2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar birşey daha sorucam bebişim uyuyorken.
bebekleriniz gündüz ve gece toplam kaç saat uyuyor. birde kaçar saat uyuyorlar.
benimki gündü 6 , gece 5-6 saat uyuyor. uyku süreside ortalama 1- 1.5 saat kadar ancak. eskaza 2- 2.5 saat uyuyor. geceleri gazdan 1 saate varmdan uyandığı bile oluyor.
sizde durumlar nasıll???
geceleri gaz sorununuza ağlamalarınıza nasıl çare buluyorsunuz??

merhaba kucagımıza almak icin dört gözle bekledigimiz meleklerimiz gelir gelmez sikayet edilmeye baslandı :)

gaz sorunu
uyku sorunu
yemek sorunu
kusma sorunu
alt degistirme sorunu

toplamda 5 sorunları var halbuki :)

gaz cıkartmak icin yüzüstü yatırıp dakikalarca sırtını ovuyorum damla yeterki degil malesef
uyku nedir bilmiyorum kızımın uyudugu zamanlarda ancak islerimi yapabiliyorum nasıl dayandıgımı bende bilmiyorum
sütüm yoktu olsun diye her tavsiyeye uydum kayısı erik kompostosu sogan serbetler yer elması neler neler her duydugumu yedim ama ben iki seyden fayda gördüm biri sütlac biri boza ikisinide hergün tüketiyorum artık az da olsa sütüm geliyor en azından kızımın karnına bir kac damla anne sütü gidiyor gerisi mama takviyesi bebelac kullanıyoruz 30 luk mamayı yarım saatte bir yiyor :)
yedikten sonra kıprastırmadan yatırıyorum biraz kusması azaldı birde karnının doydugunu anlamıyor ben gözlemleyip ona göre verdimmi kusması azaldı :)
gecenin 3.30 gunda yarı uykulu alt degisirken yüzüm üstüm basım carsaflar gazla gelen büyük tuvaleti sayesinde boyanınca balkon atmayı düsündüm kendisini ama caresi bezini koruma gibi tutuyorum öyle aradan siliyorum degisiyorum :))
sarılıgımız iyice düstü sarılıktan cok cektik sükür bitti denebilir artık

mandiş selam ..
süt için humana still tea çayını dene ,bol bol marul ye ..
kaka sorunu için eczanelerde yatak korumalar var onlardan ser altına çişini kakasını yapsa da bi yere bulaşmaz ona bulaşır
bi de altını alırken hızlı davran ,yeni bezin üstüne kalınca selpak ser ,kızın ön tarafına da selpak tut değiştirirken ,fışkırtsa bile ona fışkırtır
tecrübe ile sabit
ben artık alıştım 2 bebeyle uğraşıyorum bir de
sarılık değeriniz kaçtı bizimkilerde de var da ,yavaş yavaş düşmeye başlamış ,uykuları da azaldı kendilerine gelmeye başladılar sanırım
az önce ikisi birden uyandı bi birine biberon bi birine ...
bi birine emzik bi birine
bakalım kaç saat uyuyacaklar ,düne kadar 3 saat uyuyorlardı ama sanırım sarılıktandı şimdi 2 saate düşürecekler gibi duruyor ..
ne yapalım zamanla alışacağız artık başa gelen çekilir :))
ALLAH hepimizin yardımcısı olsun inş.

geçtiğimiz günlerde sütüm epeyce azalmıştı.yani eskisi gibi dolu dolu değildi göğüslerim.oğlum da doymuyordu.sağdan soldan araştırdım.beyaz dut süt yapar dediler.kuru dut aldım,1 saat kadar suda beklettim.güzelce yıkayıp hoşaf yaptım.küçük bir kase yedim dün akşam yatmadan.sonuç muhteşem...gece bir uyandım ki göğüslerim süt dolmuştu..maşallah :) deneyin derim ben...ne humana ne rezene ne anason..hepsinin yapamadığını dut hoşafı yaptı.faydasını görürsünüz umarım kızlar..bebişlerimiz aç kalmasın.

küpeli Allah saglık sıhat versin kuzularına
o caydan ne kadar iciyorum bir bilsen marul zaten kendimi inek gibi hissediyorum her denileni okudugumu yaptım anca biraz getirtebildim sütü oda birseydir ya hic sütümü veremeseydim diyorum :)
yatak korumaları duydum ama alt degisme seti diye bir sey var battaniye gibi onu kullanıyorum cünkü bizimki oda oda dolanıyor :)bende pamuk koyuyorum selpak yerine altını da ıslak pamukla siliyorum bir kac top pamuk aldım bir sise su da petegin üstünde ılık sekilde sürekli ıslayıp pamugu onu kullanıyorum ıslak mendilleri degdirmiyorum

sarılık13 küsürlerdeyi simdi 3e düstü küpeli uyutma uyandır emzir demislerdi uyanmıyordu ne kadar hırpalasakta simdide uyutmaya calısıyorum normali zaten 3 saatten fazla uyumamalarıymıs benimkisabahtan aksama hic uyanmadan uyuyordu küpeli emzige alıstıysa ne güzel bebisler ya benimki alısmadı istemiyor cok zorluyor o yüzden yalancı emzik muamelesi gögüslerime yapıyor

cok bekledik bu melekleri simdi o yüzden susuyorum sikayet pek etmiyorum ama canıma okuyor :)

birde kucaga alıstı annem alıstırdı kafayı yiycem resmen almayın kucaga dedikce alıp kacılar birde dolasa dolasa simdi sırtı yer gördümü cayırtı kopuyor

ben ondanda fayda göremedim

evet sarı inek gibi olduk valla:)
alt değiştirme bende de var ama onu da pisletiyorlar işte leke oluyor yıkaman gerekiyor
hamsilerin odasında çekyat var benim üzerine serip orada değiştiriyorum ben altını ,alt açma filan hikayeymiş çünkü o da kirleniyor sonuçta
sürekli de yıkayamazsınki her kirlettiğinde
ben odalarından dışarı çıkarmıyorum ,çok nadir salona götürüyorum o da akşamları babası varken filan
bizde de 15 di oğlanda ama o zaman bile 3 saatte uyanıyordu acıkıyordu çünkü biz de 3 saatten sonra uayndırıyoruz zaten
şimdi 10 a düşmüş değerler düşmeye başladıkça canlandı veletler:))
dün aşşı da yaptırdık valla dünden beridir bizimkiler canlandı ,uykuları azaldı ,ara ara uyanmaya başladılar
ama ben 2-2,5 saate alıştıracağım gündüz için,gece için de 3 saat ..
erken uyansalar da oyalayacağım saatni doldursun diye çünkü neye alıştırırsan öyle gidiyor
kucak olayına gelince ççok büyük hata etmişsinizi hiç alıştırmayacaktın
bizim kız da başlarda o kucak için çok inat etti uyku arasında vıyaklıyordu kucağa alınca susuyordu
anladımki kucak istiyor hemen kucağa almayı bıraktım
2 vıyaklıyordu ara ara sonra yorulup uyuyordu
şimdi almıyorum asla yorulup uyuyor bi süre sonra
yoksa başedemem ,anneler hep alıştırıyor işte keşke annene deseydin
neyse yine de kucağı kesebilirsin biraz zor olur çok ağlar ama alışır belki dene istersen
emziğe de baştan alıştırdım ben ,öyle çok emzikle gemziyorlar ama bazen işe yarıyor uykuya dalmaları için yada altlarını değiştirrken susmaları için ,ya da uyku arasında uyandıklarında tekrar dalmaları için işe yarıyor
sen de alıştırmayı dene geç değil bundan sonra da yapabilirsin
mesela kucakmı istiyor koy yere ,emziği ver elinle tut emziği ağlasın dursun pes etme
belki olur da alışır ,birine de söylemiştim yok alışmaz dedi ,sonra emzik çeşitlerini denemiş meğer emziği sevmemiş ,biberon gibi olanlardan almış onu almış çocuk ve şimdi alışmış ..
yani emzik çeşidinden e olabilir ,biberon gibi olanlar var ,damaklı olanlar var ,hepsinden birer tane al dene birinden biri tutar belki

tüm annelere kolay gelsin bebeklerle uğraşmak çok yorucu ama bi o kadar da güzel bi gülümsemeleri dünyalara bedel. bizde 42 günlük olduk bugün yavaş yavaş büyüyoruz Rabbime bin şükür bugünleri gördük en azından artık yoğun bakımda değil 3 kez yattıktan sonra şimdi artık haftalık takipleri var sadece.Rabbimin izniyle bunlarda gececek. aysheden haberi olan varmı kızlar eşi rahatsızdı ne oldu foruma yazdıgını da görmedim merak ettim

Bizde bu gün 20 günlük olduk :) sarılığımız vardı 8 çıkmıştı içime dert oldu doktora gittik hala geçmedi çünkü şükür 4 e düşmüş bebeğim de 700 gr almış 20 günde çok sevindim.

Bu arada kuaföre gidebilen varmı (uzun işlemler için boya vs gbi) saçımı boyatmayı düşünüyorum cok sıkıldım gidenler varmı nasıl yaptınız bebeği de mi götürdünüz biz yapışık ikiz gibiyiz duşa bile aceleyle girip çıkıyorum.

slm kızlar.bende ocak annesiyim 21 ocakta 3.cocugum olann kızım dünyaya geldi.5 yaşında 1 kızım 2 yaşında bir oğlum var.aile hekimiyim.çayımı içerken forma takılayım dedim baktım ki herkes uykusuzluktan gazdan şikayetçi.ben sabah kalkınca 2 talı kaşığı tane rezene 1 tatlı kaşıgıda tane kimyonu termosa demliyorum gün bpyu içiyorum.çocuk drumuz kızıma gazlı bir kız kolik olabilir demişti.evet gazlı ama bu çayın baya faydasını gördüm.özellikle kimyon gaza birebir tavsiye ederim.sütüde herşeyden çok iyi bir uyku arttırıyor.bebeklerle ne mümkün diyeceksiniz oda doğru.

alt acma iki tane var biri yıkanana kadar digerini kullanıyorum benim isime yaradı onlar evin heryerini dolasıyoruz biz cünkü :)
dememmi ben kucaga alma dedikce gülüp gectiler simdide buyrun diyorum bagırıyorum ama nafile hala kucaga alıyorlar ben emzirirken bile minder koyup kucagıma onun üzerinnde emrim yada yatakta yattıgı yerde yanına yatıp kucak bilmesin diye ama diger taraftan tüm cabamı bitirdiler
denedim her cesit emzik küpeli ya midesi bulanıyormus yapıyor cadı amcamın kızına 6 aylık ken yalancı emzigi alıstırdılar her zaman alısabilirde iste
gecmeye baslamıs yavas yavas düser sarılıgı biter insallah bir daha gelmez gıcık bir hastalık
hamileyken mide yanmalarımın sebebini kızımı görünce anladım kafası kapkara sapka gibi saclı :) seninkilerde durum nasıl

benim durumu anlattım işte mandiş
bizimkiler sarılık geçmeye başlayınca biraz daha canlandılar ama yine de uyku arasında uyanınca emzikle idare ediyorum
hangisini önce yatırdıysam önce onu kaldırıp halledip sonra diğerine geçiyorum
genelde aralarında yarım saat oluyor zaten o yarım saat de diğerinin işini bitirme vaktim oluyor
sonra süt sağıyorum hemen,süt yapan şeyleri yiyorum derken vakit geçiyor valla
benim oğlan altını al yedir uyut sorunu yok ama kız uykudan pek hoşlanmıyor
bazen 1,5 saat uykuya dalması sürüyor zillinin,gözler açık felfecir okuyor
idare ediyorum şimdilik çok şükür tek başıma yetebiliyorum bakalım ilerde ne olur
götürebildiğim yere kadar tek başıma götürmeye çalışacağım ama bakalım
eşim de yardım ediyor bana ama sağolsun
eve gelir gelmez beraber yapıyoruz bebelerin işlerini
sonra ben arada uyuyorum o bakıyor
gece ikisi bir uyanırsa eşim de kalkıyor
yoksa ikisi bir uyanınca yedir altını al uyut 1 saatten fazla sürüyor
bir dahaki uykularına kadar ben uykusuz kalıyorum

allah hepimize kolaylık versin aynı dörtlü bizdede var.emiyor kusuyor gazdan sabahı sabah ettiriyor.alt açma sorunumuz yok bide o olmasın zaten....ben dalinin organik ıslak pamuklu mendillerini kullanıyorum silmek için.bide dalinin alt açma bezleri var kocaman bi tarafı pamuklu bir tarafı noylon büyük olduğu için yanlamasına yarısına yatırıp yarısıylada üstünü örtüyorum.kirlenince at yenisini ser.sarılık bizdede çoktu 18ti biz sütü sağıp biberonla 1,5 saatte bir besledik.eczaneden tirle diye elle kullanılan basit ve çok ucuz alet aldım onla sağdım sağarken ellede göğüs üetlerinden bastırırdığımiçin süt damarları açıldı.sütüm bollaştı.sende sağmayı dene sarılıklı bebişler kuvvetli ememedikleri için kanallar açılmıyor.bide loğusa şekerinden şerbet yap.sütü coşturuyor.tahinli helvalarda çok süt yapıyor.bide soğanı yeme süt yapmadığı gibi bebişe gaz sebebi oluyor.kusmasını azaltmak içinde her memeden veya biberondan sonra mutlaka ağızdan gaz çıkartana kadar dik tut sonra yatır.allah kolaylık versin

merhaba kızlar ben de 3 ocakta kızımı kucagıma aldım cok sükür.ya benım kız emdikten sonra kusuyor.bazen fıskırtarak.bazen peynır kesıgı gıbı.ustu bası hep batıyo.annem kusan cocuk ıyıdır dıyo ama ben de korkuom o kustukca.sızde de böylemi?

emzirdikten sonra 15 dk falan yatırma ya da göğsüne dik bir şekilde yatır. ben bu şekilde yapmayınca fışkırtıyor.

slm kızlar kızım 20 günlük oldu ve son 3 gündür yüzünde sivilceler var ve giderek artıyor sizde de bu sorun olan var mı internetten araştırdım normalmiş ama ne zaman geçecek bilmiyorum doktora da göstermedik henüz.

Emzirdikten sonra muhakak gazını çıkart ve direkt yatırma biraz dik tut zaten o fazlasını çıkarıyor korkma en sırf buyüzden Dr a gittim normal bir durum muş önemli olan yeşil kusmaması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…