2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Arkadaslar birsey sorcam bebegim 2 gunluk daha ama cok duzensiz uykusu 5 dk uyuyor uyumuyor sıçriyor.uyku diye bise yok ne onda ne bizde.ayni seyleri yasayan varmi yada herhangi bir bilgisi olan.

karninin iyi doyduguna ve gazinin olmadhigina emin ol bence. sicramamasi icin kundak deneyebilirsin. ben sik sik uzun uzun besleyerek ve infacol kullanarak cozdum uyku ve aglama sorununu Allaha sukur. bir de emzik kullaniyoruz. uykuya dalmasi kolay oluyor.

22si dedi dun gıttıgımde ama bakalım..
erkek bu arada... kova olacak 22olursa..:)

Güzel anneler hepinize merhabalar...
ben de büyük bir sabırsızlıkla kızımı kucağıma alacağım günü bekliyorum.heyecan,panik,mutluluk,stres,korku heralde bütün duyguları aynı anda yaşıyorum:18:.doğuran arkadaşlara gerçekten özeniyorum beklemek çok zor çünkü.gerçi karnımda ne kadar durursa o kadar iyidir diyorum ama kısmet...
artık hareketlerimde zorlaşmaya başladı,genel olarak hep yatıp dinleniyorum.
sizler ne alemdesiniz,iyisindir umarım...
doğuran arkadaşlara bebişleriyle güzel vakitler diliyorum,bekleyenlere de sabır...
hepinizi çok öpüyorum

Sen normal mi istiyorsun? Yoksa 22 sinde sezeryan mıolacak? Ben de kova olsun istiyorum :))

epidural normal ıstıyorum sat a gor 22ocak dedi doktor ama ışte sancım ne zaman gelır ya da gelır mi bılemıom
nişanım gecen hafta perşembe geldı ama bebişim gelmıo: (

hepimizn Allah yardımcısı olsun Cuma saaati dualarımız kabul olsun inş. 3 gündür akıntımda acayip bir çoğalma var. gece hep wc deyim valla.zaten kalça bacak ağrısından uyuyamıyorum.şu an da bacağım kasıldı ve ayağa kalkınca cnm yanıyor.bu kuzu erken mi geliyor hayırdır:)

Ne güzel kiminiz dünyanın en güzel varlığını kucağınıza aldınız. Bir çoğunuzda sayılı birkaç gün içinde alacaksınız. Nasıl özendim size anlatamam. Bizim daha 2 ayımız var. :18:

Allah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza aldırmayı nasip etsin. Güzel doğumlar arkadaşlar. Paylaşımlarınız bize de yol gösteriyor. Sevgiler

doktorum beklemenin gereği yok dedi. bebek inemez, normal doğumda zor olur, çünkü bebeğin kanala girmesi lazım dedi. sana da hayırlı doğumlar inş

Merhaba ben 40+3 de 3 gün önce doğum yaptım. Son güne kadar benimde bebeğim kanala girmemişti. doktor Başı aşağıda ama kanal değil demişti o gün, gece doğum yaptım. Kanala doğum sancısıyla birlikte de indiğini daha önce de duymuştum. Doğumumda kısa sürdü. Doğum hikayemi kısaca yazmıştım.

Arkadaslar birsey sorcam bebegim 2 gunluk daha ama cok duzensiz uykusu 5 dk uyuyor uyumuyor sıçriyor.uyku diye bise yok ne onda ne bizde.ayni seyleri yasayan varmi yada herhangi bir bilgisi olan.

Benim bebeğimde 3 günlük :) Bizde çok yok İrkilme ama bu sıçramanın yeni doğan refleksi olduğunu biliyorum. 2 günlük bebekte gaz daha olmaz, ama meme arar gibi sürekli aranıp ağlıyorsa doymuyor olabilir.

Benim bebeğimi 31 aralıkta kafası daha baya yukarıda dediler, moralim bozulmuştu. 2 ocakta doğum sancılarım başladı, 3 ocakta doğurdum.

Az once doktordan geldim moralim bozuk. Bebekteki kordon dolanmasi hala ayni en az 2 dedi. 3. den emin degil. Nstde kalp aislari iyi cok sukur. Benim sanci diye bisey yok sifirr. Sadece tek bir anda 90-100 civari cikti ama o da sacma geldi bana o kadar yuksek ciksa hissetmemem mumkun mu? Cocugun hareketleri acayip yavasladi ve gucsuzlesti son bir haftadir. Doktora soyleyince uzun uzun bakti ultrasonda ekrana. Pek hoslanmayiz yavaslamasindan gunde en az 10-15kez hareket etmeli dedi. Saymadim ama okadar oluyodur ama eskisi gibi degil, bariz derecede az bu da moralimi bozuyo.. Normal dogumda israr etmezsen hemen aliriz dedi... 3500 olmus kilosu da artmis..Ben birazdaha beklemek istiyorum... Sizde hareketler nasil eskisi ile kiyaslayinca?? Off Allahim 9ay gecti suson gunler gecmek bilmedi yardim et bizee

Son düzenleme:
epidural normal ıstıyorum sat a gor 22ocak dedi doktor ama ışte sancım ne zaman gelır ya da gelır mi bılemıom
nişanım gecen hafta perşembe geldı ama bebişim gelmıo: (

Epidural den korkuyorum ben.. Bi arkadaşım tavsiye etmedi. Söylediğine göre sancıyı kesiyor fakat bebeğin çıkarken canını yaktığını söyledi. Yani sadece sancıyı kesiyor alt taraf yine acıyormuş. Benim korkum da alt tarafta olacak olan acı. Sancım olursa onu pek anlamam gibi geliyo. Yanlış düşünüyor olabilirim. Doğursak da bitse bu belirsizzlik. normal olacak mı, sancı gelecek mi, sezeryan mı olacak diye kurmaktan fenalık geldi. Ne olacaksa olsun bitsin kuzuyu koklayayım.:)

Benim oğlum maaşallah fırıldak gibi.. Haraket azalmadı bizde çok şükür.

tatlım benim ilk 2 gün sütüm yetmemişti o yüzden böyl sürekli uyanıyordu
ama dert etme 3. günden sonra dha çook geliyor süt. Bol bol emzir ki sütün daha hızlı gelsin
o irkilmeler de bebeği uyandırır sürekli
bu sebeple kundak yapmalısın. Sıçramasını engellediği için daha rahat ve huzurlu uyuyor bebekler

son haftalarda hareketler azalıyor zaten ama çok azalması da normal değil
kordon dolanması hafife alınır bişey değil. Hakkında hayırlısı olsun tabi ama illa normal olsun diye diretme bana kalırsa

bence hiç beklemneden sezeryana gir derim..tehlikeli bi durum kordon dolanması sonuçta..artık sonuna kadar gelmişken hem sen hem bebeğin sağlıkla kurtulun...hem kilosuda iyi bence sen illaki normal doğum olsun istyorsun sanırım..

Yazmadan edemedim arkadasim, allah korusunkotu birsey olursa sonradan cok uzulursun
Senin yerinde olsam kesinlikle sezeryan olurdum ben :18:

İŞTE BENİM KIZIM DEGMESİN,

KIZLAR Bİ ARA DOGUM HİKAYEMİ YAZACAGIM

KIZIM 3.740 GR 52 CM DOGDU SEZERYAN OLDUM AMA ÇOK ŞÜKÜR İYİYİZ KORKULACAK BİŞEY YOK SEZERYAN AMELİYATTA,
SADECE GÖGÜSLERİM FENA YARA OLDU ŞUAN

HEPİNİZE KOLAY DOGUMLAR DİLİYORUM

aman tatlım sakın normal doğumda ısrarcı olma ablamında benımde dolandı usg de o kadar görunuyosa ınan cok daha fazlası var
doğum eylemıne gırdıgınde kalp atışları gıt gıde duşuyo kı kanala gırınce bebgın oksııjensız kalabılır
benımde kordon dolanıktı bı hafta önce bışey yokken 37 de apar topar sezeryana alındm kalp atışarı cok yukseldı bı anda oksıjensızlıkten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…