2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba hanımlar 18 ocakta bebişimi kucağıma aldım binlerce şükürler olsun.uyku sorunumuz var derin uyuyamıyoruz ve sütümü artırmak için ne yapmalıyım teşekkür ederim

sıcaktan isilil olmuştur canım oda sıcaklığı 20 -22 olmasına dikkat ete bide çok kat kat giydirme bilhassa emzirirken üstünü çok örtme

Herkeste ayni sorunlar varmis vay be..dogumdan once foruma girmeyenlere kiziliyordu ama haklilar ya hic firsat kalmiyo..benim bebiste emmeyi reddetti hic almiyo sagip veriyorum sutum kesilmez dimi hic emmezse sadece sagarsam?? :18ff ana olmak zormus beaa haylazlar parmaklarinda oynatiyolar bizi bi karis boylariyla

Yüzünü temiz tut, ıslak pamukla sütten sonra temizle. benim sütten oluyor genelde.
merhaba hanımlar 18 ocakta bebişimi kucağıma aldım binlerce şükürler olsun.uyku sorunumuz var derin uyuyamıyoruz ve sütümü artırmak için ne yapmalıyım teşekkür ederim
sütünü artırmak için bol bol uzun uzun emzirmelisin, ya da pompayla 3 saatte 1 bitene kadar sağ.

pompa iyiyse kesilmez. ama emmeye zorla bence. ben de arada sağarak arada emzirerek veriyorum. sağma işi başa bela.

emmeyen çocuk çok zor ne kadar zorlasamda ilk çocuklarım ikizler emmediler.sağıp verdim kendimi inek gibi hissediyodum.sütaş geldi diye takılıyodum.7 ay sağıp verdim.7.aydan sonra pes ettim.ama sütüm 1,5 sene vardı.sağıp pirinç unuyla mama yapıyodum hergün.sağma işinide öyle iyi bir makinayla değil eczanelerde satılan tirle denen küçük alettle yapıyordum.şimdi yine o aletten aldım .günde 3 kere sağıp veriyorum gerisi memeden sağıp verdiğim zaman daha iyi uyuyormuş gibi geliyor

kalkan aldım beğim agzına almdı bıle..en son 3gun once kan gelmış bebeğim emerken tabı ben görmedim.
sonra gordumkı kan kusmuş, tabı bılemedım gogsumden gelebılecegını,2saat sonra hastanede oyle olabılır dediler ama öldük o zaman kada korkudan
şimdi pompa aldım kan gelmiş dedikelri gogsu sağıyorum
diğerini emiyor
3gun verme dediler yarın sure bıtıyo
o gogsude vercem
acı hala ahat safhada
lansınohun 2.tüpünü aldım
bı geçse acısı, bebğimde rahatca doyacak mama vermek zorunda kalmam ozaman bekı

selam kızlar ;

zrynlp canım benim kızımda da vardı hemde bütün yüzünde çok fazlaydı dr giittik krem verdi bir günde soldu yüzündekiler hemen geçti anne sütünden oluyor dedi dr sütüm yaglıymış ve bebekte sivilce gibi isilık gibi pütürlenme oluyodu ama geçti krem sayesinde endişelenme canım sütün yaglıdır ondan oluyodur korkulacak bişey yok yani için rahat olsun

herkeste hemen hemen sorunlar aynı bizde de gaz sorunu var sütümüz az mama yiyoruz geceleri 4-5 te uyuyoruz ne yapalım saglıklı olsunda gerisi önemli degil

hanımlar bebeğimin altını ıslak mendille temizliyorum sadece ılık su ile temizlenmesi gerekiyormuş fikri olanlar paylaşabilir mi?Bir de gece sırtı terliyor üstünü değiştirirken hasta edicem diye çok korkuyorum kaloriferler çok iyi yanmıyor ufo ile takviye ediyoruz hasta olmaması için neler yapmalıyım?

walla ben ılık su- pamuk ile temizleyenleri alkışlıyorum, we de üstelik bir de poposunu yıkayanlar bile oluyormuş:) facebookta okuyorum, onlara bir garip bakıyorum:) bebekleri çok mu uslu acaba diye düşünüyorda düşünüyorum:).. ben altını açar açmaz bir olayla karşılaşıyorum hep we üstelik ağlamaktan çırpınmaktan strese soktuğundan ıslak mendil bana kolaylık weriyor.. unibaby nin we bebedorun ıslak mendilini kullanıyorum yeni doğan bebekler için.. ardından her defasında pişik kremi ohhh mis:)kızımda hatta yenidoğan için bile kullanmadım bir sıkıntı görmedim..
bu arada benim kızım da çok terlerdi aynı şekilde şu an oğlum da terliyor..küçük havlu we bez parçaları ayarlamıştım hemen boyun kısmına yerleştiriyorum terleyince alıyorum yenisini koyuyorum.. ayrıca şapkası da terliyor gece mutlaka değiştirilmeli.. bizim kaloriferleri de gece kapatıyorlar.. oda sıcaklığı düşmemişse ısıtıcıyı açmıyorum..

Son düzenleme:

Canm geçmiş olsun benimde çok acılı dönemlerim oldu sana tavsiyem lansinoh sür ve göğüslerin açık kalsın uçları hiçbirşey değmesin (gögüs kalkanı da koyabilirsin) ben öyle atlattım şimdi de emdikçe düzeliyor şuan göğüs pedi koyuyorum sadece

bebeğimin dilinin üstünde pamukçuk oluştu bembeyaz...dün biraz daha azdı bugün yine beyaz dilimiz..fikri olan var mı hanımlar ne yapmalıyım?

benmde 44 günlük oğlum var..o da hiç emmedi beni doğduğundan beri sağarak veriyorum tabi yetmior mamayada başladık..bende korkuyorum kesilcek die.emdilkçe artar diolar..sorunlar hiç bitmiyo

Dün akşamdan beri benim küçük paşa ağlamaktan çatladı.Ayaklarını karnına çekiyor,kıpkırmızı oluyor.Galiba bu gaz sancısı oluyor.Bu konuda fikri olan var mı?Ne yapmam gerekir?Zaten göbek fıtığı var birde ağlayınca daha kötü olacak

ben ısıtııcda süreklı sıcak su bulunduruyorum amma için de altını silmek için de..
bi kabım var, altını açmadan ona bıraz ılık su ayarlıyorum pamuğu o suya batırıp siliyorum
ufo işi sakat, bebğe yakın yere koyma, bız buyuklere bıle baş agrısı yapıyor, benım de yatak odam çok soğuk kombi 60da yanıyo ama ısınmıyor ora. bız de o yuzden yağlı radyatör aldık elektrık çok gelıyor ama sağlıklı.
bebği çok terletme, kolaltları bacak kıvrımları pişik oluyor bizimkı oldu, çok kalın giydirmıyorum artık 3kat gıyıyo uyanınca da panye battanıyesıne sarıp kucagıma alıyorum

bebeğimin dilinin üstünde pamukçuk oluştu bembeyaz...dün biraz daha azdı bugün yine beyaz dilimiz..fikri olan var mı hanımlar ne yapmalıyım?

pamukçuk bizde de oldu, karbonatlı su işe yaramdı..
karadut recelı getirmişti annem emziğine az az surduk, genelde altını açarken ağlıyo o zmanalar az bişi surup verdım 2.gun hıç bişi kalmadı.

canım madem fıtıkta var doktora gotur ilaç yazdır. elma yağı suernler var topuğuna, rezene çayı 1çay kaşığı içiren arkadaşlarım var..
gobeğine bebe yağı ile masaj yap banyo yaptır rahatlatır biraz , sıcak su torbasıda kullanabılırsın

o mendilleri ancak dışarda bıyere gidersem pamugu kullanamayacak durumda olursam kullanırım...
yıkamaya gelınce kaka yapınca çok iyi temızleyemediğim zaman kuvetı odaya getırıp benden aşagısına 2tas su döküyorum.
zaten bezın içinde havasız kalıyorlar bıde o mendıllerle tahriş etmenın anlamı yok

aynı sorunu bizde yaşıyoruz oturup bende ağlayacaktım artık en son acile götürdük ve arabada sustu şaka gibi...karnına ve ayaklarına sıcak su işe yarıyormuş biz bugün onu deniyoruz dr rezene çayı iç dedi

ağlayan bebekleri susturabilmek için telefonunuza indirip yüksek sesle dinletebilirsiniz. telefonu uçak modu yapııp dinletiyorum eğer acil bir işim varsa, gıkı çıkmıyor

[video=youtube;gZrH00YfiXU]http://www.youtube.com/watch?v=gZrH00YfiXU[/video]

kaç kez kaka yapıyr ki? 7-8 i buluyor bizimki :26:

havasız niye kalsın ki 1 saatten kısa sürede bez değiştiriyorum kendi adıma söyleyim..benim bahsettiğim mendillerde pamuk we saf sudan ibaret canım.. ayrıca normal ıslak mendil uyduruk olanları kasdetmiyorum kızımda kullandım hiç de tahriş etmedi walla:) pipiriklenmeye luzüm yok yani..ayrıca pamukla temizlemek hiç hijyenik olmaz öyle bir durumda suya batır temizle elim kirlenir we ben o elle dokunamam temizlemek için!.. benim hiç waktim yok üstelik 2 çocukla altına günde 7-8 kenz kaka yapıyor zaten pamuğu suyu hazırla derken ağlamaktan çocuk morarır yeminle!:)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…