2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
maşallahhh cok ii dogmuş kilosu..dikişin varmı peki..ikinci dogumlarda dikiş olmaz deniyor ama senin bebiş baya kilolu dogmuş,dikiş vardır diye tahmin ediyorum

ewet war canım dikiş 2 tane.. ilk doğumda daha çoktu..dikişin azı da çoğu da aynı çok rahatsız edici

Al benden de okadar hala uyuyamadim ve de doguramadim ama ssenin gunun baya gecmis ya ben o kadar bekleyemem sanirim en son 21 i sonra vur kendini seZryane

bana kalsa bende öle istiorum ama dr'um pek sezaryen yanlısı deil.. suyu falan yeterli dio bekleyelim dio.. gerçi pazartesi günü gittiğimde zaten tahminen bir iki gün içinde doğuma gelirsin demişti.. en son ayın 21 ine kadar doğmassa gel direkt yatışını yapalım dedi.. bende bi hewesle sezaryen olurum dimi o gün dedim :) ama dr ısrarla yokk dedi,sezaryen en son çare dedi,suni sancı weririz dedi.. hayırlısı diorum artık.. :)

40+6
doktorun daha kaç gun bekleyelım dedi...bugun sezeryana alır sanırım, bbeğininde canını kendi canını da tehlıkeye atma,daha fzla bekleme bence

pazartesiye kadar doğmassa bekleyelim dedi dr. bi sorun görmediği için.. ama o güne kalacağına pek ihtimal wermedi.. bari diorum c.tesi doğsa benimde doğum günüm eğer beklerse o güne kadar o gün gitcem :) hakkımızda hayırlsı..

kızlar göğüs uçlarm çook fena...zorla emziriyorum..kesik kesik oldu sanki ucuda pek yok gergin ve şiş..krem kullanıyorm pek fayda etmiyor...varmı bildigniz doğal yöntemler..

kızlar göğüs uçlarm çook fena...zorla emziriyorum..kesik kesik oldu sanki ucuda pek yok gergin ve şiş..krem kullanıyorm pek fayda etmiyor...varmı bildigniz doğal yöntemler..

canım bebeğin sağlıkla büyüsün
ben ablamdan biliyorum ona bıraz karbonatı sulandırıp sürdüler ve resmen kopmak üzere olan uçlar toparlandı
ama ilk etapta ykar mı bilemiyorum canım

ewet war canım dikiş 2 tane.. ilk doğumda daha çoktu..dikişin azı da çoğu da aynı çok rahatsız edici

merhaba hayirli olsun bebeginiz...ben yeni uyeyim size ozelden mesaj yazmak istedim ama olmadi...o yuzden buradan sormak zorunda kaldim bu yuzden simdiden kusura bakmayin..
bende vajinal varis var ve sizin actiginiz boyle bir konu uzerine sizinde ayni sorunu yasadiginizi okumustum.buna binaen suan normal dogum yaptiginizi ogrendim.vajinal varisle normal dogum zor, sezeryan diyor doktorlar siz nasil normal dogum yaptiniz..cok kanamaniz oldu mu..su an o sikintilariniz devam ediyor mu...eger cok ozel olduysa sorularim simdiden kusura bakmayim ..ayni durumu yasadigim icin merak ediyorum ve 33 haftalik hamileyim..tekrar hayirli olsun bebeginiz en kisa zamanda beni aydinlatirsaniz sevinirim...

vala çok cesaretlıısn ben 40+4den sonra bekleyene çok az rastladım yanlıs anlama bende normal doğum taraftarıyım ama işte korkuyor insan bu kadar gun geçmiş

bıldıklerımı yazayım
ayva çekırdeğini(4/5 tane) fincana koy, ustune 2kaşık su koy ve 1gun beklet...jel oluşuyor,o jelı emzırdıkce suuryorsun
mumkun oldukca gogus pedı kullanmayın dıyorlar ılk 1ay
nemlı kalmasın mumkunse açıkta beklet goguslerını nemlı ıken
mustela krem kullananlar var
kendı sutunu sur dıyenler var

ben bunları not alıyorum okudukça,kendım denemedım malum daha doğumuma 1hafta var :)

canım çok sağol ayvayı denicem hemen.allah sanada kolay doğumlar nasip etsin inşallah

canım bebeğin sağlıkla büyüsün
ben ablamdan biliyorum ona bıraz karbonatı sulandırıp sürdüler ve resmen kopmak üzere olan uçlar toparlandı
ama ilk etapta ykar mı bilemiyorum canım

amin canm çok sağol.geçmesse ayvadan sonra bunuda denicem..allah razı olsun

Kızlar Merhaba,

Ben de şubat annesi olmama rağmen 12 ocak ta oğluma kavuştum

Büyük bir çoğunluğunuz doğum yaptığı için bir soru sormak istedim.

Dünden beri her iki ayak bileğimde şişlik var. Dün önemsememiştim ama bugün inanılmaz bi boyuta geldi, ayak parmaklarıma kadar şiştim dolma gibi.. İnternette araştırdım yine çok iç açıcı şeyler yazmıyor, böyle bişi yaşayan vat mı doğum sonrası?

Merhaba canm bende cok cekmisimdir ,kremde kullandim arkadaslarin dedigi gibi kremi sürve gögüslerini kapatma acikta dursun birde uc almistim birdefa uclari takip veriyodum bir sonraki emzirmeyi takmiyodum.yani gögüslerin dinlensin diye sütte iyi geliyo anne sütünün herseye faydasi var sütüde sür beklet.gecmis olsun

canım ben de ilk bir hafta o durumdaydım.çok zor..inanılmaz acı veriyor.emzirmekten soğumuştum resmen.çok şükür iyileşti.lansinoh kullandım çok faydası olmasa da yumuşatıyordu.ama çaresi anne sütü.emzirmeden önce anne sütü sürdüm öyle verdim bebeğime memeyi.emzirme bittikten sonra da yine anne sütü sürüp bitirdim emzirmeyi.faydası oldu 2 günde geçti.geçmiş olsun sana da.Bebeğini sağlıkla büyüt inşallah.

senden de canım.İnşallah geçer acın çok zor olsa gerek
ben de korkuyorum emzirmekten

ayyy yeter:) biz daha doğuramadık bu hanımlar meme muhabbeti yapıyor, çatlıyoruz burda. off ben de artık kavuşmak istiyorum yavrumaa öpüp koklamak istiyorum güzelimiii( 4 gün kaldı gününün dolmasına ama beklemekten çıldırıcam...

geçmiş olsun bu arada hepinize eminim çok zordur. annem doğumdan hemen önce soğan koyunca hiç acımaz meme derdi ama geçmi artık lansilohun kremini ben de duydum hatta aldım şimdiden bakalım

Teyzeleri bize de bi prenses geldi bugün 2günlük olduk darısı sizlerin başına inşallah

gözün aydın, bahtı açık olsun fıstığın.

doğumun nasıl oldu normal mi? anlatsana vaktin varsa çok sıkılıyoruz ve merak ediyoruz:)

ben de doğurmadım daha ve günüme de var mümkünse dursun içeride
ben yardımcı olmak için yazmıştım

Aynen artık bende dogurmak ıstıyorum kucagıma alıp sevmek ıstıyorum kuzumu .günümüz gecti ama paşamızdan ses yok

Aynen artık bende dogurmak ıstıyorum kucagıma alıp sevmek ıstıyorum kuzumu .günümüz gecti ama paşamızdan ses yok

kaç gunluk oldun?
ben 39+2olmuşum bugun doktor 40da yanı salı cagırdı
herşey normal olur ve sancın gelmezse 41e kadar bekelrız en fazla dedi
sen 40ı mı bitirdin, kaç gun bekleyecek doktorun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…