu benimkisi tekrar dikiş aldırmadım yani gerek yok dedi drum korkma sezaryan korkulacak bir ameliyat degil canım için ferah olsun iyi düşün iyi olsun canım hayırlı dogumlar...

ben nurse harveyi dac kullanıyorum ama vitamin benimki gaz kesici degil adc vitamini olarak kullanıyorum gaz sancısı için drumuz sap sımplexi verdi günde 4 damla kullanıyoruz iyi geldi sanki yani en azından rahat gaz çıkarıyoruz ama uyku promlemimiz var gece 4-5 gibi anca uykuya dalabiliyoruz yarın 40 günlük olacgız rabbimin izniyle inş.herşey düzelir anne olmak zor ama çok keyifli onunla hayata alışmak daha bi farklı :KK24:
Bende agri pompası yoktu ama şükür ki sonda da yoktu sende benim gibi kolay atlatmışsın belki dr un elinden de kaynaklanıyor olabilir diye de düşünüyorum bazen beni öyle korkutmuslardi ki anlatamam ayilirken aglayacaksin kusacaksin narkoz u zor atacaksın falan diye ama çok şükür ki bunların hiç birini yasamadim tabi ki aciyacak o kadar parmagimi kesiliyor da canimiz yanıyor ama o kadar agri kesici veriyorlar ve dayanamayacak kadar zor olmuyor o ağrılar zaten melegini kucağına alinca sağlıkla daha kolay kendine geliyo insan

Benim kızım en az 7 kere kaka yapıyor bizede normal dedi doktor ama bana çokmuş gibi geliyor. prima ıslak medil bence de iyi. Uyanıkken hiç rahat durmuyor hep kucak istiyor sizde durumlar nasıl arkadaşlar. Ben çok yoruluyorum Ablasına fazla vakit ayıramıyorum diye de üzülüyorum biraz.

Cnm bizde daha önceden sizin gibiydik geçen hafta sab kullanmaya başladık şimdi daha az yapiyo ve yaparken de zorlanıyor sanki acaba kabızlık mi yapıyor diyorum ilk cocugum da da kullanmistim halbuki ama böyle yapmamıştı sanki bi de metsil i denedik dr verdi onla gazını daha rahat çıkarıyor

benimki tekli elektirkli spectra 3 diye bir marka
önceden almamıştım ben alelacele doğum yapınca eşim medikalden tavsiyeyle almış çok da memnunum ii çekiyor
yok benim ikiz ,emziremiyorum çünkü 1 saat memede kalıyorlar her birine o kadar uğraşsam mahvolurum yorgunluktan
yorgunluk sütü direk etkiliyor daha tam olarak memeyi çekemiyorlar ya da emzik yerine kullanıyorlar
sağıp veriyorum
bizimkiler 40 günlük her öğünde oğlan 100 kız 125 filan içiyor
3 saatte bir veriyorum ben bu miktarı
sen bayağı veriyormuşsun maş. bizimkiler doydumu uyuyorlar o kadar vermeye fırsat olmuyor:KK1:

Bende agri pompası yoktu ama şükür ki sonda da yoktu sende benim gibi kolay atlatmışsın belki dr un elinden de kaynaklanıyor olabilir diye de düşünüyorum bazen beni öyle korkutmuslardi ki anlatamam ayilirken aglayacaksin kusacaksin narkoz u zor atacaksın falan diye ama çok şükür ki bunların hiç birini yasamadim tabi ki aciyacak o kadar parmagimi kesiliyor da canimiz yanıyor ama o kadar agri kesici veriyorlar ve dayanamayacak kadar zor olmuyor o ağrılar zaten melegini kucağına alinca sağlıkla daha kolay kendine geliyo insan

evet uyanma konusuda korkutucu gelıyor öyle anlatanlar var ama bünye ıle alakalı herhalde bırazda

2,5 haftaya göre eğer 75 cc süt içiyorsa çok iyi. Maşallah kuzuna.

biz o haftalarda 30 cc içiyorduk. Şimdi 1,5 aylığız 90 cc içiyoruz.

Ne biliyim ya oyle alisti kotumu yaptim bilmiyorum ilerde sutumu yetistiremicem galiba biraz azaltmaya calisiyim:KK42:

Merhaba bayadır foruma giremiyorum kızımla ilgileniyorum hastaneye gidip geliyorum

yogunum baya...Kızım 47 günlük oldu eşim 52 gündür yoğun bakımda durumu gunden gune ıyı oluyor

7-8-9 subat gunlerı uyanıktı uyandırılmsıtı konsutuk gülüştük çok iyiydi ama 10 şubatta ani gelişen bi enfeksıyon dolayısıyla

vücut şok yasamıs ve kalbi durdu 10 dk kalp masajı yapoılarak hayata döndürüldü tekrar uyutuldu

toparlaması ıcın...dr tedavının en basına donduk sanrıırmd emsıtı ama bir haftada toparladı gene cok sukur

bugun uyutucu ılacı kesıldı gecen uyandırıldıgında boyle gıderse bu hafta sevıse cıkartırız demıslerdı o kadar ıyıydı

ınsallah gene toparlıycak dua edıyoruz beklıyoruz Rabbim şifa veriri inşallah merak eden olmuş sanırırm bu sebeple yazmak

istedim....dua ederseniz çok sevınırım...Uayndıgında bebegımızın resımlerını gosterdım gülümsedi ağladı

ona da kolay değil...Aöma inşallah atlatıcaz hepsını hepsi gerıde kalıcak ınslalah böyle ınanmaya çalışıyorum...

Dua edin...Allah a emanet olun ara ara ugrarım

benimki tekli elektirkli spectra 3 diye bir marka
önceden almamıştım ben alelacele doğum yapınca eşim medikalden tavsiyeyle almış çok da memnunum ii çekiyor
yok benim ikiz ,emziremiyorum çünkü 1 saat memede kalıyorlar her birine o kadar uğraşsam mahvolurum yorgunluktan
yorgunluk sütü direk etkiliyor daha tam olarak memeyi çekemiyorlar ya da emzik yerine kullanıyorlar
sağıp veriyorum
bizimkiler 40 günlük her öğünde oğlan 100 kız 125 filan içiyor
3 saatte bir veriyorum ben bu miktarı
sen bayağı veriyormuşsun maş. bizimkiler doydumu uyuyorlar o kadar vermeye fırsat olmuyor:KK1:

Sanada masallah ya nasil yetistiriyosun ben ucu ucuna yetistiriyorum bi sonraki ogune..gecede 1 defa mama takviyesi yapiyorum..sende var 2 tane eder 225 cc Allah nazardan saklasin ponpana kuvvet:KK9:

Merhaba bayadır foruma giremiyorum kızımla ilgileniyorum hastaneye gidip geliyorum

yogunum baya...Kızım 47 günlük oldu eşim 52 gündür yoğun bakımda durumu gunden gune ıyı oluyor

7-8-9 subat gunlerı uyanıktı uyandırılmsıtı konsutuk gülüştük çok iyiydi ama 10 şubatta ani gelişen bi enfeksıyon dolayısıyla

vücut şok yasamıs ve kalbi durdu 10 dk kalp masajı yapoılarak hayata döndürüldü tekrar uyutuldu

toparlaması ıcın...dr tedavının en basına donduk sanrıırmd emsıtı ama bir haftada toparladı gene cok sukur

bugun uyutucu ılacı kesıldı gecen uyandırıldıgında boyle gıderse bu hafta sevıse cıkartırız demıslerdı o kadar ıyıydı

ınsallah gene toparlıycak dua edıyoruz beklıyoruz Rabbim şifa veriri inşallah merak eden olmuş sanırırm bu sebeple yazmak

istedim....dua ederseniz çok sevınırım...Uayndıgında bebegımızın resımlerını gosterdım gülümsedi ağladı

ona da kolay değil...Aöma inşallah atlatıcaz hepsını hepsi gerıde kalıcak ınslalah böyle ınanmaya çalışıyorum...

Dua edin...Allah a emanet olun ara ara ugrarım

ayşecim canım benım ınan senı cok merak ettim tlf yok süreklı aklım sende dualarımdasın inş. ıyı olacak eşin ben ınannıyorum rabbım sana ve prensesıne bağışlasın yavrunuzu okurken bıle ağlıyorum ne kadar zor onun için yavrusunu öpüp koklamak için hayata daha sıkı tutunacak ınan allaha emanet olun güzel haberlerını beklıyorum canım benım kocaman öptüm sizi :KK54:

X